V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

Michi88

1,5* Tentokrát souhlasím s většinovým názorem, že film se nepovedl nebo je to naprostý průser. Johnny Depp už hrál v o hodně lepších filmech, jak se tam ocitli Ewan McGregor a Paul Bettany, tak to je mi velkou záhadou a Gwyneth Paltrow v posledních letech kromě Iron Mana nic kloudného nenatočila, takže její přítomnost mě nepřekvapuje. Vtipy a poznámky ohledně Johnnyho kníru mi lezly dost na nervy. Jelikož je to hlavně komedie, tak abych dal aspoň dvě hvězdy, tak bych se musel v průběhu párkrát zasmát. Bohužel se nestalo ani jednou. ()

Brain-D

Depp je tady neskutečnej, ale snaha o vtipnost zde tolik spadla v trapnost, že to nemůžu považovat za něco, co bych přímo mohl doporučit. Ale pozvracené auto mě rozsekalo :D ()

zdenny

Rádoby zábavný film, kde Johnny Depp hraje to své, tak nějak se toho divák už ale přejídá. Podobně jako u Jimma Carreyho. Jinak film se sexy Gwyneth Paltrow a slušným dalším obsazením. Celkově ale karikatura, která si hraje na něco, čím není. ()

vyfuk

Mortdecai měla být jedna z takových těch inteligentních komedií, u kterých nemusí člověk přemýšlet a zcela se uvolnit. Místo toho to spíš vypadalo, že ten kdo tady nepřemýšlel byl scenárista. Film je spíš snůška zajímavě podaných sprostých slov a perverzností a tvůrci doufají, že z toho vyjde koukatelný film. Neříkám, že by mi tekly oči agonií, ale že bych na to čuměl jak vyhnilá fanynka nějakého dnes rádoby populárního interpreta hudby... to zase se uklidníme. Jediné co obdivuji jsou herci: mají tolik odvahy jít do filmu, který již dle scénáře je holá koňská kobliha, a přesto dokázali podat výkony, které byly z herecké stránky lepší než křeslo smrti. Jediné co mě překvapilo je to, že člověk, který má na svědomí naprosto špičkové scénáře, které se jen tak nepíší každý rok... tento muž se ujmul režie takovéto... ehm... zajímavého počinu. Jo tomu se říká: zoufalá finanční situace si žádá zoufalá řešení. Celkový verdikt? Film má asi stejnou cenu jako plitka, kterou vypustil pan Bettany ke konci filmu na přední sklo jednoho luxusního automobilu. ()

greetchen

Nemusím pitvořivý humor, takže Švejka, Mr. Beana a podobné figurky neumím docenit. Přesto se mi Mortdecai i se všemi lacinými vtípky dostal pod kůži. Film není nijak závratně geniální, akční scény jsou odfláknuté, myšlenka příběhu a zločinu triviální a předvídatelná, ale přesto to Depp dokáže uhrát natolik grandiézně, že jsem docházela z kina nadmíru spokojena - a nejen kvůli němu, bod i za Paula Bettanyho a nádherný vozový park včetně jedné oktávky, kdo si jí všiml? ;-) Jen je škoda, že se Depp ze škatulky osudového lamače ženských srdcí už asi definitivně posunul do škatulky pitvořících se podivínů. ()

D28

Nemôžete čakať menej ako 4 hviezdy od niekoho, komu sa realita často svojou absurditou smeje do ksichtu a ktorému je vtipné i to, keď si pri pokladni kina pýta tri detské lístky na film prístupný od 15 rokov / a dostane ich bez mrknutia oka /. Taký človek zákonite musí oceniť, že nasledujúce dve hodiny ubehnú v svižnom tempe,že úsmev mu takmer nezmizne z tváre, že sa dá stále ešte vymyslieť niečo, čo vás pobaví a neprekročí hranice vkusu a nezáživnosti. Hlavným hrdinom nezvyknem závidieť, ani baráky, ani "bouráky", ale tohoto komorníka kto by nechcel? A nabudúce pritvrdím. Teda ak deti láskavo dovolia. ()

mkubalikova

Svatá dobroto! Pokus o inspektora Clouseaua ve službách jejího veličenstva s hollywoodskou hereckou první ligou a je to tak nezábavné, až se mi chce brečet. 2x (slovy dvakrát) jsem se zasmála. Update: Většinu vtipů zabil dabing. V originále to je celkem vtipné. 60% ()

