Dívčí taneční skupina pod vedením slavného manažera a choreografa Evanse slaví úspěchy po celém světě. Uhlídat tento rej krasavic je pro Evanse úkol vskutku heroický. Snad proto u něj platí cosi o tom, že účel světí prostředky. Musí totiž udržet nejen profesionální kázeň, ale především i kázeň morální. Muži, to znamená vztah – sex – manželství – sňatek – dítě, cokoliv z toho znamená pro dívku konec kariéry, pro Evanse hledání nové tanečnice a pro soubor narušení disciplíny. O to větší zděšení zavládne u Evanse, když ve svém pokoji, uprostřed úspěšného turné, nalezne nemluvně. Je třeba zachovat chladnou hlavu a především nezpochybnit svou autoritu. Co ovšem není pro mistra improvizace, jakým je Louis de Funes, zas takový problém. (Česká televize)

mac000

O filmu bylo napsáno mnoho a mnohé. Snad jen jedno doplnění. Čěský distribuční název filmu je fonetickým přepisem názvu titulní písně "Piti piti pas"(od Roubaixe, který je i autorem soundrtacku) , která vyšla roku 1970 i jako single (vyd. Phillips) ()

SONY_

„Tady mám přednost já! Já pojedu první, rozumíte?!“ Ano, úplně tomu rozumím. Až zkrátka budu chtít jet první já, nebudu si dávat závod ve městě, ale pojedu do své ulice. Louis de Funès mě pobavil jak touhle automobilovou honičkou na začátku, tak kýváním se na lodi nebo svými vzteklými scénami. A ten prank s tím telefonem to bylo přeci geniální. A nesmím ani zapomenout zmínit výbornou taneční hudbu ve filmu. Ale jakmile se odjelo do Itálie, začaly se řešit vztahy a děti, už jsem si to tolik neužíval, až na ty bubny. I tak to bylo primisima. Piti piti pa! /70%/ ()

Prubner

Scenáristé se moc nevytáhli. Chybí tu nosnější příběh, na zápletku s miminy dojde vlastně až v poslední čtvrtině filmu a do té doby sledujeme jen epizody ze života hlavního hrdiny. Také snaha udělat z filmu jakýsi muzikál (nebo co to je) tvůrcům moc nevyšla. Film patří k slabším kouskům L.de Funése. ()

meemini

Slabý odvar Luise de Funese. Konkrétně scénu, kdy si zpívá se svým synovcem Filipem, by bylo nejlepší zmuchlat a hodit do koše. Za celý film jsem se zasmál dvakrát. Nuda, zlý scénář, dialogy se nepovedly, a to je prostě fakt. Film jakoby někde vázne a dře, nerozjedou ho ani vytrénované francouzské tanečnice, ani zápletka, která se rozbíhá až hodně za půlkou filmu. Kráskám ze souboru pana Evanse to chvílemi docela jde, jenže si jich člověk příliš neužije, protože první Evansova tanečnice (Noëlle Adam, dostala času až přespříliš.. ()

TonyStark

Byl jsem vděčný za tak krátkou stopáž. Tohle je nejslabší věc s Funesem co jsem zatím viděl. Celý ten námět je tak pitomý, že by se to vešlo i do dvaceti minut a nebýt mistra grimasů tak to jde rovnou do odpadu. ()

majky19

Tento snímek mě na rozdíl od většiny hodnotících příliš nezaujal, a hodnotím jej jako jeden z nejslabších, v nichž se Louis de Funés představil v titulní roli. ()

PlayEasy

Další klasická fr. komedie, kterou jsme viděli jako nemluvňata a pamatujeme si jen, že jsme to měli rádi, že tam hrál Louis de Funes, že jsme slýchávali hlas Filipovského a Funesevo dirigování. Přesto toho není moc a my se těšíme na další projekci :) Konečně jsme se k tomu dokopali a je to opravdu super, zábava pro všechny. 75% ()

ostravak30

Nespoutaný Louis de Funès předvádí vrchol svého herectví v jedné z nejslavnějších podob. Funes se tu v podstatě vydává ze sebe a předvádí výkon na hranici svých možností. Zde totiž slavný francouz předvádí i špičkové mimické herectví. Piti Piti Pa pak disponuje i kvalitní hudbou a skvělými tanečními čísly. A pokud někdo zapomněl, pak film obsahuje ještě jednou velmi slavnou melodií: "Rád sis hrál..." Piti Piti Pa je podle mě skvělý film. Maximum hvězd však nedám, protože Funes není podpořen ostatními. Vše stojí na něm a pokud zrovna není na scéně, kvalita jde malinko dolů. Ani děj nepatří k výjimečným. Jako by tvůrci vyčerpali nápady už jen samotným nápadem - slavná dívčí skupina a Louis de Funès jako manažer. ()

Pitryx

Svěží dílko s větším počtem scén k zasmání. Mi dost vadí ten zpěv, ale nelze to brát jako mínus, protože je to film o hudbě. Nezapomenutelná scéna je vyprávění pohádky, která u nás údajně koluje ve dvou verzích. Velmi dobrá komedie bez větších nároků na diváka.  70 %  ()

Milivoj

Trošku netypická "funesofka" s typickým Funésem, který navíc zpívá a tančí (to první stejně hrozně v originále jako hlasem pana Filipovského, to druhé až nečekaně skvěle). Spíš muzikál nebo revue než klasická komedie, a jako k takovému je třeba k filmu přistupovat. Já se bavil. ()