Má příkaz nechat se obehrát v kartách. Ale to nemá v úmyslu....... Vlasta Burian jako Borman a Jaroslav Marvan jako přednosta v československé komedii....... nejen o karbanu. Scénář : Václav Wasserman. Kamera : Václav Hanuš. Hudba : Julius Kalaš(18.6.2011)

Po sérii pro mě spíše slabších komedii s mistrem Burianem jsem měl tu čest opět zhlédnout další výborný kousek z jeho dlouhé filmografie. Vlastík nahodil nový účes a opět hláškuje jak o závod. Skvělá komedie.(3.5.2010)

Dle mého názoru nejlepší Burianovka, i když Burian zde nemá tak výraznou roli. Frič ani Burianovi nedovolil žádnou velkou improvizaci, vše musel schválit. Ve výborné roli je zde Antonín Novotný a dobře zahrály i Adina Mandlová a Nataša Gollová, stejně jako věčný Burianův sekundant Jaroslav Marvan, který dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil.(8.5.2009)

Vlasta Burian opět dokonale předvedl svůj herecký um. Ve filmu se objevila reklama na módní salon Hany Podolské. Patřil v Praze k vyhlášeným módním domům. Hana Podolská měla velký smysl pro pařížskou módu a střízlivý anglický styl, který byl korunován úspěchy V Berlíně a Stockholmu. Hodně spolupracovala s filmovými tvůrci. V roce 1939 získala zakázku na kostými pro film Kristián. Jejími stálými zákaznicemi byly např. Olga Scheinpflugová, Lída Baarová nebo maželka prezidenta Hana Benešová a spousta dalších prominentních dam. Pro módní časopisy v jejích kostýmech pózovala i naše automobilová závodnice Eliška Junková. V roce 1948 byl její salón znárodněn. Díky manželce tehdejšího prezidenta Martě Gottwaldové mohla Hana Podolská ve své firmě zůstat. Zemřela v roce 1972. Firma zanikla v roce 1991.(22.8.2009)

"Jen se točte, stará korouhvičko !! Hezky po větru.." ;) Nesmírně slabý Frič, zato však geniální Vlasta Burian, který hláškuje jako snad ještě nikdy..(28.12.2015)

• - Cena Baťových závodů na Filmových žních ve Zlíně (1940). (argenson)

• - Jaroslav Marvan dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil. (Kulmon)

• - V roce uvedení filmu se Theodor Pištěk objevil v dalších 13 filmech. (M.B)