Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

Knor

Není moc dobrých remaků, ale tady si myslím, že to nedopadlo úplně špatně. Nedosahuje to kvality Carrie z r.1976, to je samozřejmý, ale není to spackaný jako remake Pátku Třináctého nebo Texaskýho masakru. Nejvíc to držely dobrý výkony Chloë Grace Moretz a Julianne Moore, který můžu jen chválit. Bohužel je to točený spíš jako horor pro dnešní náctiletý a ty většinou velký nároky nemají ... mohlo to bejt lepší, ale i mnohem horší. ()

TaNya_

Předlohu jsem sice ještě nečetla ale mělo to celý tu správnou ''kingovskou'' atmosféru. Rozkošné Chloe jsem pomstu přála už od začátku a závěrečná scéna na maturáku tak vůbec nezklamala. Z Julianne Moore šel strach i přes obrazovku, ta kdyby se vedle mě objevila, tak se asi poseru. ()

giaruj

Vydarený remake. Ale tam kde to mohlo byť ešte lepšie - scéna na plese - sa to rozbehlo a končilo v kŕči. Oproti predlohe celkom fajn zvládnutá aktualizácia s kyberšikanou. ()

movemat

Výborne spracovaná psychológia postáv ako Carrie, tak aj jej matky. Vedel som sa skvelo vžiť do oboch a prežívať ich túžby a motivácie. V podstate aj bez nadprirodzeného prvku filmu by to bola celkom zaujímavá dráma, ale takto je to ešte vyšperkovanejšie. ()

Mr.Cokodirka

Carrie = 2 hororové scény za celých dlouho-trvajících minut...ke všemu ještě očekávané. Jak tu bylo již napsané, bohužel zbytečná návštěva kina ()

Falstad

Yes! Konečně jsem dostal od Carrie to, co jsem čekal. Nová Carrie je mnohem komplexnější než její "starší sestra". Nesnaží se už o pojetí stylem Stephan King a je si plně jistá v kramflecích. Chloë Grace Moretz je skvělá herečka a i když byla v některých scénách až moc křečovita, a až moc se snažila napodobovat Sissy Spacek (v některých scénách - pohybech, postojích těla vidím Sissy), tak i tak se mi líbila a bavila mě. Přenesení do "moderní doby" mě zase až tak moc nebralo, ale budiž. Režie a střih odvedli celkem slušnou práci. Ale tím největším plusem a esem, které nová Carrie má, je Julianne Moore - bože ta ženská snad umí zahrát uplně všechno. Piper Laurie byla super, ale Julianne Moore, byla božská. Shrňmě si to, pro mě osobně je "nová" Carrie mnohem lepší a promyšlenější než původní film, můžete se mnou nesouhlasit, ale můj názor je prostě takový. ()

VojtaMarek00

Chloe Moretz exceluje, ale tenhle film pro ní není dost dobrý, tím myslím v ohledu kvality. Ale zároveň je jedniná, komu tuhle roli mohli nabídnout a ona jí vzít, prostě jiná herečka by se tam nehodila. Na ní jsem se koukal víc než na okolní dění, jak jinak, je prostě strašně hezká, co si budeme povídat. Jinak efekty jsou super, navíc, snímek je plný věrohodných hereckých výkonů, a školní atmosféry. Ale závěrených 5 minut to zabilo. "Je to holčička... Ty nevíš?". škoda, dal bych 4*. ()

Bendiys

Puvodni verze neni lepsi (samozrejme co clovek, to jiny nazor), i kdyz remake take nezazaril jasnym svetlem. Problem s hlavni roli je zejmena ten, ze Chloe Moretz (ostatne i Sissy Spacek z De Palmovy verze) je opravdu pekna holka, i kdyz v predloze Carrie neni (to podtrhuje jeji neoblibenost). Vycitat filmu, ze je malo hororovy neni zcela fer (za predlokladu, ze se drzi predlohy) - jednak Julianne Moore zahrala fanatickou matku dobre, jeji sileny vyraz naprosto sedi, jednak samotna predloha z hlediska hororu nenabizi o moc vice, nez je ve filmu zobrazeno. Film je v prvni casti temer dokonaly, posleze zacne unavovat opakovanim stylu scen a misty zamrzi jejich spatna navaznost. ()

srncek

Nádherná krvou obliata Chloë Grace Moretz v slabučkom,tupučkom a umelom remakeu bez tak slabého pôvodného dielu.Nechápem,prečo sa púšťali do remakeu Carrie,keď mohli s takouto skvelou herečkou,ako Chloë je,natočiť úplne samostatný film o dievčati s telekinetyckými schopnosťami a nerobiť z nej za každú cenu nejakú utláčanú trubku,na ktorú ona skrátka nevypadá.Slabota a to som sa hodne na tento film tešil. 32% ()

jafuska

Klasika, určitě všichmi viděli starší film, taky pod stejným názvem, také jsem četla knížku, King je můj oblíbený autor, takže jsem přesně věděla, o co zde půjde, a nic mě nepřekvapilo, všechno stejný, jen herci jiní, to je jasný, ale i tak jsem s filmem spokojená. ()

konysua

A King má další posranou adaptaci. Režisér se nesnaží o nějaké výstřely a i ten scénář vypadá dost suše a staromódně. 4/10 ()

kiros179

Než začnu tak bych jen rám zmínil jedné věci - a to je můj úžas nad americkou posedlostí maturitním plesem. Je to něco na způsob dobrovolného objednávání burgrů s hranolkama, aniž by vás někdo nutil tím, že vám zrovna trhá nechty nebo láme nějakou končetinu. Asi opravdu - jiný kraj / jiný mrav, hlava mě to nebere, ale budiž. Teď k filmu samotnému. První dvě třetiny opravdu o ničem, zato poslední třetina filmu je výživná jako knedlo-zelo se šesti spláchnuté dvěma dvanáctkami (myslím piva !!!). Scéna z maturiťáku, již vzhledem k tomu co jsem psal na začátku, byla věru odplata u které jsem se celou dobu musel prostě spokojeně pousmívat. Carrie nesmíte brát nějak vážně a pokud přečkáte pomalejší první část filmu, na konci se nudit nebudete. 75% ()

fanik15

On to vlastně není špatný film. Právě naopak jenže jet přes kopírák není dobré. Ale zase se musí nechat, že některé scény jsou propracovanější. Finále není krátké ani nic takového jak tu někteří píší. Nešťastný je ovšem výběr hlavní představitelky, teda ne, že by Moretz hrála špatně to tedy opravdu ne, ale na tuto roli je až moc pěkná. ()

Vykuk

Nijak zvlášť nemusím horory, tedy to, že Carrie je spíš teenagerská popelka s rádoby hororovými prvky, mi ani nevadilo. Celkem jsem se i bavil (v rámci nízkého očekávání), ale ten konec.. už v samotné zápletce je řada trhlin, nevyužitého potenciálu. Jakoby rejža ten film točil z donucení, honem honem a ke konci odběhl úplně a dal to nadšenému zástupci. No.. tohle si zaslouží nálepku hororu jen díky ulítlému konci, kde je přeci jen "nějaká" ta prasečí krev, ale jinak celý film vyzní, jako vymazlená verze ošklivky Bety, která na konci skoro vygraduje v americký happy end, jen se to pak malinko zvrtne. Pro slabé povahy, či pohodové pokoukání doporučuju, sice hodnotím nízko, protože mě tu štvou ty nevyužité možnosti, ale úplná nuda to není. ()

HEED

Původní film jsem neviděl, tohle mi přišlo jako blbost. Čekal jsem něco ve stylu jako byl film Fakulta. ()

RigorMortis

Beriem, že 'murikánci si po natočení nepotrebných pokračovaní a jedného remaku potrebovali zasa nahrabať, tak pôvodnú Carrie zasadili do "moderného" prostredia 'murikánskej strednej školy, čo z nej však urobilo obyčajný pubertálny film, nebyť tých pár "akože akčných" scén. Oproti De Palmovej Carrie sa táto nová len kĺzala po povrchu, chýbala tam tá správna dávka napätia. Chloe bola navyše na introvertnú utláčanú dcéru fanatickej matky až príliš pekná (no aspoň to zahrala dobre). Malé plus za Judy Greer. ()

vitac.

Výkon Chloë Grace Moretz mě zcela nadchnul, stejně jako lehce předčasný vrchol filmu (jak to k němu nezastavitelně směřovalo, pak úžasná atmosféra, perfektně dokreslená vhodným výběrem hudebního doprovodu... a mimochodem, Cults v závěrečných titulcí také super). Hlavně tyto dvě skutečnosti zvrátily moje tři a půl hvězičkové hodnocení na čtyři. A budu se těšit někdy na verzi z roku 1976 a Kingovu předlohu (stejně mám Kinga ve frontě:)). ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek