Ztřeštěná komedie, ve které se všechno točí kolem altánu, který chce nechat postavit manželka Antoinovi, spisovateli detektivních příběhů k narozeninám. Antoina napadne, že v základech stavby by se dala dobře schovat mrtvola nepříjemného vyděrače pana Jo. Ten totiž po úspěšném autorovi požaduje neslušnou sumu peněz, jinak odhalí skandální minulost jeho milé ženy. Jedna věc je plánovat vraždu a druhá její realizace. Nešťastnou náhodou je ale mrtvola nakonec skutečností a Antoinovi nezbývá, než ji dobře schovat. Jenže kdo je vlastně ten mrtvý? Pan Jo se zdá být naživu, ale ztratil se jakýsi instalatér. A ke všemu po domě slídí neodbytný policejní komisař Ducros, základy altánu mají povážlivé praskliny a Antoin ve zmatku zapomíná snad i vlastní jméno. (oficiální text distributora)

allebra

Jeden z nejlepších filmů Louise de Funèse, skvělé hlášky. Verze dabovaná Františkem Filipovským (kterou jsem viděla) nemá chybu! ()

pipapa

V mládí jsem tuhle "šílenost" zaregistrovala asi jen letem-světem, neb jsem na ni úplně zapomněla. Nedávno jsem na ni opět narazila a opravdu jsem se dobře pobavila. Skvělá adaptace divadelní hry, která je určena čistě pro zábavu a nikoli pro filosofický/kritický rozbor. A zábava je to vskutku kvalitní = zápletka,  scénář, herecké výkony včetně původního českého dabingu (Filipovský, Sejk, Větrovec, Švormová aj.). Hlasy Sejka a Větrovce jsou také unikátní a tak rozdílné v barvě i dikci, že nechápu, proč se jeden uživatel (a možná více uživatelů?) rozčiluje nad tím, že Sejk nadaboval dvě postavy. Není to pravda, asi má špatný sluch, postavu  Tonelottiho (Galabru) mluví Větrovec, zatímco postavu Ducrose (Blier) mluví Sejk. Komedie, k níž se budu ráda vracet - "Krucinálfagot, přece si můžu udělat sošku!" - BOMBA (a spousta dalších)! ()

Huguette

Nikdy před tím jsem tento film neviděla a hned jsem si ho zařadila do těch nejlepších (uznávám, že dabing pana Císlera to zvláště v těch "ufňukaných" scénách kazí, ale pořád se mi líbí víc než pan Krampol).Fakt se mi to líbilo,ani bych neřekla filmově, jako příběhově.. Seděla mi divadelní forma, zápletka. Paráda =) Po pročítání komentářů hodně souhlasím s Oskarem - souhlas i s několika nadbytečnými postavami. ()

MickeyStuma

Ztřeštěná crazy komedie, kde září nezapomenutelný Louis de Funes. Zabít domnělého vyděrače s následným odklízením mrtvoly a pátrání po zjištěném omylu, kdo to vlastně byl, bylo vždy osvědčeným tématem. Tento počin svým ztvárněním připomíná snímek 'Oskar'. Skvělý humor, výborná komika, a neuvěřitelná dějová rychlost. To uměli ve své době jenom Francouzi. Vcelku škoda, že je televizemi opomíjen. Nechápu proč. Podivnou zvláštností je vytvořený nový dabing. Původně byl Funes nadabován (jak jinak) Františkem Filipovským, ale v tom novém (již po úmrtí F. Filipovského) Jiřím Cízlerem. Kvalit již původního nedosahuje, ale to se dalo předpokládat. Proč se však ten původní již nepoužívá? Zde je odkaz na YouTube, kde je ukázka starého a nového pro porovnání: http://www.youtube.com/watch?v=xSq7jYIU5wg&feature=youtube_gdata_player ()

Evander

Veselá komedie s výtečnou ústřední dvojicí. Zápletka je spíše jednodušší a tak přijde kratší stopáž vhod. 75% ()

patroklos

V Česku hodně nedoceněný film s Loisem de Funés... určitě každého zarazí, že neuslyší Františka Filipovského, ale Jiřího Cieslera - i tak tohle dílko rozhodně stojí za to, pan Ciesler odvedl skvělou práci ()

Ozzy2

Proč se tu navážíte všichni do Císlera?Po F.Filipovském by na Funesovi vyhořel úplně každý.Viděl jsem Zelňačku, kde ho daboval tuším Lábus a to byla tragédie.Já nerozumím tomu, že tu máme pár dokonalých imitátorů, tak proč to nedají jim... ()

Torgal

Typická šialená komédia, ktorá to s tým šialenstvom trošku prehnala. Celý film je postavený na tom, že do domu neustále prichádzajú náhodní ľudia pred ktorými vystresovaný Funés ukrýva mŕtvolu. O ničom inom to nie je. A hoci je film krátky, tak sa tento druh zábavy stihne obohrať ďaleko pred jeho koncom a nepomôže mu ani prítomnosť kráľa francúzskej komédie. Každopádne účasť ďalších “obvyklých podozrivých” vo vedľajších úlohách potešila. 6-/10 ()

cyright

Situační komedie, kterou veskrze táhne Louis DF, ostatní herci zdárně podtrhují jeho výkon. Film celkem uběhl, zábava to byla, ale přímo sranda k popukání zase ne. MImochodem Císler kdyby trošku ubral z afektu, tak by jeho osobitý dabérský výkon nebyl vůbec špatný. ()

Belmondicek

Osmý společný snímek režiséra Jeana Giraulta ( Četníci ) a Louise de Funése je komedií s kriminální zápletkou, okořeněnou černým humorem kolem mrtvoly lupiče a vyděrače. Policejního komisaře hraje neméně skvělý Bernard Blier ( předtím se sešli v panu Septimovi ). ()

donkocicak

Báječná komedie s Funésem, viděl jsem ji bohužel jen v české verzi s Císlerem, ale i tak jsem u toho řval smíchy, když jsem na ni koukal prvně. Škoda, že se asi už nedočkáme toho, abychom si ji všichni užili s dabingem Františka Filipovského. Přijde mi, že na některé filmy s Funésem není u nás pohlíženo tak, jak by mělo. A to jen proto, že Funése nedabuje Filipovský ale Krampol, Císler či Lábus ( víc jich snad nebylo ). Samozřejmě, když slyším třeba, jak v Lakomci mluví Krampol, působí to na mě rušivě. Ale němeli bychom tyto filmy hodnotit podle toho, kdo dělal dabing, ale podle toho, jaké doopravy jsou ( teď nenarážím na nikoho konkrétního, mluvím obecně ). Faktem je, že kdyby film Jo u nás vyšel či běžel v TV se zněním Filipovského, dal bych mu jasnou přednost před Císlerem, byť mi zde jeho hlas nevadil. ()

JohnZ87

Neuvěřitelné, kolika kuriózními způsoby se dá schovat mrtvola. :-D Na dabing pana Císlera se dá zvyknout. Skvělá komedie. ()

topi80

Výtečná černohumorná estráda, které kraluje (jak jinak) komika Luise de Funése. Scénky, kdy zjišťuje, kdo z jeho známých je živý, mrtvý či nezvěstný (přičemž se chytá každé návnady, která se mu v domě plném lidí naskýtá), jsou naprosto skvostné. Chválím též dabing Jiřího Císlera. Čekal jsem, že to bude bližší Filipovskému (dobrou průpravou byla pohádka Za humny je drak), ale nakonec to udělal po svém a ztvárnění zoufalství hlavního hrdiny k tomuto filmu sedělo dost možná víc, nežli temperament samotného nedostižného mistra. ()