Potulný samuraj Kenšin: Zrození

• Japonsko Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku romantan (více)
všechny plakáty

Po skončení bošinské války se někdejší zabiják Kenšin Himura vydává na pouť Japonskem vyzbrojený mečem s obrácenou čepelí, aby se bez vraždění zastával potřebných. (Netflix)

DeathRock

Kvůli několika podařeným šermířským scénám je potřeba přetrpět jinak mdlý děj. Postavy jsou neznajímavé a naivní zasněžené do černobílého světa, kde zlo a dobro je jasně definované. Jestli čekáte něco víc, než jen máchání katanou, silácké pózy a prázdné dialogy, tak jste na špatném filmu. ()

J.e.r.e.c

Bojové scény jsou poctivě nastudovaný a s láskou k zabíjení zrealizovaný krvavý balet, ale to ostatní mě bavilo tak málo, že tomu čtyři šurikeny prostě napálit nemůžu. Chtělo by to lepší výstavbu příběhu a vůbec „dramaturgii“. Hlavní záporák mi navíc připomínal zhulenýho Lábuse a působil dost směšně. 70 % ()

Vykuk

Pár dobrých soubojů (ale nic kulervoucího), příběh poměrně plitký, záporáci... no jeden trotl s koňským předkusem a ten zbytek.. řekněme průměr. Atmosféra historického prostředí nic moc, hudba ušla. Mezi spoustou japonských trapností je to lepší průměr, podotýkám, že anime jsem neviděl, téma mě nezaujalo. ()

DJ Kritik

Skvelé súboje s dobre vykreslenými postavami. Po Azumi, pre mňa osobne opäť krása. Dobre sa na to díva, hrdina je sympatický a historické obdobie len umocňuje akciu. Niektoré názory sú skutočne krásne, ale niet tu veľa miesta na filozofovanie. Ako akčný film skvelé. ()

kirmakX6on

Některý bojový kreace fakt šílenost...jako akční film, navíc s velmi povedenými komediálními prvky, vřele doporučuji. Co mi ovšem vyrazilo dech, bylo herecké osazení -- všichni byli na první pohled poznat, odpovídali těm kresleným postavám ze seriálu. A Megumi je taková kočka, že je mi vážně líto, že neumím japonsky...hned bych se tam odstěhoval. Film pokrývá 1-11. díl seriálu...některý věci jsou sice trochu jinak, ale nevadí. Doufám, že se můžu do budoucna těšit na pokračování! 85% ()

BadAs

naprosto boží a nejlepší film o samurajích co jsem viděl..a poslední samuraj se muze jit kopnout do prdele .-) hlavní hrdina je spíš hubenější atlet ale velkým charizmatem, naprosto filmu vládne .-) s nejobavanejsiho zabijaka celeho japonska se ztane ochránce obycejneho lidu a zachrání národ před nebezepečím s...jen se podívejte ....zkvělý zaporáci co zkvělí dokonalí a o to lepe zahraní...muž z maskou a nebo kensinuv stín jeho minulost co ho pronasleduje a miluje krev a zabíjení jako děti čokoládu .-) ženské role bravurní .-) a rvačky a souboje na katanu to je takovej hukot že vám z toho kokot bude ztát ještě zítra!!!!!!!!!!!!!!! ()

pekas

Málem mi tento kousek unikl. Jen díky tomu, že má tři části a já zaregistroval až tu třetí, jsem se začal pídit i po předcházejících a naštěstí je ještě sehnal. Včera jsem si tedy dal tento první díl a jsem potěšen, že mi to neuniklo. I přes to, že mečovačky nejsou můj úplně preferovaný žánr, tohle je parádička veliká. Jsem nadšený. 93% ()

vitac.

Komentářem pokryju celou trilogii, zdá se mi zbytečný psát ke každýmu z filmů zvlášť. Meiji kenkaku romantan (jednička) je taková moc hezká pohádka, která může fungovat zcela samostatně, bez dalších pokračování. Všechno je nalajnovaný, s jasně definovaným zlem, bez zbytečných dějových odboček. Ale ono to vůbec nevadí, protože tahouny jsou perfektní samurajská akce (skvělá choreografie, přehledná), vizuál, hudba a hezká tvářička hlavního hrdiny. Holky musí být nadšený, když i mně se líbil:) Děj se odehrává asi tak v letech 1867 (jednička) a 1878 (dvojka, trojka), takže je to takový velmi odlehčený steampunk (bezbolestná:), bitevní loď, ...) s fantasy stylem boje s katanama. Záporná strana je spíš legrační, taková nekňubovská, než že by z ní šel děs - do tohoto světla ji staví i přehrávání herců a zvolená hudba během chvil, kdy jsou na scéně. U "mlátičky" jsem se takhle parádně nebavil od... asi od Kick-Ass. Kyôto Taika-hen (dvojka) rozjíždí komplexnější příběh, mnohem víc ponurý, proti serióznějšímu nepříteli. Trpí tím, že slouží v podstatě jen jako příprava na finále, kterým je Densetsu no Saigo hen (trojka). Dvojka je tak nejslabší částí trilogie, hodně roztahaná, s menším počtem akčních scén. Ani hudební doprovod neudržel kvalitu jedničky a to se nespravilo ani ve trojce. V té se ale naštěstí vrací hromada vynikající akce a závěrečná gradace, takže vše je opět v pořádku:) Postupně bych dal čtyři, tři, tři a půl hvězdičky a rozhodně doporučuji jako výživnější alternativu k americkým nechci-přemýšlet-chci-se-bavit akčním popcornům. ()

JosefTomas

Byl to zajímavý risk, protože převést anime do hrané podoby není vůbec lehké. Dvakrát tolik, když jde o jednu z ikonických postav japonské mangy. Výsledek ale rozhodně překvapil. Jsou na tom vidět velké peníze, ale že se povede zachytit styl anime tak věrohodně, zvlášť v hraném filmu, to překvapilo i mě. Příběh je tradičně komiksový a ze začátku člověku z toho počtu postav a jejich jmen trochu tápe (krom hlavního hrdiny nevím ani jednu jménem). Po chvíli se ale zorientujete a příběh nabere patřičné obrátky. Nejvíc ale člověku utkví v hlavě souboje, které si berou to nejlepší z obou světů a kombinují to do celku dlouho nevídaného. Nejednomu fanouškovi hongkongské kinematografie se vybaví wire-fu, rychlá choreografie soubojů, ale zároveň přesnost a údernost samurajského stylu. Kenshin ale dominuje i v dalších prvcích a tato vypiplaná choreografie je jen zlomek toho, co nabízí. Opominut by neměl být ani dynamický střih, skvělé herecké výkony, hudba a naprosto dech beroucí kamera a scénografie. Těším se na další díl. ()

kiararaftl

Neuveritelna pecka z japonskej dielne o slavnom a temnom Batusaiovi. Najskor mi myslienka ze nikdy nezabije prisla naivna, ale potom sa ta cesta odriekania menila na naozajstne pokanie. Soundtrack je uzasny a ked zacne Kenshin bojovat a do toho ta hudba - to su zimomriavky po celom tele a to ja rada. Trosku mi je nesympaticka predstavitelka Miss Kaoru, ale charizmatickost ostatnych postav to bohate vynahradza. Takze uz sa neviem dockat druheho a tretieho dielu. ()

Setanta

I fucking love it! Není to dokonalé, ale ten pocit, který jsem si z toho überpatetického závěru přesně podle anime odnášel - k nezaplacení, sakra, já měl slzy v očích! Anime se mi líbilo, ale nijak zvlášť ho nežeru, ani jsem ho nedokoukal. Tady jsem ale čučel jak puk, jak dobře dokázali převést patetickou a místy přepálenou animaci do hrané podoby, aniž by to (až na některé úlety) vypadalo trapně. Vtípky příjemné a umírněné, bojová estetika cool a místy dokonce uvěřitelná, perfektní hudba, kamera je místy skvělá a místy nudná, herecké výkony nehodnotím, páč asijci jsou stejně afektovaní jak operetní sebevražda, ale extrémně mě potěšila civilnost některých melodramatických scén. Prostě 5 hvězd si to objektivně nezaslouží, ale subjektivně je to tak na patnáct. ()

buchannon

Akční drama s poselstvím (zabíjet se nemá), to tu dlouho nebylo. Každopádně mě tento snímek zaujal i bavil. Tempo graduje až k oslnivému finále, které mě definitivně přesvědčilo o kvalitách filmu a hlavně jsem rád, že to nebyly promarněné víc jak dvě hodiny, což se bohužel nedá říct o spoustě jiných filmů mnou zhlédnutých. Jsem zvědav, jak na mě zapůsobí celá pentalogie, až budou natočeny poslední dva díly, což je v plánu v 2020. ()

ČR

Dlouho jsem se tak u akční scény v kuchyni nepobavil: Nedáš si? Na.. Chudák pták, jsem vegetarián... Vino? To beru....85% ()

Saxos

Doba Meidži reforem. Japonsko si do té doby žilo svým životem. Šogunát rodu Tokugawa přísně, víc než 200 let, dodržoval sakoku, takže všichni cizinci u břehů Japonska se podívali jen na hřbitov. Reforma vše změnila. Místo kimona na sebe oblek a po vzoru vyspělých zemí vzhůru budovat. Klady: akční, zajímavé, exotické, příjemné i vtipné. Závěr: doporučuji a šup na pokračování s Kenšinem. ()

Kushina

Lehce jsem pozměnil pořadí filmů a na první díl jsem se ironicky podíval až jako na poslední. K téhle filmové sérii zkrátka není co dodat, je to za mě nejlepší samurajská řezničina s kvalitním příběhem od začátku až do konce a nedokážu si představit, že někdo natočí něco lepšího. Sice nezabíjení a bojování tupou čepelí není tak cool, ale to na kvalitě neubírá. 85% ()

Capy

Tak jeden z prvních snímků v roce 2013 a pro mne naprostá spokojenost. Velmi důstojné zpracování anime předlohy, které je svižné, nevulgární a místy i vtipné (kdo sleduje japonskou kinematografii, pochopí). Provedení soubojů výborné, za doprovodu Lisy Gerrard, která v bojích svým hlasem dodává scénám emoční pozadí. Herecké výkony velmi obstojné, hlavní hrdina je celkem i uvěřitelný, stejně tak jako hlavní záporák. Tento snímek, mi opět dokázal, že pokud zpracovávají anime v zemi s nápisem na kopci, stojí to vždy za kopanec do pozadí (Kriste pane, bojím se co zprasí ze snímku Death Note). Celkově, pro mě za 95%. ()

Raziel811

Ač jsem fanda asijské kinematografie, tak možná právě proto mi tento film přišel fajn, ale ne super. Stejně jako Azumi i toto dílo má televizní look a moc by filmu slušela nějaká vizuální stylizace, třeba jako Goemon (nemusel by to být až takový extrém, ale alespoň 10% z něj). Jinak je to víceméně klasická samurajská story, kdy se většinu filmu mluví a kouká, což tady rozhodně nevadí a předfinálová bitva v domě je rozhodně zajímavá. ()