Dívčí taneční skupina pod vedením slavného manažera a choreografa Evanse slaví úspěchy po celém světě. Uhlídat tento rej krasavic je pro Evanse úkol vskutku heroický. Snad proto u něj platí cosi o tom, že účel světí prostředky. Musí totiž udržet nejen profesionální kázeň, ale především i kázeň morální. Muži, to znamená vztah – sex – manželství – sňatek – dítě, cokoliv z toho znamená pro dívku konec kariéry, pro Evanse hledání nové tanečnice a pro soubor narušení disciplíny. O to větší zděšení zavládne u Evanse, když ve svém pokoji, uprostřed úspěšného turné, nalezne nemluvně. Je třeba zachovat chladnou hlavu a především nezpochybnit svou autoritu. Co ovšem není pro mistra improvizace, jakým je Louis de Funes, zas takový problém. (Česká televize)

Kapikova

Můj nejoblíbenější Funésův film (a podle mne i nejlepší). Přesto jsem ovšem bohužel přesvědčena, že takovéto filmy táhne on skoro celé sám a bez něj by film býval ustrnul na místě a stal se průměrnou komedií. S ním je to ovšem fantastická podívaná, pobavení a pokladnice již zažitých klasických hlášek a gest. Ale tak jako u jiných jeho filmů, jaké by to bylo, nebýt Františka Filipovského.... ()

martins

Další film u kterého jsem na rozpacích, Funésova hvězda první velikosti, která několik let už zářila a už jen jeho jméno bylo zárukou kasovního trháku, po sérii úspěšných filmů, najednou natočil tento titul. Opět jeho role malého stekajícího mužíka(tentokráte manažer a choreograf) a který vede pevnou rukou soubor mladých dívek, které musejí podřídit svůj život tančení, jedna z nich se rozhodne upřednostnit lásku a manželství a proto musí najít v konkurzu novou tanečnici, to se mu podaří, ale tanečnice jaksi zapomene sdělit, že má malé dítě. Svého syna podstrčí Evansovi, s dopisem, že se jedná o syna jeho synovce Phillippa. Oba Evansovi se začnou o chlapce starat a pátrají po jeho matce...Napoprvé slušné, ale při dalším shlédnutí se mi film už tolik nelíbil. 65%. ()

Stanmi

Vítejte v dívčí taneční skupině slavného choreografa Evana Evanse (Louis de Funès), který po svých svěřenkyních vyžaduje (kromě tvrdého tréninku a diety) pouze jediné a to žádné muže... Piti Piti Pa je jedna z klasických komedií Louise de Funès a není se co divit, protože slavný herec je zde v nejlepší formě a plně využívá svého svého skvělého komediálního talentu a navíc jeho postava tanečního učitele je v rámci jeho kariéry celkem orignální, přece jenom v ni najdeme spíše představitele zákona nebo bohaté podnikatele. Samotnému příběhu o tanenční skupině, kde jsou pouze nezadané dívky nechybí různé gagy, humorné situace a vtipné hlášky, ale přece jenom jsou zde pasáže, které nejsou tak zajímavé a zábavné jako většina snímku. Samotnému Louisovi zde (kromě hereček z tanečního souboru) zdatně sekunduje jeho vlastní syn Olivier a v menší roli ředitele hotelu se zde objeví také tradiční herecký parťák Louise de Funès Paul Préboist. Podstatnou částí filmu je také chytlavá hudba, koneckoncůi samotný název filmu je součastí hudebního a tanečního čísla Evansovy skupiny. Piti Piti Pa je tak povedenou komedií se skvělým Louisem de Funès a výborným českým dabingem, která sice nepatří k úplnému vrcholu jeho tvorby, ale já se na tento snímek vždy rád a s chutí podívám. ()

Gig

Pro mě jeden z nejslabších filmů Funes-Filipovský. Pořád slyším ono střeštěné "Piti, piti, páááá" ()

Rian_witcher

Pan komik jako vždy nezklamal a dodnes se rád podívám, jak díky své neuvěřitelné vitalitě zvládl s přehledem i roli tanečního choreografa. ()

kuře.gril

Ze všech filmů s Luisem de Funesem (jak se to vlastně správně skloňuje??) je tenhle můj nejoblíbenější. To prostředí tanečního souboru s přísným otcovským Evansem je prostě výborné. A po stránce hudební-taneční to převyšuje spoustu jiných primárně hudebních/tanečních filmů. Chtěla bych, aby mi de Funes (s hlasem Filipovského) vyprávěl i jiné pohádky, než jen tu o vlkovi a jehňátku, kteří se nakonec vzali. ;-) ()

Soumin6

První polovina filmu je skvělá a líbí se mi její tempo. Scéna kde Evans vypraví děvčatům pohádku je moje oblíbená, boží Funés. Bohužel to už se nedá říct o polovině druhé. Příjezdem do Říma se z filmu stává šíleně nudný a dětský snímek. Bylo mi úplně jedno, kdo je otec nebo matka těch dětí. Připadá mi jako kdyby si scénář rozdělili dva lidé, z nichž každý je kvalitativně na úplně jiné úrovni psaní, než ten druhý (například MacFarlane a Troška :-). ()

zigy

Nejgeniálnější hudebně-taneční čísla, co jsem měl kdy možnost vidět. K tomu typický Funes a jeho grimasy, skeče a Preboist jako hoteliér (" To je Pietro, má čtrnáct dětí" "A to mě má uklidnit???":) ()

brasek

Komédia kde sme sa za mladých čias smiali asi iba hercovi menom Louis De Funes. Dnes ma už tento titul veľmi neláka. ()

Kontryhelka

Krásný vtipný a melodický film, nestárnoucí klasika, kterou mohu vidět znovu a znovu. K těmto filmům netřeba ani komentáře. Milý a nostalgický film mého dětství. ()

kockodan

Hned po četnících a mimozemšťanech (Funése jako jeptišku zpívající ve sboru nic nepřekoná), je tohle můj druhý nejoblíbenější film s ním! Jako husákovo dítě vidět nějakou náhodou, kdy rodiče dovolili se kouknout na film po 20:00 (!), tenhle film bylo neskutečně exotické, a obzory a náhled na svět rozšiřující pro předpubertální dítě! Celá ta atmosféra filmu a barevnost a bohémství tanečního sboru na mě tehdy velice zapůsobili! Bylo to nevšední a zajímavé prostředí. O vtipných scénách ani nemluvě! 100% ()

LencaN

Tenhle příběh mi přišel hodně jednoduchý. Komedie Luis de Funese mám ráda, ale Piti piti pa je opravdu takové hloupoučké. Sem tam se objevila hezký vtípek, ale jinak to za moc nestálo. Co se týče Funese, tak se jedná spíš o průměr. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PeteBuck

Jeden z tých filmov od Funésa, ktorý si pamätám z ranného detstva. Funesovi postavy despotických šéfov neskutočne idú. A je to jedno, či je to majiteľ reštaurácie alebo učiteľ tanca, majiteľ tanečného zboru, či čo to vlastne je. Plus musí zvládnuť celú plejádu ženských, prejsť s nimi celé turné a riešiť more zapeklitých problémov. Ľahké to teda nemá a treba povedať, že vždy je zábava, či už keď sa vo filme opisuje, ako ten svoj koncentrák, pardon zbor riadi, alebo keď rieši problémy a vytvára úklady ako kardinál Richelieu. Minutáž to má akurát, všetko odsýpa dobre, na baby sa celkom dobre pozerá, hlášok je more a človek sa naozaj nenudí. Doteraz sa pamätám, ako sme sa najviac smiali na hláške: "A co bylo pak? Vzali se. Nic si nepochopila, běž spát." ()