Grizzly zabiják

• USA Into the Grizzly Maze (více)

James Marsden, Thomas Jane, Piper Perabová a Billy Bob Thornton se představí v akcí nabitém dobrodružství, které se odehrává v aljašské divočině. Když začne v místním městečku řádit nelítostný medvěd grizzly, šerif se vydá do lesa hledat svou manželku ekoložku. Místo ní zde však narazí na svého bratra, bývalého zločince, se kterým si už dávno nemá co říct. Oba se brzy ocitnou na útěku před obrovským medvědím zabijákem. Z lovce se stává lovná zvěř v tomto thrilleru o síle přírody a pachu krve, který zvedne diváky ze židlí. (Cinemax)

Havaj8

Tak horor to vyloženě nebyl. Trocha krve a pár nočních scén ho z toho neudělaj. Ale v rámci těch ostatních žánrů by to šlo, taková naháněčka až nějak moc vychytralýho grizzlíka. Celou dobu nás přesvědčovali, jakej je to frajer a kdyby chtěl tak by pokosil úplně všechny. Až moc stopáže se tam jenom mluvilo. Na druhou stranu to menší zpestření bylo od těch duchařin a FF. Ale vážně to jsou jenom slabý 3*. ()

Figu

Nebudu nic nalhávat, na film mě nalákala fotka Billyho Bob Thorntona s odchlíplým ušiskem a otistem tlapy na tlamě. Horor je děsivý už jen proto, že po vás nejde nějaký smyšlený démon či duch, ale obyčejný skutečný chundelatý medvídek, který se těžko zastavuje. Oceňuji to, že v dněšní době digitálu, zde máme medvěda-herce, který se o vše před kamerou stará sám. Což je parádní. Hrozně rád vzpomínám na film "Na ostří nože" a toto mi ho krásně připomnělo. Rychlý, stručný a děsivý film, který má snad jen slabší koncovku, ovšem rád se na to za nějaký čas podívám znovu. 65% ()

Martin741

Reziser David Hackl natocil sympaticky horor, v ktorom zase fauna utoci na ludi. Fauna je to velka, hodne nasrana, a potesili ma aj herci ako slusny Thomas Jane /Mlha 2007/ a krasna Piper Perabo. Fauna - medved utoci casto a hodne ma do seba aj mlha v lesoch. To mam rad, a to tak, ze velmi : 69 % ()

kaposlav

Tie žánre Akční / Horor / Thriller to je tak na 2*, ale zachraňuje to, s čím asi ani nepočítali, že je to smiešne, čiže komédia. ()

Vyhy

Nerozumím tomu, proč profesionální lovci nedokážou trefit medvěda, který je větší než osobní auto. Asi špatný den. Nadruhou stranou, dobré herecké obsazení trochu rozbíjí nesmyslný scénář a béčkový příběh. Úsměvné finále tomu nasadilo korunu a celkově během útěku před medvědem vzniklo spousty otázek, které nebyly dořešeny. Navíc, občasné nelogické chování postav bylo úsměvné. Abych jenom nekritizoval, medvěd se alespoň neustále objevoval a útočil. ()

carlos 2010

Takže tentokrát sa budem dosť odlišovať od ostatných hodnotení. Áno pekná príroda, známi herci, dobrý obraz aj zvuk, ale to je všetko. Partia hluchonemo-slepých debilkov (aj keď hluchonemá bola iba Piper) naháňa medvedíka po lesoch. Vždy, keď sa niečo deje, niekto spadne na rovnej zemi alebo nezbadá medveďa na pláži za bieleho dňa, alebo ho nikto nepočuje, keď hlučne šliape po vetvách asi 10 metrov vedľa neho. Po minútovom boji s holými rukami proti grizlymu chlapík síce skrvaví celú vodu okolo seba, ale po pár sekundách vylezie a nič mu nie je, ani už nekrváca. Na takýchto nezmysloch je postavená naháňačka. Billy Bob vyzerá ako účtovník a nie ako lovec medveďov a Piper tam ani nemusela byť - jej osoba nemala vplyv prakticky na nič. A takto by som mohol pokračovať... ()

BarryLyndon

Proč nejsou kina plný podobných chlapáckých filmů namísto levných lekačkových hororů? Ne že by tohle bylo kdovíjak kvalitnější, ale továrny na charisma jako James Mardsen, Thomas Jane a Billy Bob Thorton, co se honí v krásné přírodě Aljašky s medvědem? To by mohlo být i horší a pořád by to bylo koukatelné. Piper Perabo už táhne na 40 a pomalu přestává vypadat jko nevinná školačka, ale pořád se na ní nekouká uplně nejhůř. Moc se mi líbily triky ze zbytku filmu, o to víc jsem nepochopil finále, který jim myslím dodělával HAL, jak se nedávno v kecárně ptal na program pro práci s videem, toho provedení velká škoda a nechápu, proč nezůstali u kamerové práce s opravdovým medvědem a že Bart the Bear vypadal docela hrozivě, když cupoval figuriny. Tohle mi přišlo tak staromilské, že se na to i přes mírnou nekvalitu dívalo daleko líp, než na všechny ty CGI festy. Natočit závěr, jak si to dva bráchové rozdávají s medvědem trochu civilněji a bez CGI, tak hodnotím daleko líp. 6/10 ()

Rodriguez

Potěšen po všech směrech! Nádherná krajina, super grizzly, odporní záporáci i jejich zbytky a hlavně ústřední manželská dvojice Thomas Jane a Piper Perabo! Parádně jsem si pozdní večer při sklence vína užil (i kamarádka, která mě málem rozdrtila strachy ruku) a mohu všem milovníkům zvířecích (s medvídkama) hororů doporučit! 90% ()

bourec

To,že to bylo plný klišé,mě vlastně ani neva,protože podobnejch uvolněně zábavnejch filmů bez ambicí už moc neni,a navíc skoro všechny hlavně na netu.A protože z mě naprosto neznámýho důvodu je to i slušně obsazený,v parádních lokacích,tak já půjdu s hodnocením na čtyři,takovýhle variace na zvířecí horůrky si nechám líbit.80%. ()

dubinak

Grizzlymu škodí asi hlavně ten ne příliš atraktivní televizní look, převážné množství ne zrovna sympatických herců, kteří působí hlavně v těch lacinějších filmech a taky docela zbytečně velká četnost výskytu právě onoho medvěda. Nic jiného ale asi přímo negativně kritizovat nemůžu. Po dlouhé době přišel zase horor se zvířecím útočníkem tohoto druhu a nedopadlo to vůbec tak špatně, jak by se předpokládalo. Můžu pochválit i akci. S ničím se nelenilo. Zkrátka, není to flop, ale ani top. Tři hvězdy tomu můžu v pohodě dát. ()

Stallone

Na filmu se mi líbí pouze ta krásná příroda. Umím si představit kempování v divoké přírodě s mojí krásnou přítelkyní. Můžeme zde vidět několik skutečně hezkých záběrů. Samotný příběh mohl být zajímavý, ale to by se musel pan režisér víc snažit. Jako divák jsem neměl o hlavní čtyři postavy strach a nedokázal se do nich vžít. Bylo mi jasné, kdo přežije a klasické filmové klišé, kdy se jeden ze skupiny zraní a tím brzdí ostatní již není zajímavé. Přál bych si detailnější záběry útoku medvěda, temnější atmosféru, strach. To vše snímek postrádá. Hodnotím slabšími 2*. Z poslední doby doporučím raději mnohem lépe natočené Backcountry. ()

Kempe

Po dlouhé době zase konečně seriózní film s medvídkem. Takže děkuji. Byly tam ty minuty ticha před bouří(které jsem se někdy, ač jsem to čekal, lekl) a zároveň mi to dalo dobrou radu: abych nechodil po Tatrách sám. Medvídci jsou tady sice menší, ale to je jen zanedbatelný úhel pohledu. ()

PROCESOR

Tak mluvit o hororu s medvědem je směšný i kdyby to tady všichni opakovali pořád dokola. Každému normálnímu uživateli musí být jasný, že je to dobrodružný snímek s trochou více krve a nějakými těmi lekačky. Víc z toho nikdo nevytříská, kdyby se nakrásně rozkrájel. Pod pojmem horor si představuji něco jiného. Takže máme tady přerostlého medvěda, který si hraje na honěnou s lidmi, kteří tam v tom lese nemají co dělat. A protože jsem se u toho královsky bavil, tak hodnotím poměrně vysoko. ()

Hans.

Béčkový námět v áčkovým vizuálním balení. Medvěd přespříliš agresivní a střelci neschopní - 50 ran žádný zásah, ale já to chápu bez toho nože by to nebylo dostatečně dramatický. ()

HorrFi

Muj první horor s tématikou nasranýho grizzlyho co chce sežrat všechny co mu přijdou do cesty dopadl docela dobře.. co se Grizzlymu rozhodně nedá upřít jsou záběry na krásnou alijašskou přírodu.. jinak co se týče děje to musí brát člověk s rezervou.. Billy Bob Thornton v roli zkušenýho lovce mi byl sympatickej a celkově se mi film líbil a konec byl super.. ()

Deyw

vpohode kravina na jedno odpoledne..efekty napicu levny medved napicu moc digi ale nejaky sceny sou fajn..spis to neurazi a strhne vypravou a hereckou partickou ktera se fakt povedla. ()

Khumbac

No KURVA...dlouho se mi NESTALO, abych postupně během filmu (ale až od zabodnuté třísky v nožce), postupně přibližoval hlavu k obrazovce. Ve finále jsem ji měl cca 2 metry od úhlopříčky 102 cm - což tak trochu napovídá, že mne ecco filmy baví. Z počátku jsem se spíš kochal zelení aljašské přírody. Ale když je Pů už vyčmuchal, tak začalo rodeo. Billyho Bobova hladce oholená tvář se skvěla rudým leskem a škrábancem jako kdyby se holil poprvé, kopyto jedno. Herci jsou sympatičtí. ()

Doudis19

Opravdu by mě zajímalo, jak tvůrci dostali, do tak neobjevného zvířecího thrilleru, tolik áčkových tváří. Čas od času, si asi každá hvězda potřebuje odpočinout od schonu velkoměsta a jít se proběhnout a zakřičet si kam-si do hor. Scénář je kopií snad každého hororu 80. - 90. let, ve kterém figuruje zvíře. Nadruhou stranu se dost povedly rvačky s medvědem, kde se, co možná nejvíce šetří digitálními pomocníky, avšak absencí byť jen jehce drastičtějších scén, je to beztak z prdu :-(. ()

Mr.Ripley odpad!

Jak je možné, že se poměrně zářivé hvězdy, ať už televizní či filmové zábavy upsaly tomuhle céčku. Nad tím mi zůstává rozum stát. Desetiminutová naháněčka tento hloupoučký téměř céčkový film vážně nezachrání. O urážejícím CGI "dělalo-to-Asylum,-ale-nepřiznáme-to" raději nemluvě! ()

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)