Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Inozuka

Neprávem nedoceněný film. To opisování od anglické drsné školy (V Bruggách z Krásna doslova vystřelují) je očividné, ale nijak neuráží. Je příjemná změna, že se Sokol rozhodl vsadit na černý humor a je vtipný narozdíl od většiny všech těch ztřeštěných vztahových komedií, co se teď točí. Neřekl bych, že ve filmu je cítit nějaký vliv Partičky a to přesto, že tam téměř všichni její protagonisté hrají. Dvojice Sokol a Finger k sobě sedla, dost mě bavili i Roden, Plesl, Malý, Matásek i Suchánek. Stopáž možná trochu přepálená, ale to bizarní finále si gradaci holt žádalo. Za mě čtyři. ()

VeeDee

Krásno mi připadá krásně trapný. Viděla jsem 59 minut a nevím, jestli se mi chce to dokoukat. Když já toho Sokola nemusím už od pohledu (partičku jsem v životě neviděla). ()

Tosca

A to měl film dva dramaturgy! Co tam proboha dělali? Podivný film, z něhož jsem na rozpacích, s několika dobrými scénami a vtipnými dialogy a pěknou kamerou, ale jinak se dost vleče, je nesourodý a hlavně, co ten závěr? Mně to připadá, jako by scenáristé byli bezradní a nevěděli, jak to vlastně ukončit. Nebo se zhlédli v bratrech Coenových nebo v Tarantinovi? 60 % ()

Taffey

Bohužel musím konstatovat, že na ČSFD.cz neexistují jakákoli měřítka hodnocení. Jak je tomu například při posuzování kvalit objektivů, Hi-Fi a podobně. Jasně, vnímání filmu je ryze subjektivní záležitostí, ale, milí zlatí, dát filmu 5* znamená, že je to naprostý špicenklase bez jakýchkoli výhrad. 4* by měl být špicenklase s nepatrnou výhradou. Ale nasrat tady plný knedlík kdejakému šuntu, to je opravdu šílené. Možná by nebylo od věci zavést tady jakousi hvězdičkovou policii, která by jasně odhalila typické sypače hvězdiček. To myslím s nadsáuzkou, pochopitelně, aby mě tu někdo nebuzeroval, že nejsem demokrat. Co mě k tomu vedlo, abych to napsal. V několika komentářích se tu vyskytuje název filmu v Bruggách. Vynikající snímek. A jakýsi jeho údajný vliv na Sokola a provonávání obou filmů. No, to je, samozřejmě, naprosto neuvěřitelné, pokud to někdo z huby vypustí. Obsazení, herecké výkony, scénář, kamera, světlo je v Bruggách o pět tříd výš a taky dopad na mě je podstatně drtivější. Krásno sleduje typický český trend točení filmů. Levně, s fílingem, jakoby to točil žák páté třídy mobilem. Pokud připustíme, že výraz "neumětel" pro punk je celkem přesný, pak Krásno je typickým punkovým filmem. Levné kamery, nejlépe digitální, s malým čipem, krátká ohniska, všechno ostré, zda kameraman ví, co je to práce s hloubkou ostrosi, můžeme s úspěchem pochybovat, postporcesing mizerný, bez nápadu. Jak říkám. Krásno je typický film z velkého pytle českých filmů posledních mnoha let. Dá-li někdo Krásnu 4* nebo dokonce 5*, musel by film V Bruggách rotrhnout pomyslný teploměr. ()

RAFT

Tak ,tohle je průser České kinematografie ,film je nezáživnej ,nudnej, nedomyšlenej ,některé scény za nic nestojí .U filmu sem se dost nudil. ()

TommyDiamond

Koukám, že Sokolovi nominace na českého lva stoupla do hlavy. Film mu učaroval a rozhodl se světu ukázat, že i on umí tvořit. Co taky jiného, partičce už pomalu dochází dech a na zadní vrátka se myslet musí……První půlhodina jeho režisérské prvotiny byla doslova odpudivá. Člověku trvá než se naladí na vlnu KRÁSNA a do filmu se trochu vpraví. Dějově nedotažené a žánrově nespecifikovatelný film, který je založený na hysterických výkonech herců si moji oblibu nezískal. I když zde většina uživatelů horentně chválí Sokolovu pitvořinu a těší se na jeho další divokou menstruaci, tak mě zůstávají pouze oči pro pláč..... ()

hero_bk odpad!

Někteří tu zmiňují podobnost s Partičkou a i já v tom jednu podobnost spatřuju - svoje hodnocení. Sokol opět ukazuje, že absolutně neumí hrát, gestikuluje jako homosexuál, chová se jako homosexuál. Film nemá příběh. Vůbec žádný. To, že někde na pozadí se řeší nějaký detektivní podtext ještě neznamená, že se jedná o detektivní film. Vlastně vůbec nevíme, proč spolu dva hlavní pseudohrdinové do Šumperka přijeli, nevíme, proč zůstávají. A i když se odehrává film v Šumperku, ve skutečnosti je šíleně pragocentrický! Pokud si někdo stěžoval na zbytečné hanobení oblasti v Krobotově Díře, tak by se měl podívat na Krásno - Šumperk s 35 tisíci obyvateli (což je dost, já jsem z města, co má lehce přes polovinu toho a rozhodně mi nepřipadá jako taková díra) je vykreslen snad hůř než Adamov, všichni neustále básní o Praze. Tohle nevytrhne ani Roden, který sice dělá, co může, ale v těch pár chvílích, kdy se objevil, než jsem film vypnul (zhruba po hodině), s bídností tohoto filmu nic neudělá, zvlášť když má napsané tak stupidní dialogy. Ale to mají ostatně všechny postavy. Strašný, strašný, strašný. ()

jadran90

Ptákovina od Sokola. On je sice výborný improvizátor, ale sotva průměrný herec i režisér. Alespoň si zasouložil. Je to taková typická česká krimikomedie, tudíž to není ani jedno. Tuším, v kterých částech jsem se měl smát, ovšem bylo to spíš bizarní. Zabodoval snad jen Matásek. Dvě třetiny filmu se toho moc neděje, pěkná nuda a napínavý konec je pro mě příliš absurdní, než abych nějak zvýšil hodnocení. Nechápu, jak sem dostali Rodena. Asi si myslel, že to produkuje Falcon. ()

Amonasr odpad!

Kdyby tento film opravdu naplnil to, o čem se píše v oficiálním textu distributora, mohl by ode mne získat mnohem vyšší hodnocení. Pokud tedy text distributora odráží původní záměr tvůrců, tak ten se podle mne nepodařilo téměř vůbec naplnit a vznikla jen jakási podivná slátanina, kdy divák až do poslední chvíle neví, zda se dívá na naprosto nevěrohodné a nepovedeně vystavěné drama či nedotaženou crazy černou komedii, plnou otřepaných klišé a vtípků za každou cenu. Slabý scénář ještě dorazilo poměrně toporné přehrávání většiny herců - jediný uvěřitelný herecký výkon (ovšem také v jediné uvěřitelně napsané roli) podala Jana Krausová, což ovšem na záchranu víc než rozpačitého vyznění celého filmu nemohlo stačit. Občas se sice objeví i situace, jimž se člověk může s chutí zasmát, jako například fatální omyl, kdy si na nátlak svého marnivého partnera převlékne Karel Roden starý plášť s velkými kapsami za slušivější nový, z něhož se mu však kvůli úzkým kapsám nepodaří v rozhodném okamžiku vytáhnout zbraň, a naopak se přitom sám postřelí, nicméně samotný filmový příběh tyto momenty nijak nestmelují. Podobné situace, které mohou třeba i fungovat jako gagy samy o sobě, zde bohužel nefungují vzájemně, a nedotvářejí tak vnitřně konsistentní celek. Zcela absurdní závěr pak jen dělá za celým filmem i nad ním definitivní kříž. ()

pushover

I po letech pořád příjemné vykročení z české filmové šedi. Škoda těch občasných divadelních hereckých výkonů, zbytečných scének ala Partička a technického fuckupu, kvůli kterému jsou některé dialogy extrémně asynchronní. Dvojka Roden a Plesl mohli dostat více prostoru, protože jednoznačně herecky táhnou celý film. ()

Sholi

Milé překvapení! Film jsem shlédnul na slavnostní premiéře s herci a musím říct, že sál se opravdu smál. Pochvala pro Sokola a Janu Krausovou! Určitě na to zajdu ještě jednou... ()

pohodaman

Nuda, nuda, nuda, vtip, nuda, vtip, nuda, nuda, nuda, toporné dialogy, trocha filozofování, bum bác. Zaplaťpánbůh konec. ()

fordhont

Začátek dost nudný, konec u mě zachránil solidní hodnocení. Až posledních 20 minut se dá považovat za černou komedii. ()

Mr.nachos

Váhám jestli se mi to líbí nebo ne. Téma není ani trochu vtipné, ale dobrá, vezmu to tak jak to vidím a musím říct, že jsem se párkrát i docela zasmála. Sokolovy komentáře jsou celkem vtipné a nemůžu říct, že by mi vadilo jejich zasazení do děje. Naopak. Konec se mi ale nelíbil, ten mi přijde tragicky humorný, což jsem nečekala, ale jinak dobrý. Není to nic nadprůměrného ani podprůměrného. Člověka to neurazí, ani vyloženě nepotěší. Je to taková oddechovka na zabití času, ale celovečerní film bych v tom tedy ani náhodou neviděla. Víckrát si to asi nepustím, ale když o to ještě někdy někde zakopnu, nebude mi to vadit. ()

Solverino

Celkem překvapivě sračka. Velmi slabé až řídké a ani Roden to nezachrání... vhodné na usnutí. :( P.S. do kina bych na to nešel, oplakal bych vstupné. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST