V žonglování nikdy nevynikal a popravdě ho ani nikdy nezkoušel, teď ale bude muset vybalancovat partičku solidně naštvaných Rusů, britskou MI5, mezinárodní teroristy a také svoji manželku s nekřesťansky dlouhýma nohama. Charlie Mortdecai, světem protřelý obchodník s uměním a na částečný úvazek i podvodník, se zapojuje do honby za ukradeným obrazem. Pro svou zemi, pro královnu ... a pro peníze. Obraz by totiž měl být vodítkem k utajenému sejfu až k prasknutí naplněnému nacistickým zlatem. Vyzbrojen věrným komorníkem a výstavním knírem drží v ruce hlavní trumf. Sebe. „Za studií na poměrně slušné druhořadé internátní škole jsem přišel na to, že ve rvačce může vyhrát celkem každý, pokud je připraven vrazit soupeři prst do oka," říká ke svému stylu sám Mortdecai. Nonšalantní milovník umění, svůdce žen, občasný násilník a od přírody bonviván není až tak statečný, aby se dobrovolně pouštěl do nějakých pitomých dobrodružství. Přesto do nich docela často narazí a v tom filmovém neztvárňuje Mortdecaie nikdo menší než slovutný Johnny Depp. (Bontonfilm)

warrenur

Nech robil Depp cokolvek, stale to nestacilo na to, aby ma film aspon na par minut udrzal v zaujati. Nuda, nuda, nuda. I ten dej sme uz videli desiatky krat za poslednych par rokov. Slabota. Neodporucam. ()

joudas

Nedodíval jsem. Naprosto nezajímavý děj i... no, v podstatě úplně všechno. Ať se Depp šklebil sebevíc, lepší film z toho prostě nevydoloval. V půlce vypnuté a nemám nejmenší důvod ani chuť se k tomu vracet. A to vypadali trailery celkem dobře... ()

drozdy1

Nuda až na půdu. Nevím co k tomu dál napsat. Žádné zázraky jsem od toho nečekal,ale že to bude až taková hrozná ničím nevtipná komedie to jsem nevěděl. Jediný kdo byl alespoñ trochu vtipný byl Paul Bettany v roli komorníka a to je dost málo,protože celý film měl táhnout hlavně Johnny,který byl v tomto filmu naprosto katastrofický. Hodnocení: 23%. ()

heihatchi

Jsou dvě možnosti proč se mi film nelíbil. Buď, že jsem si včera rozbil hubu o betonovou dlažbu a dnes mi nebylo do smíchu, nebo to prostě nebyl vtipný film. ()

Matli

Co to má jako být? Se Verbalovi ani nedivím. Hvězdičku za Gwyneth a hvězdičku za občasnou akci a námět. Johnny Depp ze sebe dělá šaška na entou, už se těším na nějaký film, kde bude hrát normální roli (Piráty nepočítám). A ten dabing je něco otřesnýho. 37% ()

MiniMinion

Náhodou, podle mě je to skvělej film. V době sci-fi filmů, superhero filmů, hororů, a debilních komedií se stokrát ohraným příběhem a "zápletkou" jsme se dočkali komedie, která je v něčem originální, nebo spíš jiná, než ty ostatní. V hlavních rolích briliantní Johnny Depp, (záměrně) neodolatelná Gwyneth Paltrow, a skvělý Paul Bettany. Každá postava v tomto filmu je sama o sobě brilantní, a když se dají dohromady a začnou spolu komunikovat, vznikají geniální humorné situace. Skvělá je taky hudba a kamera. Podobných komedií by mělo vznikat více. ()

Bozvav

Skvělá, byť poněkud trhlá komedie, která si rozhodně nezaslouží zdejší kritiku. Pravda, celý její úspěch je závislý na hereckém výkonu Johnny Deppa, Gwyneth Palrow a Paula Bettanyho. Stejně tak, jako na velmi dobrý český dabink. Místy střelené, místy ujeté, ale já se fakt výborně bavila. Jsou mnohem horší a blbější filmy, jenž zde mají daleko vyšší hodnocení. Takže po druhém shlédnutí, které mne pořád bavilo lehce nadhodnocuji a dávám 80%. ()

Kaktusak12

Upřímně nechápu, proč skoro všichni ve svých recenzích (jako Spáčilová a spol.) film totálně strhali a dali tak maximálně 30 procent. Mortdecai je plný správného anglického humoru a vynikne mnohem lépe v originále, kvůli ,,skvělému'' přízvuku Deppa. Ten navíc jako vždy absolutně glosuje. Celkově mě film fakt příjemně překvapil. ()

johnywalker

Johnny, Johnny... Žádná pecka to není, žádné nadšení není na místě. Jen další pokus o zajímavý film, který není nijak domyšlený ani hodný tolika známých jmen. Postava samotného Mortdecaie není natolik originální ani propracovaná, aby se na ni dal založit pořádný příběh a film to jasně dokazuje. Škoda, Depp by si projekty měl vybírat líp... ()

