Upřímně? Jelikož jsou pro mě americké komedie s rozjetými puberťáky v poslední době utrpením srovnatelným s chůzí po skle, šla jsem i na "Sousedy" s tím, že to bude s největší pravděpodobností vulgární, přepísklé a trapné. Netvrdím, že to není jeden z důvodů, proč mi to ve finále zas až tak strašné nepřišlo, nicméně hlavním důvodem je určitě sympatické herecké obsazení s několika přesně načasovanými gagy. Ať si hateři Setha Rogena (a že jich není málo) říkají, co chtějí, pro mě tenhle člověk filmy spíše zvedá než pokládá, což se ovšem nedá říct o hvězdě "High School Musical". I když... Světe div se (nebo žasni?) "Neighbors" tomuto (s)ex-symbolu náctiletých sedli jako ulití, díky čemuž Zac zase sednul mně, ba co víc, poprvé v životě jsem měla pocit, že hraje (+ si dělal legraci sám ze sebe, což oceňuji). Asi bych uvítala více prostoru pro Ch. M.-P., ale proti zvoleným interpretům nemám zhola nic (pařby šlapou) a Dave Franco vůůůbec není podobný svému staršímu, slavnějšímu bratříčkovi.:-)) Příběh neurazí, místy pobaví (fight Rogen vs. Efron je totální pecka), délka ideální. Trošku mě zklamal až zbytečně pohádkový konec, ale co, to k tomuhle žánru asi patří. Takže pokud z podobných filmů vyloženě nezvracíte, chcete vypnout a nevíte, co s penězi, které jste při úklidu našli za skříní, tak klidně vyrazte... Mimochodem! Nemohla jsem si nevšimnout, že ve filmu chybí několik vulgárnějších trailerových scén. Ne, že bych je postrádala, chraň bůh, ale od kdy chodí do Evropy cenzurované verze?!?(27.5.2014)

Tak tahle komedie byla naprostá bomba! Smál jsem se skoro od začátku do konce. Pecka.. miluju komedie s Rogenem.(27.5.2014)

Slušná komedie, ne že bych se u toho smál nepřetržitě, ale několik opravdu vtipnejch scén to mělo. 70%(8.6.2014)

Forma natočení Sousedů není úplně můj šálek kávy, ale když se podívám na průběh děje, tak byl v mírném nadprůměru. Čas od času jsem se bavil, je tu celkem dost vtipných momentů a příběh má pár zádrhelů, takže z toho vyšla docela dobrá komedie, i když Efron mi tam moc neseděl.(28.8.2014)

Oproti ukázkám najedou zpočátku SOUSEDI na nezvykle kamarádský styl seznamování a až jeden nevinný podraz začne ono mstivé rodeo, kde se jde až na tělo a airbagy hází tlusťocha vzduchem. Překvapivě sympatický Efron a domestikovaný Rogen rozjíždí zábavnou taškařici, kde je jediným neviňátkem malá holčička, která v závěru navleče Heisenbergovu kombinézu. Strašně roztomilé děcko.(30.8.2014)

• - Scéna, v ktorej dieťa sleduje Maca (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) počas sexu, nebola plánovaná. Pôvodne mala scéna skončiť po tom, ako ho Mac otočí, no keď režisér spozoroval, že sa na nich dieťa neprestáva pozerať, dal pokyn jednému z kameramanov, aby ho natáčali. Ak sa dobre započúvate, môžete počuť, ako sa na tom Rogen a Byrne smejú. (jedenzdvoch)

• - V Austrálii a Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Bad Neighbours, aby sa predišlo k zámene s austrálskym televíznym seriálom Neighbours (1985). (beso74)

• - Během natáčení snímku byla závislost Zaca Efrona na kokainu na takové úrovni, že o ní věděl celý filmový štáb. Zac byl navíc problémový a několikrát se stalo, že na plac vůbec nedorazil. (Zdroj: super.cz) (peiton)