Jeden hot a druhý čehý

Spat, The

The Discord

Komedie

Francie, 1978, 97 min

Řada skvělých gagů (návštěva plesu, kde si Guillaume nasadí svou vlastní masku, kulečník, proměna domu v továrnu). Asi budu černá ovce, ale jako malý jsem panu Guillaumovi v jeho ničitelských snahách fandil. Ekologie, na tu já jsem nikdy nebyl. "Můj volební program se skládá ze tří bodů. Za prvé: plná zaměstnanost. Za druhé: plná zaměstnanost. Za třetí: plná zaměstnanost." (181.)(8.4.2007)

Vodič: Klid! Funes: Veď sú to moje nervy, ne? Typický Zidi, precízny v situačnom humore, kde Funesovi rola strýka Držgroša sadla ako šerbeľ na riť. Škoda len, že jeho vila nemala toľko priestoru na veľkolepé pády a kaskadérčinu ako v L' Animal. Takto sa film sem tam topí v detinských dialógoch. Ale kedže hneď na to, popadajú černochovi súčiastky a ja vyprsknem od smiechu dá sa to odpustiť.(6.7.2011)

Louis de Funés a Annie Girardot opravdu vytvořili jedno z nejnezapomenutelnějších manželství v dějinách klasické francouzské komedie... Po prvním shlédnutí tohoto filmu jsem byl nadšen, nadšení vystřídalo pouze potěšení, ale pozor! i tak velmi nadprůměrné. Jenom si dovolím podotknout, že Louis tady ztvárnil jednu ze svých nejméně sympatických figur...ovšem v jeho podání... PÁNOVÉ...VŠICHNI TŘI: CHCETE POJMOUT TYTO SLEČNY ZA MANŽELKY.....I.....ODEVZDAT MI SVŮJ HLAS???!!!(19.4.2003)

Jeden z tech lepsich filmu s Funesem, kterymu pomohla ucast Annie Girardot, ktera je jako Funesuv protiklad fakt skvela. Krom toho je tu Funes docela za parchanta. Dej je vcelku originalni a zaver je vynikajici. Do toho tu je spousta skvelejch vtipu a slusna hudba. Filmu nedam 5* proto, ze se tvurci az moc spolehali na to, ze se divaci budou furt dokola bavit u sledovani stroju v dome a tak sem nacpali dost podobnejch scen.(29.10.2006)

Klasická Funésovka, která je vtipná a opět velmi bláznivá, tentokrát si Louis ze svého domova vytvoří továrnu, s čímž samozřejmě nesouhlasí jeho manželka a zde začíná ta pravá sranda. Nejlepší Funésovka to není, ale vtipné to je i tak.(8.7.2016)