Ztřeštěná komedie, ve které se všechno točí kolem altánu, který chce nechat postavit manželka Antoinovi, spisovateli detektivních příběhů k narozeninám. Antoina napadne, že v základech stavby by se dala dobře schovat mrtvola nepříjemného vyděrače pana Jo. Ten totiž po úspěšném autorovi požaduje neslušnou sumu peněz, jinak odhalí skandální minulost jeho milé ženy. Jedna věc je plánovat vraždu a druhá její realizace. Nešťastnou náhodou je ale mrtvola nakonec skutečností a Antoinovi nezbývá, než ji dobře schovat. Jenže kdo je vlastně ten mrtvý? Pan Jo se zdá být naživu, ale ztratil se jakýsi instalatér. A ke všemu po domě slídí neodbytný policejní komisař Ducros, základy altánu mají povážlivé praskliny a Antoin ve zmatku zapomíná snad i vlastní jméno. (oficiální text distributora)

MaxForValue

Taká tá typická funésovka so sympatickou ústrednou dvojocu De Funés - Gensar pod taktovkou fantastického Jeana Giraulta. Treba si uveodmiť, že tento film vznikol po úspešnej "četníckej" sérii a Funes i Girault chceli vytvoriť niečo úplne iné a tým sa odprostiť od všetkých fízlov a žandárov a tak vznikla táto čierna komédia. K dokonalosti však čo-to chýba, možno trochu údernejší humor? ()

route60

K nejlepším filmům s de Funesem Jo určitě nepatří ale zároveň jsem se vůbec nenudil a dabing s Jiřím Cieslerem mi nevadí. 65% ()

Memesis

"Co se stalo s vaší prababičkou?" "Umřela." O této komedii jsem velice dlouho nevěděl. Mám rád ztřeštěné kriminálky jako The Naked Gun, Monk nebo Loaded Gun 1, a proto pro mne byl tento film příjemným. Velké doporučení. 94% ()

`barocco

V prvom rade chcem opravit par komentarov. Film som videl osobne v roku 1973 a mal Filipovskeho dabing, v roku 1975 siel dokonca aj na CST. Ak nasledne film vysiel na DVD nanovo nadabovany tak je to zrejme kvoli tomu ze sa nedal pouzit stary dabing na francuzsky prepis filmu na DVD. (nezachoval sa, nesedela dlzka, bol poskodeny). Napriek tomu vsak tento film bol dlho mojou nocnou morou pretoze vidiet to ako maly chlapec zrejme nebol najlepsi napad. Nasledne sla v tej dobe v rozhlase den co den od Olympicu piesen ktora sa dnes uz ani nehra, bola to taka socialisticka odrhovacka s textom "sochy, zahrady, vsechny poklady, patri nam ted vsem..." a tak som si vzdy spomenul ako tu mrtvolu obalili do sadry a nasledne dali do zahrady a ked zacalo prsat tak sa sadra uvolnila a trcala z nej ruka neboztika... To co stvarali s tou mrtvolou bola pre mna ako chlapca skor hroza, teda horor, ako komedia. Dnes by som sa na tom asi skvele bavil, tak ako rodicia ktorych som pocul z obyvacky rehlit sa ked to bezalo v telke. Tento film teda radsej nehodnotim pretoze ma este dlho prenasledoval ako nocna mora z Elm Street... :) ()

Mickel

To protahování slov pana Cieslera mě ničilo, ať se snažej jak chtěj, bez originálu nebo pana Filipovského na Funése už koukat prostě nemůžu.............. ()

zigy

Bláznivina, která je stylem typicky funesovská, ale podobně jako slabé díly četníků ji chybí vtipnost vtipů. Možná spíš divadelní záležitost, a to pro dětského nebo slaboduššího diváka. Ještě že je tam ten Funes a dabing Filipovského a spol. ()

MrKrahujec

Rozhodně to patří do okruhu těch lepších komedií s L. de Funésem, možná přímo do jeho zlatého fondu (i když v něm asi spíš do druhé poloviny). Neskrývaně divadelní inspirace pak skýtá hned několik zajímavých srovnání. V první řadě, samozřejmě, s americkým filmem Altánek z konce 50. let, který je prvním zpracováním této komedie a Funésovu roli v něm hraje Glenn Ford (rozhodně doporučuji ke shlédnutí, byť to úplně nedosahuje kvality tohoto zpracování, stále je to překvapivý nadprůměr). No a mě osobně ještě překvapil (možná pokusný) dabing Jiřího Císlera z počátku 90. let, který samozřejmě zůstává daleko vzadu za dabingem F. Filipovského a překvapil mě tím, že vůbec vznikl, protože jsem si původně myslel, že tenhle film Filipovský nadabovat nestačil a Císler tedy zaplňuje prázdné místo. Proč se do toho ale pouštěl, když zrovna tohle Filipovský stihl, zatímco bylo poměrně dost "Funésovek", které nestihl, a u kterých by to tedy bylo i záslužné, to fakt nepochopím! ()

Šumař

Přátelé starého dabingu, jedinečná šance vidět Jo s původním dabingem Františka Filipovského. V Praze v kině Ponrepo 13.5. 2011 od 20:00. ()

Podle_mne

Poctivá divadelní taškařice. Zajímavostí je že na betě/vhs film koloval s původním dabingem Františka Filipovského, který byl na pár vteřinových místech poškozen. Proto se po letech nově dabovalo, ale již s jinými herci. ()

gizi

Pár povedených vtipných scén se najde, ale celkově jen mírně nadprůměrná oddechová komedie. 65%. ()

evangelik

Téměř kompletní obsazení herců z "Četníků" předem zaručující úspěch. Jinak ovšem zcela prvoplánovitě jednoduchá, nenáročná oddychová podívaná nenárokující si jakékoliv jiné vyšší ambice..... ()

Kivis

Jeden z posledních filmů s de Funèsem v hlavní roli, který mi unikal. Byl jsem hodně zvědavý, jestli mě dokáže zápletka, gagy a snad už stokrát viděný představitel hlavní role pobavit i skoro 50 let po vzniku filmu. A světe div se, stalo se! Ze začátku film působí až moc ukřičeně, exponovaně, přehrávaně - divadelní předloha se nezapře. A zatímco Louis tohle umí prodat, u ostatních to trochu trhá uši. Postupně si to však sedne a i když bujarý smích a omdlévání ani nadále nechybí, divák už to tolik nevnímá, protože ve stupňující se spleti událostí, přibývajících vtipných situacích a dialogů, se to ztratí. Hodněkrát jsem se od srdce zasmál - scény se sezením na gauči, rozhovory s komisařem, jízda po zábradlí, "Nejsi ve své kůži." - "No jo, je mi velká.",... A dokonce, což se nestává ani u Fantomase, jsem byl i trochu napnutý, jak to dopadne. Plné hodnocení není z žádné nostalgie, nebo slepého obdivu k mému nejoblíbenějšímu herci. Je to spíš potvrzení, že mě Louis nejvíc dostává spíš v komornějších komediích často do jisté míry podobných divadelní inscenaci. ()

baron156

"Tak koho já sem pod ten altán vlastně zahrabal?" LOUIS DE FUNÉS a jeho nejlepší období. Komedie u které se fakt nudit nebudete. Geniální dabing Františka Filipovského a řádka černého humoru. "Proboha co to je. To je moje prababička. Copak nemůžu si uplácat přes noc sochu!" ()