Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

M_crha

Problém je v tom, že tento vylm vzbudil příliš velké očekávání než co vlastně je. Tak, že setkání s realitou pak škrtá bod za bodem až spadne na odpad z kterého se to odrazí protože to je vlastně debut. Beru to tak, že koukatelný to je a dá se to vydržet. ()

Frollka odpad!

Dlouhý, nezáživný film, který ač s dobrými herci - Roden, Krausová, opravdu nemohli z filmu udělat něco více, jelikož film je o ničem. Dlouhé trapné dialogy o ničem, řešení čehosi co se událo před x lety. Děs, plus na prosto šílený ozvučení filmu, kde všichni šeptají. ()

kuri-noha

Zaujetí psychárnami, které Ondřej Sokol přináší do Činoheráku, je zjevné. Na rozdíl od nich se mi nelíbí, jak je film napsaný. Jednak dialogy, jednak příliš utahané sekvence. To platí především o místech, kde se Krásno snaží být za každou cenu vtipné a moc se to nehodí. Vůbec skloubení žánru černé drama-krimi-komedie moc nefunguje. Zase bych ocenil nápaditou režii a dobrou kameru. Na to, že je ti prvotina režiséra, tam ten kumšt prostě je. Proto 3*. ()

jarmil8

Netuším co všechno Ondřeje Sokola ovlivnilo při tvorbě tohoto filmu (a asi toho bylo hodně), a proto se mi celé dílo jeví jako přehnaně dlouhá pozérská nuda poskládaná z několika kvalitně nasnímaných scének. Navíc na mě působil film dosti "divadelně", ale adaptace divadelní hry to také nejspíš není. ()

milada008

Po shlédnutí filmu Díra u Hanušovic, jsem doufal, že nic horšího už mne potkat nemůže. A hle, dnes jsem shlédl druhý díl výše uvedeného filmu. Koukám, že v okolí Jeseníků to žije. Jen se děsím a doufám, že nebudu muset shlédnout snímek Vraždy v Rudě nad Moravou. ()

skrob

Ondřej Sokol je dobrý režisér i herec. Ale ten film má dva zásadní problémy - občas skřípe logika děje a motivace postav. Druhý větší problém je, že se úplně nedaří skloubit ty humorné a važné scény - za mně by filmu prospělo, kdyby to bylo víc krimi nebo víc komedie - ale tento model půl na půl tady tak úplně nefunguje - třeba v závěrečné scéně. ()

carnacv

Snímek, který mě překvapil kvalitou zvuku, uměním střihu, a i relativně kvalitním režijním podáním. Zbytek byl však tak ubíjející, že jsem s přibývajícím časem ztratil i to poslední pouto k filmu, jímž bylo zjistit, o co že tam vlastně kráčí. Pravda je, že šumperská mentalita je poněkud jinde, ale tohle již bylo až moc absurdní. To se raději dívat na Díru u Hanušovic. ()

Jara69

Manželka mi sdělila, že na toto se mnou koukat nebude... po přečtení v programu. Já na to koukal, že to přeci nemůže být taková blbost....a manželka měla pravdu. Nedalo se na to koukat, snad až na pár humorných scén. Ale ta zápletka a provedení. 5 mrtvol nakonec..... ()

robbez

Velmi pochmurná, vtipná a morbidní tragikomedie. Na české poměry hodně originální a netypická věc. Film zcela určitě nezvýší turistický ruch v Šumperku, protože je tu prezentován jako bezútěšné a prázdné město, kde žijí divní lidé, psychopati a vrazi. ()

Alvin

Srovnávat tohle s bratry Coeny? No tak na závěr se pravda všichni pozabíjí a párkrát se objevila snaha o černý humor, ale tím celé srovnání končí. Ta třetí hvězda je jen za Rodena s Pleslem a tu zajímavou holku. ()

Jurcekk

Malo to svoje chvíľky. Či už tak, alebo tak. Tvorcovia sa musia ešte veľa veľa učiť. Výborne jana krausová!!! ()

ABC1

Na filmový debut docela dobré, ale přece jen jsem doufala, že to bude o fous lepší...Já vidím na začátku filmy Bohdana Slámy a ten absurdní konec mi připomíná bratry Coenovy, jinak herci dobří, hlášky občas výborné, ale chtělo to škrtat, škrtat a mohlo to být za ****. tak snad příště, Ondro!!! ()

zekon

Další český průšvih trapný od začátku do konce. Nejvíc sráží film idiotská kamera, přišlo mi že kamaremana byl ožralý a vůbec neviděl co má v záběru. Příběh nudný a naprosto o ničem. Nebýt Sokolových hlášek bude to odpad. ()

PoprockCZ

Lehce neobvyklá experimentální kamera, pár hezkých momentů. Příběh je takový rozpačitý, nevím, co si mám myslet o konci, je až příliš prvoplánový - ráda bych věděla, co se stalo s chudákem ustaranou dcerou. ()

Mistr119

Film nedokázal vtáhnout a přišlo mi strašně rozvleklé celé to řešení smrti Michalovy matky, kterého jsme se ještě navíc nedočkali. Film se pokouší o jakýsi pseudoumělecký patvar, ale nedotažený... navíc mi uniklo, jak to vlastně skončilo? Scéna byla tak tmavá, že nějak nevyniklo, jestli teda ta přestřelka byla už jenom záhrobní anebo se nějak dostali z vody? Nicméně překvapilo mě, že základní myšlenka je podle skutečné události - Michal je skutečný chlap, který chodil do Šumperku na gymnázium, když kolegyně byla v prváku. Nicméně vztah k "Pražákům" mi přijde ve filmu taky až xenofobní... :-/ ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST