Jsem tak na rozpacích! Myslím si, že i televizní film jde dělat trochu jinak, což můžeme vidět například u Jiřího Stracha. Z druhé strany, ten příběh za to stál a upřímně herecké výkony byly částečně pěkným zpestřením. Tak dobrá, bereme to střední cestou.(8.1.2012)

• rikitiki

Se špatným scénářem se dobrý film udělat nedá. Motivace postav tady funguje leda jako deus ex machina. Jejich jednání je tak nelogické, že se mění podle toho, jak zrovna scénáristka potřebovala postavit určitou scénu a pak mžikem v další scéně se už zas chovají naprosto jinak. Postavy navíc půsbí značně nepříjemně, až hystericky - to hlavně ženské. Vrchol je rodinný soud, závodní schůze a postava matky. ____ Nemůžu si pomoct, ale kdyby stranické schůze v sedmdesátých letech řešily, že ta a ta sestřička souloží s tím a tím doktorem a co z toho plyne (že by musela opustit pozici vrchní sestry? Ani omylem! I dneska by ji tím spíš získala, natož tehdy), tak by tím zabily tolik času, že by se pacienti museli obrátit pro pomoc k babám kořenářkám a zaříkávačům. /8. 1. 12./(8.1.2012)

-TO SI PÍSKÁTE KRYLA -A CO MÁ BEJT? -NIC, NO. Žádná zbytečná deprese, jen věcné zachycení doby bezčasu spolu se skutečně uvěřitelnými charaktery (např. Jan Kačer měl na malém prostoru charismatu na rozdávání.) Viktor Polesný režíruje velice dynamicky a Lucie Konášová je rozhodně zpět. Velice oceňuju úděl, který přijala hlavní hrdinka bez remcání. Starý rok je za námi, máme lehkou kocovinu, nezbývá, než umýt trošku toho nádobí a žít dál...maminka přijde po poledni a dcera se zetěm budou mít taky zpoždění. Jakpak to bude s Mašíny, smím-li se zeptat? :-)(17.1.2012)

Solidní příběh, sice málo uvěřitelný, ale velmi působivý vývoj vztahů a naprosto dokonalý závěr s pánví od vajec. Mňam!(8.1.2012)

Příběh, který působivě přibližuje hnusnou a dusivou atmosféru doby, kdy pipinoidní jízlivé soudružky a slizcí zlí soudruzi strkali frňák do cizích životů a kontrolovali normálnost všeho a všech. Úplně se mi z té představy zvedl kufr. Díkybohu, že žiji dnes.(8.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v nemocnici v Měšicích u Prahy. (skudiblik)

• - Kromě epilogu se celý příběh odehrává v prvních měsících roku 1977. Na oslavě narozenin komunistického funkcionáře pouští diskžokej (Miloš Skalka) mj. píseň Až skupiny Katapult. Ta přitom ve skutečnosti vyšla poprvé na singlu až o dva roky později, v roce 1979. (bohemia_regent)

• - Filmového potomka postavy Nely Boudové hraje její skutečný desetiletý syn Andrej. (Olík)