Adele (Kate Winslet) před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho, pečuje on o ni. Rozpad manželství navíc prohloubil její uzavřenost, úzkostlivě se proto vyhýbá styku s okolím. Výjimkou jsou jen pravidelné výpravy pro zásoby do blízkého supermarketu. Při jedné z nich se seznámí s Frankem (Josh Brolin), který ji dost nesmlouvavě požádá o pomoc. Frank právě uprchl z vězení, během útěku se zranil, a proto hledá dočasnou skrýš, alespoň než se přežene první vlna pátrání. Vyděšená Adele ho vezme k sobě domů a snaží se mu ve všem vyhovět, jen aby jí nebo Henrymu něco neudělal. Postupně se ale odhaluje, že pod drsnou slupkou zločince se skrývá tragický příběh chlapa, který by neublížil ani mouše, kdyby ho k tomu nedonutily okolnosti, a Frank začne Adele postupně ukazovat i svou pravou tvář. A žena, která si podvědomě naplánovala, že zbytek života prožije v zoufalství, najednou pocítí záchvěv štěstí, naděje a lásky. Uvědomí si, že se má o koho opřít, byť je to zločinec na útěku. Otázkou je, zda jim to může vydržet déle než jeden prodloužený víkend na konci léta. (Cinemart)

david666

Pohodový vztahový film s kvalitními herci. Akorát se nechce věřit, že tohle všechno se dá stihnout za 4 dny - vývoj vztahů, důležitá rozhodnutí apod. ()

cinemafil

Velmi jednoduchý filmový příběh. Solidní herecké výkony. Vše plyne až příliš poklidně. Jediné zrychlení děje je při zátahu na Franka. Neustálé flashbacky objasňující na příčinu jeho pobytu ve vězení trochu stereotypní a unavující. Zkrácení filmu, zrychlení děje, pár zápletek navíc .. by určitě prospělo. Konečný málo uvěřitelný haddy ending si mohli odpustit. Lepší průměr 3* ()

kuře.gril

Nechci kritizovat herce ani režii, ale hodnotím-li příběh, bylo to pro mě nudné, nesmyslné, nezajímavé, a to natolik, že cca měsíc po shlédnutí vůbec nevím, jak to vlastně dopadlo. ()

Raskolnikov7 odpad!

Absolutně nerozumím tak vysokému procentu u tohoto filmu..Scénář je jedním z nejtragičtějších počinů, co jsem v poslední době měla možnost hodnotit...Katastrofa... ()

bonovox

U mňa najslabší Reitmanov snímok. Vynikajúci herci ale slabý scenár, hlavne mi vadí prílišná snaha o dokonalosť. ()

kolodej1

na jednu stranu precizně natočený film s nápaditou kamerou a kvalitními hereckými výkony. Na druhou stranu ten příběh, který je na filmu to nejdůležitější, poněkud skřípal. Atraktivní ženská musí počkat až na uprchlého vězně, aby poznala za 3 dny pravou lásku, která přetrvá věky - červená knihovna jak vyšitá. Vadily mi i drobné nelogičnosti jako málo uvěřitelná extrémní starost o Adele a Henryho. Pěkná byla taky scéna z porodnice, podle které si zřejmě Reitman myslí, že pokud vyjde z těla matky dítě, které se nehýbe, že to funguje tak, že chvíli doktor čumí jak idiot, aby pak konstatoval, že je dítě mrtvé a vůbec ho nenapadne, že by se třeba mohl aspoň pokusit dítě zachránit. Abych to shrnul, některé střípky jsou pěkné, ale jako celek to moc nefunguje. Čekal jsem od toho víc. 50% ()

r007

Myslím že moc dobře napsaný scénář a výborná režie . I když herci v hlavních rolích mi moc nesedli, teda až na toho kluka, tak je v tom filmu něco, co mě dostalo. Nádherné záběry, které jako by si hlavní hrdiny vychutnávaly, výtečná kamera a ještě něco, co není vidět, ale jen cítit. Bohužel Kate nepatří k mým oblíbeným herečkám, a tak jen 4 hvězdy. ()

moriero

Na začátku jsem si říkal: "Ach jo, to je průhledné jak mladá Somálka." Ryze předvídatelnou dějovou linku ale potom vystřídala úžasná civilní citlivost. Žádné hollywoodské srdceryvné drama. Po strašně dlouhé době jsem měl pocit, že sleduju život. Kate s každým filmem jen zraje a Josh má pro mě - ač jsem chlap - neuvěřitelné charisma. A film krásně ukázal, jak lidi dostatečně nedoceňují společné vaření jako jednu z nejromantičtějších věcí, co spolu dva lidi můžou dělat. ()

Rebeca35

Herecké výkony všech mi dost sedly. Ale asi jsem poslední dobou zhlédla moc melancholických filmů, kde jsou lidé veskrze stále smutní, jakoby zastření ve svých vnitřních prožitcích. A tak mi to u tohohle filmu zkrátka už přišlo moc. Je jasný, že život je často hodně drsnej a šrámy někdy tak hluboký, že je nelze zacelit. Problém byl i v tom, že jsem tomuhle příběhu prostě neuvěřila a z mého pohledu měl víc trhlin než unesl. Ze strachu si ho dovezou až domů? Uváže ji pro případ, že by někdo přišel a dokonce ji i krmí? Bojí se, že je někdo prozradí a on čistí okapy? Hňácají se všichni společně v těstě, společně potírají, míchají až jsou z toho doslova trojkulinářské orgie? Všechno důležité, co kdy toho kluka kdo naučil, bylo během pěti dní od uprchlého trestance? Nakonec nesvědčí v jeho prospěch, protože by mohla přijít o syna, a tak ho raději za měsíc pošle k otci, protože se trápí ztrátou životní lásky, která ovšem musí sedět o x let déle za únos? Jsem asi natvrdlá, ale nedošly mi úplně ty pohledy zpět. Chválím, že se mi z toho skládání až mírně zamotala hlava. Celkové aranžmá ale bylo moc dobře koukatelné a poslouchatelné a film pěkně plynul. Ten idylický závěr se k tónu filmu nehodil. Otevřený konec by mu sedl, podle mého soudu, líp. ()

Kozlowski8

Uprchlý zraněný vězeň nachází útočiště v domě mladé ženy, která zde žije sama s třináctiletým synem. Zpočátku to má být pouze několikahodinový úkryt na krátké zotavení se. Mezi uprchlíkem a ženou však velice rychle přeskočí jiskérka... Špatný a naivní scénář od začátku do konce zcela pohřbívá vše ostatní, především snahu Kate Winslet a Joshe Brolina předvádět nějaké výkony. Dvě hvězdičky dávám právě jen za ty dva a jsou ještě velice milosrdné. 30%. ()

LadyRainier

Velice příjemné překvapení ...sice mi tam ta trestancova dokonalost přišla až nějak moc dokonalá ,-) ale budiž. Josh Brolin sakra charizma ale souhlas s Aluska88 - s bradkou mu to sedne lépe ...Jinak pohoda a happy end ... ()

RebekaFox

Bez urážky, ale tenhle film mi přišel úplně mimo. Podivný, absurdní příběh..., Kate Winslet role, dle mého názoru, vůbec nesedla, celý film má jeden a ten samý utrápeně-zoufalý výraz a můj oblíbený Josh Brolin zase působí trochu jako trouba. Nejhorší je ale scéna, kdy Kate Winslet, nešťastná a osamělá žena v domácnosti a Josh Brolin, uprchlý vezeň, společně připravují jablečný koláč! To mě teda nedojalo. ()

Astonko

Veľmi pekný príbeh, pre mňa prekvapivo sem-tam aj celkom napínavý, naopak neprekvapivo romantický (čo je samozrejme v tomto prípade dobre) a skvelo zahraný. Jediné čo by som tomu vytkol je ten epilógový dohovor na konci, to mi prišlo už príliš sladké a sentimentálne ale pre tých pravých romantikov to tak asi má byť. Film sám o sebe však určite nie je len pre nich 7/10 ()

Radek273

Zvláštní snímek s pěkným obsazením, ale občas s poněkud nepřirozenými scénami, které při lehkém zamyšlení vlastně nedávají smysl (respektive nejsou přirozené, pouze účelně "zneužité" pro vývoj děje). Jinak ale pohodový film. Zvláštní je obsazení Tobey Maguira, hrajícího pouhopouhé cca 3 minuty. ()

Gregor_Samsa

Tohle je strašně krásnej film, kterej mě tenkrát rozsekal. Kate umí hrát, to je jasné, a Josh Brolin k ní sedí parádně. Romantika, slza ukápne, člověk drží palce, co to jen jde. Ideální na večerní partnerský gauč s lahví Chianti nebo Primitiva. Fakt krásný... [90%; 2015 asi Home sweet home] ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?