Zvonilka: Tajemství křídel

Tinker Bell and the Mysterious Winter Woods

Cililing a tajomstvo krídiel

Animovaný / Rodinný

USA, 2012, 72 min

Okouzlující čarukrásná fantasy, kde je roztomilost vyvedena k dokonalosti. Barbienovské víly, zajíčci z Bambiho, příroda, hra barev, třpyt, záře, dojetí, divacké pohlazení a protipól většiny současných animovaných filmů světa. Tinker Bell: Secret of the Wings je tou nejryzejší a opravdovou pohádkou jakou bych se nebál pustit dětem a nebo jako terapii v nápravných zařízeních. Tolik čistoty a něhy už pravděpodobně v animovaném filmu jen tak jinde neuvidíte. Skvělá animace, s kterou se piplají armády (zde indických) animátorů, kde za každým záběrem je vidět proč je Disney král animovaných pohádek.(31.10.2012)

Průměrná přihlouplá pohádka pro děti (opravdu pro děti, je to cítit z prvního záběru, jinak bych musela ještě o hvězdičku ubrat), která pro mě byla relativně přijatelnou kulisou pro jiné aktivity. Akorát protestuju proti prznění mozků malých dětí - po zhlédnutí téhle věci si budou myslet, že když dají svoje morče na týden do mrazáku, tak bude po vytažení hravé, veselé a živé. 45%(18.9.2013)

Milá, dobrodružná a graficky pekne spracovaná animovaná rozprávka. Zpočiatku som si myslel, že to ani nedopozerám, lebo to svedčilo o tom, že je to len pre tie najmenšie deti, ale nie, je to vhodné asi pre všetky vekové kategórie. Dve sestry (víly) sa spoznajú len vďaka Zvonilkinej odvahe a chuti spoznať niečo, čo je v ich svete zakázané. Ich svet sa delí na dva - zimný a ten teplejší, kde im nezamrznú a nezlomia sa im krídla. Jedna žije na jednej strane a tá druhá na druhej. Spoznajú sa a zistia, že už nikdy viac sa nemôžu rozdeliť. No nebude to až také jednoduché. Keď na to príde Lord Milori (vládca zimnej strany) a kráľovná Clarion, rozhodnú sa im v tom zabrániť a tak im vysvetlia, aké obete by museli vydať, aby sa spolu stretávali i naďalej. Nájdu si tieto dve sestry vlastnú cestu ku sebe? O tom Vám povie viac príbeh.. 4*(9.2.2013)

Nádherná animovaná fantasy pohádka. Ze Zvonilkovských filmů určitě nejlepší díl, pomalu asi začínám vílí sérii propadat. Vše bylo tak kouzelně milé a třpytivé, nechala jsem se unášet dokonalou animací a krásným příběhem. Těším se, až Zvonilku jednou pustím svým dětem.(19.11.2012)

Je to taková rozkošně kouzelná pohádka. Nechybí láska, přátelství a malé ponaučení, že sestry vždy stojí při sobě. No a navrch něco vílího prachu, trocha třpytu a kouzelné barevnosti. Pohádka, u které se člověk zkrátka nepřestane usmívat a tak by přece pohádky měly fungovat ne jen na ty nejmenší.(19.1.2013)