Žádný agent švédské tajné služby nemá právo zabíjet. A to za žádných okolností. Leda že by se jednalo o nutnou sebeobranu nebo to bylo v zájmu státu. Tímto kodexem se řídí i tajný agent Hamilton, který je právě na misi kdesi v pohraničních horách Uzbekistánu. Jako řidič pronikl do skupiny nejhledanějších evropských překupníků zbraní, kteří neznámým zájemcům nabízejí kolekci technologicky vyspělých strategických raket. Hamilton odhalí mezinárodní zbrojní spiknutí a zjistí, že k masivnímu teroristickému útoku má brzy dojít přímo na švédské půdě.
Akční thriller byl natočen podle novely švédského spisovatele Jana Guilloua, který ve své populární knižní sérii proslavil smyšleného špiona Carla Hamiltona přezdívaného „Coq Rouge“ (Červený kohout). (North Video)

Kudly4

Nic mě neohromilo. Čekal jsem, že přijde v závěru něco, co mě přesvědčí o tom , abych dal 4*. Nic nepřišlo. Průměrnej film. Kdyby tohle mělo na svědomí USA, nedám ani ty 3*. ()

teutates

Vysoký, škaredý, švédsky plnovous ve službách prince Karla Filipa se hraje na Jamesa Bonda, krycí číslo 007. Zapomíná jen na jedno, bohužel nemá tolik charisma, peněz a moci jako jeho sokyně Alžběta a proto jen 6/10 Hamiltne, no i tak dobře, ty vikingský šmejde. ()

Geralt z Rivie

Je to něco mezi Bondem a Bournem. Jsou zde slabší místa, ale i spousta svižné akce a musím říct, že ty klady převažuji, tak proto dávám mírně lepší hodnocení ;) ()

klerik

Výborný triler. A pekne v klasickom štýle, bez nejakej potreby tromfnúť dnešného Bonda či Bournea.. Aj preto pôsobí omnoho uveriteľnejšie ako americké špionážne filmy. Hlavný hrdina je drsňák, ale má uveriteľný aj ľudský rozmer. Keďže severské krimi je teraz in, je tam aj vyšetrovanie vraždy, ale to je len vedľajšia línia. Hamilton je čistokrvný akčný napinák... ()

SeBig

Tupá evropská kriminálka. Levnost táhne z každého rohu. Tohle písknout rovnou na barrandovTV pro důchodce na nudné večery. ()

Chrustyn

Švédská odpověď na americké akční thrillery, se kterými se po dobrodružstvích agenta Bournea roztrhl pytel. Nechybí tajný agent, střídání lokalit ani spiknutí. I přes minimální rozpočet, který je viditelný v každém záběru, (snad jen bitky okopírované od Greengrasse, působí docela zručně) film překvapivě baví, i když už vůbec netuším o čem byl. ()

evulienka3

Akčné filmy nikdy neboli a asi ani nikdy nebudú mojou šálkou kávy. K tomuto filmu ma okrem jedného z mojich obľúbených hercov prilákala aj krajina pôvodu. Film to nie je zlý a dokonca obsahuje aj dejovú líniu , ktorú väčšina takýchto filmov postráda. Zostáva však žalostne nevyužitá čo je škoda. Takže napriek tomu, že to miestami vyzeralo aj na vyššie hodnotenie sa to nakoniec cez tú trojku u mňa neprešvihlo. ()

sharky

Knizni svedsky superspion Hamilton u nas neni neznamy ani z televizni obrazovky. Vysilaliyse u nas vyborne serialy Nepritel nepritele a Vendeta. V zájmu státu je chvilemi strasne dejove neprehledne, jako kdyby nekdo vystrihal pulku dialogu. V nekterych rozhovorech skoro nic nepadne, ale postavy vsechno zazracne okamzite pochopi. Herec hrajici Hamiltona pusobi dost nesympaticky a to, co udela na zacatku filmu v byte sve pritelkyne, me malem primelo film vypnout a dat odpad. Opravdu je tam dost nerealistickych momentu a pri tom se vsechno snazi vypadadat hrozne realne "hlavne aby to ani trochu nepripominalo nadsazeneho Bonda". pro mě spis zklamani, i kdyz tomu nelze uprit remeslnou preciznost. Planuji se dve pokracovani, tak snad se povedou lepe. ()

Morholt

Že je válka celkem slušnej byznys je celkem jasné. A nijak převratnou myšlenkou není ani to, že se zbrojařské společnosti a jejich soukromé armády snaží ozbrojené konflikty uměle vyvolávat a podporovat. Jediný rozdíl oproti podobným filmům z americké produkce je to, že vše odhaluje švédský agent a nikoliv poctivec zabalený do americké vlajky. A samozřejmě je přítomna i klasická syrová severská filmařina, nehrající příliš na slzičky (i když ty tendence tu byly). Herecky potěšila spíš dvojice padouchů v podání dua Flemyng-Gregory, protože co se hlavního hrdiny týče, tak ten oplýval mimikou spícího medvěda. Ale to ani nevadilo. Prostě slušná špionážní jízda ze Severu, která má říz i zápletku. 80% ()

Lacike

Severskej štýl mi nesedí, je to nudné, postavy nezajímavé, ble, ble, ble. 2*. Koment, ktorý u mňa dopredu odhadol Wacoslav1 sedí. Ale dodám k tomu aspoň pár detailov. Druhý film s postavou agenta Hamiltona, ktorý som videl a znova ma to nebavilo. Tentokrát hrá hlavného hrdinu Mikael Persbrandt. Jeho charizma je pre mňa nulová. Síce mi nevadí, ale ani ma ničím nezaujal. Teroristická zápletka ma vôbec nebavila a bolo mi jedno jak to dopadne. Bolo to podané nezáživne. Akcia je kvalitná, ale v Bourneovskom štýle. Síce kamera nie je tak nepríjemne roztrasená a bleskový strih nie je neprehľadný, ale celkovo ma akcia nudila rovnako ako dej. Proste taká lacnejšia lepšia TV Bourneovka. Jediná vec ktorá ma zaujala, bol nečakaný zvrat ohľadom lásky hlavného hrdinu. Niečo také by som rád videl v Bondovi. Ale to by neprešlo. Jedine u tejto línie som bol zvedavý jak to vyústi, ale sklamaním bol slabý dopad tej udalosti na hlavného hrdinu. Síce asi tak 2-3 krát behom filmu povie, že ho to trápi, ale rád by som videl jak tie emócie skutočne zahrá a že to na tú postavu bude mať oveľa väčší dopad. Ale čo iné čakať od severského chladného prístupu, ktorý mi nesedí, ble, ble, ble. Ďalšie Hamiltonové dobrodružstvá už pre istotu vynechám. 4/10. ()

Ouwen

I Švédi umí. Pořád jsou zde určité nedostatky a nedotaženosti, jak co se týče vizuální stránky, režie, scénáře, tak i nedůvěryhodnost některých postav a námět nemá takovou sílu. Naštěstí Mikael Persbrandt je fajn chlapík, v akci působí profesionálně a umí i hrát, jen nemá takové charisma jako Neeson, a občas působí hodně chladně. Jason Flemyng konečně dostal pořádnou roli a jako hlavní záporák a hlava vojenské jednotky, je značně nekompromisní a je dostatečným soupeřem, takže se divák může těšit na jejich finální battle v pokoji. Zbytek herců krom nadřízeného Hamiltona, mě moc nezaujal. Akce je celkem dost, nějaké to obyčejné střílení, honičky, sledovačky, působí to značně průměrně, naštěstí jsou zde kraťoučké eliminace záporáků a jeden souboj. Ruční akce je mix Taken/Bourne, hraje našlapaná muzika a choreografie není nijak složitá, ale civilní, hlavní postava se musí rozhodovat okamžitě, aby neumožnila soupeři již vzdorovat. V závěru přeci jen přijde i delší bitka, která je precizní po všech stránkách, drsná, kontaktní a brutální. Občas jsem si přál vidět některé chvaty z jiného úhlu, či mi přišlo, že sem tam byl nějakej střih nadbytečnej, ale celkovej dojem z akčních scén je pozitivní. Škoda těch náhod a samoúčelných scén (zásobníky docházej jak se to hodí, někdy chování postav nedává moc logiku) a jinak mi film přijde takovej.. neúplnej? Nač ovšem bejt zbytečně kritický. Po všech stránkách minimálně nadprůměrné řemeslo a pro takové "obyčejné" thrillery s civilní akcí mám slabost. ()

Kryton

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček! ()

dyfur

....akčné,ale herci nevýrazní,výprava a prevedenie slabá...viacerí to prirovnávajú k filmom o Bournovi...môže byť - tak 5 % z Bourna to má....:( ()

Martin741

Vsade citam, ako je tento svedsky film adaptaciou Bournoviek, a ono, jo, cosi urcite z nich mali. No ale reziserka Winfeld odviedla len rutinu, akcie je zufalo malo, same politicke kecy v dost pod/priemernych kulisach a spionazna atmosfera je takrka nulova.  I na poli spionaznych filmov ide o tazky podpriemer - to si radsej pojdem zabehat nez cumiet do PC 7 % ()

Figu

Parádní akčňák! Zde se opět jen potvrdilo, že neznámý kluci ze severu umí a že je třeba se na jejich filmografii víc zaměřit! Noční projekce + pár párů plechovek + pytel solenejch brambor.... = to je můj Hamilton a takovýmu jsem fandil! Dobrá práce! 75% ()

bourec

Film sem viděl asi před měsícem,navíc asi natřikrát,ale už z toho nevim ani hovno.Takže z toho můžete vyčíst,že to za nic nestálo.30%. ()

laik_60

tééda až takú "bondovku" som od švédov nečakal. Príjemné prekvapenie, zaujímavý herecký prejav Persbrandta, slušný akčný scenár. Už začínam pátrať po dvojke. :) ()

klida

Ta tisíckrát viděná linka o stárnoucím elitním agentovi s osobními problémy není vůbec nudná. Má to tempo, švih a ideální stopáž, takže nebyl vůbec čas na to se nudit. I přes menší scénaristické berličky (plány mostu na stole,...) to je dobrej akční thriller, víc takovejch filmů. A titulková písnička taky není zlá, viz youtube.com. ()