Mít za sousedy početnou partu v jednom kuse pařících studentů říkající si bratrstvo PSI Delta, je opravdu peklo. Své o tom ví rodičovská dvojka Mac a Kelly, která přesně tuhle vypečenou partičku vyfásla do těsné blízkosti svého domu, a která už se bujarých večírků dávno zřekla ve prospěch výchovy své malé dcerky, i když jim občasné hulení v soukromí žíly netrhá. Kdysi poklidná ulice s příchodem nových nájemníků se rázem změní na tu nejhlučnější, kdy kravál z celonočních pařeb hned za humny prakticky nedává sebemenší šanci na poklidný spánek. Jako jediné řešení se nabízí bud se k partě přidat, což se zpočátku děje, anebo připravit odvetné akce, které arogantnímu bratrstvu a jeho vůdčímu floutkovi jednou provždy zatnou tipec. Cesta vede přes odvázané noční kalby, policejní hlídku a rušení nočního klidu, což pochopitelně vyústí k vzájemným škodolibým naschválům, které neustanou, dokud ten druhý nebude definitivně na lopatkách nebo smetený na lopatce. Nedá mně to nevzpomenout při té příležitosti na komediální tvorbu Adama Sandlera, která je téhle komedii nejblíže. Kdysi z nenápadného Setha Rogena vyrostla slušná konkurence, kdy má stagnující Sandlerova tvorba co dělat, aby nabrala zase vítr do málo nadutých plachet. I tak u mě vyvstal pocit, že Rogen svému kolegovi frnknul o nějaký ten komediální sáh. No není to hodný žánrový soused, protože by na svého kolegu přinejmenším ze slušnosti počkal. To, co tenhle film markantně povyšuje na nadprůměr, je jeho experimentální forma, kterou je z větší části natočen. Film se vzpírá, jak zařazení do škatulky typické komedie pro teen publikum, tak zrovna tak nepodléhá ani klišoidním podívaným pro celou rodinu. Debutující scénáristická dvojka i režisér Nicolas Stoller se mezi sebou dohodli, že to pojmou jinak, a tak se i stalo. Většina scén je neotřelá až originální a natočená na solidní technické úrovni. Herecké obsazení je zajímavější, než by jeden čekal. Rogenovi se atypický táta od rodiny dá věřit, Rose Byrne byla nezvykle komediální, výrazná a dodala své postavě zvláštní sexappeal a Zac Efron, ačkoliv už pomalu odrůstá studentským létům, občas vykazoval a často i balancoval na hranici nesympatického sociopata. Slabinou je pro mě závěr, který není úplně dotažený a padl tam, kam se filmu celou dobu nechtělo. A to se nabízelo více řešení, jak to celé zakončit. Tvůrci se rozhodli příliš nic nekomplikovat a vyšla z toho taková ta úlitba či chlácholivé vydechnutí pro všechny, kteří věří, že každý vyhrocený spor se dá urovnat, i když to vypadá jakkoliv zle. Osobně bych volil jiný závěr. Třeba Efrona putujícího za mříže nebo tak něco. Zkrátka něco extrémního, v rámci divácké katarze. V každém případě, nehledě na podivně nenápaditý závěr neslučující se s celým předchozím pojetím, se jedná o kvalitně zábavnou komedii s neotřelým námětem občas balancující na hraně sociální satiry, či do jisté míry, pracující s jejími prvky s množstvím jednotlivě originálních scén, které do sebe úplně plynule nezapadají, a tím pádem vyznívají o kapánek lépe, než celek. Případný návod na urovnání sousedských vztahů v něm raději nehledejte. Mé hodnocení: 80%(3.9.2014)

• Pepinec

Tohle, že je špatné sousedství? Podejte mi tužku a papír, povím vám svůj příběh... Tohle je totiž leda tak špatný film, který by možná mohla zachránit rozkošná Rose a pár povedených vtípků (jako třeba bitka v podkroví), kdyby ovšem zároveň nebyl zbytečnější, než druhý jízdní pruh v jednosměrce. Tohle vážně nikam nevede. (Invercargill, NZ)(19.7.2014)

Klasická rogenovka. Tráva, chlast, párty, sex, skvělé momenty, vtipné narážky, nechutnosti. Není to úplně ideální koncept, ale očividně, alespoň na mne, stále fungující. Lisa Kudrow jako děkanka byla příjemným zpestřením... 70%(1.6.2014)

• LIVINGDEAD

Seth Rogen by měl rozhodně se svým tělem a hlavně s ksichtem něco udělat. Kazí filmy!(3.9.2014)

Zábavná blbost a jednoznačně nejhorší Stoller. "Poděkovat" za to může hlavně chabé zápletce, která je spíš námětem na jeden díl sitcomu než nosnou látkou na celovečerák, což dokazuje to, že se jedna situace v podstatě třikrát zopakuje (aniž by to dávalo moc smysl - finální party, kdy stačilo prostě zavolat děkance, nevěrohodnost toho, že by se sousedi takovou bandou hlučných zmrdů nechali ubratříčkovat) a aby se neřeklo, sem tam se do mixu vrznou i osobní linie, které jsou TOTÁLNĚ disfunkční, i na komedii povrchní (povinný manželský rozkol na... pět minut) a mimo (Rogenův kámoš a jeho pipka). Možná za to ale může mizerný střih, který vytváří dojem, že se extrémně moc materiálu vyhazovalo, a tak vztahy (hlavně profesní versus kalící stránka Franca a Efrona) v podstatě stojí hrozně dlouho na místě a pak se zničeho nic posunou úplně jinam. No a moc nepomáhá ani příliš okatý důraz na improvizaci, který možná zvládají Rogen s Francem a Efronem, ale na chudáka Rosie je při marné snaze dohnat raketového buřtíka podobně smutný jako sledovat ratlíka, jak dobíhá Ferrari. Geniální momenty (trampolína, dojení) to ale bez diskuze táhnou.(27.5.2014)