Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

lenc_a

Napriek dosť slabému hodnoteniu tohto filmu sa musím priznať, že som to celkom žrala. Zľakla som sa príbehu stredoškolského prostredia, hlavne, že to bude nejaká tínedžerská táranina, ale film celkom prekvapil (až teraz som zistila, že má viacero starších spracovaní, ktoré sa však nehodlám pozerať už len kvôli tým škaredým nesympatickým držkám, ktoré sa tam ocitli). Mladá Chloë sa naozaj snažila, Julianne som celkom baštila ako šibnutú kresťanskú fanatičku. Možno trocha nie celkom vydarené boli scény, keď Carrie pokrytá prasacou krvou roztečenou po tvári masakrovala svojich spolužiakov, a tiež komická bola scéna, keď držala v rukách svoju mŕtvu matku, ktorá mala zapichnuté nožnice a nože v hrudi a prihovárala sa jej, že jej nikto neublíži. Zato sa mi celkom páčili spomalené efekty, keď Carrie demolovala Billovo auto, malo to svoj šmrnc. Čo viac dodať, nie som taký náročný divák, film ma nenudil a ostatné viem odpustiť. ()

drnohryz

ten konec sem čekal ve stylu lesního ducha.. vlastně jediný co se mi líbilo byly scénky s carriinou matkou.. protože Julianne prostě umí. ()

baronGrga

Novodobá Carrie se nesnaží překvapit. Kopírováním celých replik i záběrů dává jasně najevo, odkud se vzal mustr, a novátorství se dopouští nanejvýš zasazením do současnosti (iPhony, facebook, kozačky v létě apod.) a pro mě velmi nešťastným "převychováním" Carrie, která nejenže namísto strnulého pohledu uvádí předměty v pohyb křečovitým šermováním rukama, ale která je, spíš než uťáplou, labilní kuňkou, skrytou rebelkou, která moc dobře ví, co chce. Dalším neštěstím je, že remake nemá oproti sedmdesátkové verzi žádnou atmosféru a zatímco De Palma nad svou Carrie rozprášil váček s kořením rozličných chutí a barev, Peirce měla po ruce patrně jen rozdělanou flašku od Magi. A pak to celé zkrátka a jednoduše zazdil ten konec, který, pravda, od původní verze tak trochu odbočil... ale kam?! 45% ()

clive3

Film je del meho nazoru filmarsky dobre zvladnty. Remake jak ma byt, jen v te starsi verzi byla hlavni hrdinka nesympatyctejsi a o to lepe to pak ve finale vypadalo. Efekty byly pekne zvladnute. Nevim, jestli se v dnesni dobe toto da jeste zaradit jako horor, protoze se clovek vicemene pri sledovani niceho neboji a lekavych scen je tam jako safranu. Nicmene na jedno pohodove shlednuti asi v poradku. Jako povedenemu remaku davam palec nahoru ale kdybych to mel posuzovat jako horor, tak bych byl na vazkach. ()

sobol1

oproti starší verzi žádná změna spíš k horšímu Chloë Grace Moretz se mě zdá že je dost pěkná na tuhle roli až si troufám říct že byla nejpěknější z těch pipinek co tam hráli čekal jsem že tam bude lip vybraná herečka do které se ty barbýny muzou trefovat i když se snažila ale nic platné celý film nuda ()

Rembrant.F

Po tech vselijakych reklamach apod. na tento remake jsem se docela i tesil, ale nena o co stat. Film obsahuje spoustu chyb a ikdyz spoustu veci toleruji, protoze si rikam, ze to je proste jen film, tak me to stejne nutilo nad tim premyslet a z filmu jsem mel prd. Efekty taky nebyli zrovna omracujici. Jeste si dovolim vam sdelit svuj postreh na zaver. Kdyz se to indicke koreni pere s matkou, a ta ji rizne pres litko, tak si kari upravuje pri plazeni po zadech saty. Ocividne ji behem zachrany vlastniho zivota vadilo, ze se ji vyhrnuji. Naprosto pochopitelne. ()

alphatown

Takže,film kromě závěru se ničím neliší od orginálu a tím je mi sympatický-liší se jen doba ve které se odehrává.Osobně bych byl proto snímek natočit scela jinak.Ale ten příběh je silný.Kdo by se nechtěl pomstít?Kdo by nechtěl stáhnout z kůže za živa své oponenty?Čím více zla vykonáme s tím větší negativní odezvou se setkáme.To je duchovní zákon.Jen se dostat k moci,která by to člověku pomohla vykonat.Vykonat soud nad šikanisty,úspěšnými,vysmátými,vyšoustanými,zbohatlíky,politiky,hezkými,zdravými,smést ty co jsou spokojení když já jsem nešťastný.Každého koho ten film neoslovuje je hoden smrti. ()

VarGi13

Knihu som nečítal. Originál som nevidel, ale nech si hovorí kto chce čo chce, mne sa táto Carrie páčila. Film ma bavil od jej matky až po konečný ples na ktorom tento môj zážitok vygradoval. Človek si povie že je to pre násť ročných, ale aj tak by som to nepúšťal 16 ročným deťom ktoré môžu byť v škole šikanované. ()

Bednobuch

Celý film byl dost zvláštní, spíš drama než horor. Až na poslední půl hodinu. To byl jen horor. Julianne Moore byla jako náboženská fanatička velice přesvědčivá. Dobrý výkon. Celkově průměr. ()

ErzebethB

Neznám původní verzi, ale tato se mi líbila ... Být Carrie, ruply by mi nervy už daleko dříve, než po tom, co by mi zabili jediného chlapa, co se na mě podíval... a s tou kachnou bych si taky poradila daleko horším způsobem.... :P Chloë průběžně sleduji ve filmech už od malička a jako herečku jí mám moc ráda a jako hlavní hrdinka mi přišla super, i když si myslím, že podivíni mají vypadat trošku jinak. ()

roman4794

Úprimne,prekvapil ma tento film.Nevidel som pôvodnú Carrie (ale chystám sa ju pozrieť,pre porovnanie) Hneď od začiatku ma dej zaujal a čakal som na vyvrcholenie deja ako to dopadne a dočkal som sa.Pekne im to natrela,všetkým hajzlom čo ju šikanovali :-) Nemám čo dodať. 100% :-) ()

Bald

No tak jsem to právě zhlédl a dostal jsem to co jsem víceméně čekal. remake hororové klasiky s pár současnými inovacemi jako jsou mob. tel., sociální sítě a s tím související kyberšikana. Chloe se role Carrie zhostila celkem dobře a ke konci vypadala dost démonicky. Bohužel mě právě nejvíc zklamala závěrečná třetina filmu a to konkrétně masakr maturitního večírku. Ten bohužel nebyl tak masakroidní jak by měl být. Doprkýnka měli tam přece zařvat ůplně všichni včetně učitelskýho sboru. Ta výzdoba sálu se přímo vybízela k tomu, aby každý jednotlivec zemřel nějakým originálním způsobem. Peirce se bohužel nabízeného masa ujmula dost laxně a z toho dobře prokrvenýho stejku nevymačkala víc krve než by bylo hodno. Každopádně i tak je to za horší 4 takže dávám 3+. P.S. Chloe je fakt kočka :-) ()

Spots

"Rymejky" starých hororů většinou nedopadají moc dobře a toto není vyjímka. Žádná velká atmosféra, napětí na nule, příběh předvídatelný a bez nápadu. Carrie není Kingovo dílo, které bych dříve četl a ani s původním filmem nemohu srovnávat, nicméně věřím, že obojí by tento remake hravě strčilo do kapsy. Na druhou stranu to zase nebyla úplná nuda, triky související s telekinezí celkem bavily a u filmu jsem neusnul - hlavně díky tomu dávám 3 hvězdy a ne 2. ()

Meteora17

Někdy je lepší, když kniha zůstane knihou a když někdo chce udělat remake, tak ať ho udělá pořádně. Hlavní herecké výkony se mi sice líbili, ale to nestačí. Nebylo to nejhorší, ale kdybych to měla oznámkovat, tak bych dala za 3 = dobrý = *** ()

lineker

Úvod a konec je dle mých představ, ovšem ta taškařice kterou se prezentuje střední pasáž filmu, mne spíš pasovala k novodobé romanci pro náctileté. Třeba to byl záměr, ale pro mne to velmi Kingovu předlohu shodilo. Chlöe byla úžasná, ale mám pocit, že její výkon přispěl bohužel ještě víc k dehonestaci pro mne kultovního románu. ()

ferdinandv

Nová Carrie se mi celkem líbila, ale hned dodám, že tak přibližně do tří třetin a od Proms včetně (teda ty hlavní scény) to šlo výrazně z kopce. Vůbec mi nesedla představitelka Carrie. Ono to asi není úplně jednoduché najít trochu jakože nábožensky šibnutou, lehce uťáplou představitelku, která se na proms dokáže proměnit napřed v +- kočku a následně ve zvíře. No Chloë Grace Moretz podle mě nebyla dobrá volba. Dál mrzely efekty. To už se mi víc líbily realistické prosté efekty ve verzi z roku 2002, než přeplácanost nové verze. ()

pyzma84

Tvárim sa ako jeblina, chovám sa ako jeblina, ale sakra prečo si o mne všetci myslia, že som jeblina? Jediné ponaučenie: netreba šikanovať, lebo príde čas odplaty a telekineticky obdarený objekt šikany sa vyriadi a keď nebude vedieť švihať elektrickými káblami na diaľku, tak prinesie aspoň brokovnicu. Nejak zvlášť tento návrat neokúzlil. ()

Stalker85

No knihu jsem nečetl,ale film se mi rozhodně moc líbil.nenudil mě,jsem rád že tam chyběly takové ty rádoby soucit vyvolávající scény které spíš akorát každého otravují.film měl svižné tempo,zasazení do součastnosti z původních 80.let se taky povedlo skvěle,hlavní postavy byly taky skvělý,nemám co bych tomuhle filmu vytknul,fakt se mi líbil. ()

Infurius

Nechápu jak mohlo zablúdiť také malé slušne dievčatko do hororu.... z Carrie má ísť strach, Chloe ma od tohto filmu tak ďaleko ako Ben Affleck od Batmana... PS: scénu s tou vlajkou som nepochopil, akurát bol silnejší vietor, to umím taky... ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek