sedm.1

Žánr temných krimi thrillerů patří k mým absolutně nejoblíbenějším a je hodně velká škoda, že jich vzniká tak málo, natož pak těch kvalitních. Se Zulu jsem ovšem po dlouhé době trefil do černého, tohle je přesně podívaná, která mě baví každým coulem. Zápletka sice není kdovíjak objevná, ale je strhující, velice napínavá, s drsným tématem a úžasnou gradací, kdy bych sice uvítal ještě i nějaký ten výraznější zvrat, ale to je jen takový detailíček. Akce je spíš méně, ovšem to není výtka, neboť samotné vyšetřování totiž k funkčnosti tentokrát akci ani nepotřebuje. Ústřední duo detektivů je pak skvostné, u Whitekar není herecky jako vždy co řešit, ovšem neskutečně překvapil Orlando Bloom, ten je tu doslova fantastický, já si ho vůbec nedokázal v takové roli představit, ale fakt smekám. Každopádně, největším trumfem tvůrců bylo ale nekompromisní prostředí Kapského města, které sebou přineslo pro film naprosto zásadní atmosféru, ze které běhá mráz po zádech a díky níž je celý film skutečně působivou podívanou. Tady se vážně nikdo s nikým a ničím nesere, což je přeneseno i do filmu a funguje to více než dobře. Zulu je zkrátka opravdu špinavá a drsná kriminálka, která disponuje naprosto vším, co z ní dělá špičkovou podívanou. ()

herr_carter

Detektivní příběhy, točené jak já říkám na "odvrácené straně civilizovaného světa" jsou vždy silné a ve filmovém diváku se probouzí jakýsi soucit s tamním obyvatelstvem, které si svůj životní úděl bohužel nemohlo vybrat a jaksi v drtivé většině případů jej nemůže ani postupem času ovlivnit. Prostředí slumů, ze kterých chudoba, špína a drogy jenom čiší, jsou přesným případem a zároveň srdcem filmu Zulu. Detektivové Whitaker (klasická role tohoto herce, slušňák, vyznávající přesné postupy, který má v nohách nepříjemnou story již z dětství) a Bloom (pomali takty už klasická role šitá na mírů, rebel, co chlastá a klasické policejní postupy mu nejsou zcela vlastní), tu rozplétají drsnou zápletku, která má kořeny a původ přímo v jádru etnické nevraživosti a rasismu a která se zdá být zcela neřešitelná. Neotřelá, netradiční a napínavá kriminálka, takto vidím osobně film Zulu..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Ale jo, proč né... Dlouho sem neviděl film s Legolasem, takže sem příjemně překvapenej tím, že umí nejen perfektně střílet z luku, ale hrát :o). Fakt, to, co tady předvedl bylo hodně na úrovni. Ten jeho černej parŤák teda umí víc, ale i tak slušnej výkon legolasi. No, filmy z Afriky bejvaj mnohdy mnohem vostřejší. tady se sice jedna ruka usekla, ale jinak to celkem šlo. Nebylo to takovej masakr jako Rwanda atd...Prostě průměrná detektivka zasazená do zajímavých končin. Ale, že bych prahnu po tom to vidět hned znova, to zase nee.. ()

Lukoboss

Velice slušná kriminálka, která se mocně hrabe k plnýmu hodnocení. F. Whitaker hraje dobře jako vždy a O. Bloom má konečně roli, která snad nikoho nenasere. No fakt, on tady prostě hraje na výbornou a neupravenej alkoholik/policajt mu sedí velice dobře. Snímek se s ničím napárá, a tak není problém několik mrtvol včetně těch nejbližších, takže divákovi kolikrát zatrne. Tvůrci se toho prostě nebáli a udělali syrovou detektivku, jakoku jsem už dlouho neviděl. I scénář má hlavu a patu a kupodivu je to všechno oproštěno od nesmyslů a nelogičností - no jo vlastně, točili to Francouzi ;) ()

klukluka

Viděl jsem to před cca pěti dny, přesto si už obtížně vybavuju, o čem že to vlastně bylo. Pro hodnocení špatnej začátek... :-( První, co mi naskočilo- jak dobře tady vypadal Orlando Bloom. Zmužněl, chlapec. A svědčí mu to. Líbil se mi i herecky. Stejně tak Forest. Ten nezklame nikdy. Nezklamal mě ani film, nijak mě ale nenadchnul. To už jsem vlastně naznačil v první větě. Co se mi nelíbilo? Jak tady všeho bylo moc. Všeho. Neštěstí hlavního hrdiny (táta upálenej, on bez ptáka, tím pádem bez partnerky, nakonec to nedopadne ani s mámou), náhodných známostí druhýho poldy, problémů druhýho poldy, neštěstí všeho druhu třetího poldy, a dále pak násilí, špíny, zloby... Prostě to bylo totálně přepálený. Dobře udělaný, ale moc filmový, o to míň skutečný, o to míň pro diváky mýho typu. ()

iXtr3m3

Drsná realistická krimi dráma z afrického prostredia. Vždy dobrý Forest Whitaker a obdivuhodne dobrý Orlando Bloom rozohrávajú hru, ktorú nemôžu dokončiť bez strát a to veľkých strát na všetkých frontoch. ()

Wally

Exceletně temný a drsný thiller/krimi, kde doslova září F. Whitaker a hodně překvapivě dobrý O. Bloom. Film šlape a v podstatě nemá hluché místo...naopak vás dokáže šokovat, některé scény jsem opravdu nečekal... Za mne plná palba! ()

Hanys_

Jeden z nejlepších detektivních thrillerů posledních měsíců s dokonalým Bloomem (tohle doporučuju shlédnout všem jeho odpůrcům). Salleho si dávám pod radar. 9/10 ()

kukuuuc10

80%. U filmů vždy kladně hodnotím přímočarost a Zulu velice detailně a bez ostychu odhaluje krutou realitu Afriky. Orlando Bloom je tady neskutečný frajer (Justin Bieber by měl být rád zato, že s ním měl co do činění) a marně teď pátrám v paměti, zda-li se mi v ostatních jeho snímcích, krom Hobita a Pána Prstenů, líbil více. Whitaker hraje opět milého sympaťáka. Uvažuji, jestli by mohl někdy hrát zápornou roli..? Ale asi ne! Dva hodní policajti a jeden zlý, tlupa gangsterů, drogy a zkažená společnost,...to vše je vykresleno velmi uvěřitelně, až se z toho zvedá kufr. **** ()

ti88na

No to ma podrž. Orlando Bloom je normálne že aj herec, a dokonca tu dokázal že aj celkom dobrý. Na elfa, či piráta, ktoré ho tak zaškatuľkovali som ani nepomyslela, jeho rola bola veľmi dobrá, drsná, špinavá a výborne zahraná. Dokonca mi prišlo, že sa naňho nechytal ani Forest Witaker. Veľmi drsný je aj samotný film zasadený do prostredia južnej Afriky, kde vyšetrovať "obyčajný" zločin je životunebezpečné, hlavne keď toto vyšetrovanie smeruje k odhaleniu, niečo väčšieho a strašného. Napriek tomu to nebola až taká pecka ako by sa mohlo zdať. Miestami film aj trošku nudil, ale iba trošku. 70% ()

SpaceOdyseus

Celkem temna kriminalka z neokoukaneho prostredi s dosud nevidenym Bloomem. Whitaker je take skvely, stejne jako ostatni. Bylo to syrove, napinave a proste skvele. ()

lucijelucije

Wow ta tohle byla opravdu nezapomenutelná síla. I když snímek nehodnotím bůh ví jak vysoko, byla to podívaná první třídy. O. Bloom tady opravdu byl vším možným, jen ne našim Orlandem a musím se přiznat, že se mi jeho role nezodpovědného policajta opravdu líbila. I jeho hraná tvrdost, na kterou nejsem zrovna zvyklá mu seděla, a co se týče geniálního F. Whitakera, nemůžu říct jediné negativní slovo..Tento film je nepředstíraný, tvrdý a melancholický zároveň, jen jedna jediná věc, která mi tady dost vadila, byla zbytečná minutová délka, která děj točila v bludném kruhu a než se z něho vymotal, film ztratil na dechu, a pokulhával. Jinak parádní záležitost. 7/10 ()

ondrula

Nečekaná peckovice a opravdu skvělý krimi z atraktivního prostředí JAR. Orlando nějak zmužněl a už to není přiteplenej Legolas, role alkoholickýho děvkaře mu kupodivu sedne. Forest Whitaker mě poněkud zklamal tím, že zhubnul, ale hraje pořád dobře. ()

iampatrik

80% Klidně bych střelil i pětihvězdu. Děj zajímavý, dynamický, špinavé a místy drsné krimi v neokoukaném prostřední Jižní Afriky. K tomu připočtěte dobře hrající ústřední dva detektivy a máte o zábavu postaráno. Zulu baví, je napínavý, drží diváka ve střehu a napětí. Závěr se mstou a s brokovnicí v ruce možná přestřelené, ale tady to vůbec nevadí. Proč nakonec čtyři hvězdy? Je zde pár jednoduchých berliček, které sice nejsou veliké a příběh nebo děj nesrážejí dolů, ale na mě byly až moc viditelné. Přesto by nenápadný Zulu neměl nikomu, kdo má rád krimi s moderním „lookem“, uniknout. Dává vzpomenout například na Tropa de Elite nebo Savages. ()

Schuldiner

Tak tohle je celkem slabota. Pokus o neomšelou krimi je pln dějových nedotaženců a drsného Blooma, který mě tedy vůbec nepřesvědčil. Klasicky je k vidění a slyšení mraky prazvláštních náhod. Jako, nenudil jsem se, ale ani bůhvíjak nebavil, a chvílemi jsem se musel pousmát nad tím, jak si to chce hrát na něco zvláštního a neokoukaného. Občas je to celkem brutální, ale ne vyloženě šokující, ale ať tak či tak, ani jedno nedělá z žádného filmu automaticky kvalitní podívanou, takže to je tak maximálně na zpestření vašich po krvi toužících filmových chutí... ()

peetriss

Zulu není dokonalý film, ale o(c)hromit dokáže mnokrát opravdu intenzivně. Nelítostně hutná kriminálka zasazená do nebezpečného jihoafrického prostředí, která se nebojí klást důraz na syrovost a šokantnost, která opravdu funguje. Mrazení po zádech se dostavilo opakovaně. Skvělý tah v podobě angažmá dvou hollywoodských herců, kdy ze sebe Orlando Bloom rázně a naprosto s přehledem dokázal strhnout nálepku filmového hezouna, navíc přesvědčuje i herecky, a Forest Whitaker byl sázkou na jistotu, která vyšla - ostatně byl pro mě hlavním hereckým tahákem. 70% ()

vander19

Je tomu už dávno, čo ma filmový vietor zavial do Juhoafrickej republiky. Naposledy to bola Jerusalema, ktorá mi ukázala pravú tvár štátu, ktorý sa pravidelne zúčastňuje vysoko v počte vrážd na obyvateľa. Inak tomu nie je ani v tejto jemne thrillerovskej detektívke. Dvojica našich hlavných hrdinov, maniak do práce Ali (Whitaker), ktorý na vlastnej koži zažil appartheid a jeho komplic Orlando Bloom, ktorý namiesto kávy z kelímka popíja whiskey. Dostanú zapeklitý prípad vraždy mladej slečny z vysokých kruhov. Samozrejme ako to už býva aj tu hrá rolu politika, aby sa prípad čo najrýchlešie vyjasnil. Nech dáky nigga skončí v cele a je všetko TIP TOP. Lenže tejto našej dvojici to tak jednoduché pripadať nebude. Preto sa aj na vlastné riziko ponoria do pátrania a hľadania skutočnej pravdy. Miestami je táto detektívka mierne pritiahnutá za vlasy, ale ten hlavný črt a to dynamickosť deja a napätie si dokáže udržať na solídnej úrovni. Je to aj vďaka neopakovateľnej atmosfére Kapského mesta, kde je vidieť krásne ten rozdiel medzi chudobou v slumoch a hornými 10 tis. ()