Pedross800

Hmmm, taková kritika a přitom tak výborná "deppovina". Já si nemůžu pomoct, ale mě tenhle bizarní človíček prostě dostává a jeho přehrávání je pecka a ten jeho knír :-)! K tomu úžasný slouha a šarmantní a okouzlující Gwyneth....tenhle mixík mě opravdu velmi mile překvapil a já se bavil a dostal přesně to co jsem chtěl, suchý humor, přehrávané parodické scénky, co víc si od oddechové komedie přát. ()

mirec88

Nechápem tie nízke hodnotenia. Ja som sa zabával ako už dlho nie. Všetci herci sú vynikajúci, nemám tomu čo vytknúť a zápletka sa mi veľmi páčila. Ešte si tu určite pozriem, keď to pôjde. ()

voleman

Vcelku průměrná krimi komedie, na které mi právě asi nejvíce nesedl hlavní hrdina v podání Johnnyho Deppa. Depp již několikátý film přdstavuje připitomělého mužíka, který stavý na stále sejných grimasách a je to v podstě stále stejný typ hrdiny, který je aspoň pro mě již dosti okoukaný. A to při tom ještě před pár lety byl Depp jedním z mých nejoblíbenějších herců. Ostatní herci pak podávali svoje standardně dobré výkony. Scénář bohužel také není nějak extra silný a ani moc vtipný, dokonce si myslím že z části i právě diky němu mi hlavní postava připadala dosti otravná a nesympatická. Kdyby byl film více ve stylu např. Růžového pantera, tak si myslím, že by byl výrazně zábavnější než tahle komedie s mnoha nevydařenými vtipy. Naštestí zde tvůrci poměrně dobře odhadli stopáž a tak než začne film nějak více nudit tak skončí. Nicméně na pobavení, bez zapnuté mozkovny, je tenhle film poměrně slušným zástupcem žánru. 70% ()

zsn

Veliké zklamání, stokrát přeparafrázovaný tisk s interview s Paltrow ukázal, že jediné zajímavé na filmu bude (a byl) vous (vous Deppa a vousy týpků ve výtahu) a hláška, že ten vous vypadá jak vagina. Poté jsem u filmu vydržela jen pro grimasy a pohyby Deppa, který nemá v komediálních scénách konkurenci. Ale to nestačilo. Ale ten děj... Ale ta nucená atmosféra humoru... Těžké dusno v tomto filmu... Jako Charlie Chaplin této doby - ten taky nebyl vůbec vtipný, jen se snažil o scény, které měly humor navodit. Depp se musí vrátit tam, kam patří - pod černá křídla Tima Burtona. ()

Hollohlaway

Čekal jsem to horší. Kupodivu jsem se místy docela bavil, hlavně Bettany je výborný. Občas zazní opravdu dobrý vtip a kamera není špatná. I Depp je celkem snesitelný. Ale scénář je děsivá slátanina, a konec je strašný, to má být gradace děje a zápletky? ()

jefff

Mortdecai je taková staromilská oddechovka. Nenáročný, spíš jemný humor spolu s prostinkým naivním příběhem bez špetky logiky a sympaticky přehrávajícím Deppem - to vše Mortdecai nabízí. Kdo nechce u filmu přemýšlet a nemá vysoké umělecké nároky, pak ho tahle akční komedie může potěšit. ()

Fox85

Nevtipné, otravné a debilní. Tady prostě nic nefungovalo - humor nula; akce trochu, ale nic moc; herci otravní a přehrávající. Film o ničem ()

P1tr

Objektivně je Mortdecai nepříliš dobrým snímkem, ale z nějakého zvráceného důvodu na mě oproti všem předpokladům celkem zafungoval. Jeho ujetost je poměrně nakažlivá a sympatická a ačkoliv humor netěží z této crazy polohy zdaleka tolik, kolik by mohl a měl, samotná atmosféra je příjemná. Herci, zejména Paul Bettany, se do svých rolí ponořili naplno a vyloženě baví. Nicméně veškerou snahu a plusy tahá ke dnu slabší frekvence a kvalita humoru a nepříliš zajímavý příběh. Mortdecai mohl být skvělou komedií, místo toho je ale pouze neurážlivým průměrem, který občas dokáže rozesmát. ()

Babous

Ale ne, nebylo to tak hrozné! Místy se sice objevil nechutný humor, ale jinak to byla taková ujetá crazy komedie, která svižně utíká dál a dál, jakoby scenárista nápady házel na papír tak rychle, že nestačil přemýšlet o tom, co je a co není možné. Johnny Depp klasicky přehrává, ale v tomhle filmu to dělají všichni a vzhledem ke groteskní atmosféře se to celkem hodilo. Čekal jsem ale větší pohled do životů sběratelů umění a taky kultivovanější vtipy. ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)