Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  „Cikády toužily po svém bledém milenci Měsíci a noc voněla skořicí a kávou..“ Konverzačními perlami zdobená společenská komedie o výchovné lekci udělené šarmantnímu, ale jinak zcela neškodnému sukničkáři. Oldřich Nový s brilantní výslovností slova "dívám" je naprosto neodolatelný a jsem přesvědčen, že kdyby někdy vkročil do Rick´s Cafe v Casablance, přestal by i Humphrey na chvíli býti heterosexuálem..(23.11.2009)

 • ork
  ***

  For Me 79%(8.9.2008)

 • Lavran
  *****

  Mac Frič byl vážnou hrozbou pro hollywoodský monopol na sofistikované a screwballové komedie. Před jeho režijní jistotou by musel i velký George Cukor srazit podpatky a andělsky mu cukrovat. Kristián je bezesporu jeden z vrcholů českého filmu před nástupem Nové vlny v šedesátých letech!(14.2.2009)

 • Slarque
  *****

  Legendární prvorepubliková komedie má stále svůj půvab. Oldřich Nový ve své ikonické roli, krásná a škodolibá Adina Mandlová, Nataša Gollová proměněná v domácí puťku (ale v závěru opět rozkvete)... a na režisérské židličce Mac Frič, který přesně věděl, co tahle látka potřebuje.(6.8.2015)

 • Gemini
  ****

  Těžko hledat v dějinách romantických filmů takovou legendu, jakou je Kristián, lépe řečeno jeho představitel, král Šarmu a vévoda z Rétorična, Oldřich Nový. Nelze říci nic jiného než - půvabné. V Kristiánovi ožívají všechny rysy, které utváří idealizovaný obraz života za první republiky, ale činí to takovým způsobem, že se mu nelze nepoddat. Již navěky budeme přesvědčeni, že za těch časů byly všechny ženy krásné a noblesní a v jejich společnosti platilo (a dodnes platí, když najdete tu pravou), že "nejkrásnější den je dnešní den".(25.2.2005)

 • - Keď bol v januári 1954 film znovu uvedený do kín, prišlo ho zhliadnuť takmer dva milióny divákov. (Raccoon.city)

 • - Každý záběr byl točen jednou, maximálně dvakrát. (Kulmon)

 • - Producent filmu Miloš Havel trval na obsadení úlohy Zuzany Adinou Mandlovou na nevôľu režiséra Friča a jeho manželky Suzanne Marwille, ktorá kvôli tomu robila doma manželovi scény. (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace