• troufalka
  *****

  "Konečně, domino není špatná hra, jenomže vod těch puníků bolej voči!"                                                                      Kristiána jsem viděla mnohokrát, ale plnou nesetříhanou verzi jsem viděla až po revoluci. Jára Kohout totiž emigroval a soudruhy nenapadlo nic lepšího, než prakticky celou jeho roli vystříhat. Odpadly zcela zásadní scény, kde Alois vysvětluje, proč si vlastně Kristiána vymyslel, celá zápletka se záměnou u přepážky a v Orient baru. Překvapivě dával film i tak smysl a byl divácky oblíbený. Ale teprve v nesestříhané verzi se plně rozvinula komediální složka, ke které značně přispěl i jmenovaný Jára Kohout. Dokonce si troufám říct, že jeho komediální podíl včetně hlášek byl větší než Oldřicha Nového.(30.11.2014)

 • Subjektiv
  ***

  Třebaže nechápu, proč je pan Kristián považován za ztělesnění romantiky, chápu, proč je tento film považovaný za jeden z nejlepších ve svém období. Osud a plán však chtěl, abych zhlédl několik filmů podobného původu v rychlém sledu za sebou a tato série do mě otiskla ducha filmu své doby natolik silně, že jsem byl schopen přespříliš často předvídat, co se stane v nasledující vteřině a samozřejmě na konci. Kristian v tomto ohledu byl výjimkou v tom, že zcela jasný byl pouze konec. Silné ***.(5.1.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Dneska mi vadí na tomhle filmu jak oslavuje ženskou hloupost a mužskou pitomost. Adina Mandlová hraje špatně, ale nadnáší se neb jí to její role umožňuje, takže je jako ryba ve vodě.(28.9.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčení trvalo 23 dní. (Kulmon)

 • - Manželka Kristiána (Oldřich Nový) sa volala Mařenka (Nataša Gollová), ale podľa prvého scenára sa mala volať Júlie. (Raccoon.city)

 • - Oldřich Nový věřil, že si bude moci zahrát ještě v pokračování, proto s manželkou Alicí vytvořil scénář. Film se měl jmenovat Kristiánův návrat nebo Kristián se vrací. (KatRi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace