Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

MartinezZ

Popravdě nic, co by nějak zvlášť vybočovalo, přesto si dovolím tvrdit, že jak první díl, tak i tento převyšují poslední Craigovy Bondy i Neesonovi Takeny. Mikael sice není nějaký extra sympaťák, ale alespoň mu věříte, že jeho postava umí. Plusem budiž i skutečnost, že se tady nehraje za "dobro", ale ve všem jsou stále mocenské pletichy a politika. ~~~ "Podívej, potřebuješ mě víc, než já tebe." ()

Frenegonda

Neviděl jsem tam sice nikde letící housku se salámem, ale ten Rex, ten tam někde musel běhat... Asi zrovna ve chvilkách kdy jsem u toho usnul... ()

kalap

Slabota, s jasným politickým podtonom, kde Amerika a jej CIA sú svine, Švedi sú dobrý, ale veľmi hlúpy a vrchlom je, ked Palestina zachraňuje mier, spravodlivosť a dokonca demokraciu na blízkom východe. A môžem prezradiť, že tretí diel bude záchrana palestínskych teroristov z izraelského väzenia a to bude teroristická bomba. ()

Martin741

O cosi lepsie ako jednicka, hlavne ze ubudlo politickych prazdnych kecov, hoci kulisy sa nijako nezlepsili - stale su len podpriemerne. Avsak 1 - 2 akcie sa daju zniest a zmenil sa reziser. Tak preto mierne zlepsenie : 30 % ()

laik_60

další Hamilton obohatený zmesou konšpiračných teorii o moci a vzajomnej spolupraci medzi hladanými a hladajúcimi medzi teroristami a ... kurnik aký je "proťajšok" teroristu ??? všetko jedna banda !!!! ked ide o moc a prachy !!!! Persbrandt sa zase osvedčil až na ten záver, ale čo už niekedy treba aj dievčenske srdiečka diváčok pohladiť. ()

WinnJets

Jednička dle mne určitě lepší než tohle (ten rozhovor do novin byl až příliš naivní), ale za to, že švédové stále mají koule na to aby nelezli amíkům do prdele, prostě nemůžu jít níž. No a co se týče všech těch připitomělých bondů a to ať už měli název jakýkoli, tak mi nezbývá než konstatovat, že je Hamilton všechny s naprostým přehledem strčí do kapsy. ()

dr.fish

Film pro ty, kteří ještě bláhově věří, že Američané jsou strážci demokracie na Zemi. Zde je podrobný příklad toho jak jim to jde a jakými prostředky to dělají. Jsou to tradiční metody, které jsou koneckonců staré jako lidstvo samo. Dělali to Římani i Britové. A nikdo nemá rád, když mu nějaký cizinec okopává zahrádku. Amíci jako ředitelé zeměkoule neštítící se jakéhokoliv násilí? Ano! Amíci mučící člověka? Dvakrát ano! A ve švédském filmu? No to už je k popukání! Já z toho fakt nemůžu, ti Švédi jsou prostě superdrsní. Oni si už zdá se svou stranu vybrali... 80% ()

alchac

Vážení diváci, hlásíme se vám ze Stockholmu s reportáží z právě zhlédnutého mezistátního nepřátelského zápasu. Hned zkraje je třeba konstatovat, že kdo byl po prvním utkání natěšen na další švédský uragán, musel být notně zklamán. Oproti předchozímu mači modrožlutých došlo totiž v jejich hře k řadě podstatných změn. Nejenže domácí na led Globenu vjeli v růžových dresech s buldočí držkou Daniela Craiga na hrudi a britskou vlajkou na zádech, ještě ke všemu dostali od trenéra nějaké prapodivné taktické pokyny, nebo v šatně koštovali koks. Jedině tak si totiž dokážu vysvětlit to, že se v první třetině chovali jako totální hovada. Útočníci permanentně kroužili v ofsajdu, obránci zapomínali puk za vlastní brankou, brankář reagoval na signalizaci hostujícího trenéra a urostlý centr prvního útoku se angažoval pouze zuřivým forčekováním, přičemž to ovšem dost často napálil hlavou do mantinelu. Není proto divu, že soupeř několikrát pohodlně skóroval, i když jeho hráči mnoho talentu také nepobrali. Ve druhé třetině se hra sice mírně vyrovnala a v poslední části to Švédové dotáhli díky diskutabilnímu technickému gólu aspoň na nemastné neslané vítězství, nicméně dojem z předvedené hry zůstává spíše negativní. Jak již napsal kolega komentátor kulyk, i ta trojka je v tomto případě dosti milosrdná. ()

Johnny.ARN

Jednotka bola super, preto som sa tešil na dvojku. A konečne som sa dočkal. Hamilton sa radí medzi postavy, s ktorými si rád pozriem film. Tak ako jednotku, ani dvojku nemôžete porovnávať s Bondom. Hamilton si ide svoje, nerieši nejakú politiku, koho môže a koho nemôže zabiť, nie je nad ním nikto, kto by mu pozeral cez rameno. Voľná ruka a pomsta ho ženie dopredu. Asi tak do 3/4 sa mi to zdalo lepšie ako jednotka. Reálnejšie, možno trochu pútavejšie, ale .... Opakovali sa chyby ako v predchádzajúcom diele, či to bol strih osobných súbojov alebo zbytočné zamrznutie deja. Presne tá časť, kedy sa chystali na akciu. Tam, kde to malo gradovať, to nepochopiteľne zamrzlo a ubralo to filmu. Ale zase raz Švéd nakope všetkým prdel, ukáže svoje taktické schopnosti, povozí sa na krásnom Lexuse a pridá sa aj špionáž. Jednotke som dal tri, aby som mal rezervu. Dvojka si síce tie štyri nezaslúži, ale je tam pokrok a filmy s touto tématikou môžem, preto veľmi, ale veľmi slabé 4 z 5 ()

ywo666

Slabšie ako predošlí diel. Ale Hamilton je stále super špión. Akcia je dobrá a oceňujem snahu o realistické poňatie. Tá moslimská Mata Hari je tiež pozitívum filmu. Úplný záver absolútne antihrdinský. Švédi zas urobili z Američanov najväčších gaunerov. Škoda, že scénar je menej prepracovaný ako v prvom diely. Pár scén nedávalo zmysel. Celé je to nejak narýchlo zbúchané. Krátka stopáž nedovoľuje príbehu sa poriadne rozbehnúť. Napriek mnohým negatívam, je mi táto švédska akcia veľmi sympatická. Zatiaľ tak 10-15% horšie ako predošlí diel. Ale stále v rozhraní 4*. 70%. ()

kolemjdouc

Persbrandt ve své roli chtěl asi působit jako tvrďák ale spíš vypadal jako robot.Námět víc než dobrý ale zpracování mdlé ()

peetriss

Podobně jako předchozí Hamilton - poměrně dobře natočené i zahrané, dobrá výprava, tentokráte emočně o málo více účinnější. Stále však zůstává jistá míra zkratkovitosti i nelogičností. Švédská hra na agenty je pro mne i po druhém díle příjemným překvapením. 70% ()

ondrula

Příběh hodný akčních hovadin z 90. let. Úvodních 80 minut, směřujících celou dobu k závěrečné přestřelce, je tak žvaněním o hovně a natahováním stopáže. Finální fight je pak k dovršení všeho dost směšný, islámisti padají po zásahu kulkou teatrálně přes zábradlí apod. Hamiltonova nesympatická zmačkaná držka s neustále nasraným výrazem mi taky moc náladu nezvedla. ()

Brejlil

Když ono to má tak smutně předpověditelný scénář a co si budu nalhávat, i nepříliš zvládnutě natočenou akci, že víc než tři hvězdičky nedám. A chtěl bych, moc by sem chtěl, už jen za Mikaela, kterému jeho zarputilce docela věřím. ()

KOZEL84

Jednička se mi líbila mooc,ale tohle si vytře prdel tak maximálně s kobrou 11.Trojku bych stejně dal.Ale at' to dají zase natočit té buchtě,bo ten Falk je asi nějaký kokot. ()