poster

Baron Prášil

 • Československo

  Když Burian prášil

  (Československo)

Komedie

Československo, 1940, 93 min

 • Renton
  ****

  Nebýt hraběte Kocharowski, tak nevím nevím.. 70%.(29.3.2005)

 • blackrain
  *****

  Film opět stojící na hereckém koncertu Vlasty Buriana. Nezapomenutelné je jeho vyprávění o lovu jelena třešňovou peckou. Za zmíňku stojí i Čeněk Šlégl se svým hrabětem Kocharovskim. To byla další dokonala postavička. Chvilkami sice vypadal jako dementní.(12.10.2008)

 • gouryella
  *****

  Film znamy tez pod nazvem Kdyz Burian prasil je jednou velkou exhibici naseho komika cislo jedna.(31.7.2002)

 • fragre
  ****

  Nejlepší film s V. Burianem. Snad proto, že neměl pole volné jen pro sebe, ale (mimo osvědčených nahrávačů J. Marvana, V. Trégla a Č. Šlégla) mu skvěle konkuroval O. Nový.(16.1.2011)

 • sportovec
  ****

  Jeden z nejlepších burianovských filmů je současně festivalem nevšedních hereckých výkonů předních dramatických umělců té doby. Některé upoutává hrrrabě Kocharrrovski Čeňka Šlégla, jiné živelné hercovství Marvanovo, další burianovská noblesa vzorné evidence alimentů a náležité svědomitosti při vyplácení těchto nedobrovolných závazků života. Pokud se nemýlím, jednu z největších ploch ve své krátké umělecké dráze tu dostává tragická sestra Lídy Baarové Zorka Janů-Babková a její křehký, i dnes působivý dívčí půvab a nepopiratelný, bouřlivě se rozvíjející talent. Český hraný film má v uchopení a zvládnutí této klasické látky lehkého žánru štěstí na dva Mistry komiky: Buriana a Kopeckého. Je to štěstí nejen naší kinematografie, ale i filmového diváka. Patrně všech žijících a snad i budoucích generací.(27.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace