Život Adèle

• Francie La Vie d'Adèle - Chapitres 1 et 2 (více)

Film se silným tématem o milostném vztahu mezi dvěma mladými ženami natočil tunisko-francouzský režisér Abdellatif Kechiche a hlavní role ztvárnily mladé herečky Adele Exarchopoulosová a Léa Seydouxová. (oficiální text distributora)

barrahir

3 hodiny filosofického kecání, špaget a erotických scén. Ze začátku dobrý, ale pak už to nudí, jelikož film vede odnikud nikam. Dobré herecké výkony, ale 85%? To ne... Ještě scény ve školce jsou moc fajn natočené. ()

Thomas_xxxxx

Musím povedať, že som sa trochu obával dĺžky filmu. Počas sledovania filmu som mal miestami pocit, že už by aj stačilo, ale našťastie to Kechiche zachránil nejakým zvratom. Veľmi som sa na tento film tešil a nesklamal ma. Film obsahuje veľa detailných záberov (hlavne na tváre hlavných hrdiniek), čo umožní divákovi ešte viac sa stotožniť s postavami. Sexuálnych scén je tak akurát, nie je ich prehnane veľa, nie sú samoúčelné, ale pre príbeh potrebné. Bravúrny výkon Adèle Exarchopoulos. Nie je to celkom čistých 5 hviezd hlavne kvôli dĺžke filmu. ()

poet

Za život Adele by sa nemusela hanbiť ani Trierova Nymphomanka :) Treba seriózne uznať že Adele sa do svojej úlohy maximálne vžila či už to boli erotické scény, alebo len pohlady a gestikulácia tak jej príspevok v tomto filme nie je zanedbateľný... Nato že to bolo dlhé ako Pán prsteňov som čakal trochu zaujímavejší príbeh ako len riešenie života hlavnej hrdinky, ktorá hľadá samu seba. Na môj vkus zbytočne ukecané a usexované a podla môjho skromného názoru aj mierne nadhodnotené. ()

Florfila

U některých filmů se mi po jazyku plazí pouze otázka "Proč?". A tohle je jeden z nich... Pamatuju si špagety, umaštěnou pusu a sex... Vždycky jsem chtěla vědět jak vypadá lesbickej sex (dál než k polibkům jsem se v reálu nikdy nedostala). No a teď už to vím... A tak si říkám, ono se tu něco chystá? Začalo to nenápadně filmem Shame, pak nám předhodili Nymfomanku (oba dva filmy mimochodem super) a teď Adélu (Nebo Adélu a potom Nymfomanku? Čert ví.)... Jako by svět filmu začal nějak zahnívat a někdo si řekl, že sexuální savo bude tou správnou nápravou... Pokud by to mělo smysl, neříkám nic... Ale v Adéle jsem žádný smysl neviděla... Chladné, plytké, nicneříkající... ()

jerenymo

Tak tohle byl film, který naprosto vyvedla do výšin hlavní představitelka Adele. Její grimasy, pocity, mimika byly alfou a omegou filmu. Prostě paráda se "vším" všudy. ()

Vesecký

Nejsem příznivcem filmů o homosexuálech, přesto musím uznat, že tenhle film má cosi do sebe. Tápání mladé dívky, která zjišťuje, že ji více lákají dívky, končí tak, jako každý příběh - nedokončen; možná, že se plánuje natočit pokračování... Vlastně to ke konci vypadá, že Adéle bude spíše bisexuálka... Na filmu mě vadily dvě věci, jednak zbytečně dlouhé erotické lesbické scény (co by jim řekli naši rodiče a prarodiče), jednak ten neurčitý vývoj v čase, kde se z šestnáctileté středoškolačky náhle stává pomocná učitelka mateřské školy a ve třetí fázi učitelka základní školy, aniž jsme o tom uvědoměni. Přitom se obě hrdinky fyzicky za ta léta nevyvíjejí... V každém případě je to film, který pomůže člověku pochopit život téhle skupiny lidí, a za to jsem mu vděčný. ()

Chudobka

Tříhodinový film a ani minutu jsem se nenudila. Vše bylo tak civilní a uvěřitelné, že jsem neměla problém ani s erotickými scénami. Herečka v hlavní roli mě nadchla (ale i ostatní herci byli výborní), byla přirozená, dokonale jsem jí rozuměla. Ona nehrála, ona tu roli ŽILA. ()

edie sedgwic

Neskutocne vykony hlavnych hereciek, explicitne sexualne sceny, detailne zabery na tvare hercov. Pre mna skutocne prijemne prekvapenie a vobec nemam problem s tym, ze film miestami zachadza az do pornografie. Reziser vykresluje nadherny vztah dvoch zien a vsetko co k nemu patri. Napriek trochu znepokojivej dlzke musim uznat, ze vo filme nebola ani jedna jedina zbytocna scena ci zaber. Vsetko do seba dokonale zapadlo presne ako tento zaner do mojho vkusu. ()

Alex

Přiznám se, že mi trvalo dlouho, než jsem se odhodlal film shlédnout. Přece jen lesbická tématika spojená s hyperrealistickými výkony hlavních hrdinek a šokující otevřenost sexuálních scén - jak se psalo v kritikách - ve mně budily obavy. Moje chyba ! Že já jsem ty kritiky vůbec četl ! Film na mne působil dojmem časosběrného dokumentu, kde nic není hrané - jen snímané nějakou skrytou kamerou. Bylo to pár let života Adele zobrazených se vším všudy, bez zbytečných vysvětlujících slov či obrazů, bez souvislosti s časem a místem odehrávajícího se děje. Jakoby po několikaletém natáčení režisér vystřihl z filmu jejího života vše nepodstatné a zbyla tříhodinová zkratka, která se už nedá zkrátit ani o minutu. Naprosto dokonalé. ()

theSaint

Dámy to musely mít pekelně těžké. Údajný Kechicheho teror se vyplatil. Tohle drama na mě zapůsobilo velmi silně. Hlavní představitelky naprosto úžasné, dechberoucí výkony- každý pohled, každé slovo- vše tak neuvěřitelně přirozené a kontaktní. Bravo. ()

Matli

3 hodiny utečou jako pára nad hrncem, na Adele a její život se dobře kouká. Spíš je zachycen začátek a průběh vztahu než co bylo po tom, ale i tak se odehrálo dost momentů. Na normální film tam byly dost ero záběry, které v televizi nedávají ani po půlnoci:-) Režisér je frajer a hlavní hrdinky jakbysmet, že do toho šly. Ve finále je to docela silný film, který určitě stojí za zmínku. 76% ()

vtelenie

strasna nuda, na konci ktorej som sa dozvedel, to co uz davno viem, že každa lesba potrebuje aj kokot. Dakujem pekne za stratu trooch hodin života. ()

tyna97

Na mě až příliš erotické, nicméně hodnotím jako celek. Krásný příběh dvou holčin, který ovšem začíná jinak, než by se mohlo zdát. Příběh mě dojal a poslouchat 3 hodiny fráninu byla paráda. ()

KuZd

První třetina byla skvělá. Vtipné a uvěřitelné dialogy a výborně zachycený běh obyčejného života studentů. Třetí třetina byla dost patetická a rozhodně by mi nevadilo, kdyby se razantně prostříhala nebo vyřadila zcela. Druhá třetina bylo lehké porno - OK, chápu tvůrce, že chtěli vylíčit vášeň nově vzniklého vztahu, ale toto bylo moc - lidé v kině se tomu pak už jen smáli. Celkově však film působí dobrým dojmem, poslední část trošku neví, kam se ubírat a je to jen fňukání nad rozbitým vztahem a trochu zbytečné natahování předem jasného konce. Film připomíná 5x2 od Francois Ozona - taktéž zachycení geneze vztahu (sic retrospektivně) od začátku až po nevěru a rozchod a zoufalé snahy napravit nenapravitelné. ()

Leleta

Hype jak prase, ale ve finále to nebylo tak špatný. Řemeslně moc pěkně odvedeno, směs hudebních stylů super, akorát tedy roztahat do tří hodin látku, kterou každý druhý režisér dokáže kvalitně zpracovat ve dvou a méně hodinách, na to už člověk musí mít odvahu. Ze začátku jsem se nebála, že bych ty tři hodiny nevydržela - zápletka byla zajímavá, dialogy vtipné a mezi Adele a Modrou hlavou to vážně jiskřilo. Poslední hodinu už ale zápletce vévodil dokola se opakující close-up na plačící Adele s odpornou nudlí u nosu a vlastně se jinak vůbec nic nedělo. A tady bych stříhala. ()

tammsin

Občas až příliš utápějící se v detailu, a tím myslím především snímání Adele ze vzdálenosti jednoho milimetru. Lea Seydoux zde disponuje poměrně otřesnými vlasy, ale zájem diváka, tedy dle mého názoru, prostě přitahuje. Adele má sice vlasy celkem v pohodě, ale její výraz občas hraničí s lehkou formou retardace. Nicméně silnému a lidskému příběhu to lze prominout. ()

Gumby

těžko dávat jen 4*, když je to tak dokonalej film a originální a všestranně bradavkující a vůbec.., ale nemůžu s čistym svědomim dát plnej počet, když jsem asi tak dvacetkrát zívnul a třikrát se podival na hodinky, žeano. To je proti pravidlům. Člověk se chodí do kina bavit a ne - no nic. Ok, dneska se vykašlu na stručnost a tumáš čerte úvahu (o nic víc banální, než samotný film): Příliš málo myšlenek na příliš mnoho lidí, píše Kundera (no pun intended). A příliš málo gest. To už je blíž. Nemůže být zkrátka každý originální, když je lidí jak sraček, ale možností co a jak vyjadřovat jen omezený množství. A přitom každý považuje svoje myšlenky a gesta za jeho vlastní, jedinečný, jím vytvořený... A co teprve city! Může být něco vlastnějšího, jedinečnějšího, než city? Obzvlášť tyhle milostný? Nepovažuje snad skoro každý svoje city instinktivně za ty jediný opravdový (a taky řádně hluboký a komplikovaný a superjemně odstíněný, originální a neodvozený) a city ostatních přinejlepším za – něco uplně jinýho? A pokud si u myšlenek (i gest) lze ještě připustit možnou odvozenost, převzatost, odkoukanost zvenčí, co se citů týče každý se bude takový představě bránit. Nene, city jsou moje, originální až na půdu, totiž do sklepa a basta. Asi už tušíte, kam mířím. Poprvé mě to napadlo u Před půlnocí: dva lidi se hádaj a milióny to sledují a říkají si „hle, oni se hádají úplně stejně jako já“. Oni dva pociťují úplně to stejné, co já. Oni se i tváří jak já! Aha, a podle výrazu těch co sedí kolem, tak taky jako milióny dalších. Všichni to máme stejně :) Kdepak je originalita mých citů? Je vůbec možný, aby nebyly jiný možnosti (prožívání vztahu), než tahle jedna? Nebo možná ještě dvě, tři další, ale stejně.. Mno, a tady u Adéle a Emmy je tahle překvapivá stejnorodost ještě o píď zřetelnější, než u Celine a Jesseho, pač za prvé jsou lesby a za druhé jsou jejich výrazy snímaný z deseti centimetrů. ()

S.Dedalus

Bohužel až do zlomového okamžiku ve druhé půlce mě život adele dokázal sotva zaujmout a vzbudit ve mě jakékoliv pocity - tuctový příběh dospívající dívky, který se snaží diváka vtáhnout dlouhatánskými scénami, které jsou bohužel většinou opravdu jen zdlouhavé (zejména scény postelové a různé večeře). Ke konci ve mě sice film vyvolal silné emoce, ale byly to emoce soucitu s hlavní postavou způsobené výborným výkonem hlavní představitelky. A právě proto se cítím krapet podvedený. Nebýt toho, na co se dívám jako na exploiatační drásání divákových sympatií, bych přešel život adel téměř bez povšimnutí. ()

Illioplius

Po zhliadnutí La Vie d'Adèle som bol sklamaný. Môj dojem je taký, ide o všedný film o vzťahoch, akých je kopec, akurát tento je od ostatných odlišný tým, že, po prvé, opisuje vzťah homosexuálneho (lesbického) páru a, po druhé, obsahuje otvorene sexuálne scény. Tá prvá skutočnosť umožňuje okrem obligátneho hľadania seba v zmysle „páči sa mi ten prvý, alebo ten druhý, či ani jeden alebo nebodaj obaja?“ zachytiť ďalší rozmer, ktorým je hľadanie vlastnej sexuálnej orientácie (žiaľ, táto príležitosť nebola dostatočne využitá). Druhá skutočnosť toho veľa neumožňuje; sexuálne scény v tomto filme sú na môj vkus pričasté, pridlhé a nudné. Celkovo to hodnotím ako nanajvýš priemerný film, ktorý sa podľa mňa snaží (v očiach divákov zjavne úspešne) získať obľubu, obdiv či úctu práve dvomi zmienenými skutočnosťami, teda homosexuálnou tematikou a sexom, ktoré divákovi predkladá ako pridanú hodnotu. Mne to nestačí. ()

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

23. ročník festivalu Mezipatra se blíží

31.10.2022

Queer filmový festival Mezipatra nabízí pokaždé to nejlepší z queer světové kinematografie. Desítky filmů a doprovodných akcí na týden ovládnou Prahu a Brno. Letošní už 23. ročník si klade za cíl… (více)

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Přehlídka Crème de la Crème II

Přehlídka Crème de la Crème II

12.05.2015

Známe první novou bondgirl?

Známe první novou bondgirl?

10.10.2014

Zatímco agent 007 mění tvář jen jednou za čas, jeho dámská společnost je pokaždé čerstvá. A stejné to bude i ve čtyřiadvacáté bondovce, kterou začne Sam Mendes (Skyfall) točit už letos v prosinci.… (více)