Podľa mňa najlepší český film všetkých čias !(6.2.2007)

Dnes již legendární a i pro mě překvapivě snesitelný film por pamětníky (v tomto ohledu přijímám jen legendární komedie mistra Buriana) o šarmantním úředníčkovi, který se po večerech vydává za Velké zvíře a svým šarmem okouzluje krásné ženy z vyšších společenských kruhů. Vše se změní ve chvíli, kdy zaujme ženu, která o něm chce vědět více.(7.10.2012)

Každý není takový frajer, aby se vyfláknul na život, který ho otravuje, a začal žít podle svých snů. Někdo je takový frajer, že zvládne oba životy najednou.......Ale pěkně to vyčerpává.(4.12.2004)

Jeden z nejlepších filmů pro pamětníky, nezapomenutelná věta: " Zavřete oči, odcházím, čekám venku: " a moje oblíbená scéna s kapesníčkem na konci.(24.1.2005)

"Dnes je pátek, tak to máme, nudle s mákem." :D Jen bych uvítal více Nataši, mám slabost pro její jemné přehrávání (zde roztomilé pofňukávání).(26.2.2016)

• - Producent filmu Miloš Havel trval na obsadení úlohy Zuzany Adinou Mandlovou na nevôľu režiséra Friča a jeho manželky Suzanne Marwille, ktorá kvôli tomu robila doma manželovi scény. (Raccoon.city)

• - Spoiler: Konec filmu byl původně jiný, než jak ho dnes známe. Kristián se loučí se Zuzanou a ona říká: "Až jednou poznám člověka, kterého budu mít opravdu ráda, mohu mu říkat Kristián?" "Ano, já vám dávám Kristiána, už se nikdy neobjeví ... Sbohem Kristiáne ..." Tvůrci si však uvědomili, že takový konec by snímek poškodil, tak se narychlo přepsal a dopsal se konec, jak dnes známe - Gollová se udělá krásnou a Kristián poprvé odchází s touto ženou. (Kulmon)

• - Frič Mandlovou do filmu nechtěl, ale Nový si ji prosadil a udělal správně. Oldřich Nový a Adina Mandlová byly tou dobou naše největší hvězdy. (Kulmon)