Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

NextOne

Film nebyl špatný, ale celkový koncept nebyl úplně nejlepší. Knihu jsem nečetl a proto pro obyčejného diváka je trošku obtížné zjistit co je vlastně Carrie a její matka zač. Přišlo mi, že je ubylo hororu a přibylo romantiky. Celkově se mi film líbil, ale čekal bych od toho víc. ()

avalonek

Nikdy se neposmívejte a nedělejte naschvály samotářům a odlišujícím se lidem.Jinak to může dopadnout spatně.Docela šílený psycho.Mě to stačilo,člověk vidí,jaký jsou lidi svině.. ()

jenspifa

Oproti originalu se filmu neda poprit jista surovost a lehke odboceni trochu jinam. A mozna tim je ten film jiny, vyjimecny a v urcitych smerech i prekvapivy. Vyborny vykon Chloe Grace jako Carrie, i Julianne Moore jako jeji matky. 75% ()

pan_Bily

Naprosto v pohodě film. Na zadek vás sice asi neposadí, ale zásadní slabiny nemá, Julianne Moore výborná. Původní film jsem už hodně dlouho neviděl (napravím co nejdřív), ale řekl bych, že lépe vystihuje atmosféru. Ale jinak je tohle hodně zdařilý remake (v porovnání s jinými horory, které se toho dočkaly), který určitě nevadí vidět opakovaně. ()

Smashed

Asi 80% filmu je takový triller-dráma o běžných problémech na střední. Až bych řekla, že začátek byla taková rádoby teen-komedie, která bude zaručeně končit hepyjendem. Ale nenechte se mýlit. Asi v polovině se začnou dít podivný věci a napětí se krásně stupňuje až do konce. Tohle je už několikátej film s Chloe v hlavní roli, se ktrým jsem byla víc než spokojená. Ta holka má prostě talent. A pak samozřejmě Julianne, to je taková sázka na jistotu. Ta prostě na takovýhle role pasuje. ()

demovka

Ať se to líbí nebo ne, nepovedlo se to při srovnání s původním filmem. Má to jednu základní chybu, nemá to ATMOSFÉRU. Ať krev na hlavu Chloe Grace alias Carrie pouštějí opakovaně třikrát či čtyřikrát, je to spíš trapné a zbytečné. A určitě trapné je, jak tam stojí a zatíná a kroutí paže. Divné je, jak se přemístila na ulici, aby zabíjela hříšníky. Nekvalitně je zahraný rozkol mezi tím, že musí zabít matku a zároveň toho okamžitě lituje. Takže pravděpodobně to padá i na hereckém výkonu Chloe Grace Moretz. Julianne Moore je výborná, ale už je tak proláklá, že to ubírá na celkovém dojmu z filmu. Ansel Elgort vcelku herecky v pořádku, ale Gabriella Wilde byla poněkud slabší. Zvlášť kdy ji srovnáte s Amy Irving. ()

soukyd33

Za mě super. Příběh se neustále stupňuje. Ke konci je to drsný. Závěr je nečekaný. Pokud čekáte krev a vraždy, zde moc nehledejte. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Stinger78

Ze začátku jsem si říkal, že si scénáriseté nechtěli přetrhnout a tak mnohdy kopírovali původní film pomalu větu od věty, nicméně s postupem času jsem byl z tohoto ztvárnění rozhodně nadšenější, než z originálu. Jasně, člověk srovnával postavy a hlavně u postav "mladíků" se neubránil úsměvu (holt Travolta je Travolta), ale Chloë se s rolí zakřiknuté holčiny porvala více než slušně a Julianne Moore coby fanatická matinka byla topovka. Přesun do kulis současného světa bylo zvládnuté velice dobře a vyšel z toho velice svěží drama-horor. ()

Nataniel73

Veľmi romanticky pojatý a zároveň môj obľúbený horor od Stephena Kinga. Knihu som čítal ešte ako dospievajúci chalan a na tejto modernej verzii som bol v kine. Musím uznať, že režisérka spracovala toto dielo veľmi autenticky, moderne a zároveň citlivo, takže v konečnom dôsledku ide skôr o psychologickú drámu na báze vzťahu utláčaná dcéra s nadprirodzenými schopnosťami verzus vyšinutá a nábožensky extrémne založená matka. Film má ozajstné fluidum a divák sa vie ľahko vcítiť do kože dospievajúcej a občas aj šikanovanej dievky. Za najkrajšiu pasáž filmu považujem maturitný ples až do momentu keď spadne kýbel krvi na jej hlavu a schopnosti začnú naplno úradovať. Za obzvlášť sympatické považujem vedľajšie postavy Sue a jej priateľa, ktorý sa tak trochu nedobrovoľne obetuje a pozve Carrie na ples. Tá však už od začiatku tuší, že to nedopadne dobre. Oceňujem skvelú prácu s kamerou, triky aj celkovo ľudsky stvárnený smutný príbeh poznačený nenávisťou voči človeku, ktorý nezapadá do kolektívu. Väčšina z nás to zažila na vlastnej koži a režisérka sa neštítila upozorniť na problém kyber šikany, o ktorom my starší toho moc nevieme. Akurát žiadna baba a už vôbec nie Američanka by sa nevzdala maturitného plesu kvôli spolužiačke. V tomto pán King ženy neodhadol. Tento film však jeho knižnej predlohe žiadnu hanbu nerobí. Skôr naopak. Sprístupňuje ju aj mladšej generácií. A dve hlavné postavy to zahrali naozaj bravúrne! 85% ()

stripterka

Poněkud trapné ty pohyby rukou, když jako telekinezuje předměty. Ale zaplácnout tím deštivé podzimní odpoledne, to zas jó. ()

Tom10000

Velmi dobrý hororový film ze světa Carrie Whitové. V této nové adaptaci si ji zahrála moje oblíbená herečka Cloe Grace Moretz, jenž dokáže na kamerách svým excelentním hereckým výkonem leckoho překvapit a "zarazit" do křesla. Carrie Whiteová, plachá a nemluvná dívka vychovávána svoji šílenou extremisticky křesťanskou matkou, jenž by měla správně patřit do psychiatrického ústavu, studuje na gymnáziu. Nikdo ji na něm nemá rád, valná většina dívek ji šikanuje a posmívá se jí. Když zasáhne Carrie první menstruace, vyhrotí se situace do extrémních podmínek. Matka ji o této věci nikdy neřekla a považuje ji za první krok k její zkáze, přitom vše přirovnává k ďáblovu dílu. Velmi brzy poté se ale Carrie seznamuje se svými mimořádnými schopnostmi, především telekinezí. Ta jí přináší jak neštěstí, tak i zvrácenou spokojenost a touhu ubližovat. Vždy se projeví při extrémních emočních situacích. Jedna z dívek, jež ji dříve šikanovala jako ostatní, však přehodnotí své strany a spolu se svým klukem se pokusí Carrie pomoci. I přes veškerou snahu ji v tom zabránit, nepřesvědčí matka Carrie svoji dceru, aby se vyhnula maturitnímu večírku, v němž vidí jen snahu Ďábla posednout ji. Carrie má však už své schopnosti "v malíčku" a mimo ubližování těm, jenž ji týrali, zavře svoji matku do přístěnku pod schody a se svým novým kamarádem vyráží na ples. dívka, jenž však vždy vedla na Carrie útoky a jež ji nenávidí, však neskončila. Spolu s partou chlapů, jenž by měli patřit do kriminálu, si vymyslí žert na poslední Carriinu menstruaci. Naplní kýbl krví z prasete a připraví ho nad pódium, kde by se měla právě ona nacházet. Jak ples končí, jsou vlivem zlé dívky zvoleni jako Miss plesu a pomsta začíná. Na Carrie se vylije kýbl a ta nad svými schopnostmi ztratí kontrolu. Začínají jatka, jež jen málokdo přežije a z nichž vychází temnotou pohlcená Carrie od krve. Ikdyž pachatelka činu ujíždí, střet s Carrie nepřežije. Po tom všem dívka se schopnostmi chladne a uvědomuje si své činy. Doma na ni čeká matka, již osvobozená a s touhou svoji dceru zabít. To se jí ale nepovede a právě naopak vlivem Carrie, jenž opět nemá nad sebou kontrolu, umírá. Na Carrie se zřítí její rodný dům a rovněž nepřežije. Alespoň to si měli všichni myslet. Konečnou scénou zjišťujeme, že s ní není konec a hodlá se vrátit mezi živé (...). Skvělý film. Doufám, že vyjde i adaptovaná dvojka s Rachel, i když verze z roku 1999 patří rovněž mezi mé oblíbené. Díky specifickému žánru, vyjma filmu "Žhářka 2", hodnotím 95 procenty, tedy 5 hvězdami. Velmi doporučuji! ()

Holly_Molly

Důstojnější a daleko koukatelnější adaptace, než ta původní ze 76. Minimálně na Grace Moretz se kouká mnohem příjemnějc než na tu afektovanou vykulenou borku ze starší verze, tam jsem se fakt musel jenom smát kdykoliv byla v záběru..Zato z týhle Carrie když dojde na lámání chleba, jde fakt strach a nechtěl bych být ten kdo jí nasere. Atmosféra v průběhu navíc hodně dobře graduje, až do pověstnýho masakrózního finále, kde se rozpoutá to správný inferno! Zase jednou to místní hodnocení fakt nechápu...:-D ()

H3llY3ah888

Na tenhle film sem dlouho čekal. A moje čekání rozhodně nebylo marný, páč se mi to líbilo - bylo to originální a mělo to drajv. Julianne Moore mě velmi mile překvapila, zahrála na svý "středně starý" kolena výborně (taky to byla role jí na míru šitá), Chloe podala svůj stabilně suprovej výkon. Sice to byl horor, u kterýho sem se nebál a ani jednou nelek, ale originalitu jsem schopnej vocenit. ()

Mrliš

Dalo se na to docela dobře podívat, ale jen jako na jednohubku. Nic osvětového se nekonalo - a dlouhé čekání na závěr, který měl ve velkém gradovat, bylo chvílemi otravné. A samotný závěr? Nic grandiózního se nekonalo, bohužel. Škoda zahozené šance. Budu muset přečíst knihu a porovnat s filmem. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek