Spring Breakers

• USA Spring Breakers (více)

Marek1991

U tohto filmu mám problém ako je uchopený. Koniec koncov zaradilo sa to medzi moralistické filmy ako Šikana, Alpha Dog, či filmy, ktoré odkazujú na nejakú generáciu a dobu ako Bitkári, či seriály ako Beverly Hills 90210 a O.C. California. Tento film sa týka doby, ktorú ovládol Trance, Techno, celkovo elektronická hudba, doznieva Rap, mládež okrem neviazaného sexu, necudných póz a obchytkávaní do seba ťahá vodné bongo a samozrejme všetky možné halucinogény končiac drogami, všetko hýri farbami, no oblečenie svojím všakovakým výzorom pripomína skôr 80. roky, no zároveň je tu beznádej zo stratenej generácie, z ťažkej doby, kde chýbajú u mladých ciele a všetkému moralistickému, v ktorom sa necítia dobre ukazujú prostredník a proste sa chcú len baviť, užívať a prežívať. Tento film však poňal iba to jednoduché a často zvrátené zabávanie sa a namiesto toho, aby urobil sondu do generácie, ktorá má napriek odlišnostiam po svete mnoho spoločného, dohnal to do gangsterky, kde šľapky, sú ozaj šľapkami a aj keď na to nevyzerajú, keď to o sebe hovoria, stačí im dať do rúk zbrane a zvrátené charaktery urobia svoje. Spring Breakers nie sú namachrovaný nezmysel o získaní rešpektu, či akože zaujímavých udalostiach nudiacej sa mládeže ako ako Bitkári, nie je to ani mierna psychologická sonda ako srbský film Klip, je to len akési umelecké dielo, ktoré chce ukázať, že je niečím viac, že pointu prinesie mládeži zdrcujúco, no opäť ponúka iba pár stroskotancov, ktorí strihajú pózy, sexujú s kadečím, rozhadzujú peniaze, oháňajú sa zbraňami, bláznia sa na športiakoch a nakoniec vidíme, že je to zas len o drogách a potetovaní chlapci sa nám hrajú na Tonyho Montanu, pričom akosi nedokázali ten film pochopiť. Od inteligenta môžte chcieť, aby zahral naivného, či hlúpeho. Naivní a hlúpi to môžu zvládnuť však podobne dobre, od naivných a hlúpych, ale inteligentných zahrať bude problém. Ja osobne chápem výber Hudgens, či Gomez do tohto filmu, miléniová MTV generácia s nimi vyrástla na disneyovkách, no aby zahrali postavy so silnými charaktermi a bol z toho poučný film už mám problém, pretože síce môžu osloviť svoju generáciu, no časom sa pre nich môžu stať pokrytcami, keďže ich život je často divoký a nerozumný. Je to ako chcieť od Michaela Baya, aby natočil Zeitgeist svojej doby, ktorý by mal spoločnosť niekam posunúť alebo od Miley Cyrus pieseň s hĺbkou Nessun Dormy. Síce ľudia, ktorí si špinou prešli a vyrástli ako lotosový kvet často dokážu práve toto, no je ich mizivé percento. A tak tu máme obyčajný film, ktorý nenaplnil očakávania silného existenciálneho diela, vrtia sa nám tu polonahé dvadsiatničky na pláži užívajúce si americkú ilúziu sna za sprievodu rečí ako to nechceli alebo ako to chceli doplnené chladnými klamstvami a film vyznieva smiešne pri súperení dvoch komických gangsterov, kde záver síce vyzerá hlúpo, no ako prekvapenie až tak hlúpy nie je. Niektoré veci tu však veľmi bijú do očí, inde ako by sa báli šokovať, zaujímavosťou je možno, že pri tomto filme sa stretli v kine pubertiaci a intelektuáli, kde tí pseudo si možno mysleli, ako krásne to niečo opísalo, pritom to je len povrch problémov a pubertiaci od toho možno odišli, že aké jednoduché, na nás to nemá. Rozhodne by som tomu neradil žáner komédia, ktorý tu tomu prisúdili, tiež tie prehnané recenzie ma odradili od všetkých tých namachrovaných internetových stránok o filmoch. Toto dielo proste len niečo chcelo, ale nič výnimočné nevymyslelo, či neopísalo. () (méně) (více)

Hem.m odpad!

Look at my shit.. Yo.. Motherfucker, fuck it. Yo. Bitch! Yo! Neustále se opakující se rozhovory (a to pomíjím neustále se opakující, fuck, Yo, look at my shit(s), bitch), které nemají konce, protože ono stačí vidět jen 10 minut filmu a rozhovory, co v té době proběhnou se budou táhnou i zbytkem film, protože jak už jsem řekl, pořád se to bude opakovat. A scény se bohužel také opakují.. Jde vidět, že všechny prachy šli na to, aby bylo ve filmu co nejvíce poprsí a prdelí.. (O hereckých výkonech se tu nedá ani mluvit..) Scénář je tak zajímavý asi jako průjem.. Přesto, abych pořád jen nepomlouval, tak musím říci, že kamera a střih a způsob obrazu (jak vypadá) je dosti lákavý a někdy tu sedne i hudba. ()

Pishin

[working version] Pro Harmonyho mám prostě slabost, v jeho dílech se toho moc neděje ale stejnak vás donutí na tu prázdnotu hypnoticky zírat a užívat si to. Jinak Thumb UP za totální výjeb s diváckým očekáváním zvláště po zhlédnutí traileru. PS: Opakování, matka moudrosti ;-)) ... ()

SlecnaSmilly

Bikiny, kikiny, velký zadky. Mám k režisérovi tohohle filmu poměrně ambivalentní vztah a jeho tvorbu šňupu jen velmi opatrně, protože je to rozenej provokatér se sklonem si libovat v nechutnostech všeho druhu. Ve Spring Breakers se nicméně celkem drží a jedinou fackou divákovi je obsazení pop ikon Seleny Gomez a Vanessy Hudgens, protože to fakt nejsou moc dobré herečky, oproti nim má i moje mrtvá kočka celou plejádu výrazů, ale zase se na holky hezky kouká, to jo. K tomu jsou tam tyhle lepé děvy čistě účelově, stejně jako songy od Britney Spears a dubstep od Skrillexe. Na oko jde o neonovou jízdu generace, co pobrala všechny životní hodnoty z rapových videoklipů, ale na povrch prosakuje i bezúčelnost toho všeho. Stejný hlášky, obrazy a temnej šepot cyklicky se opakující v různých kontextech dávají tušit, že všechny ty vyjetý noci můžou bejt docela prázdný. ()

LV.Helter

Silikonové soft porno s neohroziteľným neonovým vizuálom a disneyovskými hviezdičkami, ktoré boli poslaný Korineom do prdele. Navýše zaverečná polhodinovká je depresívne-filmové peklo. ()

MartinezZ

Miluju tenhle typ filmů, kdy mám chuť od začátku do konce srovnat se zemí atomovkou každou postavu a každého jedince, kteří se ve filmu objeví byť jen na pikosekundu. Nemá smysl se na to koukat, pokud nejste sjetí. ()

javak810i

Od filmu jsem čekal trošku něco jiného a v podstatě se dá říci, že jsem byl krapet zklamán. Každopádně i přesto dávám za nadsázku, krásné holky a jako vždy skvělého Jamese Franca 3*. ()

JJ.Gibson

Soft porno se Selenou Gomez bez Seleny Gomez, bez příběhu, bez zábavy, bez sebereflexe!!! To co holky provádí, by jim nikdy ve skutečném životě neprošlo. Sem tam trousí rádoby moudra, no ona to vlastně nejsou ani moc moudra, jak to je se skvělý šňupat koks a chlastat na pláži. A pak přichází na scénu vskutku odporný Alien :D, který je super nesympatickej a slizkej! Neustále se opakují věty, Spring Breakers taky zrovna nepřidávají a celé to vypadá, jak kdyby to jelo na LSD. Tak trochu mi to připomíná srbský Klip, což dobře není, pač ten se mi taky nelíbil! Takže jediné proč dávám jednu hvězdu je duo blondýn Hudgens/Benson, který si defacto ukradli film pro sebe a jsou opravdu největšími Bitches!!! ()

Freemind

Generační film o beach bitches, zhýralých teenagerech z éry post-MTV, který se nakonec rozseká na tom, na čem se rozseká většina generačních filmů - a to na faktu, že je vždycky točí lidi o dvě generace starší. Scénář moralizuje a dívá se na své postavy svrchu, a to jsou hříchy, které nespraví ani dvě tuny naolejovaných cecíků, kterými je celé toto dílko zavaleno. Jinak jde o kus solidní práce, hlavně z vizuálního hlediska - něco ve stylu "Enter The Void" meets "Drive". Bohužel na rozdíl od těchto dvou mistrovských kousků připomínají "Spring Breakers" krásně zabalené krabicové víno. Pobaví, vyprchá, zanechá krátkodobý bolehlav. Další, prosím. ()

zipper111

Holky super, kozičky super, prdelky super, Franco super, stylizace zajímavá, ale... ale jinak je to hovadina na entou, možná musí být divák pod vlivem nějakých omamných látek, aby se mohl vydat na výlet do dálek, neboli trip... a když tam bude, a pustí si Spring Breakers, možná se mu i budou líbit. Já měl "jen" mlíko a jogurt. Bohužel. 1* ()

rarak

"Klipovitá" forma vyprávění byla velice vhodná pro záběry ze studentských párty z první poloviny filmu. Jestliže se ale odehrával nějaký souvislejší děj, pak mě kombinace flashbacků/flashforwardů spolu s častým opakováním již řečeného přišla velice otravná a ubíjející. Můj dojem po skončení filmu byl ten, že je v něm děje tak na půl hodiny, ale díky použité 'formě' vyprávění je to třikrát delší. Navíc děj sám o sobě není žádná sláva (holky se zapletou s drogovým dealerem, který jim pak ukáže svůj kvartýr a jezdí s nimi po klubech) a rádoby akční finále (bikini vs. dům plný gansterů) nepůsobí moc uvěřitelně. ()

ABLABLABLA

"Look at my shit." To tam James Franco během pěti minut (možná i více) řekl nejmíň 50x. Moc těžký text to asi nebyl na zapamatování. Ty opakující se repliky mě neskutečně sraly... prostě takové typy filmů nesnáším. Stačí u něj v podstatě napsat půlku dialogů a pak je jen celý zbytek filmu opakovat... fakt "umělecké". Bylo to takové velké nic obalené neony, kozami, prdelkami, slunkem, prachama a pistolema... super no... nějak mě to prostě nezaujalo a to jsem se tak těšila na Ashley Benson, že ji uvidím v něčem jiném než v tom prolhaném seriálu. A James Franco? Ten tu hrál naprosto otřesnou nechutnou kreaturu.. bleh. 2* a ani o kousíček více. ()

kaylin

Nad obsahem trochu vítězí forma, která mě dostala. Skvělá, atmosférická hudba, umocňuje opakující se záběry, přeskoky v časové kontinuitě a další prvky, které jsou využívány - ztišení zvuku a jeho nahrazení hudebním doprovodem, prostříhávání od detailních záběrů na vzdálené, apod. Všechno vede k tomu, že film má přesně ten správný depresivní tón, který měl na diváka dopadnout. Odhalená ňadra a alkoholové orgie, které nás provázejí celým filmem, jsou nakonec spíše výsměchem, podtržením toho, že taková zábava to vlastně vůbec není. Selena Gomez, respektive její postava, říká jednu krásnou větu: "Chci domů. Takhle jsem si to nepředstavovala. To není fér, takhle to nemělo být." Takhle to nemělo být, alespoň podle plakátů ne, ale výsledek je výborný. Překvapivě dobrý. ()

René.girl

Divná záležitost, která ale na druhou stranu přesně vystihuje mou vizi amerických teenagerů - prostě vypatlaný hlavy, co si myslí, že jim patří svět. No a ten konec - komedie prvního kalibru. Spring Break...Spring Break Forever. 60% ()

Kaluž

Audiovizuálně přívětivé nic. Hezká prsa z prázdného filmu interesantní podívanou neudělají. Pokud se tedy nejedná o porno. ()

Philcze

Protivný sprostý holky bez špetky charakteru (záměr nezáměr) a geniální James "BallR" Franco. Ikonický a nezapomenutelný rozhodně, ale že bych "to tam nějak cítil", to se říct nedá. 70% ()

Hamaradža

Halucinogénny MTV sen, dokonalo vystihujúci generačnú derealizáciu. Neónová párty neskorého kapitalizmu, meta popkultúrny experiment navodzujúci iné stavy vedomia, kopírujuci popový mainstream, parazitujúci na ňom, čím je dokonalo dekonštruujúci, až transcendentný. Pre mňa možno najzásadnejší film 21. storočia. Korine je básnik budúcnosti. ()

Derek

styri puce idu na vylet na floridu chlastat, hulit a sukat co obcas na par sekund vyzera ako z nejakeho videoklipu a harmony korine pritom pouziva pekne filtre, ale inak mi to okrem utvrdenia sa vo fakte ze mladez je v prdeli nic nedalo... ()