Paní Bovaryová

• Německo Madame Bovary (více)

Mladá a naivní Ema touží po vzrušujícím životě a velké lásce, kterou poznala jen na stránkách milostných románů, které četla v klášteře, kde byla vychovávána. Když ji otec provdá za venkovského doktora Karla Bovaryho, vstupuje Ema do manželství plná ideálů. Manželský stereotyp je pro ni velkým zklamáním, a to i přes nesmírnou péči jejího milujícího manžela. Ema začne hledat naplnění svých romantických představ v náručí jiných mužů, avšak štěstí pořád nenachází. (A-Company CZ)

asirtes

Flaubert si v hrobe zlomil väz. Sophie Barthes okamžite zavrieť hlboko v čínskych horách s nemožnosťou návratu do civilizovaného sveta. Ono by sa jej to, mrške, asi aj páčilo. ()

Asenath

Třetí verze Paní Bovaryové, kterou jsem viděla a opět víceméně zklamání. Takže to asi bude předlohou. Nuda, kterou prožívá hlavní postava, se přenesla bohužel i na mě. Nenašla jsem si jedinou postavu, která by mi byla sympatická. Jediný, kdo ve mně vzbudil nějakou emoci byl doktor Bovary, kterého mi bylo chvílemi líto. Ale o tom tenhle film být asi neměl. Pochválit ovšem musím výpravu a kostýmy. Toť vše. ()

Hanys_

Takže, kdysi povinnou četbu mám splněnou, ale bylo to prostě trápení. Tyhle příběhy jdou odvyprávět pár větami, a v dnešní době jejich kdysi propracované zápletky strká do kapsy pomalu kdejaká tuzemská inscenace. ()

adriane9

Nádherná kostýmní výprava to je to největší plus na tomto filmu. Hodně tu zabíjí dlouhá stopáž a některé dost nudné herecké výkony. Miu mám moc ráda excelovala v Janě Eyerové a tady tomu nebylo jinak, její projev, držení těla i celkový vzhled sedí přímo na tyhle role historických dam. Naopak jinak hodně dobrý Ezra Miller tady absolutně propadl a veškeré scény sním byli strašně trapné a já díky tomu absolutně ztrácela pojem o ději, naštěstí Madame Bovary mám načtenou i zkouknutou starší verzi filmu tudíž za knihu i za film, tohle byl průměr a ani moje milá Mia to nedotáhne dál jak na 3 *. ()

Mlle

Ona ta předloha vskutku není nikterak záživná – francouzská buržoazní próza industriálního dlouhého století často nepřekračovala stín svého času. Přesto myslím, že by šla natočit naléhavěji, drtivěji, podtrhnout kontroverze, nadčasové ambivalence v příběhu skryté, poukázat na možnosti vyrovnání se s předurčeností, bloky při odhalování vlastních možností na pozadí limitů, které umožňují zneužívat ženu z více pozic, a tak dále: „Drahá Emo, stojíte pod jabloní a chcete cítit vůni pomerančů.“ Ale chyba určitě není v Mie Wasikowské. ()

Bozvav

Milé, s velmi působivou výpravou, ale nudné až běda. Hlavní hrdinku chápu, pokud se pořád nudila jako já u sledování tohoto filmu, tak bych snad začla i studně kopat, aby to lépe utíkalo. ()

cmuchalprvni

Na fakt, že snímek čítá 118 minut a nedrží se věrně předlohy, vytěsňuje existenci dcery Paní Bovaryové, mě scénářem nenadchl. Kniha je pro mě pokladnice, kdybych měl možnost ji zfilmovat, rozhodně bych využil její potenciál lépe než-li Sophie Barthes. Přijde mi opravdu škoda, že vyřadila ze scénáře i postavu malého chlapce, který byl do hlavní hrdinky zamilovaný a jenž byl přemluven, aby jí dal klíč od lékárníkovy skříňky, kde se nachází arzenik, kterým se otráví. Bylo by velmi emotivní využít tuto postavu, jak se poté sžírá vinou a objevit tak nějakého mladičkého nadějného herce plného talentu. Bovaryová neumírá po požití jedu náhle a několik hodin trvá než zemře, scénu její smrti a Bovaryho, jak je zoufalý a snaží se pomocí jiných doktorů zachránit ji ze všech sil by také mohla být silná. Jak jsem již výše vyjádřil politování nad absencí dcery, ve filmu bych uvítal i úkaz toho, jak Paní Bovaryová ihned po porodu dala dcerušku ke kojné, jak chladná ke svému vlastnímu potomkovi dokázala být. Pozitivní na filmu jsou herecké výkony a kostýmy, jak už zde bylo několikrát uvedeno. ()

lemonova

Francúzsky naturalizmus ma nikdy obzvlášť nelákal, ani Pani Bovaryovú som nečítala. Avšak tento film vôbec nie je zlý.. Dokonca je v ňom zopár scén, ktoré vyslovene zamrazia (lov na jeleňa..) Navyše má dve veľké prednosti: neskutočne sugestívnu hudbu a tiež Miu, ktorá má v sebe presne tú tragickú osudovosť, ktorú jej postava potrebuje. Čo však podľa mňa celkom nefunguje, je chémia medzi ňou a milencom.. Nie je to film, ku ktorému sa budem vracať, ale za pozretie stojí. ()

retrogirl2

Že to není přesně podle předlohy? Nevadí. Nudné dlouhé pasáže? Kdo vyžaduje akci, ruce pryč... Příběh je převážně o "unuděné" ženušce. Co si pamatuji, měla jsem podobné pocity z knihy stejně tak, jako teď ze snímku - podle mě skvěle vystiženo. Mia zvládla svůj post na výbornou, kostýmy nádhera, atmosféra také. A za zmínku stojí i příjemná hudba. ()

mira.l

Neznaje knižní předlohu, něco málo jsem si o ní přečet, abych měl aspoň základní srovnání. No dá se říct, že paní Bovaryová byla pěkná pizda, stručně řečeno, znuděná panička, hrající si na hogo fogo, což nebyla a tak to dopadlo, jak to dopadnout muselo. Mia Wasikowska jí zvládla myslím si celkem dobře, o to nic, ale přísně vzato, jak tady mnozí naznačili, už ta předloha je docela nezáživná, takže tam nebylo až tak moc co hrát. Co hodnotím velmi pozitivně - krásné kostýmy. Neříkám, že by mě to úplně nudilo, už jsem viděl nudnější filmy, ale jednou vidět stačilo, solidní tři * převážně za Miu a kostýmy. ()

PaRi

Ach jo, zase jeden pokus natočit skvělé literární dílo s přístupem jsem lepší než autor a udělám to tedy podle sebe. Na prznění klasiky by měl existovat nějaký §, protože klasici se už bránit většinou nemohou, ledaže by tak chodili tyhle prznitele svých děl strašit. Je mi jasné, že film má jinou řeč vyprávění než román, ale máme tady mnoho příkladů - má-li režisér pokoru před literárním dílem - že filmový přepis může dopadnou výborně. Sophie Barthes k těm pokorným tvůrcům evidentně nepatří. Vytrhala tak věci ze slavného díla z kontextu a takto zmrzačené dílo špatně ilustrovala. To pak nemohou zachránit ani dobří herci či výborné kostýmy a slušná hudba. ()

PlysovyMacko

Dobová drama o žene, ktorá je nešťastná v manželstve, tak si to kompenzuje nakupovaním veci, na ktoré nemá a vzťahmi s milencami. Nakoniec sa jej všetko rozsype pod rukami,  tak to ukončí. Knihu som zatiaľ nečítala, ale príbeh mi prišiel predvidatelny a banálny, rozbehne sa až po hodine filmu. Moje oči boli cely čas na krásnych kostýmoch hlavnej hrdinky. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Elisson

Keď si odmyslím, že som čítala knihu, tak to nebolo také zlé. Každopádne Mia v roly Emy je naozaj zvláštna voľba, i keď v tejto pozmenej verzii je celkom presvedčivá. Problém filmu je, že niektoré veci podáva príliš skratkovito a dejú sa príliš rýchlo. Chcelo by to aspoň o pol hodinu dlhší čas.... ()

Igy007

Škoda, že už Flaubert nežije, hodně by mě zajímala jeho recenze na film. Umíte někdo vyvolávat duchy ? ... Výprava dokonalá, bezva kostýmy a skvělá kamera - co záběr, to potencionální obraz. Wasi asi špatně hrát neumí (po shlédnutí Jany Éro jsem si právě kvůli ní vyhledala několik filmů a je to talent), dokonale ztvárnila rozcapenou krávu, kterou denně mlátit málo. Chudák pan doktor Bačkora, ta mu ale zničila život, nána jedna (herec není stále v obsazení uveden, ani dva roky poté, co jsem na to upozornila - https://www.csfd.cz/tvurce/335320-henry-lloyd-hughes/galerie/). ()

DrifterSoul

Film je sondou do citlivé ženské duše, zajímající se a toužící po zájmu, po lásce, pochopení. Po životě naplněném, pestrém. Nikoliv nudném, stereotypním a pustém. Proto je schopna obětovat vše, překročit společenské hranice, ztratit smysl pro realitu, ztratit zcela hlavu, chybovat.....protože chce zkrátka žít. Tenhle niterný pohled mohla zrežírovat pouze zase žena, zde tedy Sophie B. A dokonale interpretovat tak dobrá herečka, jako je Mia Wasikowska. Protože mužský svět je příliš racionální a "zkonstruovaný". Bez ohledu na dobové kulisy.... Při četbě tolika odsuzujících komentářů mi ovšem vlasy vstávají hrůzou. Z toho, jak málo spoluobčanů dokáže vidět pod povrch, vnímat souvislosti, přemýšlet. To se pak musí někde nutně projevit. Třeba u volebních uren... ()

stepma

Bez knižní předlohy by to snad na 4* bylo - slušná hudba, krásné kostýmy. Film si bohužel z předlohy vybral jen něco. Knižní Ema byla hlavně bezcitná a sobecká žena, která neměla ráda ani manžela, dokonce ani vlastní dítě. Rozporuplné pocity ohledně Emy mi ve filmu chybí, nelíbí se mi podsouvání soucitu s Emou. Těch emocí má být víc a navíc rozporuplných - nejen soucit, ale i odsouzení, pobouření, lítost. Škoda "ošizení" postavy Karla Bovaryho. Ve filmu nemastný a neslaný - prostě jen je a příběh jako by ho míjel. Úvodní scéna z konce příběhu a následný návrat na začátek je jako přes kopírák z Jane Eyere  ()