Jeden hot a druhý čehý

Spat, The

The Discord

Komedie

Francie, 1978, 97 min

Tak z tohohle nemůžu. Továrna v domě, skleník zmražený, zahrada proměněná v močál a vše nakonec vyšlo vniveč.(26.2.2006)

Vodič: Klid! Funes: Veď sú to moje nervy, ne? Typický Zidi, precízny v situačnom humore, kde Funesovi rola strýka Držgroša sadla ako šerbeľ na riť. Škoda len, že jeho vila nemala toľko priestoru na veľkolepé pády a kaskadérčinu ako v L' Animal. Takto sa film sem tam topí v detinských dialógoch. Ale kedže hneď na to, popadajú černochovi súčiastky a ja vyprsknem od smiechu dá sa to odpustiť.(6.7.2011)

Po boku Louise de Funèse se za léta vystřídala řada filmových manželek, z těch méně známých mě namátkou napadá Yvonne Clech, Paulette Dubost, Andréa Parisy nebo Dominique Davray, k větší slávě měla nakročeno Claude Gensac, která s ním hrála nejčastěji. A pak v závěru jeho kariéry někoho napadlo spojit ho s tehdejší největší ženskou hvězdou. Překvapivě se nekonal takový úspěch, jaký si asi tvůrci slibovali, přitom spojení Louis de Funès-Annie Girardot muselo podle mě působit dost lákavě. Pro mě je dodnes Jeden hot a druhý čehý výborná zábava s dobrými dialogy, i když některé frky jsou tak pitomě jednoduché, až to bije do očí (třeba počítání dělníků před spaním). Nicméně ve druhé půlce Annie Girardot dodržela svou tehdejší trade mark emancipované a všeho schopné ženy.(1.8.2012)

Specialista na komedie Claude Zidi rozhodně nezklamal. Skvělá komedie, která přímo srší typickým francouzským humorem, které to pravé ořechové dodává Louis De Funes a Annie Girardot mu skvěle sekunduje. Tento film zkrátka nemá chybu a neomrzí ani po letech!!(6.12.2009)

Louis de Funés a Annie Girardot opravdu vytvořili jedno z nejnezapomenutelnějších manželství v dějinách klasické francouzské komedie... Po prvním shlédnutí tohoto filmu jsem byl nadšen, nadšení vystřídalo pouze potěšení, ale pozor! i tak velmi nadprůměrné. Jenom si dovolím podotknout, že Louis tady ztvárnil jednu ze svých nejméně sympatických figur...ovšem v jeho podání... PÁNOVÉ...VŠICHNI TŘI: CHCETE POJMOUT TYTO SLEČNY ZA MANŽELKY.....I.....ODEVZDAT MI SVŮJ HLAS???!!!(19.4.2003)