Príbeh filmu sa odohráva v malom ruskom meste, kde po páde socializmu akoby neexistovala žiadna budúcnosť. 16-ročnú Lilyu jej matka zanechá doma a odíde so svojím priateľom do USA. Opustená Lilya sa začne prostituovať a nádej nachádza až keď stretne Andreja. Ten jej sľúbi lepšiu budúcnosť vo Švédsku. Keď však dorazí do vysnívaného kapitalistického sveta, prichádza na to, že jej rytier na bielom koni ju podviedol a v skutočnosti je zapojený do obchodu s bielym mäsom. Tento tragický príbeh mladého života, ktorý nikdy nedostal šancu, je vďaka dokumentaristickému štýlu plný autenticity. Zaoberá sa nielen aktuálnym problémom úpadku mládeže v zlých sociálnych podmienkach, ale aj bezradnosťou adolescentov nechaných napospas krutému svetu. (oficiální text distributora)

Pokri

Keďže som včera videl tematicky podobný film Unesené, neubránim sa porovnávaniu. Ale vlastne nie je veľmi čo porovnávať. Tento film je úplne iná liga. Skvele zvolený dokumentaristický štýl pridávajúci na autenticite (z komentárov mám pocit, že mnohým ľuďom uniká zásadná vec, ktorou je skutočný príbeh Dangoule Rasalaiteovej), oveľa uveriteľnejšie charakterové vykreslenie sympatickej hlavnej postavy, do toho dobre zvolená hudba. Neviem veľmi, čo tomu vytknúť, vôbec mi tu nechýbalo viac naturalistických scén, keďže sa ide po dramatickej linke príbehu. ()

Liya

Krystalicky čistá depka. Po Requiem for a Dream druhý film, po jehož skončení mi bylo špatně od žaludku. Nesmírně sugestivní a velmi dobře natočený snímek pojednávající o jednom hodně palčivém problému současnosti, který si normálně asi ani neuvědomujeme... Lilya 4ever vám otevře oči. ()

Gina.

Nejdepresivnější film, kterej jsem kdy viděla.Takhle si přestavuju drama. Děj odehrávající se na sídlišti je neuvěřitelně šedej a sirovej, stejně jako celá atmosféra filmu a i život jednotlivých postav. Výkony herců jsou skvělý a vše působí tak realisticky, že jsem si po skončení filmu jen říkala jak neuvěřitelný štěstí mám, že žiju život jakej žiju. ()

Stydlivka

Krásná ukázka toho, jak se naivní dětství může změnit v peklo. Lilja, to je ruské děvče, co se těší na to, až se odstěhuje do ciziny s maminkou. Skutečnost však dopadne jinak, neboť Lilja zůstane doma opuštěná. Následuje jedna rána osudu za druhou. Na Lilje je až zvláštní, že i když žije tak, jak žije, tak v ní pořád zůstává naděje, naděje, kterou přidušuje každá další rána. Nejhorším okamžikem pro mě bylo, když se ona sama zachovala jako její matka a také opustila někoho, kdo ji měl strašně rád. ()

maxi_tom

Do určitej miery úmyselne vykonštruovaný smutný príbeh, ktorý poukazuje na úpadok spoločnosti a zneužívanie bezradnosti mladých ľudí v zlých sociálnych podmienkach. Najväčším pozitívom filmu je minimalistické a uveriteľné vykreslenie príbehu, kedy je divák počas sledovania neskutočne ponorený do atmosféry filmu. Lukas Moodysson odviedol skvelú prácu. Plus je tu ešte výborná krásna Oksana Akinšina predstaviteľka Lilye. Páčila sa mi symbolika s anjelmi a samozrejme hudba (Rammstein, TaTu, Double N...). Celkovo kvalitný európsky film, ktorý chytí za srdce. 4* (8/10). ()

desod

Peklo na zemi ..............celý příběh je hodně čitelný ,předvídatelný přesto donutí diváka sledovat utrpení až do konce. ()

V lednu k filmům i přednáška a výstava

V lednu k filmům i přednáška a výstava