Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

Bozvav

Efektní bitky, slušné přestřelky, to je ovšem vše. Žádná gradace děje, dialogy stupidní, takové televizní. Za shlédnutí sojí, ale hned zapomenete. Za mne 55%. ()

Páně

Ten děj byl teda pěkně spektakulární, rozuměj: opravdu velmi jednoduchý a přímočarý. Ale i takové někdy fungují. Nemohu říci, že bych byl nějak výrazně znechucen to ne, ale ani naopak. Rozhodně potěšila Saba Mubarak opět v roli Mouny Al Fathar. ()

MickeyStuma

Agent Carl Hamilton je zpět a opět s tváří Mikaela Persbrandta. Téma samozřejmě současné, opět na základě knihy, se kterou má společného skutečně málo a jak by se jednoduše dalo říci, tématicky příběh připomíná typickou Seagalovku. Muslimští teroristé unesli jeho sedmiletou kmotřenku a to prostě neměli dělat. Stejně jako v předchozím filmu je v pozadí silná politika a tak o patřičnou dramatizaci ani tentokrát není nouze. Realistické cítění současné doby, jak teroristických aktivit, tak zapojení západních zpravodajských služeb, skutečně předčí očekávání. To je tak, když rozhodujícím faktorem jsou peníze. Ano, narážka je na ropu ze středního východu. Tento druhý snímek byl natáčen souběžně s předchozím, 'Hamilton: V zájmu státu', a kupodivu vyznívá dokonce i o něco lépe. Z příběhu odehrávající se na různých místech, skutečně ční současná realita obecného jednání ze všech směrů. Akčních scén opět není moc, ale když už se objeví, stojí za to. Je to snímek, který se bere vážně a není odlehčován humorem. A v tom je asi ten nejzásadnější rozdíl mezi obdobnými filmovými sériemi s agenty, jako je James Bond či Jason Bourne. O úplný zázrak v rámci žánru akčního thrilleru se samozřejmě nejedná, avšak svojí náturou a dravostí si pozornost zaslouží. Opravdu je ještě někdo, kdo nezná agenta Carla Hamiltona? Potenciál má. ()

sadlokan

Téměř to vypadá jako prozření Švédů z multivitamínů.Ovšem náhle se zjev픊ejk ex machina”,který dá logicky přednost severskému kilerovi,vrahovi,a to doslova,jeho bratrů,před svatym warem,CIA a bambilionem $ v černém zlatu.Hurá. ()

Rockerman

Kdybych opsal komentář z "prvního" Hamiltona, tak by skoro pasoval i na tohoto Hamiltona. Slušné, do poloviny svižné a dramatické, ale ža bych kvůli tomu padnul na zadek to tedy ne. ()

s1r1us

Podle mě, o dost horší než první díl. Stále ale ještě při té bídě žánru naprosto skvělý *nehollywoodský* Bourne-Bond, bez patosu. Mezi *** a ****. Tentokrát má Hamilton o něco míň našlápnuto. ()

vikino1

Jo jo v dnešní době akčnáků z hollywoodu kde všichni skáčou a lítají jak supermani a nikomu to nepřipadá divný je tenhle Švédskej Bourn docela příjemným osvěžením.. Škoda jen, že jsem viděl nejdřív dvojku - ted se určitě vrhnu i na první díl. ()

ER

V podstatě tu drhne jen zápletka-únos dítěte-,která se zvrhne ve špionážní machinace na nejvyšší úrovni. Vše ostatní je OK. ()

snek888

Po docela dobré jedničce, kde byl hlavní hrdina neokoukaný a choval se fakt jako voják, je tady hned dvojka, která prostě ničím nevyniká. Je fádní a neosobní jako německá telenovela. Způsob natočení či režie se mi taky nelíbí - příliš moc střihu, návaznost scén je hrubě nedokonalá a příběh se hodí spíše pro jeden díl akčního seriálu typu "Kobra 11". ()

DavidWebb

Takto to dopadne, keď sa tvorcovia snažia z nečakane úspešného filmu rýchlo vytrieskať čo sa dá a z voleja točiť "dvojku". "Treba hrať kým sa darí" - tak sa to hovorí, no nie? Lenže tak sa dá aj prehrať všetko. Nebolo to síce také zlé (neviem, možno som už rozmaznaný) a určite nie formou, ale obsah - scenár mi prišiel ozaj narýchlo načarbaný, nič čo by tu už nebolo veľakrát, len to premaľujeme na bledomodro a tradáá! Kruci, tak ma to sklamalo, že som rozmýšľal aj nad dvoma hviezdami. Ale nakoniec si hovorím, že keď sa už tak ponáhľali s dvojkou, tak z toho asi spravia minimálne trilógiu a počkám si na tretiu časť. V každom prípade je fajn, že sa niekto snaží vyplniť prázdne miesto na trhu po tom, ako ťípli Bournea. A dobre sa pozerá aj na málo známe tváre (a tváričky a lá Sarah Shahi, "Mona"). PS: Fakt zaujímavé bolo vidieť v švédskom filme hlavného hrdinu jazdiť v Lexuse, a jeho neter telefonovať Samsungom. Koxo, čo by na to povedal Kurt? ()

Lilien

Nieje žiadnou novinkou že Švedske kriminálky majú vysokú kvalitu či v knižnej alebo filmovej podobe. Výnimkou nieje ani Hamilton, i keď sa nemôže rozpoctovo rovnať svojim americkým či britským kolegom no napriek tomu sa im napätím a sluwnou akciou minimálne vyrovná. ()

Shitonit

Hamilton jako sám proti celýmu světu, tak by se mohl jmenovat další díl, a pořád by to mělo smysl. Hamilton je multiakční hrdina schopný totálně všeho.. ()

Lucius55

Švédské Taken a Bond dohromady. Protože jednička byla pro mě příjemným překvapením, dvojky jsem se obával (vzpomenuv Taken 2:-() Naštěstí to švédové nepokazili a já měl tak i díky příjemné stopáži filmu příjemné dopoledne. Scénář je možná oproti jedničce trochu šablonovitý, vůbec mi to však nevadilo a jestli bude trojka, zase to risknu;-) ()

DJ Kritik

Jednptka mi pripadala lepšie spracovaná a tu už tá akcia ide tak nejak dolu vodou. I keď stále je do priemer medzi filmami, ale stačí raz pozrieť. ()

gicous

Horší než jednička. Děj si tvůrci půjčili z 96 hodin a závěrečná akce vypadá jako nepovedená zkouška na 30 minut po půlnoci. Celkově je akce mnohem slabší než v prvním díle, působí na mně až příliš televizním dojmem. Postavy se v ději vyskytují zcela nelogicky a všechno to má punc rychlé slátaniny na koleni. Jednička měla ambice na alespoň nějakou psychologii postav, ve dvojce nic takového nenajdete. Zbytky dobré pověsti agenta Hamiltona zachraňuje jeho hlavní představitel. Jako sám voják v poli, ale na všechno nestačí. ()