Býval člen elitní zásahové jednotky, nyní se z něj stal hledaný uprchlík. Joey (Jason Statham) utíká před svou minulostí, kterou je dohnán, až k vojenskému soudu. Nyní na dně, hnán touhou po pomstě se Joey přidává k londýnskému podsvětí, kde bere spravedlnost do svých rukou. Podaří se mu dosáhnout svého vykoupení? (Intersonic)

Gumi.30

Film Redeption by se mohl z fleku přejmenovat na Resurrection of Jason Statham. Osobně tenhle film označuji za jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení za poslední dobu! Jason Statham tu nepůsobí v roli obvykle neohroženeho kapitána Kloze, ale v roli oběti, ať už jako bezdomovec nebo psanec nesoucí si válečná stigmata do ulic neutěšeného Londýna. Tohle sociální drama má všechno a možná něco navíc. Nenudí, dojímá, překvapuje. A to hlavně Jason S, kterému role psance se sociálním vyloučení neskutečně sedla. Pokud chcete vidět jiného Stahama, který pláče a zachraňuje, byť za pomoci jistého druhu násilí pro triady, neváhejte a nechcete se stejně jako já mile překvapit! ()

chelseaman22

Ty krávo! Kurt Cobain válící se ve sračkách největšího města Evropy se čirou náhodou dostává do luxusního mezonetu, kde přes prázdniny vegetuje společně s flašou Stolichnaya Elit. Tenhle ten rozmarýn se hecne a začne skotačit přes švihadlo, aby zase mohl lámat nosy a deformovat ksichty jako před lety v Sýrii. Ve své nekonečné osamělosti se upne ke spolunocležnici, jež páchne po víně, moči a tradá - tahle ta partnerka do života je zabita á la SNUFF, což našeho Casanovu donutí hledat jinou partnerku určenou k defloraci. Tahle ta nová partnerka sic má dlouhé nohy, ale je to jeptiška nosící okuláry, jež z módy vypadly v období mořeplaveckých objevů senzací chtivých Féničanů. Deflorace - DONE! 68% Celosvětový výdělek k 6. 9. 2013: $4,762,040, což je 0,24 násobek budgetu ()

SniperG1

Jason Statham a lovestory s jeptiškou, tak to tu snad ještě nebylo :) Ale i tak povedená záležitost bez přehnaných scén, s vynikající atmosférou, povedenou hudbou a zajímavým příběhem... 80% ()

ivan_drago

Na dva měsíce vyléčený alkáč a bezďák, který si přivydělává jako pomocník mafie a koná dobro jako matka Tereza, mstí se za kámošky bezďačky/prostitutky a tak... Naštěstí se film neutápí v žádné rozmáchlé akci, ale volně plyne ke konci, takovému nijakému... Pokud máte fixaci na odporné polské jeptišky, tak si bod přidejte... ()

Mrkvič

Rozhodně nejde o žádný tuctový akčňas. S dlouhými záběry se ani trochu nešetří a akce se objeví jen výjimečně. Ze začátku jsem si říkal, že to asi nedokoukám, protože tam není žádné hopsání Stathama, na které jsem byl připraven. Místo toho část děje věnováno nějaké jeptišce??? Ale potom to začalo dávat smysl a vztah zabijáka s jeptiškou byl tím nejlepším. Slušné je i moralizování nad uniformováním a povinnostmi z toho plynoucími. ()

Mirokukii

Statham tu je jak jinak opět za siláka, a opět velmi často usedá za volant. Přesto snímek vybočující z hercova standartu zdá se (pravda, vše nakoukáno nemám). Přemálo akce, o to úderněji a syrověji však působí, s úsilím na dbát na příběh a přerod hlavního hrdiny. Celkem napínavé, bez atmosféry špinavých Londýnských ulic. Chvílemi moderní Robin Hood, chvílemi romance. Přesto slušné, s jednou velmi skvělou scénou lžíce s okem, v níž mě Jason vyděsil tak, jako ne za všechny filmy s ním doposud viděné. ()

Jizni Tlapa

Snad poprvé si u Stathamovky nevím jednoznačně rady s hodnocením. Bláznivec Joe v sobě totiž mísí hned několik žánrů, pocitů a charakterů jednotlivých postav. Je to jakýsi "mišmaš",který jako by si úplně nevěděl rady,jakou cestou se dát. Nemůžu však jednoznačně říci,že by to bylo špatné. Bylo to prostě jiné, né čtyř a né tří hvězdičkové. 70 % by mělo býti adekvátních.. ()

Johnny.ARN

Najslabšia stathamovka za posledné roky. Chápem, že išlo o výstavbu deja, vzťahov a dramatickosť, ale prečo s Jasonom v hlavnej úlohe?? Člen špeciálnej jednotky na úteku, taký sľubný začiatok. A pritom najlepšia scéna je opradená hláškou :"ty máš núž a ja tuhle tu lžíci." Jednoducho mne takézto dramatické postavy k nemu neidú. Áno som neobjektívny ale jednoducho nie. 2 z 5 ()

flawi.f

Nevadilo mi ani pomalé tempo, ani Statham ve vážnější poloze (která mu opravdu sedí). Problém jsem měla ve vztahu Jason a jeptiška, který mi nesedl a byl pro mě těžko uvěřitelný. Za mě opravdu hodně silné 3*. ()

ywo666

Zaujímavé. To, že Statham vie aj hrať som vedel už dávno. Tu to iba potvrdzuje. Film je pochmúrny a počas celej stopáže sa ním tiahne taživá atmosféra. Prvá tretina je vcelku poslabšia, ale neskôr film naberie na zaujímavosti. Akcia je tu v menších množstvách a nie je natočená úplne perfektne. Ale vďaka dávkovaniu baví. Napriek tomu, že sa jedná o hodne temný film, Jason občas zadelí aj vtipnú hlášku (asi tri). Kvitujem tiež "britskosť", ktorá je cítiť z filmu. Koniec hodnotím ako uspokojivý. Celkovo mi tento film prišiel ako brat Safe (2012), ktorý sa ale miesto akcie zameral na psychlógiu a atmosféru. Je tam pár momentov, ktoré si mohli odpustiť a rovnako sú tam určite veci (nechcem spoilovať), ktorým sa mohli venovať viac. Aj tak to vidím na takých 70-75%. PS: Holohlavý Statham vyzerá drsne a vidím tam potencionálnu vizáž do nejakého jeho budúceho filmu. ()

elanius

(77/2013, DVDRip) / Redemption rozhodne možno zaradiť do kategórie podceňovaných kúskov. Ponurá atmosféra Londýna, vystihnutá dokonalo, typický príbeh premeny a pomsty a k tomu cool romantická línia medzi Jasonom a jeptiškou. Redemption je vybrúsená Stathamovka. (8/10) ()

terunka003

Akční, nevšední, divné × takové divné, nedotažené, rádoby.. Sama nevím co. Jsem lačná po filmech, takže jsem se zájmem sledovala co se dělo, a od začátku jsem si říkala "jakým směrem se příběh povede". Ta jeptiškoizní sestra mi tam strašně neseděla, vlastně jako všechny postavy. Navíc jejich filozofické uvažování a přemýšlení o vlastní existenci bylo dost na mozek. Jako plus může být fakt, že takový námět je vážně neobvyklý. Na večer v týdnu super oddych od práce. ..takže až uvidím kolibříky, je to se mnou zlý.. ()

venison

Jason Statham většinou ve filmech pobíhá a střílí a mlátí a honí se v nadupaných kárách.. Tenhle film je podstatně "jiný".. Nejde o klasickou akčárnu podle tabulek, ale spíš o pokus sdělit divákům něco hlubšího.. Otázkou je, jestli Jason Statham + čínská mafie + zběhlá jeptiška + parta bezdomovců na nějakou hlubší záležitost mají.. Podle mě si drtivá většina fanoušků akčáren tento film nepustí a to publikum, které by film mohlo ocenit odradí herecké obsazení a škatulkování filmu na akční.. Akce v něm vážně je jen nezbytné minimum.. Rozhodně mě film neurazil, ale nezapomenutelný zážitek to taky nebyl ;-) ()

Diego

Čekal jsem další one-face show se stejnou zápletkou jako jeho posledních deset filmů, kterej proklikám během půl hodiny a dostal to, ale určitým způsobem je tenhle film lepší než ostátní a já jsem tlačitko forward nestiskl ani jednou. Samo že je to velkou zasluhou režiséra než hlavního protagonisty. ()

Trustme

Je-li v létě vedro, remcáme a chceme ochlazení. Je-li v zimě moc sněhu, chceme už horké léto. Mlátí-li Statham ve svých filmech stále dokola každého kolem sebe, toužíme a přejeme mu roli charakterního, hloubavého muže s inteligentní zápletkou a uměleckým přínosem pro diváckou společnost. Objeví-li se však ve filmech nečekaně oduševnělých, kde použije svaly jen k otevření zatuhlé zátky šampaňského a projeví lidské emoce a herecké sklony je jistá divácká část rozzlobená, že ten herec přece musí točit filmy, kde se jen a jen mlátí do lidí. Druhá (větší) skupina kolemjdoucích diváků je udivena jak to, že tenhle borec účinkuje v komorním melodramatickém podobenství a jsou tím víc zmateni, že se jim tenhle film líbí. Fanoušci Jasona Stathama by si ale měli začít zvykat, ono mu pomalu táhne na padesátku a víc a víc se bude uchylovat spíš k tomu pláči a úsměvu ve svých filmech, než k head-kickům s odrazem o skleněnou výlohu... Ale stále je to ten starý dobrý chlápek, co začíná jako outsider, aby se stal mužem na opačné straně zákona v dobře padnoucím obleku, se strništěm marně zakrývající krvavé strupy na ksichtě a náturou rozbíjet držky překážejícímu zlu. Film jako je Redemption jsem mu moc přál. Možná je to celé až příliš filmově prvoplánované (Gangster & Jeptiška a jejich vykoupení), ale tohle je opravdu hlavně Stathamovo vykoupení ze začarovaného kruhu jeho filmografie. ()

JohnSmith

Veterán z afghánu se stane bezdomovcem a následně vymahačem a mstitelem. Je to průměrný snímek tedy spíš slabší průměr. Je fakt, že něco podobného jsem u Stathama ještě neviděl, ale jestli v tom chce pokračovat, tak snad ani nechci. ()

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut