..Lucas..

Porno, všude porno. Ale zábavné. Joseph natočil příjemný film, kde v podstatě o nic nejde, ale i tak jsem se bavil. A snad poprvé mi byla nesympatická Scarlett Johansson, ale tak to mělo být :) ()

Kaluž

FAP FAP FAP… Točit film o tom, že mám rád porno je jako točit film o tom, že mám rád tvarohové nanuky. V Americe je možná zas tak často nežerou, tak jim to asi přijde zajímavý. Mě spíš sejří to, že ze Scarlett Johanssonové se nešťastným výběrem rolí v posledních filmech stává karikatura. Tuhle mizérii přece mohla uhrát kterákoliv no name kravka s prdelí a kozama. Bojím se, co nám přinese Lucy ()

slunicko2

Trochu je to o závislosti na pornu, ale více o hledání smyslu života. 1) Primitivní sebestředný týpek Jon si nabrnkne nesnesitelnou megeru. Celovečerní scénáristická i režisérská prvotina 32letého přitažlivého Josepha Gordona-Levitta představuje slušné řemeslo a snad i záchvěv příslibu do budoucnosti, až režisér lidsky i profesně dozraje. 2) Výstižné byly zpovědi a následná rozhřešení jako malé rýpnutí do vyprázdněnosti současné církve a jejích oveček. Rovněž hysteričtí rodiče dobře ilustrovali prostředí, z něhož Jon pochází. 3) Nelíbí se mi konec, který vypadá, jako by už to filmaře přestalo bavit a tak to rychle skončili. 4) Inu, there's only a few things I really care about in life. My body. My pad. My ride. My family. My church. My boys. My girls. My porn. ()

PogoJoe

Svižný, vtipný, skvěle nastříhaný a ozvučený... rozjezd. Scarlett je opět božská (co bych dal za to být při některých scénách na místě JG-Levitta... Film taky stojí na výborném výkonu herců ve vedlejších rolích - zejména Jonových rodičů, které jsem si fakt oblíbil. Film má zajímavé, nebo přinejmenším originální téma na režijní prvotinu je ztvárněn opravdu kvalitně - dynamicky, seběvědomě a bez rozpaků. Bohužel mi připadalo, že filmu došel dech. Ke konci zvážní a konec byl trošku rozpačitý. Julianne Moore vypadá na svůj věk výborně, ale blízké (close-up) detailní záběry jí moc nesedí a pro její roli bych raději viděl někoho jiného. Ale celkově - obzvláště v kině (viděno na csfd projekci) a pro milovníky Scarlett (nebo fanynky Josepha) stojí za to vidět. (viděno v kině na CSFD projekci) ()

Philcze

Don Jon je sice rád, že se mu povede prostinkou zápletku vůbec roztáhnout na devadesát minut, ale člověk zkrátka musí obdivovat Levittovu dravost, nekompromisnost a cyničnost. V podstatě anti-romantika, která je svým nekonvenčním vyzněním tak sympatická, že jí odpustíte i dějovou monotónnost. A bohatě stačí, když celou pointu v jedné větě shrne Brie Larson. 70% ()

Vampireman

Moc cool a pofel, i když obsahová plytkost a svižnej střih jde ruku v ruce a určitě to byl záměr. Don Jon je snadno aplikovatelná injekce svěžího závanu lehkého optimismu s navracejícími se motivy a typizovanými postavami (z nichž nejvíc hilarious je Scarface fotr) což je jednu chvíli fajn, jindy zase k nesnesení (plus nechápu, proč Levitt kráčí jako mamrd). Jako doplněk filmu i jako samostatný úvahový materiál pak doporučuji curedeathgrip.com ()

Raketka29

Levitova prvotina v roli režiséra. Povedený ačkoli jednostranný pohled na to co muži vlastně chtějí a ženy jim to nechtějí dopřát... ()

MATADOR

Gordon-Levitt se pustil do něčeho, co ocení především mladší publikum a čím budou starší nechápavě opovrhovat, ale ve výsledku je to hodně dospělé nahlédnutí do životních útrap a především vlastních uvědomění si, které nás provází po celý život! ()

runner85

Spraviť film o pozeraní porna a masturbácií nenapadne hocikoho, Ono jedna vec je pravda, film poukazuje nielen na problém dnešných vzťahoch ale aj ľudskej psychiky či závislosti na porne ... tento krát som zostal prekvapený aj ja lebo najlepšiu úlohu dostala Julianne Moore a tie jej rozhvory s pánom Levittom sa mi vážne páčili, dať jej viac priestoru, menej tej panovačnej Scarlette a bol by som možno aj viacej spokojný ... ()

FilmFan24

Originální, osobité a vůbec! Podívejte se sami. Joseph Gordon-Levitt je nejenom dobrý jako herec, ale i jako režisér a scénárista, který ví co říct! ()

Colby Sawyer

Joseph Gordon-Levitta mám moc rád, líbí se mi jako herec a tady se ukázal jako skvělý režisér i scénárista. Zajímavé téma, které velmi kvalitně pojal. Je to zábava s povedeným příběhem a výborně vybranými herci. Klobouk dolů, rád se na to znovu podívám. ()

gegina31

Gordon-Levitt překvapil. Čekala jsem ptákovinu, ale bylo to super, mělo to myšlenku. Bylo to vtipný. Hodně jsem se pobavila. ()

Lucjen

Don Jon využíva ako svoju zbraň úprimnosť a priamočiarosť. Funguje to dobre a pomerne dlho, no neskôr dej stráca svoju sviežosť a originalitu, ťahá ho ústredná trojica hviezd. Nemajú však veľa priestoru, postavy sú plytké a nebyť J. Moore, nestotožním sa ani s jednou postavou. No a aj keď tie sladké rečičky na záver boli fajn, vzhľadom na zvyšok filmu vyzneli do prázdna :) ()

Hamaradža

Milý a úprimný, ale určite nie výrazný či dychvyrážajúci debut, ktorý prekvapil svojou inteligenciou (určite nie je plochý ani pubertálny) ale zajtra už zrejme ani nebudem vedieť o čom bol. Keby bol vzťah Jona s Esther precítenejší a komplexnejší (bolo by treba aspoň 20-30 minút stopáže naviac) mohli by byť i 4. ()

AffectedFace

"Dívám se jí do očí a přitom ho mám tvrdýho jako šutr". Porno a romantika v jednom filmu, řekl bych, že nic moc pro ženy. Jon Martello, jako sexuální otrok, který má rád osmičky a desítky. Zkrácený obsah filmu "Porno, prcat, prcat, znovu porno a zase prcat". Pro Jona není skvělejší pocit, než si pořádně vyhonit u skvělého porna, dokonce ani miloučká Scarlett mu není dost dobrá a to už si musíme přiznat, že je to kus vola. Levitt a Rogen by si teď mohli plácnout, že ze sebe dělají sexuální póvly. Nejdřív 50/50 v kterém dělal Rogen sexuální póvla a teď Don Jon ve kterém zase Levitt dělá sexuálního póvla. Porno koluje všude kolem nás a Levitt chtěl ztvárnit přesnou podobu normálního chlapa závislého na pornu a sexu. Musím uznat, že se mu to velice dobře povedlo. Scénář se dá ohodnotit jednoduše skvěle.Režie dopadla také skvěle. Po prvním zhlédnutí jsem dal 80% a čtyři hvězdy, tak jsem si to pustil znova a dávám plný počet, protože je to skvělá záležitost. 100% ()

Dont

Žádné drama se nekoná, tohle není nic jiného než prachsprostá komedie, která si bere na paškál aktuální „nešvar“, jemuž daly křídla internet a rozmach audiotechniky v novém tisíciletí. Komedie to je navíc chytrá a cílená, i když dle řady komentářů si to nemyslí všichni. Kritika církve (konkrétně nesmyslnosti a nelogičnosti rozhřešení) nebo parodie filmové tvorby (za pomoci camea Anne Hathaway a Channinga Tatuma) byla vtipná a trefná. Film si nebere servítky a otevřeně poukazuje na to, čemu se většina tvůrců vyhýbá, přestože je porno věc, která je normální a týká se naprosté většiny lidí. Don Jon to navíc dělá (navzdory ožehavému tématu, o kterém většina lidí příliš nahlas nemluví) způsobem poměrně vkusným, když mnohdy vtipně zlehčuje, občas záměrně přehání, a často se prostě jen přesně trefuje do skutečnosti. Přehlédnout nelze kvalitní herecké obsazení (tady bych kromě hlavního hrdiny a mých dvou oblíbených hereček zmínil skvělého Tonyho Danzu v roli temperamentního otce). Konec působí uměle a dost ostře kontrastuje s předchozím vyzněním filmu, to je snad jediná výtka. Hodně jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale když přihlédnu k tomu, že si to Joseph Gordon-Levitt napsal, zrežíroval i zahrál sám, a že je to jeho celovečerní prvotina, tak musím dát plný počet. Bavil jsem se a soudě podle vcelku pravidelného smíchu v sálu jsem nebyl úplně sám (csfd projekce 16. 10. Černý Most). ()

marleyy

75% Kino. Režijní prvotina mladíka Levitta se povedla. Ideální podzimní, pohodový příběh s náznakem poučení, že není radno si začínat s příliš vyšlechtěnýma buchtama. Herecký výkony hlavní trojky velice příjemné, humor opravdu nechyběl a Scarlett is really the Most bueatiful thing I have ever seen!! ()

higuain

Don Jon jako komedie je založen na dvou věcech. Jednak na dementním chování těch discocvoků a druhak na mnohdy velmi trefných poznámkách na téma sexuální vztahy s protipólem porna. Pak už záleží na každém divákovi, čemu je ochoten se zasmát a co je ochoten si přiznat. ()

Skip

Film o tom, že chlapi prostě čumí na porno a některý u toho honěj. Jo, je to tak. No a co? Kdo by z toho dělal vědu. Někdo asi holt jo, a pak je to hysterická kráva. Celkem pohoda film, který asi nesedne každému nebo spíš každé, protože je to poněkud machistické. ()