Je to asi dáno věkem, ale šedesátá ani sedmdesátá léta mi skutečně neříká a jejich krásu asi nikdy plně nedocením. Funes je tradičně skělý, ale k jeho nejlepším dílům se to řadit nedá. Mláďátka mě příšerně lezla na nervy a tak mi nezbývalo prakticky nic jiného, než fandit tatíkům. Mimo jiné jsem si všiml spoustů odrazů kameramana ve sklech i stínech, komparsu, nejsitě se dívajícího do kamery, esli záběr ještě trvá a podobně.(2.7.2006)

První půle filmu standardně dobrá a slibná, závěr však příliš ztřeštěný, roztříštěný a slabomyslný. 5 + 2 lomeno dvěma rovná se 3 a půl, kloním se spíše k 3. Jinak pěkný dabing, skvělá mimika Louis de Funese, ale scénář závěru slabý.(22.5.2009)

Ďalšia z rady Funésoviek, ktorá megalómenne pobaví najmä obklopení viacerých spolu-divákov. Škotsko-Francúske hádky zaklincovali aj tie najlepšie scény a Martine Kelly počas natáčania Senzačných prázdnin pôsobila omnoho krajšie než veľké množstvo súčasných "dám a herečiek". Krátka, no o to zábavnejšia komédia, naladená na slnečné počasie plné letnej atmosféry.(22.1.2011)

• 5150

Film z období, kdy byl Louis de Funés na vrcholu, leč co do kvality pouze průměr. Kdo má však tohoto herce rád, může si nějakou tu hvězdičku přihodit a jak tak koukám kolem, nejenom jednu.(27.11.2005)

Spíš průměrná funesovská komedie. Nedokážu si vybavit žádný vyloženě vtipný moment, snad jen "omyl" a rvačka v hospodě. (284.)(9.8.2007)

• - Film měl ve Francii premiéru 1. prosince 1967 a jen ve francouzských kinech dosáhl návštěvnosti bezmála sedmi miliónů diváků. Louis de Funès tímto titulem završil mimořádně úspěšný rok 1967, v němž byl předtím uveden třetí díl Fantomase a Oscar (1967). V premiérovém nasazení byl ve stejném týdnu v Paříži uveden americký film Frajer Luke (1967), který však dosáhl sotva polovičního komerčního úspěchu. Senzační prázdniny se staly největším úspěchem za rok 1967 a celkově Funèsovy filmy v tomto roce vidělo přes 16,5 miliónů diváků. (argenson)

• - Olivier de Funès se ve scéně, kdy spadne do vody, opravdu zranil, protože pod vodou narazil na kotvu vedlejší lodě. (M.B)

• - V záběru, ve kterém si Gérard (Olivier De Funès) a Shirley (Martine Kelly) mění místa v autě, lze spatřit při nastupování Shirley v okénku kameramana. (chleba24)