Energický a neúplatný revident bankovní filiálky v Renešově Popelec Hadimrška je vyslán do Prahy se závažným úkolem zachránit před bankrotem velkoobchod s gramofony, firmu Zlatník a spol. Její mladý majitel se totiž víc než o obchody stará o kabaretní zpěvačku Mici Angoru. Popelec vtrhne do podniku jako vichřice s pevným úmyslem uvést vše do naprostého pořádku za každou cenu. Mimo jiné oznámí panu Zlatníkovi, že se musí oženit s Astou, dcerou bohatého konzula Wielanda. Ta se sice nebrání sňatku s mužem, který jí byl poněkud nezvyklým způsobem vybrán, ale chce se přesvědčit, jaký je. Domluví se s dívkou ucházející se u Zlatníka o místo sekretářky, aby se mohla s budoucím manželem co nejlépe seznámit. A Popelec se pouští do boje s Mici Angorou, která se nehodlá vzdát snadného života z peněz Zlatníkovy firmy. (TV Nova)

Necrophobic

Tak pojdme chválit filmy který stojí úplně za hovno.Kde není prakticky žádný herec který by hrál.Ten film jen strašnej a nebudu kvůli Vlastovi lhát . Děkuji hnus. ()

M_slon

Pro mne jeden ze slabších Burianových filmů. Samozřejmě tam je pár luxusních hlášek, ale celkově to nemělo šťávu. Chápu, že v tehdejší době některé role vyžadovaly určitou exaltovanost, ale Mici Angoru bych s chutí utloukl gramofonovou desku. Za mě šest a půl z deseti. ()

Alagaesie

Skvělá rozcvička s ničivými následky. „Já Vám dám zelený, že zčervenáte.“ Sluha Puntik skvělej. Chudáci zaměstnanci. Jakápak krasavice? Krá… Tomu říká ‚srovnaný‘?  Fiala alias Vychodil bavil. Jó, tak vona to byla činčila! „To je postel nebo…?“ Konzole jedna! Ziskuchtivá mrcha. „Máte čas?“ Pejsáčka nééé! Slečna matka??! „Nenadávejte mu, jo!?“ Je z toho pryč, ahá. On omdlel… „Von už je dávno mrtvej.“ Příbuznost nebrat. Řekne všechno a ještě víc, proč? Hezky hbitě přes tu zeď. Komisárek! Puntik-anděl skvělej. Remešov přístavem. ()