Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

matini

Tak nevím, začátek byl vtipný a dobře vtáhl do děje, ale dál už se vlastně vůbec nic nedělo, až na posledních deset minut. Neurazí, nepřekvapí, spíš více nuda než zábava. Film měl dobře našlápnuto, ale nějak ztratil tempo. ()

Hapretor

De Niro je jistota, ten špatně hrát neumí, i kdyby ho nutili, Pfeiffer stále sexy, a Dianna Agron ještě víc. Pobaví, neurazí. ()

strikeman

Příjemná "mafiánská" oddychovka. Při hodnocení filmů tohoto "subžánru" jsem často neobjektivní - schopný leccos odpustit :-) Beson po (hodně) dlouhé době v lepším světle ... 75% ()

Toka

Besson má sice za sebou lepší koousky, ale této oddychové parodii není až tolik co vytknout. Víc mi zde ale sedla komediální stránka, oproti slabší koncové akční čtvrthodince. Škoda jí. ()

Luk Skywalker

Slušné, ale sem to vázlo třeba role Tommyho Lee Jonese, jinak herecké výkony výborné (jak "rodičů" De Nira - Pfeiffer tak i "dětí" Agron - D´Leo). Sem tam jsem se pousmál, ale jinak to moc komedie není, ale některé pasáže jsou skvělé a nejlepší je, jak se jedním slovem dá vyjádřit tolik věcí: Kurva:-). ()

Slava4

Pokus o jakousi krimi komedii, která se snaží vtipně vykreslit život bývalého mafiána a jeho rodiny, na útěku před kriminální minulostí a bývalými kumpány, kteří jsou jim na stopě ve snaze je najít a zabít. Filmu bohužel chybí spád a jakýsi šmrnc k tomu aby vás zaujal, a ani ta snaha o vtipnost a zábavnost se tvůrcům úplně nepovedla. Né že by byli Mafiánovi vyloženě nudní, ale něco tomu chybí, a bohužel to nezachránil ani De Niro. ()

brumbrum odpad!

Dalsia nepozeratelna chobotina; zial stale nepochopili, ze nestaci hviezdne obsadenie, aby zo sracky vznikol trhak. Cisty odpad, nasilna hudba metalova, rozbite drzke, krv, ziaden dej.. velmi americke, velmi odpadove. Nezvladli sme dopozerat, total ODPAD. ()

Gaia.M

Příjemné překvapení. Robert De Niro je prostě kapacita, on umí hrát. I když, nečekala bych, že zaprodá mafii, aby mohl žít klidný rodinný život, to mi tam trošku celý film nesedělo, ale budiž. Michelle vyhazující potraviny do vzduchu byla skvělá :D To mě opravdu pobavilo. Čekala jsem inteligentní dceru a syna, který přepere pět chlapů najednou, ovšem, když jsem zjistila, že to je naopak, hrozně mě to pobavilo :D Vidět tu krásnou princeznu mlátit kluka tenisovou raketou :D No a nakonec samozřejmě Tommy Lee Jones, to je pan herec, tady nemusím nic moc říkat. Co mě mrzí, je ta předvídatelnost. Už od začátku filmu čekáte a víte, co se stane.. najdou je, oni je společně přemůžou a samozřejmě jim Tommy pomůže.. to mě trošku mrzí, že tam nebylo něco víc. Ale i tak, je to pěkný film, neurazí ;) celkem pobaví. ()

BOURQUE

Možno najväčším mínusom tohto filmu je jeho kolísavá úroveň. Z hereckého pozadia skvelé výkony a jedna prekrásna slečna s menom Dianna Agron! Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Puol

Za mňa spokojnosť a čo najviacej takýchto úloh pre de Nira, Pfeifferku i Jonesa. Z chuti som sa pobavil v dosť nekorektnom štýle (a ešte o čosi viac ako na nedávnej Lucy). Sympatické ako si De Niro dokáže robiť prču zo svojich starších filmov. ()

Evander

Sice žádný zázrak, ale příjemná, pohodová podívaná určitě. Takže pokud hledáte něco na dvě hodiny relaxu, nelze než doporučit. Hodnocení vidím na necelých 70%. ()

helloween93

Vcelku zábavná akční komedie, která má pár dobrých momentů, ale rovněž i hluchých míst. Scénář dost hapruje. Celkově je to na 3* ()

aslavey

Velmi příjemně Bessonovské. Po pár sračkách to vypadá, že si vzal dobrý živočišný uhlí a tímhle FUCKem se vrátil aspoň trochu do hry. Pravda, je v tom jistá plochost. Děcka měly dost velkej potenciál a příběh kapku pokulhával na zbytečné přeplácanosti a složitosti. A přitom byl tak přímočarej. Lee Jones taky moh dostat víc prostoru a FBI panáci mě snad bavili nejvíc. A filmovej klub s dokumentem o historii DeNirovy rodiny? Moc sranda :) Celkově to byla dost sranda. K tomu trochu toho krvavýho fucku a veselohra je na světě. Škoda trochu té nevyváženosti po celou dobu stopáže, ale na celkovej dojem to v podstatě vliv moc nemělo. Jako u zkoušky za matiky. Pěkná čtyřka. ()

Hopkins

Já se bavil 4 hvězičky, celá rodinka je naprosto dokonalá :-) městečko ještě lepší a to že mafiánská rodinka jen těžko změní své zavedené zvyky je naprosto pravidvá. Jen Tommy už je unavený stařík a spíše to tam kazí, před 10 lety bych ho tam bral dneska už mu takové role nesednou ale to je čistě můj dojem. SPOILER: jen mi bylo líto Čikka a Zeka nebo jak se ti dva jmenovali . Palec nahoru dobrá komedie. ()

Rathalos

Celkom vydarena mafianska komedia o sialenej rodinke s dobrym hereckym obsadenim,Robert De Niro je stale frajer aj napriek jeho veku,ja som sa bavil...:-) ()

Folky

Neotřele napsaný a natočený film, ze kterého je cítít, že to tvůrce opravdu bavilo a dali do toho srdce. Nemá cenu tu řešit morálku nebo cokoliv jiného, je to prostě jen zábavný film se spoustou výborných scén. ()

Olík

Taková trafika pro vysluhující umělce……Luc Besson, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer…..zanechali jste nesmazatelnou stopu, ale všichni víme, že kormidlem již dávno točí někdo jiný. Nenáročná mafiánomedie……místy tuctová, místy černá, místy zábavná, místy uspávající….dalo by se napsat: „francouzská komedie v americkém kabátku“. Nechtěl bych si zahrávat s mafiánským bossem, ale kdyby Mafiánových nebylo, svět by se točil stejně rychle. ()

agassi68

Svieža spomienka na zlaté Scorseseho časy v úprave Bessona. Herecky, obrazovo vymazlená čiernohumorná gangsterka, ktorej nevyšiel snáď len záver. Prišlo mi to, akoby bežíte maratón stále prví a už na štadióne vám dôjdu sily a nakoniec ledva uhájite aspoň tretie miesto.. ()

Rockerman

Docela drsná komedie. Člověk se při sledování tohoto filmu škrábe po hlavě a říká si: "Sakra, tak dobré a vděčné téma a není využito bezezbytku". Mafiánská rodina je "uklizena" za "zradu" do francouzské Normandie, kde všichni členové rodiny zanechávají za sebou spoušť, ale nikomu to nijak zvlášť nevadí. Sem tam někomu zpřelámou kosti nebo nechají něco vybouchnout a místní policie na to nereaguje. Jasně, je to myšleno jako nadsázka v komedii, ale pak přijde závěrečný masakr, který je ale bez nadsázky. Navíc film je trochu zadýchaný, nemá to moc spád. Také postavit jako "nosný" vtip slovo "fuck" mi nepřipadá příliš nápadité. Ale abych jen nekritizoval. Je to především zábava, kterou si otrlejší divák může dopřát v neděli odpoledne. Většina fórů je dobrá a neuráží a proto jsem se rozhodl dát čtyři, namísto zasloužených tří hvězd. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)