„Cikády toužily po svém bledém milenci Měsíci a noc voněla skořicí a kávou..“ Konverzačními perlami zdobená společenská komedie o výchovné lekci udělené šarmantnímu, ale jinak zcela neškodnému sukničkáři. Oldřich Nový s brilantní výslovností slova "dívám" je naprosto neodolatelný a jsem přesvědčen, že kdyby někdy vkročil do Rick´s Cafe v Casablance, přestal by i Humphrey na chvíli býti heterosexuálem..(23.11.2009)

Jeden z nejlepších filmů pro pamětníky, nezapomenutelná věta: " Zavřete oči, odcházím, čekám venku: " a moje oblíbená scéna s kapesníčkem na konci.(24.1.2005)

Elegantní krásný klasický film, jež povýšil na nesmrtelný - Oldřich Nový.(4.8.2005)

• - Postava matky Zuzany (Adina Mandlová), vdova po generálovi z rakúsko-uhorskej armády, bola z pôvodného scenára vyškrtnutá. (Raccoon.city)

• - Celý film byl natočen za 675 000 korun, z toho 20 000 byl honorář pro Oldřicha Nového. (Kulmon)

• - Dvě velké kamarádky - Mandlová s Gollovou se v tomto filmu setkaly před kamerou společně vůbec poprvé. (Kulmon)