poster

Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D (divadelní záznam)

 • USA

  Cirque du Soleil: Worlds Away

 • Slovensko

  Cirque du Soleil: Vzdialené svety

 • Velká Británie

  Cirque du Soleil: Worlds Away

Dokumentární / Hudební / Rodinný / Fantasy

USA, 2012, 91 min

Režie:

Andrew Adamson

Kamera:

Brett Turnbull

Producenti:

James Cameron

Střih:

Dirk Westervelt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  „Come and dream with me“ pronáší k divákům ve Scorseseho Hugovi B. Kingsley coby G. Méliés a přesně tato „kouzelná formulka“ pasuje i na toto snové fantaskní představení Cirque du Soleil. Přičemž pokud se vám toho podaří dosáhnout, máte (z poloviny) vyhráno. Je veřejným tajemstvím, že hranice mezi kýčem a uměním je tenká, ale když se i mně samotnému podařilo mé cynické JÁ (alespoň po dobu jednadevadesáti min) nechat za dveřmi a ponořit do světa fantazie a iluzí, neměli byste s tím mít větší problém i vy. Nic na tom nemění ani fakt (právě naopak), že samotný příběh je prostinký jako sám život, tj; o lidské touze, hledání, lásce... P.S. kvalitní nápadité 3D tomu dává další (netušený) rozměr. To doslova. Aby také ne, když za kamerou stál vizionář J. Cameron.(4.7.2013)

 • Martinibaby
  ****

  Jelikož je to moje první setkání s Cirque du Soleil a nemám s čím porovnávat, tak moje celkové dojmy z Worlds Away byly vesměs pozitivní. Všechno bylo tak nějak kouzelné a nové a barevné a veselé a smutně nostalgické a v mnoha případech až dechberoucí. Celou dobu mě ale strašně mrzelo, že se toho v určitých chvílích v záběru dělo neskutečně mnoho. Do té míry, že jsem nebyla schopná pořádně sledovat vlastně nic a měla jsem pocit, že mi toho spousta uniká a že bych se na to musela podívat tak desetkrát, abych byla spokojená a "v obraze". Tudíž si myslím, že méně by tu často bylo více a nerozumím tomu záměrnému přehlcení diváka.(31.5.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Slavné vystoupení slunečního cirkusu, tentokrát podpořené "filmovým" příběhem v režii jednoho z mistrů Pixaru. Opět nechybí neuvěřitelné akrobatické kousky ani působivá vizuální stránka, ale filmové pojetí mi zde příliš nesedí.(26.5.2013)

 • Frajer42
  *

  Co si budeme povídat. K tomuhle divadýlku jsem se dostal pouze díky 3D, jinak bych o něj ani velkým obloukem nezavadil. Celkově se mi to téměř vůbec nelíbilo. Příběh, ať už měl symbolizovat cokoli, jsem samozřejmě absolutně nepochopil a ani jsem se o to nesnažil, protože, jak už jsem se o řádek výše zmínil, absolutně mě to nebavilo. Sem tam zazní nějaká pecka od brouků a sem tam udělá někdo velmi působivé saltíčko. Nic víc a nic méně. K tomu si přidejte 3D, které kromě veškerých titulků nějaký výraznější 3D moment nemá. Postavičky, když moc, vylézají z obrazovky asi do vzdálenosti čtvrt metru, a to tak maximálně párkrát za film. Už jsem viděl dříve jeden z předešlých cirkusů a ten se mi líbil mnohem více, ačkoli měl rozměry sotva dva. Tohle byla slabota a já mohu hodnotit maximálně hvězdou.(22.12.2014)

 • sochoking
  *****

  Magický svet cirkusu, aký ho nepoznáme. Nadupaná choreografia, namakané performance všetkých artistov, úchvatné kostýmy a zmysly zbavujúca muzika vytvorili zážitok, z ktorého som sa skoro p*sral! Jednoducho fantázia, až ma kríže a šlachy boleli! Som zvedavý drahí priatelia, čo na to poviete vy... P.S. Hlavný atlét Aerialist mal neuveriteľný účes... :-)(6.3.2013)

 • - Film obsahuje sedm aktů představení Cirque du Soleil, které hráli v Las Vegas v roce 2011. Jedná se o "O", "Kà", "Mystère", "Viva Elvis", "Criss Angel Believe", "Zumanity" a "The Beatles Love". (Neffy)

 • - Natáčelo se 37 dnů během tří období, a to od října do listopadu v roce 2010 v Las Vegas, v prosinci 2011 na Novém Zélandu a v únoru 2011 opět v Las Vegas. (Neffy)

 • - Andrew Adamson inspiraci čerpal z klasik jako je Fantazie (1940) z dílny Walta Disneye, Alenka v říši divů (1951) od Lewise Carolla, Čajkovského "Labutí jezero" či jeho vlastní osobní zkušenosti ze sledování pojízdného cirkusu v Mexiku v roce 2000. (Neffy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace