Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

blekekeke

Tak co si budeme namlouvat, jak to jinak mohlo probíhat, když se v jednom filmu sejde celá banda těch neotřelejších drsňáků plátna, v čele s De Niro, který si musel vychutnávat každý kousek natáčení, neb to bylo šité přesně na míru :o) Jediný zádrhel byla finální přestřelka, kdy střílet skrze železný plot, může docela i bolet ... Jo, a když si v jedné chvíli všichni vysvětlili, že jsou docela úchylové, tak co jsme my, když na to čumíme a ještě se u toho dokážeme skvěle bavit :o) ()

zodiak217

Mimoriadne vydarene namiešaná herecká elita a pozerateľný mafiánsky snímok, ktorému práve Rober de Niro vniesol ten pravý šmrnc. Taká obyčajne - neobyčajná mafiánska rodinka, ktorá skončí v zapadlom malom talianskom mestečku, aby unikla bývalím kumpánom, ktorý na ich hlavy výpísali odmenu. Film, kde si každá veková skupina snáď nájde niečo pre seba a samozrejme strhujúci záver plný akcie a bojov, čo k mafiánskemu filmu nepochybne patrí. Páči sa mi aj ten komediálny nadhľad a šýl, ktorý táto snímka má a nie je to len ponorené do ponurej mafiánskej atmosféry, ale sú tam aj scény, kde si divák vyslovene oddýchne a pobaví sa. Nuž dostal som, čo som očakával, takže nespokojný byť nemôžem. A skvelá voľba vidieť Diannu Agron opäť raz vo filme. ()

p.a.douch

Robert de Niro ať hraje v čemkoli, líbí se mi. Udržuje si svůj standart. Michelle Pfeifferová je stále dobrá a Tommy Lee Jones je taky dost dobrej. Luc Besson se zase chytnul režie a přenesl na plátno knihu Tonina Benacqusty o přesunu amerického mafiána do francouzského maloměsta v rámci uklizení před mstivými mafiány, které Robertem hraná postava napráskala. Besson režírovat nezapomněl a tahle drsná komedie se mu povedla. Já byl spokojen. ()

esmoke

Robert De Niro je mafián, který napráskal ostatní a je nyní v programu pro ochranu svědků, i s celou rodinou se stěhuje do slunné Francie. Luc Besson zase po nějaké době osobně režíroval a je z toho taková normální limonáda. (2D dabing) Rozpočet: $30 miliónů, Tržby: $41,500 miliónů. ()

punco

Dlhšiu dobu už tvrdím že Besson je už dávno preč. Sympatickej rodinke nieje čo vytknúť, Michelle Pfeiffer je skvelá, ale jednoducho z námetu sa dalo vyťažiť oveľa viac...Nevyváženosť tu silno bije do očí. ()

carAnthony

Luc Besson, taká tá príjemná oddychovka, zároveň z*urvený bordel! Neskutočné, záver plný emócií a vzrušenia, proste nádhera, skvelé herecké výkony, minimum cliché, skvelá robota, dlho som nevidel lepší film, Besson je boh! //90%// ()

belinko

Robert De Niro s bradou a s dlhšími vlasmi je charizmatický asi ako Ryan Gosling, vychádzajúci z predkožky Hugha Jackmana. A to som chlap s fungujúcim hetero-vzťahom. Avšak to je asi tak všetko, na čo ma bavilo pozerať sa (samozrejme nepočítajúc krásnu Diannu Agron). Inak film, s pár fajn myšlienkami a celkom uleteným nápadom akoby nestíhal za tým, čo to pôvodne chcelo byť. Vtipné scény mi prišli nasilu, celý ten príbeh pozlápaný tak nereálne a moc prehnane a s postavami som moc nesúcitil, lebo som ich nepoznal a ich správanie mi skôr vadilo. Ale, keď sa takýto druh humoru niekomu páči.. nech sa páči.. ()

rytir1

Jenom škoda, že při tom jak drsně a vtipně chránil Tommy pár roztleskávaček, jsem čekal že chránit Bobbyho bude větší řachanda na bránice smíchu. ()

gpx odpad!

Nevím proč by měl kdokoliv investovat svůj volný čas do téhle zrůdnosti. Michele vypadá opravdu špatně, film je plný samoúčelného násilí a o vtipnou scénu tu nezavadíte. Tohle nebrat. #ZÁVADNÉ (velmi) ()

Astonko

Guilty pleasure, ktoré síce nemá skoro žiadny dej, jednotlivé scénky ukazujúce "všedný" život mafiánskej rodiny sú však fantastické s množstvom zapamätateľných momentov a plné humoru, rovnako ako hudba, ktorá ich dokresluje. Deti, Michelle aj Robert sú vo svojich rolách vynikajúci, postava Tommyho mi však prišla nezaujímavá a zbytočná. Nakoniec ešte dodám, že ma veľmi pobavilo rozloženie síl rodiny v záverečnom súboji 6.5/10 ()

Skylwalker42

Taková jednohubka. Nijak neoslní, ani neurazí. Luc Besson již nenatočí nějaký svůj další zásadní "kultovní" snímek jako Leon či Brutalní Nikita. De Niro se do role mafiánů hodí nejvíce a zde je hozen navíc do vtipného úhlu, takže pobaví. Pak mě zde zaujala sexy drsňácká Dianna Agron. ()

hn253

Film docela překvapil. Mladí John D´Leo a Dianna Agron( do té doby ne moc známí) jako děti mafiánů jsou boží, Michelle Pfeiffer báječná a Robert De Niro je úplně "k sežrání". Příběh je docela dobrý a scéna v kině s De Nirem a Tommy Lee Jonesem je k nezaplacení. Rozhodně doporučuji. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

Simon.Dobes

Film mi veľmi sadol - bavil som sa od začiatku do konca. Veľakrát som sa zasmial a na konci sa o postavy aj bál. Najviac si pamätám scénu, keď prišiel Giovanni na besedu do miestneho kina a namiesto filmu so Sinatrom, pustili film Mafiáni (kde zhodou okolností tiež hrá de Niro). ()

KukulienkaHO

Malavita začala ako riadna prdel, avšak postupne to naberalo vážnejšie tóny, no a na konci sa pomer komédie a drámy pekne dorovnal. Rozhodne iné, ako som si predstavoval (na moju obhajobu som pred pozretím nevedel o účasti Luca Bessona či samotného Martina Scorseseho) a som za to velice rád. Dostal som veľmi slušnú porciu čierneho humoru, sympatických postáv, skvelých hercov a čerešničkou na záver bolo skutočne grandiózne finále s parádnym hudobným podkresom. Scorsese s De Nirom si skrátka spravili radosť.💣🕴 ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)