Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

wick

O klukovi, kterému chybí táta...a kamarádi. Tak o prázdninách najde dočasně náhradního tátu a nové kamarády na koupališti. To je celé. ()

punco

Úplne zbytočný film ktorý vobec nemal vzniknúť. Dej oničom, dramatické momenty veľmi slabé, nuda ako prasa, takto prázdniny nevyzerajú ani keď si ťutko typu Duncana. Pretrpel som do konca, okamžite zmazal a už o tom nechcem počuť. Hviezda za Rockwella... ()

Ironhead

Jako pro mnoho jinych byl pro mne tenhle film velmi prijemnym prekvapenim. Nastesti se vubec nedrzi klasickeho americkeho klise komedii a stredoskolacich, kdy se z loosera vyklube behem filmu superman ktery prevalcuje tu "zlou" sportovni hvezdu jeho skoly. Je to proste o jednom nechtenem lete pubertaka s ponekud disfunkcni rodinou v prostredi okorenenm relanymi figurkami opsanymi z relneho zivota. A tak to ma bejt ;) btw... Sam Rockwell stejne jako jeho filmova postava jsou naprosto uzasni sympataci ;) a za zminku stoji i "zaporak", ktetereho si vyjimecne tentokrat strihnul Steve Carell ;) ()

r007

Musím říct, že k tomuto filmu jsem přistupovala dost skepticky, moc jsem nevěřila těm hvězdičkám v hodnocení. Ale Duncan mě dostal...Zavzpomínala jsem si na svá mladá léta a úplně jsem s ním soucítila. Myslím že dialogy s Trentem jsou výborné a občas jsem měla chuť ho něčím praštit. Owen pak je postava, na které stojí půlka filmu. Bylo by možná lepší, kdyby z toho tvůrci nechtěli udělat ke konci doják a odpustili si tu jeho proměnu ( myslím tím ten polibek na závěr ). Pak bych asi přidala pátou hvězdu. Rozhodně je to ale film,který stojí za to vidět! ()

kolodej1

zajímavý film o klukovi, který se díky působení své matky a jejího přítele cítí jako naprostý outsider a taky se podle toho chová, náhodou potká chlápka, který ho probere, dodá mu sebevědomí a najednou je z něj fajn kluk, s kterým může být i zábava. Zrovna tak byla zábava i s celým tímto filmem, především pak scény na bazénu, které byly zárukou dobrého humoru. Film, kterým si člověk může připomenout pohodu volných letních dnů i vlastní dospívání. Moc příjemný snímek, na který se rád po čase podívám znovu ()

listo

Nepříliš veselý film s divnou atmosférou plný šablonovitých postav. Hlavní hrdina je uťápnutý pubescent s ramenama svěšenýma tak nízko, že představitele hlavní role musely bolet záda ještě pár měsíců po natáčení. Jeho matka zklamaná předchozím životem se snaží žít ten nový tak vehementně, že je jí ukradené, kde se její jediné dítě celé dny toulá a na to, že je príma klučina, přijde až poté, co předvede hustý trik na tobogánu. Nový fotřík je pedantský kokot, sousedka výstřední kráva a tak bych mohla pokračovat. Jedinou mírně sympatickou roli si střihnul Sam Rockwell, i když jeho zájem o mladé hochy by s trochou nadsázky zajímal nejednoho erudovaného psychologa. Nuda to sice nebyla, i tak snímek dokázal většinu času spíš lézt na nervy. ()

Sharlis

Veľmi podarené. Dobre obsadené. Nedá sa nespomenúť Sam Rockwell, ktorého za posledných pár rokov keď vidím vo filme, tak hrá neskutočne perfektne a charmizmaticky. Rozhodne vytiahol všeobecné hodnotenie. Keep it real Sam. ()

imaginer21

První půlka mírně nudí, ale jakmile se octneme ve vodním parku a na scénu přichází ultra-pohodář Rockwell (tyhle věci by měl hrát častěji, dokonce v něm vidím charizma potenciálního MacGyvera), je vymalováno. Vše se rozvítí, rozhýří optimismem, naladí na správnou letní strunu a vy jen chcete, aby toho zvedání se ze dna depky mladýho puberťáka pod dozorem hravého Ovena bylo dvakrát-třikrát víc. A nepateticky kýčový happy-endový závěr potěšil. Dává smysl. ()

taibrek

tento film som proste zožral aj s navijakom. Prostredie vodného parku, zápletkou, letnou láskou proste môžem. Pohodový film, ktorý rozosmeje, ale aj dá človeku možnosť zamyslieť sa nad životom. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

PTuranyi

Nezabudnuteľné prázdniny sú filmom o dospievaní, ktorý vytvára príjemný mix pohody, zábavy s trpkou príchuťou problémov dospelých a dospievajúcich. Duncan je typický outsider, ktorý nezapadá medzi rovesníkov a na rodinnej dovolenke pri mori v podstate ani žiadnych nemá. Spoločnosť mu okrem mamy, nevlastného otca, ktorý mu dáva zabrať a sestry ktorá ho ignoruje, robia rodiny priateľov rodičov. Tie však tvoria starší puberťáci a škuľavý Peter, ktorý je pre zmenu zasa o dosť mladší. Rodičia riešia svoje problémy, vzťahy, nevery a Duncan sa cíti osamelý, preto sa túla po okolí a narazí na Owena pracujúceho v akvaparku. Ten so svojím neomaleným zmyslom pre humor sa stane jeho priateľom spolu so Susannou od vedľa, ktorá je outsiderka ak on. Duncan tak nakoniec strávi príjemné prázdniny, nájde nových priateľov a svojím spôsobom dospeje. Produkcia je kvalitná, herci dobrí a hoci humor je občas na hrane, nikdy nespadne na úroveň Prcičiek. 75% ()

HonziKaja

Sympatická věc která mění nálady jak zatáčky na tobogánu ale nakonec ve vás nechá hřejivý pocit. Prostě typická vysluněná Sundance věc. Skvělý Rockwell i Carrell sice strhávají pozornost z hlavních postav ale to ve výsledku vůbec nevadí. Jen škoda že jsem to neviděl v létě, ta atmosféra z toho úplně sálá. Hold it, hoooold it... and you're ready to hold. ()

Raziel811

Milé překvapení od filmu, kde jsem nečekal nic. Obvykle nemám moc v oblibě autory, co si napíší a zrežírují vlastní film, ale tohle je vyjímka a hodně tomu dopomáhá výkon Sama Rockwella. ()

hussky

Film mě mile překvapil a nadchnul ! :-) Můžu vřele všem doporučit a klidně bych se na něho podíval znovu. ()