• Historik
  ****

  To je stejný typ filmu jako Ducháček to zařídí. Burian celou dobu hláškuje a ostatní mu přihrávají. Je to velmi k popukání.(2.8.2005)

 • elizabeth_ba
  *****

  Toníček Novotný jako výpomocná síla s nárokem na penzi, jehož srdce v podzemí kvete jen pro Adinu Mandlovou, sedí s Vlastou Burianem v archivu na noční, kdyby náhodou pana ředitele Šlégla zase někdy napadlo hledat, kolikátýho bylo loni touhle dobou. A co všechno se stane, když se do toho vloží pan prezidiální Pištěk (který je mimochodem fajn chlap, ale karty hraje jako ponocnej) a jeho paní Růženka Šlemrová (která závěrem slibuje, že už nikdy nebude nikoho protežovat). Výborný hlášky, těch by se samozřejmě dala sestavit celá A4 ( za všechny alespoň jedna: vždyť máte voči rozžhavený, že by s tím moh´piglovat límečky) a Adinina modní přehlídka pro celý Pozemkový úřad taky nemá chybu, možná mohly být kratší ty pěvecký vložky, ale podle se jedná o jeden z nejlepších filmů, které tady ve válečné a předválečné době byly natočeny.(5.11.2013)

 • Tosim
  ****

  Řekl bych, že tento film je výlučně hereckým koncertem Vlasty Buriana, ostatní jsou opravdu vedlejší. I když hodně mili :-)(20.4.2003)

 • nascendi
  ***

  Odňatie jednej hviezdičky je úplne prirodzené a došlo k nemu neskôr iba preto, že aj k opakovanému zhliadnutiu Katakomb som sa dostal neskôr. Klasická burianovka, v ktorej Vlasta hviezdi a ostatní iba pricmrndávajú. Sledovať tú prvorepublikovú úradnícku slizkosť, subordináciu a rektoskopiu bolo chvíľami nad moje sily.(8.6.2012)

 • bukowski83
  ****

  No tak ta scénka s mariášem nemá naprosto žádnou chybu, Burian exceluje!(5.7.2011)

 • - Cena Baťových závodů na Filmových žních ve Zlíně (1940). (argenson)

 • - Večerné róby vo filme zabezpečil salón Hany Podolskej z Prahy. (Raccoon.city)

 • - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace