Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

BrianStorker

Snad první remake, který jsem viděl, co se vyrovná kvalitou původnímu snímku. Skvěle ztvárněné hlavní role s mírně pozměněným dějem, který se více přibližuje knižní předloze, než původní snímek z r. 1976. Klobouk dolů... bravo. ()

Wolfinas

Pojďmě zabít čas remakem dalšího hororu. Ve stylu Mean Girls s holkou co zrovna letí aka Chloe plus nějakou známou tvář aka Julianne a vyděláme prachy. Achjo. Chloe je pro mě ošklivý kluk co ještě neprošel mutací a ačkoliv se snaží tak na to nemá. Kdyby to udělali pořádně tak to mohlo mít víc než 3* protože Jul byla šíleně dobrá a mělo to i momenty, které mě docela pobavily. Slabý průměr. ()

darthhokro

Málokdy se povede aby remake předčil původní dílo. Nicméně tady se to povedlo. Tahle verze u mě jasně vede nad De Palmovou o celé dvě hvězdičky. Je fakt že si maskéři mohli dát trošku práce a Chloë trošku zeškaredit aspoň falešným chrupem, nebo srostlým obočím :) ()

Lilien

Keď vidím film ktorý je natočeny podľa knihy, tak dostanem chuť di ju prečítať. To neplatí o Carrie. Nebral ma ani pôvodný film, a ani tento remake. A vôbec netvrdím že je horší. ()

Zombiepod

Kingovka pre teenagerky. Presne takto by sa dalo opísať najnovšie spracovanie skvelého románu Carrie, horor sa žiaľ nekoná. Väčšinu stopáže totiž tvorí pomerne obyčajný dramatický príbeh zo školského prostredia, kde schopnosti hrdinky sú iba akýmsi okrajovým prvkom. Filmu chýba tá správna "kingovská" atmosféra, ktorú by tento film náramne potreboval. Chloe tentoraz žiaľ veľmi nepresvedčila, vlastne okrem vyšinutej matky Julianne vôbec nikto. Nedovolím si však tvrdiť, že ide o zlý film - i takto zdevastovaný nezáživný scenár je režijne výborne zvládnutý a často aj pomerne pútavý, a záverečné besnenie na plese si zaslúži ohromný potlesk. Popasovať sa s Kingovou predlohou je veľmi ťažký oriešok, mohlo to dopadnúť aj horšie. ()

EvilQueen

Na film Carrie jsem se do kina těšila opravdu dlouho. Pro filmy o čarodějích a vůbec jakékoliv fantasy nebo horory mám slabost, takže jsem očekávala skvělou podívanou. K tomu v hlavní roli moje oblíbená herečka Chloë Grace Moretz, všechno se mi zdálo slibné. O to větší bylo zklamání po shlédnutí filmu. První věc, která mě naprosto iritovala, byla shrbená chůze Carrie. Vím, že Chloë musela zahrát utlačovanou dceru, kterou studenti ve škole šikanují, ale v tomto ohledu se k ní role bohužel moc nehodila. Její ramena, namakaná asi ještě z nátáčení Kick-Ass 2, nenasvědčovala tomu, že by dívka dostávala od někoho čočku. Působila spíš, že by pěkných pár mohla někomu nandat, takže tuhle pózu jsem jí opravdu nevěřila. K tomu její šibalský výraz pokaždé, když se jen trochu usměje... no... opravdu jí to nesedlo. Další věc, která už mi přijde fakt ohraná, je prostředí, ve kterém se film odehrává - zase americká škola plná krásných oblíbených a naopak méně výstavních neoblíbených lidí. Dobře, je to podle předlohy, ale když už je film remake, nemohli si tvůrci dát trochu záležet a děj zasadit někam jinam? Koncept už je fakt ohraný... trochu mi to připomnělo film Taková normální holka, jen Carrie tedy má nějaké ty nadpřirozené schopnosti. Taková klášterní škola, kde by Carrie na konci vymlátila všechny jeptišky, protože už je unavená z matčinného modlení, a tak k nim chová nenávist, by pro mě byla zajímavější. Poslední, co okomentuju, je závěrečná scéna na plese, kde Carrie vyvraždí každého, kdo jí přijde pod ruku. Jak je asi patrné, je to nejlepší scéna z filmu, protože zde Carrie nechá volný průchod svému vzteku a schopnostem... ale... do háje - ten její výraz... takový jsem zahlédla u jedné protagonistky filmu Deep throat . Jako neřikam, že je jednoduché zahrát obstojný výraz ve tváři, když si máte hrát na to, že čarujete, ale to, co předvedla Chloë, by bylo spíš hodné dítěte, co hraje školní představení a ne herečky, která se svému řemeslu věnuje nějakou dobu. Chvílema jsem se radši koukala jinam, jak mi za ní bylo trapně. Takže když to vezmu kolem a kolem, obsazení nakonec bohužel špatné, až na Julianne Moore, která fanaticky pobožnou matku zahrála fakt skvěle. Myslim, že z námětu mohli vytěžit mnohem víc. Dvě hvězdičky. ()

lord-artoo

Největší chybou tohohle filmu je Chloë v roli Carrie, protože se na to ani trochu nehodí a herecky to neukočírovala. Její hrdinka se nevyvíjí, prostě jen přepíná mezi módy divná, šťastná, šílená, přičemž divná je tím způsobem, jak to hraje, mód štěstí jí nevěřím a mód šílenství je typická Chloëina role. A za další: chápu, že žijeme v rychlejší době, ale celý film by potřeboval zpomalit tak, jak to dělá původní film, aby se prokreslila ujetost celé věci. Jináč to celé působí dost cheeseburgerově. Ale abych jen nehaněl, remake má lepší klimax než originál... ()

slavokvasic

Trištvrte filmu je iba obyčajné týnedžerské klišé, ktoré už každý zaručene videl, len sa pridali nadprirodzené schopnosti. (Radšej kuknúť Kroniku) No a tá zvyšná časť je takzvane hororová, kde chlapca zabije vedro, čo mu padne na hlavu a dievčatá udupe na smrť pár študentov ako z lacného B-čkového filmu. No Chloe a Moore si aspoň tie dve hviezdičky zaslúžia. ()

masekjc

Nemastné, neslané a naprosto bez klasických prvků hororu, přesto se mi to jako celek překvapivě líbilo. Chloë Grace Moretz i Julianne Moore podávají slušný výkon a film má tak příjemné, nikoliv ale hororové, napětí. Rád bych se dočkal pokračování či dalšího remaku, ale pouze bude-li tam více krve, násilí a strachu. 6/10 ()

Kozy9

Remakei starých klasík si vždy rád pozriem. Je totiž zaujímavé vidieť o koľko brutálnejšie tieto novotiny sú. Carrie však sklamala. Pridlhá, pomerne nudná napodobenina hororu trpiaca nedostatkom čohokoľvek, čo by človeka nastrašilo alebo aspoň znechutilo. Nebyť stále pútavej predlohy Kinga Carrie by sa nedožila ani tých úbohých 58% čo jej dal ČSFD. Zhrnutím: Carrie zakladá na dvoch lepších scénach, no ako celok upadá. 50% ()

Talina

Sice je pravda, že jsem neviděla původní film, čili to nemůžu až zas tak posoudit, ale ...no proč bych nemohla, když to tu dělá každý, že. Můj subjektivní pocit je, že jsem mohla těch 101 minut strávit o hoodně líp a že pokud by Stephen King už nežil, tak by se určitě obracel v hrobě. Totálně mě tento remake zklamal, dokonce až tak, že jsem snad po roce napsala komentář k filmu, abych to ze sebe aspoň nějak dostala a varovala budoucí zájemce, kteří by to chtěli zhlédnout. I když já sama varování nikdy nedbám, tak vy teď dbejte! Dvě hvězdy dávám za Chloe Moretz a za efekty. ()

Voorhees

Možná sem uchyl, ale jsem an tyhle násilnický filmy ujetej. Dát do hlavní role a to maloměstský ošklivky tak sexy personu jak Chloe je odvážný leč film je jeden z nejlepších remaků vůbec. ()

Nikol10

Tak jsem tomu dala ještě jednu šanci. A jsou tu dvě podstatné věci, které mě na filmu dost štvou, kdo nečetl knihu, tomu to asi vadit nebude, no já se přes to pořád nemohla překousnout. Ta první je Chloe, já vím, že je holčina momentálně dost v kurzu, ale ona je sladká jak med, sice hrát umí, ale borka je tam jednoznačně nejhezčí z celého filmu a ta mrcha, co měla být jakože kráska, je proti ní ošklivka. Chloe je dost sympatická, chudinku, šikanovanou hraje dost přesvědčivě, ale pořád mi ten její vzhled nekoresponduje s knižní, ošklivou, obtloustlou Carrie. Copak dnešní doba by neskousla nevzhlednou hlavní hrdinku, i když je opravdu potřeba? A J.Moore nemám ráda a tady mi extrémně lezla na nervy, ale asi to bylo dobře, tím pádem svou roli určitě zahrála dobře. Finále pěkné, mohlo být přece jen krvavější. Celkově jsem spokojená byla, ale mohlo to být atmosféričtější, krvavější a možná s neznámými herci i lepší. ()

megan017

Nechapu hodnoceni. Carrie je dle me celkem vydareny remake, a je jasne, ze knihu nic neprekona. Me se libila Chloe, ktera byla ve sve roli jako doma a Julienne, jenz zahrala roli fanaticky verici matky uplne dokonale. Hudba skvela, scenar taktrochu habruje, ale to je jedine co bych vytkla. Rozhodne je to prumer, takze hadam, ze nekteri uz jen hodnotili z hecu, ze je to proste remake. Je to nenarocny film, ktery neurazi. ()

GudMen

Sotva se dal stroj do pohybu, já se už těšil na potrefenou Carrie rozsévající smrt a utrpení za hanobení depalmovského originálu a nepřesvědčivé herectví na všech frontách. ()

ANTYCHRYST

Začátek taková typická emerická teen komedie, kde je ošklivé, lehce retardované působící, utlačované, děvčátko, které má navíc megavyšinutou, pobožnou, psychoušskou matku. Jakmile se objeví náznaky telekineze , tak jsem očekával kdy to přijde a jak se to vyvrbí a ono to přišlo a to jako uragán :) Scénka na plese nemá chybu. Luxusně si je tam lehce zakrvácená Carrie dává. 80 % Dobře zmáklej remake. ()

m.sheila

Chloe je fakt moc pěkná na Carrie, Sue zas vypadá jako jeden z Hansons, ale jinak na pohodu film. Finále poměrně velkolepý, scéna s porodem spíš srandovní. Teda ta druhá, první solidní psýško. Knížka lepší, ale to už holt bejvá. ()

El Patron

Ze staršího filmu jsem neviděl vůbec nic, ale tohle byla opravdu nezapomenutelná show. A to doslova Show. Chloe je perfektní herečka poslední doby a hodila se k té ďábelské(opět doslova) holce a na podobnou Telekinezi jako ušitá. Začátek je trochu stereotypní, ale postupem filmu na diváka začíná doléhat atmosféra a film tahá z jiné hromádky. Ano, bylo to sem tam teenegersky trapné a herecky nedokonalé, ale co mě nejvíc naštvalo, že i ty nejvíce dramatické a atmosférické momenty byli mnohdy až parodické. Ve výsledku se jedná o skvělé akční drama, u kterého jsem se vlastně vůbec nebál ale zato bavil více než jsem čekal. 75% ()

dacek

Nová podoba filmu nemusela být špatná, ale kvalita padá především na výběru herečky v hlavní roli. Nepůsobí vůbec jako šikanovaná dívka ze střední školy a herečka (možná i chybou režiséra) nezvládla ani scény s fanatickou matkou. Filmu to ubralo na atmosféře a i závěrečný masakr byl trochu umírněný oproti předloze, což jsem doufal, že bude hlavní přednost remaku. Meh... ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek