Jeden hot a druhý čehý

Spat, The

The Discord

Komedie

Francie, 1978, 97 min

"Jsme svoji třiadvacet let. To není málo, už nejsem nejmladší. Obdivuju tě, že mě stále ještě miluješ, ale teď se bude spát." Tak láska Guillauma s Bernadette byla vynikající, jejich nenávistný politický boj taky, ale trochu mne zklamalo, že počítání dělníků kvůli uspání na mě nefunguje. Nicméně mě hodně pobavila Guillaumova nenávist ke konci měsíce, kde musel vyplácet dělníkům šeky úměrné jejich velikosti a k tomu samozřejmě politika plné zaměstnanosti, demoliční kulečník a spousta dalších gagů vyplývajících z přítomnosti továrny v domě. Na mě zkrátka jejich škádlení funguje.(30.11.2016)

• Marek1991

Legendárny súboj talentov v jednej rodine, ktorý vás buď chytí za srdce alebo nie. U mňa z toho vznikli asi také pocity, že to bol zapletený a divoký film, ktorý ma nebavil.(26.5.2012)

Louis de Funés a Annie Girardot opravdu vytvořili jedno z nejnezapomenutelnějších manželství v dějinách klasické francouzské komedie... Po prvním shlédnutí tohoto filmu jsem byl nadšen, nadšení vystřídalo pouze potěšení, ale pozor! i tak velmi nadprůměrné. Jenom si dovolím podotknout, že Louis tady ztvárnil jednu ze svých nejméně sympatických figur...ovšem v jeho podání... PÁNOVÉ...VŠICHNI TŘI: CHCETE POJMOUT TYTO SLEČNY ZA MANŽELKY.....I.....ODEVZDAT MI SVŮJ HLAS???!!!(19.4.2003)

byla to super komedie k zasmátí , ale bylo to moc přehnaný a nic se nemá přehánět zase, takže 3 zasloužený :)(5.7.2010)

Znám lepší filmy jak s Annie tak Funèsem, ale stejně dám ****(22.5.2014)

• - V jedné scéně je paní Bernadette (Annie Girardot) tázána na svůj věk, přičemž odpoví, že je o 17 let mladší než manžel (De Funés). Mezi Girardot a Funésem byl přesně takový věkový rozdíl i ve skutečnosti. (ClintEastwood)

• - V roce 1979 získal snímek cenu Zlaté plátno na stejnojmenném německém festivalu. (dydy79)

• - Natáčení probíhalo od listopadu 1977 do ledna 1978, pařížská premiéra se konala 22. března 1978. Jenom v Paříži za první týden promítání vidělo film více než 200.000 diváků, v celofrancouzském srovnání za rok 1978 se film dostal na třetí místo a v kinech jej zhlédly více než dva milióny diváků. (argenson)