Komedie skoro o ničem, ale Vlasta Burian je dokonalý. V téhle komedii má tolik prostoru že je zkrátka nepřekonatelný.(24.12.2007)

Odňatie jednej hviezdičky je úplne prirodzené a došlo k nemu neskôr iba preto, že aj k opakovanému zhliadnutiu Katakomb som sa dostal neskôr. Klasická burianovka, v ktorej Vlasta hviezdi a ostatní iba pricmrndávajú. Sledovať tú prvorepublikovú úradnícku slizkosť, subordináciu a rektoskopiu bolo chvíľami nad moje sily.(8.6.2012)

Řekl bych, že tento film je výlučně hereckým koncertem Vlasty Buriana, ostatní jsou opravdu vedlejší. I když hodně mili :-)(20.4.2003)

Tento snímek je zábavný a současně hodně naivní. Ale to byla většina filmů třicátých a čtyřicátých let. S Vlastou Burianem existují lepší filmy, než je tento.(20.6.2006)

Po sérii pro mě spíše slabších komedii s mistrem Burianem jsem měl tu čest opět zhlédnout další výborný kousek z jeho dlouhé filmografie. Vlastík nahodil nový účes a opět hláškuje jak o závod. Skvělá komedie.(3.5.2010)

• - Jaroslav Marvan dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil. (Kulmon)

• - Večerné róby vo filme zabezpečil salón Hany Podolskej z Prahy. (Raccoon.city)

• - V roce uvedení filmu se Theodor Pištěk objevil v dalších 13 filmech. (M.B)