Jeden hot a druhý čehý

Komedie

Francie, 1978, 97 min

• WANDRWALL

Méně vydařené gagy.(12.8.2010)

Ztřeštěná a svým způsobem romantická komedie, která ovšem romantiku podává originálním způsobem. Annie Girardotová je skvělá a s Funesem se skvěle doplňuje. Příběh jako takový je sice hodně řídký, ale celé je to bláznivé a současně milé, hustě poseté vtípky a situacemi, které člověku nedovolí sundat úsměv z tváře, čímž mám na mysli zejména továrnu v domě, hlavně pak v ložnici. "Nemůžete vrtat a brousit potišejí?" Přitom to zůstává příjemně sedmdesátkově střídmé.(30.6.2012)

Klasická Funésovka, která je vtipná a opět velmi bláznivá, tentokrát si Louis ze svého domova vytvoří továrnu, s čímž samozřejmě nesouhlasí jeho manželka a zde začíná ta pravá sranda. Nejlepší Funésovka to není, ale vtipné to je i tak.(8.7.2016)

Typická funésovka, která je vlastně "jen" složená z precizně provedených komických etud. Tak to musíte brát, protože jako regulérní film se vám to líbit nebude.(27.4.2003)

V mnohých scénách jsem se doopravdy nahlas smál. Líbil se mi nápad udělat z domu továrnu, v ložnici stroje, přesně v sedm hodin začnou dělníci pracovat, manželé vedle nich spí v posteli :) No a uznejte, jak dokonale hraje pan Guillaume (Funes) kulečník! :D(11.8.2008)