Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

Péča

Sokol to táhnul ke dnu, kdyby radši obsadil místo sebe do vedlejší role schopnějšího herce, udělal by líp. Bída, utrpení, nuda. Za Krausovku, Rodena a Matáska 2* vracet se k filmu znovu nemá smysl. ()

Dancihal

Jednou stačilio....viděl jsem....i jsem se pobavil..poar scének vazne super.....v kine s policajtama pecka...ale po druhé bych si to uz asi taky nepustil... poslední sceny a zakonceni filmu bylo alespoň trochu sveznejsi.... Sokola mám ale moc rád!! ()

andydufrsn

Zklamání. Scény které měly být vypjaté (aspoň to o nich přepokládám, jako třeba hádka obou hlavních hrdinů na hrázi) působí trapně, závěr jak z nějaký trapný střílečky s Panděrasem. křečovitej humor, prostě zklamání. Teda až na scénu v baru s rozhovorem čeho by chtěl kdo dosáhnout! To mě skutečně neskutečně pobavilo ()

Dody345

Očekával jsem od tohoto filmu trochu něco jiného, ale v žádném případě jsem nebyl zklamán. Byli zde velice zajímavé vtipné zápletky při nichž jsem se upřímně bavil, takže nelituji, že jsem tento film shlédl. Hlavně Sokol perlil. ,, Čeho by jste chtěla v životě dosáhnout ? Abych se za sebe nemusela stydět. No to je skvělý a já bych v životě chtěl dosáhnout vám na kundu.´´ Ondřej tady odvedl velký kus práce a už se těším na jeho další díla. ()

majka25

Je libo trochu černého humoru? Na této tragikomedii je nejlepší to, že vychází z reality, protože přesně tak to v životě chodí - žádná jistota, můžeme se jen domýšlet a důkazy prostě neexistují... Ale ten závěr už mi přišel trošku přestřelený, působivý a účelný, ale nevěrohodný. ()

Widlicka4

Nevím, zdejší hodnocení nových českých filmů opravdu nechápu. Jako kdyby auditorium zůstalo konzervované mezi hořkými komediemi z normalizační doby (Pelíšky, Pupendo), pokusy o sociální drama Bohdana Slámy a komerčním mainstreamem plným product placementu a vulgárních vtipů. Cokoliv mimo tyto kategorie je a priori podezřelé a velmi snadno si každý zdůvodní, proč je to špatné (obvykle je to něco v tom smyslu, že je to nadějný pokus o převedení moderních světových trendů do našeho prostředí, který ovšem ztroskotá na tom, že je to strašně české = laciné, maloměšťácké atp.). A nedejbože když se pak do vlastního vážného filmu pustí režisér a herec spojený s pořady jako Partička nebo Tele Tele, to už se pak vůbec nedá vydejchat... Hodnocení "odpad" je nezasloužené a vypovídá spíš o hodnotiteli než o filmu... Krásno na rozdíl od mnoha českých filmů nemá dementní scénář. Ten naopak patří k nejsilnějším stránkám. Skvělé je zejména zachycení neustále nejistého Michala (ve smyslu pravdy o smrti jeho matky), vedle něj Adama, který na začátku přijíždí do Šumperku trochu nezúčastněně, aby se posléze zcela poddal myšlence, že Michalova matka byla zavražděna, a pod tlakem okolností postupující psychické lability "hlavní podezřelé". Nedá se ovšem říct, že by film byl bez chyb. Zaprvé: Martin Finger je jistě vynikající divadelní herec, ale na filmovém plátně jeho divadelní projev obvykle nevynikne. Skvělá je třeba závěrečná scéna s civilním rozhovorem obou aktérů. Jinak je ovšem "divadelní" Finger dost zastíněn "partičkářským" Sokolem, který na sebe strhává většinu pozornosti. Zadruhé: řada postav je ve filmu zbytečných. Nemám na mysli jen dvojici Kačer / Divíšková, kde je to evidentní, ale i postavy Jaroslava Plesla či Ondřeje Malého. V této podobě filmu se sice může zdát, že jejich role dává smysl, ale ve skutečnosti film nikam neposunují a jen ho poměrně zbytečně natahují o nějakou tu desetiminutovku. Zatřetí, finále ten film trochu sráží. Je to taková coenovsko-tarantinovská kombinace, která se k do té doby poměrně uměřenému filmu vůbec nehodí, tady to Sokol trochu přepískl. A za čtvrté, i když jsem si závěrečnou pasáž pustil dvakrát, uniká mi, proč Michal s Adamem jeli k přehradě, když sraz s předáním peněz, který měl současně být odhalením vražedkyně, byl na nádraží v Libině. ()

mfanta

20% - Tak takovouhle slátaninu už jsem dlouho neviděl. Doufám, že Ondřej Sokol zůstane raději u hraní. Ne že by zrovna v tomto filmu hrál nějak úžasně. Právě naopak. Ale herec nemá tak velký prostor pro konání zla jako režisér. Příšerné dialogy, naprosto nelogické chování většiny postav, nepochopitelný závěr (v tom smyslu, že jsem ho vůbec nepochopil), mátožné herecké výkony. Prostě bída, děs, běs. Ani nevím, za co dávám těch 20%. ()

Umělec

Takovek mismas... Nejak to spolu neladi dohromady,nevim,jestli tvurci zamysleli natocit komedii,drama,parodii... Navic Sokol hraje nejak jinak nez ostatni,jako kdyby se bal zahrat to poradne a tak chvilema vytupuje z postavy a karikuje ji? ()

TomKey

Je to takové "německé". Celý film je laděný do tmavých barev, někdy až moc. Ve filmu se střídají cimrmanovské "prvky očekávání" s "prvky zklamání" celkem rychlým tempem, takže divák má dojem že se pořád něco děje. Což je sice pravda, ale někdy jsou pointy podány dost nešikovně či spíš nedomyšleně. Nevím jak dlouho se připravoval scénář, ale kdyby se na čas uložil k ledu a pak zase otevřel a upravil, filmu by to dost prospělo. Nicméně pořekadlo "konec dobrý, všechno dobré" zde platí měrou vrchovatou, takže divák, lačnící po pořádné pointě ji nakonec dostane. ()

marzzy

"Kdo si myslíš, že seš? Nějakej kurva Gándhí?" Ondřej Sokol natočil bezesporu velmi dobrej film. Konečně tu vzniklo něco podobnýho - absurdní, lehce trapná černá komedie, co je vtipná, aspoň podle mýho názoru. Navíc je to takovej ten snímek západního stylu, co má určitej šmrnc a není to ta šeď, na kterou jsme poslední dobou zvyklí. Chválu zaslouží kamera i hudba. Jednotlivý postavy jsou sice vytvořeny s jistou dávkou nadsázky, ale celkově nemám příliš výhrad. Líbí se mi i vykreslení prostředí Šumperka, starý kino, hospoda a hotel, kde není nikdo ubytovanej. Karel Roden je tu geniální a Jana Krausová rovněž. Ondřej Sokol má občas problémy krotit svůj hereckej projev a i tady je na hraně snesitelnosti, ale podle mě ještě v normě. Martin Finger naopak velmi přesnej. Můj oblíbenej českej film! Škoda, že nebyl příliš doceněn a dá se vysílat asi už jenom na ČT2. Trapno je životní styl! To každej nepochopí... ()

bowow

Za me 4*. Rukopis Ondreje Sokola je patrny ve vsech aspektech filmu. Chvilemi nevim, jestli se mam smat nebo brecet, coz ve vysledku nepusobi moc dobre, nicmene pozitivnich pocitu z toho filmu mam vice nez tech negativnich. Ponury Sumperk, ponura, lec lehce zbytecne komplikovana zapletka, ponure pocity lidi vracejicich se na davno opustena mista perfektne vykreslene. ()

desod

Při pohledu na procenta jsem filmu moc nedával , ovšem celkově mě velmi potěšil. Překvapivých a humorných scén bylo dost .... co se moc nepovedlo byla policejní opíječka .... ale pak to spraví výslech pražáka na služebně takže OK :). Kdyby to mělo o fous rychlejší spád a vyhodily se akční humorné scénky (chytání auta) bylo by to super ...... Joooo a pánové v pohřebním ústavu naprosto bez chyb ! ..... to byla skutečná herecká parádička ! ()

Takaru

Chybičky by se "samo" našly, občas ne zas tak absurdní jako spíše trapné, nebudu ale hnidopich, neb je třeba podporovat invenční tvůrce a vychutnat si příliv svěžího závanu originality bez potřeby přirovnávání a srovnávání se světovou filmařinou. Lehký úsměv jsem měl na tváři po většinu filmu, a to není vůbec málo. 3,5 hvězdy a ještě půl navíc za recepčního s klukama z pohřebního ústavu. Inu, pokleslý humor, takto provedený, neurazí, dokonce pobaví, tvůrci prostě věděli z čeho si tu "prdel" dělají. 80%. ()

zuzam

Režisér a scénarista se jednoznačně inspiroval filmy bratří Coenů z dob jejich filmových začátků. Nic proti, černočerný humor mám ráda, ale bohužel tady snaha skončila na půlce cesty a těch pár černých vtipů se rozplizlo do ztracena a nemělo ten pravý účinek. Navíc má film opravdu špatný zvuk a občas bylo postavám sotva rozumět. Ty 3 hvězdy dávám za obsazení, hudbu a pokus, byť nedotažený, o černou komedii. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST