Jedna z nejlepších Funésových komedií s celou řadou senzačně vtipných scén. Funés věděl jak na to.(25.5.2009)

Tak moc se mi to zase nelíbilo.(3.10.2012)

První půle filmu standardně dobrá a slibná, závěr však příliš ztřeštěný, roztříštěný a slabomyslný. 5 + 2 lomeno dvěma rovná se 3 a půl, kloním se spíše k 3. Jinak pěkný dabing, skvělá mimika Louis de Funese, ale scénář závěru slabý.(22.5.2009)

Louis de Funes v reálném příběhu ze života! (s banálními situacemi) :) Balduin Bosquier s nadšením tráví dny, víkendy i prázdniny ve svém milovaném institutu (luxusní škole pro mladíky z lepších rodin). „Odneste ten kaktus mé ženě“ říká a pokračuje svým rázným tempem řešit velké starosti s chodem školy. Mme Bosquier hraje Claude Gensac. Jsou tu využity typicky francouzské dialogy - „To nejste vy“ Já ti říkám, to jsem já“ Ne, to nejste vy...“ (tohle se objevuje i v Piti piti pa apod.). Mladšího syna Gérarda hraje Olivier de Funes. Starší syn, co propadne z angličtiny mu však stále dělá starosti „...the next week you will be going to London, my boy, you understand!“ A řada vtipů je pak založena na oblíbeném nedorozumění mezi Angličany a Francouzi (jako ve Fantomas kontra Scotland Yard apod.) A taky na britské stravě! „Je to delikátní. Delikátní.“ Říká Bosquier nad třesoucím se želém, sladkou rybou v jogurtu a podobnými věcmi, co vzdáleně připomínají jídlo. A co teprve dialog se služebnou „Jděte spát...“! Mimochodem - příběh se skutečně odehrává ve Versailles. Malá Angličanka Shirley po příjezdu říká - můžu vidět Versailles, dnes? V příštím záběru lze zahlédnout nádvoří a městečko identifikovat! PS - proč ne začátkem září? Ať žije škola!!!(13.10.2003)

• 5150

Film z období, kdy byl Louis de Funés na vrcholu, leč co do kvality pouze průměr. Kdo má však tohoto herce rád, může si nějakou tu hvězdičku přihodit a jak tak koukám kolem, nejenom jednu.(27.11.2005)

• - Při vjezdu do holubníku poničí vozidlo pletivo, poté však odjíždí a Charles (Louis de Funès) i s autem "zavřený" v holubníku bez porušení, které auto při kolizi způsobilo. (Chip89)

• - Olivier de Funès se ve scéně, kdy spadne do vody, opravdu zranil, protože pod vodou narazil na kotvu vedlejší lodě. (M.B)

• - Podle některých pramenů byly Senzační prázdniny prvním filmem, v němž de Funèsovu manželku hrála Claude Gensac. Ve stejné době se ale natáčel i Oscar (1967), v němž taktéž vytvořili manželský pár a Oscar se nakonec do kin dostal dřív, takže prvenství je v tomto ohledu diskutabilní. (argenson)