• Srbsko

• slovenský

Clip

Drama / Erotický

Srbsko, 2012, 100 min

Nemilosrdný pohled na život dnešní mládeže (nejen) v Srbsku. Facebook, mobily, divoké mejdany, ponižující sex a neschopnost (a nechuť) vyjadřovat své city. "Romantická" linie je sice poněkud monotónní, ale její vyvrcholení má pořádné grády a skvěle podtrhuje její vyznění. Velmi dobrá generační výpověď, která je přitažlivá i alarmující, aktuální i nadčasová. 70 - 80 %(7.10.2012)

Láska je sex. Já nejsem nic. Já jsem všechno. Být výjimečný! Jak moc silná je touha být výjimečný. A bytí, to je nuda. Internet je mé místo. Hltám instantní zbytky. Fet zavírá oči a tiší, dovoluje se radovat. ,, ...Ale lidé byli stvoření s prázdným místem v jejich srdcích, které nedokáže nic zaplnit... '' No. Minimálně na tvorbě toho místa přepečlivě pracujeme.(22.10.2012)

Veru ani neviem, či sa blbšie správala Jasna, Djole, alebo okolití protagonisti. Ich chovanie však rozoberať nemienim, i keď v mnohých ohľadoch bol snímok povedzme mierne vyhrotený do extrémov, ale od pravdy ďaleko vôbec nemal. Čo nie je kritika, ani chvála, len konštatovanie faktov. Srbské filmy sú nám známe svojou "nebudemesibraťservítkupredústa"-osťou, to je myslím jasné. Že sa však z príbehu o súčasnej generácii stane polo-porno by čakal asi len málokto, ale na druhej strane, vôbec nemám pocit, že sa jedná o plytké, samoúčelné scény. Naopak, akosi dotvárajú celkový dej a vývoj hlavnej postavy (i keď si nemyslím, že sa rozumovo posunula niekam ďalej). Môžete ju súdiť, môžete ju lutovať, či neveriacky krútiť hlavou alebo len nezainteresovane sledovať, no to je asi tak všetko, čo s tým v konečnom dôsledku môžete urobiť. Podstatou však zostáva, že dievča riešilo svoju vnútornú nevyrovnanosť a zamilovanosť do staršieho chlapca sexom, drogami, alkoholom a podobne, pričom keď si vezmete do úvahy jej citovú chvilku na záchode (nie, nevravím o fajke.. ani o tej druhej), pri ktorej spomína na detstvo, otca a jej návštevu sirotčinca (mimochodom asi najlepšia časť filmu), tak vám vlastne dopne, že vôbec nie je prachprostou, klasickou teen whore bez rozumu, len to má v tej hlave skrátka popletené. Potom vám jej príde dokonca i trochu ľúto, ale na konci si to opäť v očiach diváka (teda aspoň mňa) pos*rie. Mala možnosť skoncovať s tým? Mala.(8.6.2014)

Otevřená výpověď z života mladých dnešní doby, proč ne a proč ne takto?! Zoufalost, bezradnost, utápění se v tom nejspodnějším, nejmaterialističtějším, to je odrazem dnešní doby.. :-(((30.10.2013)

Nebavilo mě to, neužil jsem si to, ale z kina jsem odcházel fyzicky naprosto vyčerpán. Ani náznak o humor, věrohodně zahrané skvělými herci a na režijní debut suverénní. Nějakou tu monotónnost už u artů neřeším.(31.8.2012)

• - Film získal hlavnú cenu na prestížnom filmovom festivale v Rotterdame a cenu holandských filmových novinárov. (Sufferer)

• - Maja Milos sa pokúšala pracovať s 18 a 19-ročnými, lenže „to už bola úplne iná generácia. Nemali v sebe tú surovosť,“ povedala režisérka, a tak nakoniec obsadila 14 a 15-ročné deti. S nimi jednotlivé scény skúšala počas štyroch mesiacov takmer každý deň. (Sufferer)

• - Ruská premiéra filmu mala byť 30. augusta 2012, avšak jeho premietanie zakázalo Ministerstvo kultúry, ktorému prekážalo vulgárne vyjadrovanie sa jeho hrdinov, to, že užívajú drogy a alkohol a v neposlednom rade „pornografické“ zobrazenie sexu medzi neplnoletými protagonistami snímky. Za tento krok si ministerstvo vyslúžilo obvinenia z cenzúry. (Sufferer)