Nezapomenutelné prázdniny

• USA The Way Way Back (více)

to_ma

Nesmírně příjemný, klidný, náladu zvedající film, nehledaný, nepřekombinovaný příběh. Zdá se být takový nenápadný, ale nezapomíná se na něj. Ale co ten český název? Ten by mě nejspíš odradil. ()

xSimax

Pěkná práce. Takový příjemný rodinný film, který si na nic moc nehraje, svým tempem na nic netlačí a nenutí k hlubokým úvahám a sebereflexi. Bez Sama Rockwella, by to byl v podstatě televizní film, ale díky němu je z toho lehká letní komedie, která pobaví a neurazí, což je nejčastější problém většiny amerických komedií. Nevím, jestli jsem ve věku hlavního hrdiny chtěl mít takového kamaráda, ale dnes bych ho po shlédnutí tohoto filmu bral :) ()

nignignigga odpad!

Nepamatuju si kdy naposledy by mě něco tak rozzuřilo, natož FILM. Všechny postavy mě tak štvaly, až jsem měl chut něco zničit. Ten kluk byl prostě na ránu... Steve Carell taky... vesměs úplně všichni. Chtěl jsem se podívat na komedii a vybaflo na mě něco "divnýho" bez vtipu. Vydržel jsem se na to koukat 30 minut s tím že jsem to hned smazal. Vůbec tomu nedávám šanci dokoukat to celé. Už jenom vzpomínka na to co jsem doposud viděl mě burcuje krev v žilách. Možná to má delší rozjezd, ale co je moc to je moc. ()

lineker

Možná bych šel i na vyšší hodnocení, ale značná infantilnost postavy Sama Rockwella, která mně opravdu iritovala to nedovolila. ()

BR23

Toto je presne ten typ filmu (žial zistil som to až ku koncu kedže som čakal že sa to nejako zmení) ktorý nenávidím. úplna pichovina. Akože odrastené americké teen decko čo má polovičnú rodinu, zle si vychádza so svojim nevlastným tatom, spoznáva na dovolenke, na ktorú sa mu samozrejme nechcelo, pretože je to poiebaný sr4č, lebo mal ,,temné obdobie,, a krámy (ach ako ja nenávidím takéto zduté decká) stretáva pohodového chlapíka (pasáž kamarát s vodičským znelo trocha úchylne) spoznáva nejakú čaju, ktorá si ho akože najprv nevšíma bo je to husa, ale ked si americký tíneger začne viac veriť, tak sa okolo neho začne krútit, rozprávať mu debiliny ktoré fakt nikoho nezaujímajú (vidno že ani hl. postavu nie) akože chce vyplniť trápne ticho alebo ho utešiť, heh, dalej konfrontuje svojho otčima, len zato že sa stretáva s inou ženou než s jeho (hl. postavy) matkou ved jasné ked mu otčimovi jeho matka nedá...atd... už ani nemám na to nervy ... Ukončím to: jediné čo sa mi občas lúbilo bolo pôsobenie toho týpka Sama Rockwela ktorého som celý film považoval za Nortona Edwarta :D P.S: už neviem aká to bola scéna, nespomeniem si, a nechcem to už NIKDY vidieť, ale tuším sa potrebovali nejako kontaktovať a bol z toho problém... to nemajú mobil? :D Debili. :D Scenár úplne na pichu... ()

Kat_u_lik

Podle úvodní fotky jsem si myslela, že to zase bude nějaká sexuální teenagersková komedie. Nepřečetla jsem si ani "úvodník" a prostě jsem si ten film pustila, a dobře jsem udělala. Nic od toho filmu neočekáváte a on vás překvapí sám. Je to jako by jste vzali kameru do ruky vy sami a šli vedle k sousedům točit film. Je to takový film ze života, plný nepochopení puberťáka, který chce ochránit svoji mámu, o nafoukané nevlastní sestry a věčně opilé sousedky... Je to velmi citlivě, s pochopením natočený film a se spostou skvělé hudby. A Samovi Rockwelovi (postava Owena) můžeme jeho postavu v takovém věku jen závidět, jak bylo tady už několikrát řečeno, ta role playboye mu neskutečně sedla! Hodnotím 5* ()

drovi

Kvalitne natočená vzťahová oddychovka o problematike dospievania s rozvedenými rodičmi. Je to presne o tom keď si Vás rodičia nevšímajú a vy hľadáte miesto, kde budete šťastnejší. Tvorcom sa to podarilo vystihnúť a bolo to priamo zo života. Sam Rockwel ma veľmi milo prekvapil a pripísal si u mňa plusové body. Hudba bola vybratá super a ladila so scénami aj s prostredím. Milé, zábavné a plné správnych emócií. Je to film, ku ktorému sa o rok veľmi rád vrátim. :) ()

Josefka

Film od kterého jsem nic nečekala. O to větší bylo mé překvapení. Milá komedie o tom, že puberta někdy bolí. A umí bolet fakt hodně. ()

tehol

dost nadhodnocene, protoze ve skutecnosti to nijak nevybocuje od ostatnich podobnych komedii. jo jasne je to pohodove a kdyz mate spravnou naladu, tak z toho muzete byt nadseni. jenze tohle umi kazdy druhy film.. od jima rashe bych cekal odvaznejsi veci ()

PRASÁK

Dvojice americkejch režisérů, scénáristů a herců Nat Faxon a Jim Rash dala hlavy dohromady a v roce 2013 v režisérských křesílkách zadebutovala filmem „Nezapomenutelné prázdniny“ (The Way Way Back). Přišel je na pouhých 5 miliónů americkejch dolarů a dosud vydělal přes 26 miliónů. Jde o velice milej, příjemnej a legrační snímek, kterej lze zařadit do kategorie nezávislej. 14-letej Duncan (herec Liam James), hlavní postava celýho filmu, je věčně nespokojenej mladík, kterej nenávidí všechny kolem sebe, přestože žije a vyrůstá v takřka kompletní a harmonický rodině. Jeho život se změní v okamžiku, kdy se o letních prázdninách seznámí se správcem místního vodního parku Owenem (herec Sam Rockwell) a mladíkův životní postoj se postupně otáčí vo 180 stupňů k lepšímu chápání okolního světa. Tenhle film si odbyl svou premiéru na filmovým festivalu Sundance 21. ledna 2013 a do českejch kin se vůbec nedostal. V Čechách jej na DVD 15. ledna 2014 vydala společnost Bontonfilm. ()

BlackBarron

Prvních 20minut filmu jsem myslel, že to vypnu. Přišlo mi to jako hrozná kravina, ale po nástupu Owena (Rockwell) na scénu se to otočilo, toho herce mám fakt rád a tahle pohodová postava mu dokonale sedla. Film má spoustu vad, ale scény z vodního parku jsou bez chybičky. Režisérská dvojice coby zaměstnanci parku jsou též úžasní. Už jen kvůli tomu se stojí na to podívat. 78% ()

Sejkorka

Docela milý film, kde nesympatičtí herci hrají nesympatické postavy (Steve Carell, Toni Collette) a naopak (Sam Rockwell). AnnaSophia Robb (Most do země Terabithia) je nejlepší. Na opačném pólu kvality se nachází Liam James, představitel hlavního hrdiny. Třeba je to tou rolí, ale po většinu filmu je nemastný/neslaný, i ve chvílích, kdy by mohl být mastný slaný. Vodní park je super, jen si říkám, mohl by se tobogán ucpat třemi těly tak, že by je pak mohlo vyprostit čtvrté, byť těžkotonážní ? ()