Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Sonnery

když si něco na nic nehraje, prostě je a je dobře, tak se mi z toho k sobě tulej prsty na noze (nejvíc palec s malíčkem). A tady je to hrozně fajn, přirozeně fajn. Kucí válí, i když drobet unaveně, ale to je dobře. No a když se jim na moment vlije mládí do žil, člověk najednou uprostřed kinosálu stojí, tleská a ani o tom neví. ()

Anderton

Prekvapuje ma, že sa tento film dostal do distribúcie. Ak by som ho sledoval v multiplexe, cítil by som sa asi nesvoj. Ak by som ho sledoval v nejakom malom polnočnom kine, bol by naopak ideálny. Je to proste príjemná jednohubka ako vyšitá s pár postavami, medzi ktorými sú pekne vykreslené vzťahy. Dopomáhajú tomu samozrejme herci, ktorí si už nič nepotrebujú dokazovať a svojim spôsobom pripomínajú samých seba, keď asi ani tieto legendy tak úplne nechápu súčasných mladých v Hollywoode. Film o tom, že za všetko sa vždy zaplatí plná cena. Ak je splatený váš dlh spoločnosti, nič to ešte nemusí znamenať. Ak ste spáchali vraždu, nezabúdajte na to! ()

predators

Jako za starejch časů, kdy jsme loupili, přepadávali, kradli a házeli špínu jeden gang na druhý a vedli mezi sebou války na ostří nože. Jj, to byly časy! A co teď, když už je mi pětasedmdesát a rakovina plic si žádá mé utuchající zdraví? Zbývá poslední věc, loupit, přepadávat, krást a vyhlásit poslední válku všemu zlému. 70% ()

cukorek

"No tak čo budeme robiť ? Žuvať, alebo zabíjať ? Žuvačky mi došli." a potom to už prišlo bang - bang. Starší herci sa teda s tým vôbec nepárali, práve naopak vystrájali ako odtrhnutý z reťaze. Bez strachu a bez starosti čo príde si skvele užívali posledné vyčíňanie, ktoré občas vyznelo aj vtipne. Film vo mne extra zážitok nezanechal, ale hudba ta bola neodolateľná ako zmrzlina v horúcom lete, ktorá vynikajúco sprevádzala každý krok gangsterských seniorov, takže po skončení filmu som hneď siahol po tomto soundtracku. 50% ()

Slarque

Trojice starých kumpánů to rozjede, jakoby to měla být jejich poslední noc. A možná že ano. Sice to z větší části stojí na třech hereckých veteránech, ale ani ten scénář vlastně není k zahození (70%). ()

Rocky62

Skvěle namixovaná road-movie plná nostalgie, vkusného humoru a znamenitých herců. Již první dialog ( ,,Vypadáš jako kus hovna!" ,,Ty vypadáš hůř. ") dokazuje, že divák bude svědkem solidní filmařiny. Nechalo by se říci, že film spadá do běžného komediálního krimi žánru, kterých jsou tucty. Není to však úplně pravda, neboť díky nesporné nostalgii si fanoušci takovýchto filmů a herců nepochybně vybaví staré časy těchto legend a ti citlivější zatlačí třeba i slzu dojetí. Samotnou originalitu umocňuje nečekaný závěr a mistrné scény v bordelu, u kterých je pohár vtipu naplněn přes míru. Celkové tempo je možná trochu vlažnější, ale tento nedostatek lze bez větších komplikací přehlédnout, když si uvědomím, že z tohoto filmu mohl být klidně i fádní sentimentální kýč. Naštěstí se tak nestalo. 80% ()

Bachy

Tak krásný námět a s takovou ústřední dvojicí. Jenže, když jej natočíte nijak a nepřidáte jeden jediný zajímavý nápad, pak spadnete do bahnitého průměru a občas propadnete ještě hůř. Bohužel. Velká očekávání jsem rozhodně neměl, ale tohle bylo až smutné, jak nevyužitý potenciál trčel uprostřed dění a jen znaveně zíral. ()

dopitak

Když nemáte co ztratit a nelitujete minulosti, možná se vám podaří pár diváků i pobavit. Ne za každou poctou žánrovkám "xdesátých" let minulého století musí stát Sly a jeho parta bouchačů, na všechno stačí trio Walken, Pacino a Arkin (řazeno sestupně dle zásluh). Více v externí recenzi pro kult na konci března. ()

Chrustyn

Parta důchodců, kteří rozhodně nepatří do starého železa a užívají si jako v mládí, ačkoliv je to může stát i život. Spojení hereckých legend je lákavé, ale nápad nestydatě nevyužit. ()

korbitch22

Úžasná pocta hereckým legendám.Dlouho jsem neviděl tak lehký a příjemný film.Nesmíte to brát jako klasické filmové dílo nezávyslého tvůrce, ale jako poctu legendárním hercům, kteří nám desítky let dávali radost z filmů a ze svých úžasných hereckých výkonů a film Stand Up Guys je pro ně za to takový dárek, taková odměna, aby si na stará kolena zahráli s grácií a pro radost prakticky sebe sama.Scénář není nijak převratný, ale nechává prostor pro řadu úsměvných, dojemných i docela ujetých situací.Několik scén se mi nesmazatelně zaryje do paměti, když se k úvodní dvojici přidá i třetí dědula Arkin, už sem se doslova upřímně usmíval a užíval si milé taškařice těhle "páprdů".Co na tom, že se film dokutálí k předvídatelné pointě, díky bohu za ni, hlavně že se tvůrci nepokusili o nějaký nečekaný zvrat.Za to, jak upřímný a parádní byl celý film, si to danný konec zaslouží a já hlavně za něj přihazuju tu 5*.95%.Nejlepší na tom všem je, že to natočil člověk který pronesl legendární větu, kterou používám do teď.... achoj, co bude k fečeří :D. ()

Yardak

Stand Up Guys je taková specifická (hodně "old-school" gangsterská) variace na Red (2010). Trojka gangsterů (Pacino, Walken a Arkin) si své role opravdu užila. Film nepostrádá zajímavý námět, dobrý humor a slušnou dávku akce. Sice se jedná o jednoduchou gangsterku, ale snímek umí pobavit, takže za 4 "staré" hvězdy. ()

jojinecko

Keby ten debilný, vykonštruovaný, umelý, zúfalo nevtipný a meganudný scenár nehovorili "kedysi skvelý herci", tak tento film nemôže mať toľko percent (aspoň som o tom skalopevne presvedčený). Stand Up Guys je v mojej optike jedným veľkým trápnym kŕčom a neuveriteľnou sračkou, ktorá si nezaslúži zľutovanie kvôli Alovi a spol...Kúsok od odpadu, 0,5*/5! ()

Flego

Očakával som väčší ťah na bránku, v tomto súkolí je nasypaného príliš mnoho piesku. Na starých psov sa dobre díva, dialógy sú určite ozdobou filmu, ale chýba tomu šmrnc. ()

MontyBrogan

Trochu ako Bucket List pre gangstrov. S prvkami 25th Hour a Carlito's Way. Znie mi to geniálne ako to tak píšem, ale po najvyššom hodnotení nesiahnem, aj keď ma to láka urobiť už len čistá radosť z toho, že niečo podobné vôbec vzniklo. Na druhej strane však musím povedať, že títo Páni si to aj poriadne zaslúžili. A navyše, akokoľvek sa to na mňa nepodobá, bol som rád aj za komediálne prvky, ktorých sa našlo v Stand Upoch nemálo. A to (dovolím si tvrdiť) z rovnakého dôvodu, prečo sa tu vôbec vyskytli: Vzhľadom na vek zúčastnených, jeho úlohu a viditeľnosť vo filme, bolo by jednoducho morbídne nedať doň úsmevné prvky. ()

honajz

Je to spíše mezi 3 - 4 hvězdami. Některé pasáže jsou přece jenom neskutečně utahané a bez vtipného dialogu nebo pointy. Ale většina těch scén je velmi příjemná, vtipná (bagr na hřbitově samozřejmě vede!), i ty odkazy třeba na Butch Cassidyho a Sundance Kida potěší, i to, že dědci si dokážou ještě užívat, i když po svém. Zcela nejlepší jsou scény, kde ten vtip je jako kdyby mimochodem. Mít to pevnější kostru, klidně o čtvrt hodiny kratší stopáž, sevřenější strukturu, není ohledně hodnocení co řešit. ()

Roman.Ticka

Úvodní věta "vypadáš jako kus hovna" nastartovala parádní jízdu zkušených bardů, aniž by museli něco řešit, brát zbytečné ohledy. Naopak naplno si užívají každou společnou minutu, těch pár zbývajících vzácných chvil. Partička gerontů sází víc na konverzačku než akci, aby se si zachovali soudnost a úroveň, protože víc už zkrátka nemůžou nabídnout...čas ten otupí i ostrý břit...přesto pořád válí jak za starejch časů! Al Pacino má i po letech šmrnc mafiána a milý chlapecký úsměv zároveň, dítě v sobě nezapře ani on, ani neméně vynikající Christopher Walken. Příjemná pohodová místy vtipná záležitost. ()

iwigirl

Tenhle film jsem vůbec nepochopila...... Úděsně pomalé tempo, občas nelogické scény, hlavní hrdinové se chovají chvílemi zcela nepochopitelně. Al Pacinova postava mi v první půlce filmu vyloženě vadila. Tento filmový počin mě prostě úplně minul a kdybych ho neviděla, ronit slzy nebudu. ()

Morholt

Tohle mě nechytlo. Nedostal jsem žádný důvod k zasmání (koňská dávka prášků na erekci patří spíše do Troškova arzenálu) a nedostal jsem ani uspokojující zápletku. Jen dva vysloužilí gangsteři si chtějí ještě trochu užít a ono "užívání" prokládají prázdným žvanění. Po hodině se sice zdálo zablýsklo, ale jen pro to, aby se zase obloha zatáhla do původní šedě. Film, který kolem mě prošel jen tak mimochodem. Z úcty k velkým jménům 30%. ()

Lacike

Velmi prijemny film s dvoma hereckymi legendami, ktore dokazuju, ze stale maju, co divakovi ponuknut. Skoda len ze nad hladinu priemeru film taha hlavne ich charizma. Vsetky ostatne aspekty filmu su tuctove. Holt Fisher Stevens je sice zabavny herec, ale ako reziser je tuctovy rutiner. U kazdej sceny si viem predstavit, ze by sa dala natocit ovela intenzivnejsie. Keby nieco podobne natocil dajme tomu Scorsese a ktomu si prizval este De Nira a Pesciho, tak by som snad umrel blahom. Ale co uz. Aj tak mam z vysledku dobry pocit a fanusikom ustrednej hereckej dvojky tento film rozhodne odporucam. 7/10. ()

d.beseda

Skvělá komedie a úžasné herecké výkony stárnoucího Al Pacina a Chrise Walkena. Mé hodnocení: 84%. Viděno: 22.03.2013 (Febiofest). ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky