Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

LulMaz

První Hamilton mě docela bavil, ale toto je jedna velká nuda. Jediným kladem je naštěstí přijatelná stopáž a závěrečná přestřelka. A věta, která je nejopakovanější v celém filmu a zazní za každé situace "Je to moje kmotřenka." opravdu už leze na nervy. ()

pekas

Druhý díl mi přišel takový nějaký krátký. Ale na rozdíl od americké provenience, přijde mi tohle takové civilnější, reálnější. Pořád slušná akční podívaná. 75% ()

subic

Hamilton 1 nebyl dokonalý, ale celkem namlsal. Za to dvojka už je někde jinde a hůře. Tentokrát šéfce tajné služby unesou dcerku a je z toho politicko-protiteroristicko-vojenský akčňák. Ale je tu pořád ještě spojenec Mouna Al Fathar (Saba Mubarak) a ta mu to nakonec narovná. A sponzorem stejně jako v prvním díle byl zase Lexus. Já bych to přirovnal k Largo Winch I a II., tam to totiž dopadlo skoro stejně. 50% ()

jack_scott

Zjevně vinou režiséra o dost horší než první díl. Sice je to pořád to samé, ale nemá to žádný šmrnc a nápad, jen kulisy a postavy jsou jiné - ale jinak je to jak americká typická produkce. No Tobias Falk nic jiného vlasně nenatočil, zjevně jen budižkničemu co měl za úkol na dobrém prvním dílu vyrýžovat hned nějaké love navíc. Povedlo se, amen. Hamilton přesto na dobrém zvuku neztratil, je to pravý 007! Ne jako trapák Craig. 60%. ()

Kennedy_R

Stále solidní podívaná, která trošku ztrácí napětí jedničky (cca o 10%). Jako by po rychlém pokračování nenechali Persbrandta vydechnout. Hezky ztvárněný "postoj" amíků k současným světovým problémům a jejich způsob řešení. Jediné, co bych vytknul scénáři je nejištěný převoz nebezpečných teroristů v osobních autech pouze s pouty na rukou anebo nedostatečně zajištěné eskortování. Stalo se to, co bylo předvídatelné a to dokonce ve filmu dvakrát. U tajných služeb se očekává lepší ochrana. Nicméně zážitek z filmu mi to nezkazilo (80%). ()

srolyma

Tak tu máme zase švédskou obdobu neohroženého JB007, Kárla Hamiltona. Po výborném prvním filmu je tu znát menší ústup, ale to bude taky ovlivněno tím, že na rozdíl od prvního setkání, teď bylo očekávání přeci jenom vyšší. Hlavně ten krkolomný úvod do celé akce je trochu přitažený za blonďaté vlasy speciální agentky. Ta nejdřív zastřelí arabského atentátníka, pak v televizi řekne pár obecných vět o svobodě a aniž by k tomu přidala nějakou tu hanlivou karikaturu, stejně tím vyvolá vlnu nenávisti napříč celým arabským světem. Dalo by se tedy předpokládat, že se teď stane terčem pomstychtivých arabských ostřelovačů, případně nějakých těch semtex-boys, ale to ne. Abych to zkrátil. Unesou jí dceru, nasoukají ji do toho jejich neoprenu, ze kterého jí koukají jen oči a natočí s ní takovéto to home video, jakože Alláhu akbar atd. A teď už konečně nastupuje agent Kárl, který se doteďka filmem jen tak bez cíle poflakoval, a rozbíhá se akce na záchranu uneseného nebožátka. Ikdyž je to slabší než předchozí film, tak se pořád jedná o slušnou akční podívanou. ()

Centime

Oba díly tak srovnatelné 4 hvězdy... a není to vůbec zlé, pokud vám sedne to trochu pomalejší, ale příjemné švédské tempo. Akce je tak akorát a má docela slušnou atmosféru. Nějak tu postrádám tu malou špetku humoru, která se obvykle dá najít téměř v každém filmu a tady vyloženě chybí, zvlášť když to Mikael Persbrandt tak dobře umí :) ()

ludovit14

Film je plný pekných technických ___ - ako zabitie bin Ládina môže byť po operácii natočené v reálnom čase. Ale k čomu to je, keď nikdy to vzrušujúce pre skutočný príbeh nebude. Vieme, že Hamilton vždy si poradí s čímkoľvek.V zájmu státu,raz stačilo-netreba to síliť-keď réžia je babrácka. HOD:60%.Je to síce pozerateľné,ale to je tak všetko.PS:jednoducho v týchto sériach chýbajú peniaze a je to cítiť-inač námety sú viac ako pozoruhodné! ()

frenkie

Druhý Hamilton je takový klasický , velmi šablonovitý a předvídatelný špionážně-akční kousek, který na to šel až příliš zkratkovitě, bez rozvedení některých situací, viz. nalezení SASíka v Londýně. Sympatické na tom je to, že je to švédské, i když angličtina vzhledem k mezinárodní povaze děje, zní víc než často, Mikael Persbrandt je opravdu charismatický a sympatický agent, na jordánskou katalogovou MILFku, jak píše Verbal, se také nekouká špatně (pro neznalé: MILF - Mother: I like Fuck :-) ) a akce byla na evropské poměry docela slušná. Nicméně první díl se mi líbil víc. A také mám takový dojem, že švédský Bond ještě neřekl své poslední slovo. Takže pro tentokrát za 3*. ()

Pickardino

..ale tak tak, a byly by to ctyri *. Skoda lacine pruhledneho emerickeho sefa rozvedky (nebo co to proboha bylo) a vubec urcite predvidavosti scenare. Pan Persbrandt ma nicmene karizma na rozdavani, a na me to fungovalo. Klidne si ho umim predstavit jako dalsiho Bonda paklize se producenti nerozhodnou pro dlouho odkladanou rasove korektni volbu.. ()

RADX1

Druhý díl Hamiltona si ponechal většinu vlastností z toho prvního. Zůstaly hlavní postavy, máme zde teroristy, zlobivé Američany a citovou stránku v podobě Hamiltonova vztahu ke kmotřence Natálii. Tato stránka sice už není tak surová a hluboká jako minule, ale zase ji nahrazuje větší množství lepších akcí a velmi dobré herecké výkony. Také se zde dostalo většího prostoru pro výpravu, a ta je velmi zdařilá. Prostě kdo by to do těch Švédů řekl, že umí natočit něco takového - dle mého lepšího než mnoho A+ zámořských špionážních akčňáků nebo akčních filmů vůbec. ()

hujerita

Jednotka na stopro lepšia, toto bola skôr dráma ako thriller alebo akčný film. Scenár o ničom, a to som nečakal nič extra, a napätia je viac hádam u mňa doma v elektrike ako v tomto filme. Na druhú stranu musím povedať že to nebolo ani hrozné, ako by sa zdalo. Takže zlatý stred. ()

hajner

Séria Hamilton je ta najlepšia agentovica,ktorú dokázala Európska produkcia vyprodukovať. Sú tam síce badatelné prvky amerických podobných snímkov(Taken,Bourne,Mission)ale v tomo prípade to nič neuberá na kvalite a pútavosti. Našťastie neobsahuje otravné patriotické maniere ani iné alibistické prvky. Je to číra akčná lahôdka s nám neznámym ale bravúrnym Mikaelom Persbrandtom, ktorý len potvrdzuje,že nie každý šedivý občan je slabý a nemotorný:-) ()