Baron Prášil

Když Burian prášil

(Československo)

Komedie

Československo, 1940, 93 min

Nejlepší film s V. Burianem. Snad proto, že neměl pole volné jen pro sebe, ale (mimo osvědčených nahrávačů J. Marvana, V. Trégla a Č. Šlégla) mu skvěle konkuroval O. Nový.(16.1.2011)

• NinadeL

Stejně, jako film Panna nemá začátek, tohle nemá konec a ani při sebelepší snaze to nehodlám přenést přes srdce. Jako dnes vidím svoji první a celkem nedávnou projekci a hned to trauma, které přišlo už v prvních minutách. Nashledanou je asi tak maximum, co se tu dá najít. A Zorka? To je tragédie, i kdyby žila dodnes. Je mi líto, že jediný uznávaný Čeněk pochází odsud.(16.2.2009)

Jako vždy vynikající Vlasta Burian, ale nezapomenutelná je především role pana Šlégla a jeho hrabě Kocharowsky :)(4.4.2003)

PUSU!!! COŽE? PUSU!!!(13.3.2006)

Pěkný český film založený zejména na dobře vystavěném příběhu a hereckých výkonech, kdy je tentokrát Burian zastíněn svými kolegy, zejména Oldřichem Novým. Film má slabší rozjezd a občas docela hluché scény, celkově na mě tento slovně-situační humor příliš nepůsobí, ale pořád je to v rámci komedií určitě nadprůměr. 70%(19.4.2008)