Jeden hot a druhý čehý

Spat, The

The Discord

Komedie

Francie, 1978, 97 min

Funèsov humor, ktorý stavia predovšetkým na spôsobe jeho vystupovanie, je stále na to isté kopyto. Takže pokiaľ sa nevyčaruje k tomu lepší scenár alebo absurdnejšia postava, dá sa zasmiať vyslovene len na ňom. Tu sa však čudujem, že to neplatí, pretože ten nápad bol ako šitý na kvalitné zasmiatie. Vadila mi prílišná absurdnosť postavy a činov Bernadette (Girardot) a sentimentalistika ich vzťahu. 70%.(28.11.2007)

Hezká komedie, taky aby ne, už mě ale zdaleka nebere jako dřív.(1.9.2011)

V mnohých scénách jsem se doopravdy nahlas smál. Líbil se mi nápad udělat z domu továrnu, v ložnici stroje, přesně v sedm hodin začnou dělníci pracovat, manželé vedle nich spí v posteli :) No a uznejte, jak dokonale hraje pan Guillaume (Funes) kulečník! :D(11.8.2008)

Milá francouzská komedie s typicky vzteklým Funèsem a velmi osobitou Girardot. Už jen toto spojení působilo dost lákavě. Příběh je hodně vynalézavý a obsahuje spoustu bláznivých a absurdních situací. Samozřejmě také obsahuje i slabší momenty ale už jen pro herecké výkony a dost vtipných scén se musí hodnotit nadprůměrně.(24.3.2013)

Opravdu hodně střelená komedie (i na poměry De Funese), místy tak bizarní, až roztomilá. Nicméně Mistr natočil i zábavnější kousky.(3.8.2002)