poster

Únos

 • Dánsko

  Kapringen

 • slovenský

  Únos

 • anglický

  A Hijacking

Thriller / Drama

Dánsko, 2012, 103 min

Režie:

Tobias Lindholm

Scénář:

Tobias Lindholm

Producenti:

Thomas Heinesen
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  *

  Nuda a zase nuda nema to vubec zadnou gradaci pirati prepadnou lod vyjednavaji z vladou ktera jim nechce zaplatit mezitim uplynou vice jak 4 mesice behem kterych se z unoscu a rukojmich stanou pomalu nejlepsi kamaradi no proste patos jako hrom a zadny napeti no mozna ze to melo dojimat ale nevim co by na tom melo dojimat a hlavne koho by to melo dojimat po tech vice jak 4 mesicich nakonec vsichni dospeji k dohode zaplati a rukojmi jsou zachraneni a i kdyz to neni uplnej hapyend na 100% tak je to stejne proste slabota a nic co by melo sanci nejak extra zaujmout film je desne rutinni precpany vsemoznymy klise a neprinasi do zanru nic noveho jo a jeste jedna poznamka na zaver kterou si nemuzu odpustit dalo se to vyresit i rychleji nez za zhruba 135 dni a 100 minut filmoveho casu stacilo jenom na unesenou lod poslat particku z Expendables ti by to vyridili behem chvilky Lundgren by dal varovny vystrel a Statham by pak dobil vsechny chamtivy piraty a bylo by po ptakach sice by to cely skoncilo behem deseti minut ale aspon by nebyl takovej problem to dokoukat az do konce(25.7.2013)

 • Zeebonk
  ****

  Skromný severský majstrštyk, který by z korporátního kombajnu našich zaoceánských sousedů vyšplouchl jako patosem naředěný hovňous a zřejmě se tak i stane, viz nejnovější Greengrassovina. Seveřané každopádně jako vždy nazuli vhodnou obuv a daří se jim tak nesmočit si lýtka v obvyklých žánrových nešvarech. Precizní, ruční řemeslo vzorně cupitá ve šlépějích příkladně hrajících herců a k tomu se kloubí příjemná skutečnosti, že by tvůrci radši spolykali horké olovo z ákáčka negramotného afrického orangutana, než aby zaujmuli nějaké stanovisko. Zkrátka nezpochybnitelná kvalita, byť lehce divácky nevděčná.(15.9.2013)

 • Robiiik
  ****

  Do Tobiase Lindholma začínám vkládat veliké naděje. Jeho příběhy nepůsobí uměle, systematicky a už vůbec ne samoúčelně. Jsou opravdu takové, jako by je napsal sám život, a navíc, natočené mimořádně svědomitě a chytře. Únos je film neobvykle vážný. Námět možná nabádá k lehce dobrodružnému pojetí, ale ve skutečnosti jde o dílo pomalé, hodně střízlivé a neobyčejně autentické. Ale takový je Lindholm – nesnaží se dojímat, nemoralizuje, ale líčí akt. Když to srovnám s přístupem hollywoodských filmařů, jejich snahy mně přijdou k pláči. Těm, kdo prahnou po atrakci, radím: Zakotvěte jinde!(13.1.2014)

 • bouncer
  ****

  Komorní a působivé, zároveň uvěřitelné drama. To už je skoro vzácnost.(24.1.2014)

 • Psema
  ****

  Chutná dánská krmě, které je trochu na škodu tempová jednotvárnost. Ta prostě musí nefestivalového diváka nudit.(6.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace