Tento snímek je zábavný a současně hodně naivní. Ale to byla většina filmů třicátých a čtyřicátých let. S Vlastou Burianem existují lepší filmy, než je tento.(20.6.2006)

Vlasta Burian opět dokonale předvedl svůj herecký um. Ve filmu se objevila reklama na módní salon Hany Podolské. Patřil v Praze k vyhlášeným módním domům. Hana Podolská měla velký smysl pro pařížskou módu a střízlivý anglický styl, který byl korunován úspěchy V Berlíně a Stockholmu. Hodně spolupracovala s filmovými tvůrci. V roce 1939 získala zakázku na kostými pro film Kristián. Jejími stálými zákaznicemi byly např. Olga Scheinpflugová, Lída Baarová nebo maželka prezidenta Hana Benešová a spousta dalších prominentních dam. Pro módní časopisy v jejích kostýmech pózovala i naše automobilová závodnice Eliška Junková. V roce 1948 byl její salón znárodněn. Díky manželce tehdejšího prezidenta Martě Gottwaldové mohla Hana Podolská ve své firmě zůstat. Zemřela v roce 1972. Firma zanikla v roce 1991.(22.8.2009)

Řekl bych, že tento film je výlučně hereckým koncertem Vlasty Buriana, ostatní jsou opravdu vedlejší. I když hodně mili :-)(20.4.2003)

Pobavilo, t.j., splnilo svoj účel. Ale tým ukecaným finišom stráca toto dielo na pôsobivosti.(29.8.2014)

Přiznám se, že kromě Burianových vtípků si také dost vychutnávám obě romantické podzápletky, z nichž každá by si zasloužila samostatný film...(7.4.2007)

• - Večerné róby vo filme zabezpečil salón Hany Podolskej z Prahy. (Raccoon.city)

• - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)

• - Cena Baťových závodů na Filmových žních ve Zlíně (1940). (argenson)