Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Hanys_

Nějak takhle bych chtěl De Nira vídat častěji. Bývalý mafián, který tráví "důchod" ve Francii a ve volných chvílích debatuje ve filmáči o Scorseseho Mafiánech (geniální scénka)...První hoďka celkem fain komedie a ten zbytek stopáže totální střílečka, kterou Besson ukazuje, že to v sobě ještě pořád má. 7/10 ()

Gogo333

Hodně to připomíná Lilyhammer, akorat místo jednoho mafiána tady máme celou rodinku. Film je docela svižný a rychle uteče, záverečná bitka mi přišla krapet odfláklá. Jinák pár povedených fórů fakt pobavilo. Lilyhammer je ale nakonec stejně o úrověň lepší. 65% ()

Tessie

Nezaslouženě se The Family houpe v modrých číslech. Rodinka je opravdu krásně semknutá. Zamilované holubičky De Niro a Pfeiffer si rozhodně nemají co vyčítat, obzvláště když i děti nepadly daleko od stromu. Takto vykutálenou komedii je dnes problém najít. Plný počet! ()

MareT.

Dosti prumerne bez silnych momentu nebo scen. Coz je skoda, protoze potencial tam je, osazenstvo jakbysmet. Vtipnych momentu je zatracene malo sec se vsichni snazi, ale scenar vsem lame vaz bez jakehokoliv slitovani. Ale jako jednohubka na vecer to je ok. ()

ZdenoLo

Prvá polovica filmu bola len trápnou groteskou ktorá sa snažila byť nasilu vtipná. No potom to konečne dostalo smer a začalo to byť zaujímavé. Ale aj to len tak zľahka. Mafiánčina De Nirovi ide perfektne ale tie "spy kids" deti to ťahali ku dnu. ()

dopita

Mafián s manželkou a dvěmi dětmi se schováváj díky programu na ochranu svědků. Ovšem onen mafián se pořád jako mafián chová, takže občas někoho seřeže, občas někoho sejme... Zbylí členové rodiny se s tím taky moc nebabraj. To mě bavilo. Pozitivní je i herecký obsazení a celkem příjemná atmosféra filmu. Luc Besson byl kdysi výborný režisér a i když Mafiánovi zdaleka nedosahujou kvalit některých jeho starších filmů, dokazuje, že pořád umí a co se mě týká, rozhodně jsem neměl problém s tím, že bych se nudil, nebo třeba že by měl film problém s hluchými místy. ()

HArna

Nic moc. Nečekal jsem nelítostný film, ale vtipný. Bohužel jsem nedostal nic. Od filmu kde hrají bok po boku Robert De Niro a Michelle Pfeiffer jsem čekal daleko, daleko víc než podprůměrnou zábavu. ()

Eamby

Nerozumím tomuto nízkému hodnocení. Slušná komedie s obsazenou hlavní rolí Roberta de Nira. Film nijak nevíří originálním dějem, ale mne naprosto dostal a určitě dám přednost něčemu takovému, než zaškatulkovaně přehnaným americkým komediím, které stále častěji vidíme na filmovém plátně. ()

kolemjdouc

určitě nebylo záměrem tvůrců filmu aby ho diváci brali vážně. Není to brnkačka na nervy.Dílko bylo slabé jako dvakrát přelitý lógr ale mě pobavilo.U mě dobrý. ()

POciSEM odpad!

Další film kde sem si řekl,tak a za chvíly se stane tohle a vytoužená scéna na sebe nenechala moc dlouho čekat.Co bylo horší že to je tak neskutečně průhledný a vyloženě trapný až mi z toho bylo na blití.Od Bessona sem fakt čekal nějakou vynalézavou akci nebo provařenou řežbu a dostal sem další sračkovou podívanou kde 30ti kilový dětičky mlátí všechny okolo sebe a poserou se ze starých paprik,který bez kardiostimulátoru neujdou ani 4 kroky.Za zmínku stojí snad jedině Pfeifferová a De Niro páč i když jsou to už taky starý páky,tak se těm jejich fórkům člověk občas zasměje. ()

F.W.Colqhoun

Al Capone always said, asking polite with a gun in your hand is always better than just asking polite. Rodinka postaršího mafiána Giovanni Manzoniho, umístěného v programu na ochranu svědků, střídá Francouzskou riviéru za oprýskaný barák bez čísla popisného v ospalém městečku v Normandii. Maloměstské nešvary řeší nadále po brooklynsku - tatínek příležitostně maluje pokoje, kalnou vodu v potrubí řeší časovanými náložemi; syn buduje na místní střední škole síť užitečných kontaktů; vamp dcera svádí učitelské praktikanty a matka oplácí neuctivé poznámkyu na adresu buranských Američanů instantním žhářstvím v místním koloniálu. Mafiánovi jsou zvláštní směs prvků nejobyčejnějšího rodinného filmu, čerpajícího střídmý půvab z toho, že v mafiánském filmu akcentuje rodinný prvek nikoliv v duchu Kmotra, nýbrž těch nejneškodnějších bijáků s Chevy Chesem, překvapivě krvelačných erupcí násilí a vytříbených cinefilských potěšení, jako když vysloužilý mafiánský fotr Robert de Niro v rámci filmového klubu ospalého městečka Cholong-sur-Avre realizuje besedu k promítání Scorseseho Goodfellas - těžko si představit něco víc meta. ()

vander19

Od filmu Luca Bessona sa nikdy nedá očakávať akási hlbšia myšlinka. Film skôr takou svojou tvrdošijnou agresiou si kráča za úspechom. Myšlienky a city prenecháva akčnosti a humoru. A občas presne takýto film dobre padne duši filmového diváka. Besson taží z perfektnej hereckej kvalite De Nira a Pfeiffer. Obaja herci si na plátne perfektne sekundujú. A vypadajú ako zohratí tanečníci argentískeho tanga. Z vedlajších postáv sa tvrdšej kritiky urči neujde ani Tommymu Lee Jonesovy. Ten pekne dotvára kolorit hereckých mágov a vhodne zapadá do deja. Avšak čo sa týka detičiek Maggie a Giovanniho (De Niro a Pfeiffer) tam to už taká sláva nie je. Hlavne z trailerov som sa tešil na ich vyčínanie, ale čo predvádzali bola trápnosť. Dianna Agron ako Bella-17 ročná kočka, brutálne zmláti babu na WC, potom dojebe spolužiaka a ukončí to ranou do nosa holke čo telefonuje. No pekne trápne, to ste dosrali. Rovnaký názor mám aj na syna hlavnej dvojice. Kšeftujúci chumaj, čo za 2 hodky zohnal viac info o škole ako hoc kto iný je vážne trápny nápad. Na tomto sa fakt dalo popracovať MR. Besson. Rovnako je film trošku prázdny v istých častiach a ak to nevyplňoval De Niro svojim spomínaním alebo Pfeiffer svojou materskou láskou a láskou ku ohňu, tak je to nuda. No, ale ku koncu filmu sa dostávame ku perfektnej scéne, ktorá ma zrazila na kolená a film má u mňa 4*. Filmový klub a tam premietanie GOODFELLAS....Toto musíte vidieť. Potešila ma aj postava Davida Belle, ktorý je známy z filmu Okrsok 13...Síce ako vedlajšia, ale chalan je tam, JOOOUúúúú ()

Norino12

Z mojej strany určite prekvapenie roka. Dal som tomu šancu predovšetkým preto, že tam hrajú moji obľúbený herci ale taktiež preto, že mi to nostalgiou pripomínalo De Nirove filmy ako Príbeh z Bronxu či Mafiáni. Veril a dúfal som, že tento film nesklame a mal som pravdu. Skvelá komédia, ktorá ma v kine dokázala naozaj poriadne rozosmiať. De Nirove hlášky nemali chybu, Lee Jones je stále pašák a Pfeiffer stále kočka ;D celé herecké obsadenie bolo na jednotku. Bavil som sa tak ako som očakával a splnilo to všetky moje očakávania. Vrelo odporúčam. ()

Lefty86

Zajímavý nápad a velké očekávání, začátek vypadá slibně ale pak upadne do podivné šedi a nudy, kde se nic moc neděje. Zkouknul jsem hlavně kvůli DeNirovi a ten nezklamal, ale celek nedopadl až tak dobře. 55% je tak adekvátních ()

lucijelucije

The Family mělo hodně kolísavou podívanou. Sem tam humor, sem tam akce, a sem tam nějaká ta romantická chvilka. Celkové pocity jsou hodně kontroverzní proto, protože ač zde figurovalo výborné herecké obsazení, na které se pěně dívalo, neměl tento film zrovna výrazný nádech.. (mohlo se víc těžit z akčních scén, z i humoru, který byl de facto s ironickým zátiším zajedno. Každopádně závěrečná scéna, jejíž záběr byl určen D. Agron v bílých šatech..to byl..good end of the movie.. ()

peetriss

Ještě před patnácti lety bych se při pohledu na jména Roberta De Nira a Luca Bessona v jednom filmu chvěl blahem. U prvně jmenovaného je posledních několik let jméno v titulcích především zárukou nepovedeného filmu, a tento fakt mě velice mrzí, De Niro patřil vždy mezi mé oblíbence. Luc Besson se z mé osobní legendy devadesátých let, proměnil v maximálně průměrného rutinéra, kterému se občas náhodou povede zplodit svěží dílko. A Mafiánovi tímto případem určitě nejsou. Jedná se o utahaný, po všech stránkách nezajímavý a nudný film, který nezavadí o vtip. De Niro nepředvádí nic, co bychom v jeho podání předtím neviděli, můj další oblíbenec Tommy Lee Jones je lepší, ale má málo prostoru, Michelle Pfeiffer je slabá a potěšila snad jen Dianna Agron, které look připomínající Britney Spears ďábelsky sluší a také mi připadá v afektech nejživočišnější. Mafiánovi mi opravdu tuze nesedli. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)