Zvonilka: Tajemství křídel

Tinker Bell and the Mysterious Winter Woods

Cililing a tajomstvo krídiel

Animovaný / Rodinný

USA, 2012, 72 min

Ano, je to epický. Ano, byl jsem zkouřenej..(12.9.2013)

Popravdě, co světoborného chcete čekat od disney produkce. Příznivci animáků vypnou mozek a v klidu si užijí celkem povedenou animaci a nenáročný příběh. Mladší diváctvo bude jistě uchváceno vykreslením jak hlavních postav, tak i letních a zimních krajin a jistě si oblíbí i "hlavní postavy".(2.11.2013)

Tak Zvonilka nezklamala. Je tu nádherný příběh, který nás zavede tentokrát do zimního prostředí, kde žijí zimní víly. Opět je v pohádce spousta momentů, které rozehřejí nejednoho malého, ale i velkého diváka. Celá pohádka je natočená tak, aby si jí děti oblíbili (Je tu kouzelné prostředí, spousta roztomilých zvířátek a hlavně žádné zbytečné násilí) Po technické stránce opět nádhera. Hudební doprovod opět sednul. Pro mě je Tajemství křídel jeden z nejlepších dílů série a určitě nejlepší animák tohoto roku. Za mě jasných 100% :)(29.12.2012)

Milá, dobrodružná a graficky pekne spracovaná animovaná rozprávka. Zpočiatku som si myslel, že to ani nedopozerám, lebo to svedčilo o tom, že je to len pre tie najmenšie deti, ale nie, je to vhodné asi pre všetky vekové kategórie. Dve sestry (víly) sa spoznajú len vďaka Zvonilkinej odvahe a chuti spoznať niečo, čo je v ich svete zakázané. Ich svet sa delí na dva - zimný a ten teplejší, kde im nezamrznú a nezlomia sa im krídla. Jedna žije na jednej strane a tá druhá na druhej. Spoznajú sa a zistia, že už nikdy viac sa nemôžu rozdeliť. No nebude to až také jednoduché. Keď na to príde Lord Milori (vládca zimnej strany) a kráľovná Clarion, rozhodnú sa im v tom zabrániť a tak im vysvetlia, aké obete by museli vydať, aby sa spolu stretávali i naďalej. Nájdu si tieto dve sestry vlastnú cestu ku sebe? O tom Vám povie viac príbeh.. 4*(9.2.2013)

Písal sa rok 1957, kedy sa Cililing prvýkrát objavila v Petrovi Panovi. Od tej doby sa mnoho zmenilo. Z televíznych obrazoviek sa presunula na plátna kín. Úspešne? Ako sa to vezme. Viac na: Zábava pre najmenších!? (24.7.2013)