Vtipný a dojemný muzikál Čarovný les představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - ty všechny spojené v původním příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu, a také zlá čarodějnice, která na oba manžele uvrhla kletbu. Čarovný les je moderním zpracováním oblíbených pohádek bratří Grimmů, ve kterém se protínají příběhy hned několika z nich, a který ukazuje, jaké důsledky mají přání a poslání jejich postav. (Falcon)

salahadin odpad!

Velmi protivný a těžko snesitelný "muezzifilm". Asi nepochopím tvůrce, kteří na jednu - a ještě k tomu zcela nehezkou - melodii nechali přezpívat skoro všechny repliky herců. K tomu namíchali těžký střevní pačok z různých pohádek. Výsledek dopadl tak, jak obvykle dopadá velký nedělní oběd po několika hodinách trávení. ()

Rosaviva

Na tenhle film jsem se těšila dlouho. Především proto, že mám ráda muzikály a obsazení hlavních rolí byl téměř dream cast. Moje očekávání mírně kleslo, když jsem slyšela první ohlasy a nakonec mě vyděsily natolik, že jsem měla dojem, že to bude něco příšerného. Takže ve výsledku to nebylo tak "hrozné" jak jsem očekávala, ale zároveň to taky nebyla žádná bomba. Smíchanice pohádek já ráda (viz Once Upon a Time), takže to mi nevadilo. Začátek se docela slibně rozjel a první půlka filmu byla celkem v pohodě (když teda pominu tu příšernou scénu dvou princů, kteří si roztrhávají košile u vodopádu, a fakt, že Popelka měla na sobě furt jen jedny šaty), pak se to ale nějak zvrhlo a na druhou půlku už jsem zírala s pusou otevřenou dokořán. Mám dojem, že se u toho někdo trošku zhulil a pak to napsal, protože ta druhá půlka nějak vůbec nedávala smysl a dost mi zkazila celý film. Rozhodně velké plus tam bylo, že nezpívali nonstop (u Bídníků to bylo k nesnesení), ale že si taky vzali pauzu na to, aby mluvili. Na druhou stranu, písničky tam zněly jedna jako druhá (proč je proboha všechny zpívaly na stejnou melodii, která byla ještě nápadně podobná Sweeney Toddovi??) a rozhodně si žádnou z nich nebudu pamatovat. A ještě nějak nechápu k čemu tam byla Rapunzel a její princ, ti dva tam byli tak nějak do počtu a vlastně neměli žádnou pořádnou zápletku a byli tam dost zbyteční. Takže já jsem rozpolcená, celkově se mi ten nápad líbí, první půlka byla docela dobrá a obsazení bylo víc než dobré, ale na druhou stranu, druhá půlka byla jedno velké WTF, ve výsledku vlastně nevím jak hodnotit. Zatím asi 3*, uvidím, jak se mi to rozleží v hlavě. ()

Foox

Po delší době je to tu zase, plejáda skvělých herců v nudné sračce. Brutální tempo první třetiny filmu poměrně baví, písničky pěkně načrtnou příběhy, jenže pak se to všechno spláchne. Interiéry začnou fackovat i nezkušeného diváka, v polovině filmu už je každé mluvené slovo spása a ochuzenost o klasické momenty z pohádek jen poškrábe nervy, jenže konec pořád v nedohlednu. ()

S.Quentin QUALE

Je to sice hrůzostrašný znásilnění všech známých i neznámých pohádek, navíc otuplovaný muzikálem, ale já zas nemám až takovou potřebu se rozčilovat. Nějaký impotentní doslovný remake čehokoliv (klasické pohádky) by mě asi zvednul odulé mandle mnohem víc. Než se zjevili obři, bavil jsem se fakt dobře, pak už to uvadá, ale důvodu jít pod průměr fakt nemám. Nominace Meryl Streep na plešouna byl ovšem pěkný omyl. 50% ()

misterz

V rámci môjho najmenej obľúbeného žánru - muzikálu - som bol milo prekvapený. Celkom zábava a aj keď to bolo pomerne dlhé, mne to tak neprišlo. Alebo že by to bolo tou vianočnou atmosférou? Neviem. No užili si to aj dievčatá, čo je určite v mojich očiach tiež plusom. Dejová linka je akousi zmeskou rôznych rozprávkových postavičiek, ktoré sa stretli na jednom mieste (v lese), no na druhú stranu ma celkom bavila tá bizarnosť vychádzajúca z ich konania ako i dialógov samotných. Taká inovatívna zaujímavosť. Prostredie, v ktorom sa postavičky pohybovali sa mi tiež páčilo - skoro Burtonovské, čo ja môžem. Na druhú stranu toho spievania tam mohlo byť menej, avšak v tomto smere toho veľa zachránil prekvapujúco vynikajúci slovenský dabing (hlavne ten ženský), ten sa vážne vydaril. Priemer. 60/100 ()

Vančura

Trailer i obsazení vypadaly velmi slibně, velmi jsem se na tento film tedy těšil. S původním stejnojmenným broadwayským muzikálem obeznámen nejsem, jeho filmovou adaptaci jsem tedy sledoval zcela nezasažen tendencí obojí porovnávat. Ačkoli jsem film zhlédl na novinářské projekci, na ČSFD už si tou dobou žil dávno svým životem, kdy ho zde všichni kritizovali o stošest. Ačkoli bývám obvykle k podobnému kolektivnímu hejtování lhostejný, zde se nemohu ubránit dojmu, že ty lidi mají prostě pravdu - a ČAROVNÝ LES je prostě hrozný. Minimálně já osobně jsem ho shledal téměř nekoukatelným a měl jsem co dělat, abych vydržel do konce. Pěvecké i herecké výkony všech protagonistů sice osobně shledávám jako velmi zdařilé, ale žádná z filmových melodií mi nijak neutkvěla v paměti, a postrádal jsem tam nějaký výraznější pěvecký výstup nebo melodii, kterou by si člověk oblíbil - a tak bohužel ani nemám chuť si pustit soundtrack. Když jsem si po projekci pročítal materiály od distributora, přišlo mi vyloženě líto toho, kolik za tímhle filmem stálo práce, a kolik schopných lidí se na něm podílo - za zmínku stojí minimálně nádherné kostýmy Colleen Atwood nebo herecký objev 12 leté Lilly Crawford (Červená Karkulka), která je zcela fantastická a její schopnosti skutečně přesahují její věk - protože Rob Marshall podle všeho nechal vzniknout filmu, který se podle předběžných hodnocení asi vážně moc nepovedl. Ne že by ve scénáři nebyla spousta chytrých momentů - samotná myšlenka zaměřit se na to, co se odehrává ve známých pohádkách poté, co zazvoní konec, se mi hodně líbí - ale výsledná podoba filmu mě bohužel neoslovila ani jako muzikál, ani jako moderní variace několika pohádek. Souhlasím i s recenzí Franty Fuky, který napsal, že spousta věcí ve filmu působí náhodně a nesouvisle, a film neposkytuje vodítko, co se má brát vážně a co je zamýšleno jako humor. To je špatně a takový film na mě působí nepříjemně a zmateně. Škoda, autor vynikajícího CHICAGA měl jistě na víc. Mimochodem Johnny Depp v malé roli vlka je naprosto dokonalý. ()

kingik

Bylo nebylo. Byl jednou jeden broadwayský muzikál, který se režisér Rob Marshall za vydatné pomoci původních autorů muzikálu rozhodl ambiciozní formou převést do filmové podoby. Povolal hollywoodskou první hereckou ligu, nařídil jí vyladění hlasivek do přijatelné pěvecké polohy, ale na to podstatné zapomněl. To, co snesla divadelní prkna, nesnese filmový pás. Respektive, tahle pohádka pozbývá scenáristickou funkčnost i organizační řád, přičemž postupně spadne do roztahanosti. Nebylo by úplně od věci důkladně film prostříhat a eliminovat zásadní výpadky scénáře. Co je v zásadě špatně, je právě scénář. Vzal si ho na starost James Lapine, který je současně autorem původní muzikálové verze. Jeho záměr propojit několik notoricky známých pohádek selhává hned v několika aspektech. Rozjíždět současně několik dějových linií, napočítal jsem čtyři, je solidní záhul, který vedl především k tomu, že film je přehuštěn postavami. Ty nutně musí diváka zaujmout, alespoň tak to chtěl scénář, ale už se příliš neřešilo, jak vlastně mají postavy z diváckého hlediska zaujmout. Nezřídka tedy docházelo k dějovým prolukám, kdy chybějící děj vyplňovaly vatové pěvecké výstupy všech, kteří měli nějaké to pěvecké zlato v hrdle. Jenže každý samostatný pěvecký výstup, byl jedna táhlá a podivně nablblá nuda. Ty songy vůbec ničím neoslnily, ale alespoň textově nebyly tak maniakálně stupidní, jako dialogy, které mezi sebou postavy vedly. Navíc se většina postav chovala dost nepochopitelně a neopodstatněně, aniž by se scénář jakkoliv obtěžoval to uspokojivě objasnit. Precizně svoje časté kiksy přešel. Zajímavě se jevily novátorské úpravy známých pohádek, jen je škoda, že řada klíčových scén se odehrávala mimo obraz. Bylo tedy nezbytně nutné si domyslet, jak některé neukázané scény asi tak mohly probíhat. Popelku tedy neuvidíme tančit s princem na plese, ale za to ji uvidíme z plesu utíkat, a to hned třikrát. Princova bratra neuvidíme oslepnout, mladou pekařku neuvidíme spadnout ze skály aj. Rozhodně to nepůsobilo fajn. Některé úpravy pohádek byly přehnaně přestřelené (sekačka paty a palce na chodidlech sester v rámci padnoucího ztraceného Popelčina střevíčku), v některých případech bylo toto pojetí milé až příjemně roztomile dětinské. Dějové linie Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky se v různých úsecích filmu prolínaly a různě propojovaly, až toho někdy bylo moc a k ničemu extra to nevedlo. Po asi 80 minutách došlo k definitivnímu uzavření těchto dějových linií, až na jednu, a sice zbývalo dořešit mstu obryně, kterou na královstvíčko i les přivolal svým neuváženým záměrem Jack. Tento svým pojetím poměrně odlišný úsek filmu byl natahovaný, došly evidentně nápady a nad krásně pohádkově vyvedeným lesem se rozprostřela nuda. Z technického hlediska nelze filmu nic vytknout. Výprava má zasloužené oscarové parametry, kostýmy jdou do detailů, kamera se obrazově činí a vychytává drobné malebné nuance. Hercům je také těžko za něco spílat. Všichni své party odvedli zodpovědně. Jen krátká účast Johnnyho Deppa bude pro mnohé zklamáním. Připadla mu role vlka, která je pojata jen o něco málo lépe, než ve vzdálené Svěrákově variaci Tři bratři, kterou s tímhle projektem pojí rovněž záměr propojit hned několik pohádek najednou. Nelze ani vyloučit inspiraci broadwayským muzikálem. Ten má ostatně ve své původní podobě něco málo ke třem hodinám, a i když si film ukousl dvouhodinovou stopáž, určitě se do něj nepodařilo vše optimálně zakomponovat tak, aby to zajistilo správnou funkčnost. Tím se (možná) vysvětluje odvarový scénář, který je největší slabinou filmové verze. Rob Marshall bojoval s málo flexi(de)bilním scénářem, jak to jen šlo. Na jeho technické zpracování se moc hezky dívá, jeho výsledná adaptace už má podstatně markantní rezervy. Ambice nebyly naplněny. 60% () (méně) (více)

dr.horrible

Takýto fail už Disney nevyprodukoval dlho. Pesničky .. no povedzme. Hviezdne obsadenie, Marshall, parodovanie rozprávok... Jeden sa až pýta, jak to mohlo všetko takto zdegenerovať?! ()

Aknah

Hodně slabé, bohužel i když jsem fanynka muzikálních filmů, tak písničky byly nechytlavé, příběh byl zbytečně překombinovaný a obecně děj nezáživný. Vyzdvihuji pěvecké fondy všech herců a pár vtipných záběrů či momentů, bohužel tenhle film je zbytečně dlouhý, utahaný... ()

topr harley

Moderních adaptací klasických pohádek se v poslední době natočilo vážně hodně a tohle se krutě nepovedlo. Naprostá slátanina. Pořád dokola se opakující hudební sekvence, které vám po chvíli začnou lézt na nervy. Skoro jsem to nedokoukal. ()

IQ Tiqe

Spojit několik pohádek dohromady a trochu je zamotat nezní úplně špatně, ale nějak jsem přehlédl, že jde o muzikál, takže provedení naprostá nuda, no a dějově to zázrak taky nebyl. Vydržel jsem (s přeskakováním) hlavně proto, že mě zajímal závěr. No, o moc bych nepřišel. ()

HoneyBunny

Dlouho jsem neviděla film, který by takhle elegantně skloubil několik pohádek dohromady. Přidejte k tomu výborné herecké osazenstvo, které umí zpívat, a mohli byste mít vyhráno. Jenže je tu malý problém - tenhle film není moc soudržný a chvílemi se tváří jako milá parodie, a chvílemi je to vážné dospělácké drama, kde se objevují témata jako nevěra, opuštění vlastního dítěte nebo smrt. Do té dospělácké verze se film překlopí hlavně v poslední třetině (s obryní), která je tu jaksi navíc a docela kazí dojem z filmu. I tak ale palec nahoru za snahu přinést něco originálního. 70 % PS: Nejlepší je mile nadsazená scéna s duetem dvou princů Krasoňů: https://www.youtube.com/watch?v=YmixlJ79ZF0 (hlavně sledujte, jak si pánové trhají ty košile!). ()

Tsuki

Poučení z této pohádky: "Pokud někoho okradete a zabijete mu partnera, pak řešením je zabít i jeho." (jak řekl po zhlédnutí můj přítel a musím s ním souhlasit). Čekala jsem, že tento film bude slabší, ale tohle jsem opravdu nečekala. Byl to pro mě šok, jaký pohádkový paskvil spatřil světlo světa. Netuším jaký je původní divadelní muzikál (snad dává větší smysl...), ale tohle bylo upřímně něco strašného. S tím, že je dohromady splácáno několik pohádek, přičemž žádné není dán dostatečný prostor, abychom chápali příběh a pohnutky postav, s tím bych se ještě vyrovnala, ale že se tady všechny jednotlivé postavy chovají jako příšerní a téměř zlí lidé (včetně Popelky, Karkulky, pekaře a pekařky...), to se skousnout nedá. Možná až na Lociku tam má každá postava chvíli, kdy člověk musí kroutit hlavou nad jejím chováním. Kdyby to byla parodie, tak možná chápu, ale skutečně parodicky tam působila pouze pěvecká scéna dvou princů v agónii. Na zbytek se nedá koukat jinak než s nepochopením a nechutí. Všechny postavy jsou nehorázně protivné. A bohužel, na to, že je to muzikál, dojem nespravila ani hudba, právě naopak. Už první písnička byla příšerně dlouhá, otravná a monotónní.... a co hůř, brzy jsem zjistila, že téměř všechny písně tam znějí stejně a nemají pořádnou melodii (spíš jde o zpívané dialogy). Takže ani hudba film nepovýšila. Zbývají pouze někteří herci, kvůli kterým by to snad mohlo stát za vidění (a za to jediné dávám jednu hvězdu). Jenže ani Meryl Streep nedokázala spravit to, jak její postava čarodějnice je špatně napsaná. Od začátku do konce to nedávalo smysl. Dvě dlouhé ztracené hodiny mého života. ~(1,3)~ ()

DJ Lonely

Aj, tak to byl hroznej fail. Pro mě osobně stejně pitomé jako Tři bratři, jen s lepší výpravou. Holt mám radši mashupy v muzice a ne ve filmech. :) ()

Frajer42

V komentářích lze zpozorovat hodně negativních emocí a přidáte-li si k tomu dost nelichotivé průměrné percentuální hodnocení, tak snad nelze nebýt připraven na nejhorší. Několik měsíců jsem hledal tu správnou náladu na tento film. Pohádky ani muzikály nemám v oblibě. Z muzikálů nedám dopustit snad pouze na Bídníky a na klasické pohádky mám už snad alergii, jak často se někde objevují. Tento snímek vnímám jako parodii na 4 úspěšné pohádky i jako parodii na muzikál. Jako většinu hodnotitelů i mě uspokojilo vynikající obsazení. Na rozdíl od ostatních hodnotitelů mi ovšem skvěle sedl humor. Nashromáždilo se hned několik momentů, kdy jsem se od srdce zasmál a velmi se mi líbil svižný a originální děj. Respektive jeho více než polovina končící happyendem. V co se to následně zvrhlo nemá v pohádkovém světě příliš obdoby. Rodiče přestalo zajímat jejich vymodlené dítě, kvůli kterému první polovinu shromažďovali těžko sehnatelné předměty. Začala se vynořovat nevěra a došlo i na několik úmrtí. Bylo to sice nesmírně originální, ale podstatně méně zajímavé. Už to bylo takové vaření z ničeho. Písničky nebyly nějak závratně kvalitní, ale byly často velmi vtipné a hravé. Nejvíce mě pobavila ta, kdy se postavy vzájemně obviňovaly, kdo může za to, že se všechno najednou posralo. Kdyby to celé bylo o něco kratší, tak bych šel klidně i na slabší 4 hvězdy, které jsem značnou část stopáže zvažoval. Z toho roztahaného závěru už jsem ale přeci jenom začal usínat. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

Dalda

Slibné herecké obsazení zde funguje jen jako nálepka, která se snaží zakrýt celkově dost slabý film. Až do konce jsem vydržel jen se zaťatýmy zuby. Navíc vzhledem k tomu, že to má být muzikál, opakovat ke každé písničce stále tu stejnou melodii by mi přišlo trochu trapné. ()

silentname

"Into The Woods" je na môj vkus mix ambícií a nie veľmi správne zvolených možností. Projekt bol jednoznačne veľmi veľký na to, aby to dopadlo vynikajúco. Je to okey a myslím si, že humor celkom funguje, no nemôže to zakryť svoju teatrálnosť a zbytočné odbočky, ktoré filmu moc nepomáhajú. Skôr naopak. Možno tam nemuseli zakomponovať toľko tých príbehov. Najmä príbeh Rapunzel mohli tvorcovia vytiahnuť von a nič by sa nezmenilo. Alebo si vezmime len fakt, že vtáky oslepia Popoluškine zlé sestry. Čo to filmu pridalo? Vizuálne to nevyzerá zle, no musíme priznať, že fakt, že je to sfilmovaná divadelná hra urobí fakt, že v čase, kde by mal film skončiť, bude pokračovať ešte ďalších 45 minút. A myslím si, že potom to pôsobí trošku natiahnuto. Lebo film nevie kedy skončiť. Najlepším elementom na filme sú jednoznačne Emily Blunt a Anna Kendrick. Ostatní sú okey, no nič strhujúce. A neviem prečo bola Meryl Streep nominovaná v tomto filme na oscara. Moc tu toho nedala a mám pocit, že jej výkon (ako viac menej všetkých) je veľmi teatrálny a nie je veľmi uveriteľný. A to podľa mňa film ťahá dolu. Dá sa na to pozerať, muzika ma nerušila, no výnimočným muzikálom to rozhodne nebolo. Bolo to príliš ambiciózne. No mali sa tvorcovia asi držať trošku pri zemi. Hodnotenie: C+ ()

klerik

Napriek zlým recenziám, som sa nenudil. Samozrejme, keby film skončil svadbou bol by asi podstatne údernejší, ale tento príbeh je práve o parodovaní klasických rozprávok, takže musel pokračovať v trochu absurdnej rovine niekam inam. Pravdou je, že pesničky (bez rýmovania) moc nefungujú – možno len výstup Meryl a záverečná žmýkačka citov majú potenciál ostať v pamäti o niečo dlhšie. Slušná výprava, triky, obsadenie i nekorektný humor mi stačili, aby som Čarovný les ako film na jedno pozretie nezavrhol... ()

classic

ROB MARSHALL NIE JE dobrý režisér,On je klasicky fušér,ktorý nemá ciťáka preto,aby som si mohol vychutnať jeho filmy,lebo INTO THE WOODS má potenciál,nie je využitý,zívam,nudím sa,som otrávený,škoda venovaného času,bohužiaľ je to taký zlý film,že herci,ktorí tu hrajú nevedia,či činia,nevedia spievať,Meryl Streep obdržala ďalšiu zbytočné nomináciu na Cenu Akadémie:OSCAR,Ona láme všetky možné i nemožné rekordy,aby sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov!Uznávam,že v mladosti hrala vynikajúco.čím starne,tým by sa mala pobrať na herecký dôchodok,Emily Blunt sa sem nehodí a Chris Pine,tak to vážení je najhorší možný casting! Les Misérables je lepší,úspešnejší,mohutnejší,výpravnejší muzikál za posledné roky,ktorý má gule! Tento Marshallov by sa rád zviezol na jeho úspechu,no nepodarí sa mu to! Nevedel som sa dočkať konca,aby som tak rýchlo zabudol na tento zbytočný film,že som si vymazal túto časť dňa,keď som sa venoval projektu,od ktorého som akosi očakával viac,ale dostáva sa mi gulášu,z ktorého sa poberiem na W.C! ()

Chrustyn

Herecké legendy + legendární režisér ... a taková nudná s*ačka. Po všech směrech nepovedený pohádkový muzikál, který je tak špatný, až to překvapuje. V tomhle směru jsou lepší i nepříliš povedení, čeští Tři bratři. ()

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

Zemřel skladatel a textař Stephen Sondheim

27.11.2021

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

Jake Gyllenhaal: Z podsvětí až na Everest

19.07.2013

Původně si měl v hvězdně obsazeném pohádkovém muzikálu Into the Woods od Disneye zahrát jednoho z princů, ale nakonec před komerční jistotou upřednostnil dva menší, ale ambicióznější projekty. Prvním… (více)