Heroine

Tak strašně slabý a nevyužitý potenciál. Vidím to jako největší problém současné tvorby filmů - nikdo si s tím nedá pořádnou práci, hlavně ať je to rychle a ať je toho hodně, a na výsledku je to vidět. Tu a tam se nějaký vtípek podařil, tu a tam nebyl Johnny Depp, jehož nemožný způsob mluvy měl být asi britským dialektem, úplně trapný, ale výsledek je o ničem, a nestojí za zapamatování. Nechápu proč zrovna Johnny Depp, podle mně se na tu roli vůbec nehodí! A Gwyneth Paltrow vypadá jako stará nemocná paní, a ne jako sexy manželka. A celýmu filmu chyběl pořádný, charismatický záporák! Jedna hvězdička je za skvělýho Paula Bettanyho, a nebo mu dám rovnou dvě. Vázne to v nedůslednosti a slabém scénáři. ()

owwidius

Na papieri to vyzera dobre.. herci, uleteny pribeh, zaujimava zapletka.. Len uz aj z traileru isiel pocit, ze bud to bude fasa haluska, alebo blbost.. Co je inak dost zrejme aj z miestnych rozporuplnych hodnoteni. Mna to bavilo asi polhodku. Uplne som tusil pri pozerani ze to je spravene podla knihy, a aj ked sa sice stale nieco deje, bolo mi uplne jedno co. Postava Mortdecai-a je o nicom, jedina cool postava je Jocke (a mozno este Mortdecaiova zena). Zvysok o nicom. [#7/2015] ()

Toka

S klidem angličana prohlašuji, že jakýkoliv snímek s Johny Deppem v hlavní roli je a bude naprostá bomba. Jeho grimasy, postoje, nuance a šmrnc bude táhnout jakýkoliv špatný film, pokud dostane příležitost hrát takovéto role, které mu prostě sednou - což není případ Transcendence. Což není naštěstí případ Mortdecaie. Děj krásně plyne bez hluchých míst, dialogy byla radost poslouchat. Až k neuvěření, s jakou grácií to amíci chytli. Speciální shootout si ale zaslouží maskérky. Johny Depp vypadá zajímavě a není úplně k rozeznání, nicméně co se jím povedlo udělat s Gwyneth Paltrow, to mi ani jeden mozek nebere. Při pohledu na její zadek mi ukápla slina do popkornu. Né že by to nějak souviselo s makeupem, ale koho to zajímá, že? ()

Eeuanmainyaq

Super komedia! Predstavujem si, ze to prehravanie malo byt sucastou charakteru filmu a myslim, ze tam vyborne zapada. Mozno je to miestami celkom neznesitelne, no bez toho by to bolo snad len horsie. ()

pilarius

Já jsem se bavil. Jock zhruba odpovídal mé představě Elániova Jeefese z Pratchettovy Zeměplochy, a to je prostě fajn. Mortdecaiovy scény ať už s ním, nebo s manželkou Johannou, byly prostě super a nenechaly ten film spadnout ani do tří hvězd, a to ani přes nanicovatost celé dějové zápletky. Klidně by to sneslo pokračování. Poznámka na konec: Gwyneth nám stárne do krásy. ()

BOURQUE

Samotný príbeh to nie je až taký zlý, ale z celkového pohľadu (réžia, herecké výkony a kamera) je slabý. Veľké mená sa nedokážu dostatočne presadiť, paradoxne, najlepší a „najsympatickejší“ výkon podáva vedľajšia postava P. Bettany. J. Depp sa snaží, ale tento charakter od neho sme už videli niekoľkokrát a už by to fakt potreboval nejaký „upgrade“. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

KHkomiks

Příšerný Depp, kdo by to byl řekl, ale je to tak. Jeho postava irituje a skutečně připomíná ty trapné patálie růžového pantera. Ewan je v pohodě aspoň nedostal takový prostor, Gwyneth taktéž. Kdo stojí za zmínku je Paul Bettany, ten je dobrý. Jinak jde o trapnou a ubohou taškařici, do které obsazení vlezlo asi jen kvůli slušným prachům. ()

Ombak▼Penari

Krystalicky trapné. Pro Johnnyho Deppa naprosté šlápnutí vedle, tohle mu vyloženě nesedlo a celý film shořel především na něm. Sledoval jsem to načtyřikrát a tak tak jsem to vůbec dokoukal. ()

Největší propadáky roku 2015

27.05.2014

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)