• blackrain
  ****

  Vlasta Burian opět dokonale předvedl svůj herecký um. Ve filmu se objevila reklama na módní salon Hany Podolské. Patřil v Praze k vyhlášeným módním domům. Hana Podolská měla velký smysl pro pařížskou módu a střízlivý anglický styl, který byl korunován úspěchy V Berlíně a Stockholmu. Hodně spolupracovala s filmovými tvůrci. V roce 1939 získala zakázku na kostými pro film Kristián. Jejími stálými zákaznicemi byly např. Olga Scheinpflugová, Lída Baarová nebo maželka prezidenta Hana Benešová a spousta dalších prominentních dam. Pro módní časopisy v jejích kostýmech pózovala i naše automobilová závodnice Eliška Junková. V roce 1948 byl její salón znárodněn. Díky manželce tehdejšího prezidenta Martě Gottwaldové mohla Hana Podolská ve své firmě zůstat. Zemřela v roce 1972. Firma zanikla v roce 1991.(22.8.2009)

 • marťan
  *****

  Jesliže se připojím k názorům, kdy byl, nebo nebyl Burian dost přesvědčivý, v případě Katakomb - který je mým oblíbeným filmem právě pro výborně zahraného oficiála Bormana, a přednostu Sýkoru (J. Marvan).Katakomby jsou pro mě velice úspěšnou komedií. Pokud by ovšem někdo požadoval seriozní herectví, musel by se vrátit poněkud zpět příkladně k filmu podle románové předlohy Ignáta Hermana "U snědeného krámu", kde Burian ztvárnil vysloužilého rytmistra naprosto brilantně...(19.2.2007)

 • DinoRaptor
  ***

  Některé hlášky byly vtipné ale přednosta se mi líbil víc.(19.2.2011)

 • Skip
  *****

  Místy ten příběh poněkud skřípal, ale to vůbec nevadí, protože Vlasta Burian to celé dokázal utáhnout prakticky sám a udělal to na výbornou.(17.4.2009)

 • fantoci
  ****

  Tento snímek je zábavný a současně hodně naivní. Ale to byla většina filmů třicátých a čtyřicátých let. S Vlastou Burianem existují lepší filmy, než je tento.(20.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace