Jedna z nejlepších komedií s Louisem De Funésem. Opravdu svěží zábava, která se vychutná nejen o prázdninách. Pěkná ústřední melodie filmu sedne tzv. jako prdel na hrnec. Ani herecké obsazení nemá chybu. Zkrátka zábava, která bavila, baví a bavit bude.(28.10.2005)

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu s vynikajicim Funesem. Vynikajici letni atmosfera, plna vtipnych situaci. Zaverecne plavani ve whiskey je nezapomenutelne.(4.6.2009)

Asi jsem z komedií s malým, velkým Louisem odrostl. Zpočátku jsem se bavil, ale pak jsem už jen posouval hodinky, aby ta nudná trapnost skončila.(4.12.2011)

No, ne že by se mi to nelíbilo, ale potíž je ve scénáři, který je až do určité chvíle (pátrání Bosquierrea a MacIntoshe po nezvedených dětech) snůškou banálních situací. Ale jak říkám, později se to postaví na nohy.(8.5.2003)

• 5150

Film z období, kdy byl Louis de Funés na vrcholu, leč co do kvality pouze průměr. Kdo má však tohoto herce rád, může si nějakou tu hvězdičku přihodit a jak tak koukám kolem, nejenom jednu.(27.11.2005)

• - Když se parta kamarádů dostane v hospodě do šarvátky s námořníkem, Shirley (Martine Kelly) děkuje svému zachránci, že se jí zastal, jenže řekne: ''Díky Filipe." V tu chvíli však nikdo netušil, že on je Philippe Bosquier (François Leccia), protože se jí představil jako Stéphane Michonnet (Maurice Risch), kterého ve filmu poslal místo sebe do Anglie. (chleba24)

• - Při záběru přistání letadla na střeše autobusu chybí vlajky a kufry. (Mackin)

• - V záběru, ve kterém si Gérard (Olivier De Funès) a Shirley (Martine Kelly) mění místa v autě, lze spatřit při nastupování Shirley v okénku kameramana. (chleba24)