hammer_head

Nápad byl dobrej, ale provedení filmu se mi moc nelíbilo. Těšil jsem se především na Scarlett, která tam nakonec ani moc nehrála, a když se tam náhodou objevila tak mi lezla na nervy. Rodina, přátelé, kněz ti všichni mohli mít větší prostor na nějaké ty vtipné hlášky (bodování holek mi prostě nestačí, to mi přišlo vtipné na ZŠ). Zbytek obsazení mi byl krajně nesympatický JGL mi nesedí a Julianne Moore mi sedí ještě míň. Namachrovaných, napumpovaných a namyšlených narcisů z fitka, který vošukaj kdejakou krávu co jim sama leze do postele je dost. Nemusej mi však kazit náladu i v telce, stačí že mě serou v reálu. ()

misterz

Aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu, Lásky Dona Jona majú čo divákovi ponúknuť. Sympatické bolo, že film neišiel podľa žiadnej osvedčenej romantickej alebo komediálnej šablóny, išiel si svojou vlastnou cestou, pričom z pomerne originálneho nápadu vyťažil čo sa dá. Len škoda, že k peknej pointe na záver sa musí človek prehrýzť aj kopcom nudy z prvej polovice, ktorá je skôr podpriemerná. Chýbalo tomu viac komédie, alebo pár zaujímavejších scénok. Priemer. 60/100 ()

mcb

Život zaběhnutý v rutině...a pornu. Joseph Gordon-Levitt natočil poměrně překvapivý debut, který je na jednu stranu příjemným vybočením ze škatulky typické nezávislé produkce ze Sundance, na druhou zase vydatným zpestřením pro diváky zvyklé na tuctové hollywoodské komedie. Od nich se Don Jon odlišuje nezvyklou otevřeností, co se týče tématu, a také netradiční výstavbou vyprávění sestávající se z cca šesti opakujících se scén (porno, návštěva baru, posilovny, rodičů, jízda autem, kostel apod.), které mají za úkol zachytit vyprázdněný a rutinní život hlavního představitele. Ano, scenáristicky je to poněkud nedotažené a povrchní, ale i tak nejde neocenit Gordon-Levittovu snahu nejít za každou cenu ve vyšlapaných indie cestičkách a raději nabídnout převážně „entertainment“ s malou porcí zamyšlení na závěr. ()

Jordan

Konečne zase raz niekto v Hollywoode povedal pravdu skoro na plnú hubu! Zo 100% to v poslednej minúte trošku šťavy stratí, no stále nie až toľko, aby som tomuto J.G.-L.ovmu debutu, ktorý ma chytil za srdce i za gule, nedal plnú hrsť hviezdičiek... a pritom aha, aké to je jednoduché, skoro až primitívne: štruktúra, myšlienka, scenár, je to vlastne až taká karikatúra, ale karikatúra s myšlienkou a úprimnou snahou o jednoduchú, poctivú filmovú romantiku; ()

Boogeyman

Aneb kolik životních pravd a sociálních narážek skrývá vztah vypatlanýho namachrovanýho playboye a rozmazlené naivní pipiny. Gordon-Lewitt si kromě dokonale cynicky nejapné hlavní postavy vyhrál i s režiíí, která srší nápady a ze stereotypů dělá přednost. Snad jen ta scéna "prozřívacího" sexu (a vůbec postava Julliane Moore) mohla zůstat na podleza střižny. ()

• Původní název Don Jon's Addiction, tedy Závislost Don Jona, zkrátil autor filmu Joseph Gordon-Levitt na pouhé Don Jon, aby diváci mylně nepředpokládali, že jde o film primárně zaměřený na "závislost" na pornografii a sexu. (Brousitch)
  • Píseň "Good Vibrations", kterou ve filmu Jon Martello (Joseph Gordon-Levitt) poslouchá a která je také součástí soundtracku filmu, je původní píseň od Marka Wahlberga, tehdy známého jako Marky Mark. (HouseFan)