Zvonilka: Tajemství křídel

Tinker Bell and the Mysterious Winter Woods

Cililing a tajomstvo krídiel

Animovaný / Rodinný

USA, 2012, 72 min

Určeno převážně pro ty skutečně nejmenší, naštěstí se však nejedná o hloupou pohádku a i rodiče jí se svými ratolestmi přežijí ve zdraví.(20.3.2013)

Okouzlující čarukrásná fantasy, kde je roztomilost vyvedena k dokonalosti. Barbienovské víly, zajíčci z Bambiho, příroda, hra barev, třpyt, záře, dojetí, divacké pohlazení a protipól většiny současných animovaných filmů světa. Tinker Bell: Secret of the Wings je tou nejryzejší a opravdovou pohádkou jakou bych se nebál pustit dětem a nebo jako terapii v nápravných zařízeních. Tolik čistoty a něhy už pravděpodobně v animovaném filmu jen tak jinde neuvidíte. Skvělá animace, s kterou se piplají armády (zde indických) animátorů, kde za každým záběrem je vidět proč je Disney král animovaných pohádek.(31.10.2012)

Je to taková rozkošně kouzelná pohádka. Nechybí láska, přátelství a malé ponaučení, že sestry vždy stojí při sobě. No a navrch něco vílího prachu, trocha třpytu a kouzelné barevnosti. Pohádka, u které se člověk zkrátka nepřestane usmívat a tak by přece pohádky měly fungovat ne jen na ty nejmenší.(19.1.2013)

Popravdě, co světoborného chcete čekat od disney produkce. Příznivci animáků vypnou mozek a v klidu si užijí celkem povedenou animaci a nenáročný příběh. Mladší diváctvo bude jistě uchváceno vykreslením jak hlavních postav, tak i letních a zimních krajin a jistě si oblíbí i "hlavní postavy".(2.11.2013)

CITÁT - Kdyby jste křídla měli, hvězda Maják vedla vás, mohli by jste přistát v moři Květů, včas........... Okřídlené fešandy a fešáci v dalším pokračování o Zvonilce. Krásně kreslený, spousta písniček, prima bonus - prostě pohodička svět. Osloví to dívky okolo deseti let a rozesměje to možná i dospělé. Mě konkrétně rozesmávala myš se jménem Sýr. Jo a Zvonilka a Modroočka jsou zrozené ze stejného smíchu. CITÁT - Váš zákon nás nezastaví.........(18.4.2013)

• - Keď sú Zvonilka a jej sestra blízko seba, tak im krídielka nesvetielkujú, až keď sa vzájomne priblížia, prípadne dotknú. Ale keď Zvonilka prejde prvýkrát hranicu Zimolesa, tak jej krídielka svietia, aj keď je jej sestra vo väčšej vzdialenosti. (misterz)

• - Když Zvonilka poprvé vkročí do Zimolesa, udělá do něj jen krok, takže je jen pár centimetrů za hranicí. V dalším záběru je ale o několik metrů dál. (LindaKola)