3.5*(15.5.2016)

Film dobrý na party a kalby, ale nikoli do kina. Řada vtipů vyplýtvána v trailerech a pak už to nemělo čím překvapit, přičemž na konci se z toho bohužel vyklube klasická moralita. Naštěstí Zac Efron a Seth Rogen jsou parádní tahouni.(27.5.2014)

Oproti ukázkám najedou zpočátku SOUSEDI na nezvykle kamarádský styl seznamování a až jeden nevinný podraz začne ono mstivé rodeo, kde se jde až na tělo a airbagy hází tlusťocha vzduchem. Překvapivě sympatický Efron a domestikovaný Rogen rozjíždí zábavnou taškařici, kde je jediným neviňátkem malá holčička, která v závěru navleče Heisenbergovu kombinézu. Strašně roztomilé děcko.(30.8.2014)

Vau, tady mi Zac Efron ukázal, že není fér ho zaškatulkovávat jen do role zpívajícího metrouše z Muzikálu ze střední. Tady si se Sethem Rogenem vyloženě sedli a i jen díky nim, funguje plno menších vtipů. Sice by se mohlo ubrat na nechutnosti a pár jouků trošku domyslet, ale i tak jsem se dobře bavil. 70%(23.8.2014)

Upřímně? Jelikož jsou pro mě americké komedie s rozjetými puberťáky v poslední době utrpením srovnatelným s chůzí po skle, šla jsem i na "Sousedy" s tím, že to bude s největší pravděpodobností vulgární, přepísklé a trapné. Netvrdím, že to není jeden z důvodů, proč mi to ve finále zas až tak strašné nepřišlo, nicméně hlavním důvodem je určitě sympatické herecké obsazení s několika přesně načasovanými gagy. Ať si hateři Setha Rogena (a že jich není málo) říkají, co chtějí, pro mě tenhle člověk filmy spíše zvedá než pokládá, což se ovšem nedá říct o hvězdě "High School Musical". I když... Světe div se (nebo žasni?) "Neighbors" tomuto (s)ex-symbolu náctiletých sedli jako ulití, díky čemuž Zac zase sednul mně, ba co víc, poprvé v životě jsem měla pocit, že hraje (+ si dělal legraci sám ze sebe, což oceňuji). Asi bych uvítala více prostoru pro Ch. M.-P., ale proti zvoleným interpretům nemám zhola nic (pařby šlapou) a Dave Franco vůůůbec není podobný svému staršímu, slavnějšímu bratříčkovi.:-)) Příběh neurazí, místy pobaví (fight Rogen vs. Efron je totální pecka), délka ideální. Trošku mě zklamal až zbytečně pohádkový konec, ale co, to k tomuhle žánru asi patří. Takže pokud z podobných filmů vyloženě nezvracíte, chcete vypnout a nevíte, co s penězi, které jste při úklidu našli za skříní, tak klidně vyrazte... Mimochodem! Nemohla jsem si nevšimnout, že ve filmu chybí několik vulgárnějších trailerových scén. Ne, že bych je postrádala, chraň bůh, ale od kdy chodí do Evropy cenzurované verze?!?(27.5.2014)