Příběh dvou bratrů, které rozdělila jedna žena. Špičkový neurochirurg utápějící se v bludném kruhu operací, alkoholu a milostných avantýr a jeho horkokrevný bratr, který se vrátil z české mise v Afghánistánu, vychovává dvě dcery, ale prohrává svůj boj s dluhy a návratem k normálnímu životu. A všechno to řídí jejich matka. Jejich osudy se prolínají s dalšími postavami kolegů, spolubojovníků, kamarádů, všichni však mají něco společného. Každý se totiž někdy zachová jako všivák... (Bontonfilm)

gael83

Tenhle film působí, jako záchvat, čímž chci říct, že někdo sehnal trochu víc peněz a to znamená, že do toho narvem všechno počínaje filtry, Kandahár, zpomalovačky, napalm a kurva buhví co ještě, spousta chyb, flashbacky dost chaoticky uspořádané, klíčovaní postav zbytečně zdržuje. Pozitiva tak především na český film vyjimečně kvalitní zvuk, kamera ale s výhradou, je tam dost špatných a "divných" záběrů, Vilhelmová umí luxusně řvát a fackovat, jinak je to ode zdi ke zdi, potěší snad jen Jirka Down Mádl, kdyby trochu míň tlačil byla by jeho postava i dojemná. Pokus, omyl a uvidíme, jak to dopadne! My nikdy nebudem Hollywood, z čehož plyne ponaučení, že útočit by jsme měli především hereckou kvalitou. ()

naytsirk

No ty vole… to zas byla debilita…. peněz to muselo stát, ani nechci vědět kolik a nic, ale naprosto nic z toho…. jeden osud sem, druhej osud tam… a hele, že vono to bude nějak propojený celý dohromady….. bleee ()

zeromen odpad!

Další česká kravina a hovadina, prosím už další české filmy netočte. Je to světová ostuda, ty české kraviny. ()

JamesRyan

Obecně mám filmy s rozporuplnými hodnoceními rád a Všiváci nejsou vyjímkou. Herecké obsazení je na můj vkus naprosto luxusní, Jirka Mádl ukazuje že opravdu umí zahrát i dementa :-D (ne si na něj jen hrát). Válečná linie má něco do sebe a už kvůli tomu, že osobně znám lidi kterí se na natáčení v AFG podíleli mě zaujala. Celková zamotanost příbehu má také něco do sebe a nakonec je celkem slušně rozmotána. No a některé hlášky jako "Tati? To ses asi posral!" tomu dávají to správnou korunu. Shlédnout Všiváky? Já říkám: proč ne. =) ()

Novicok

Nepřestávám zírat, co všechno dokážou čeští filmaři vytvořit. Film mi úplně sebral dech. Nebýt známých herců, skoro bych si myslela, že jde o americký film. Myslím, že to bylo velmi dobře zpracované, dlouho jsem neviděla lepší film. Obsazení naprosto perfektní, děj napínavý a tak dále. Prostě nemám slov. Stále nepřestávám být na českou filmografii hrdá. ()

dogrose

Ani by mi tak nevadila absence příběhu, ale nepochopila jsem, oč přesně režisérovi šlo kromě toho, aby tam bylo něco super zvláštního. Překombinovanost a zahlcenost motivy vedla k parodování sebe sama (při závěrečné scéně v bance už jsem prskala smíchy). Ryze mačistický film, ženy tu fungují pouze jako sexuální objekty (kromě Janžurky permanentně mluvící o smrti). Fakt mně štve, že v každém filmu dneska musí být soulož nebo alespoň někdo nahý. Zpomalováky mě rozčilovaly a přišly mi srandovní, výlety do minulosti někdy působily až rušivě. U Mádla jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo plakat. Přesto oceňuju hudbu, herecké obsazení a záběry z Afghánistánu. Nejvíc to u mně ovšem vyhrál králík Karel. Jen doufám, že při natáčení filmu nebyli zraněni ani zabiti žádní jeho kolegové. No, ani se nedivím, že Babovřesky mají tolik příznivců, když se tu točí takovéhle filmy. Méně je holt někdy více. ()

Naby

Ja už je z komentářů poznat, tak spousta lidí prostě jen tupě zírala na film. Jasně, taky to dělám doma u TV celkem často a přemýšlím nad nesmrtelností brouka. V kině už se mi to stává výrazně míň, protože neřeším tolik ruchu okolo (většinou). A protože jsem měl dneska doma úplný klid, mohl jsem se soustředit jenom na film. Díky tomu jsem se snažil přemýšlet nejen nad tím co se ve filmu děje, ale i nad tím co mi chce vlastně režisér/scénarista říct a musím uznat že jsem našel spoustu témat na přemýšlení. Jestli všechny tyhle otázky přinesl opravdu film, nebo zároveň i moje bujná fantazie nevím :-). A tak jsem při hodnocení nehleděl jen na herecké výkony a kameru a dávam celkem 3,8*. ()

RadushM

Je zvláštní, jak slabá může být hranice mezi tím, aby člověk přemýšlel nad tím, "že jo, fakt jako dobrý" a nebo "to po*rali..." a tohle je jeden z důkazů. Upřímně s rukou na srdci, v čem jsou například Kobry a užovky lepší než je tohle? Na druhou stranu do tohohle filmu taky naflákali všechno, co jim přišlo pod ruku. V překladu Pejsek a kočička vařili dort. Když to shrnu- špatný to není, určitý témata jsou dost dobrý, viz zhrzená láska, která se prolíná generacemi a sourozeneckým vztahem, z toho dál vyplývající nenávist a láska k jednotlivým členům. Herecký výkon Mádla a Langoše jako dost dobrý, tahounů tam bylo víc než dost. Na stranu druhou, kdyby ubrali polovinu témat, který tam museli nutně nacpat, bylo by to tak akorát. To s tou přestřelkou v bance fakt přehnali a díky těmhle pasážím o ničem a na nic zkazili ty hluboký pocity ze scén, který se jim zase na druhou stranu povedli. Takže budu rebel a dám domu čtyři stár, ať rozhodím průměr, protože jedničkou a odpadem se hodnotí Prasovřesky :-) ()

leonskennedy

Čekal jsem to o dost horší.Vetchý dobrej Mádl jako dement nečekanej.Je to propletený trochu jako knoflíkáři.Taky jsou tam odhalený ženský i Tereza Voříšková:-) ()

ABC1

Dvě hvězdičky pouze za herecké výkony, moc ale nechápu, proč role v takovémhle škváru přijali, raději měli vzít scénář a třískat s ním režiséra/scenáristu po palici, co se do něj vejde....modřiny by neměl, jak je známo z Prohnilých!!! ()

Matulko_

Jedna hviezda za hercov a výkony, čo bol asi jediný dôvod film dopozerať. Hoci by bol niekto schopný to pomenovať trpkou komédiou/ drámou, nebolo to ani vtipné, ani akčné, ani uveriteľné, nebolo to vôbec ucelené. Prvých desať minút som nerozumel, prečo má film také podpriemerné hodnotenie, potom sa pochopenie dostavovalo každou ďalšou prelínačkou do minulosti/ budúcnosti, s každou ďalšou spomalenou akciou... Jednoducho nevydarený život jednej rodiny, ako sú ich okolo desiatky, len v tomto prípade odohratý sympatickými tvárami. ()

Ignitus.C odpad!

Koukal jsem na to s rodinou. Uprostřed filmu jsem řekl: "Dobrou noc" A šel jsem spát. Nuda, a hnus! To se zase Češi předvedli. ty "Herecký výkony" Ta trapnost, nevtipnost, vulgarita, to obsazení, ty ksichty!!! ()

Signore

15 % Možná nejhorší film, který jsem v životě viděl. Hodnocení filmu asi nejlépe vyjadřuje známý akronym "WTF". Pod komentář Mattyho dávám tisíc podpisů, na rozdíl od něj bych se pouze zastal herců (za jejichž hlavní "hřích" považuji to, že si patrně nepřečetli scénář), a současně bych vyzdvihl kameru, jež je bezesporu v kontextu místní provenience nadprůměrná. ()

draxxi

Vyborne obsazeny.... Skvele zahrany.... Ale taaaaak divny..... Tak nepravdepodobnej příběh plnej vsudypritomny smuly to pohrbil. Skoda. ()