Harry je bláznivý profesor. Utekla mu žena a on teď dělá všechno proto, aby zapoměl. Klidně se upřednáší k smrti a každý večer upadne z únavy do bezvědomí s nadějí, že zítra se třeba už nemusí probudit. Je to k zlosti, ale většinou nic nejde tak jednoduše, jak si naplánujeme. A tak Harry za sebou na každém kroku vláčí svou minulost. Jednoho deštivého dne ale potkal Georgese. Beznadějný případ, který nestojí za zmínku. Ale světe div se, tenhle odepsanec dal Harrymu pořádnou lekci, ve které se mluví něco o smyslu pro humor, pohodě a radosti ze života. (Bonton Home Video)

rybitvi

Zápletka filmu není nijak originální, mohli jsme ji vidět i ve spoustě jiných filmů, leč Osmému dnu lze přičíst k dobru podmanivý herecký výkon neherce v roli Georga a především fantazijní hudební výstupy jeho oblíbeného latinsko-amerického interpreta spolu se vzpomínkami na maminku, opravdu dojemné. ()

sweeta666

Pro někoho možná ohrané téma, jak lidé s Dawnovým syndromem překvapují svou spontánností "zdravé" lidi a pozitivně tak zasahují do jejich života... Tento snímek sice prolíná toto téma taky, ale dle mého názoru střízlivým způsobem. Úsměvný a zároveň dojemný snímek! Film splnil má očekávání od filmu: odtrhnout mě od všední reality. Doporučuji ke shlédnutí :-) ()

from

Mistrovské dílo z dílny Jaco van Dormaela. Přesvědčivé herecké výkony v dojemném příběhu. Mentálně postižený Pascal Duquenne (cena za mužský herecký výkon na MFF v Cannes 1996) v nezapomenutelné roli Georga...V další hlavní roli exceluje Daniel Auteuil, možná ve svém nejlepším hereckém výkonu vůbec. ()

ddf76

Uzasny snimek. Zatim vrchol v hrecke kariere Daniela Auteuila. Skvele mu sekunduje Pascal Duquenne v roli mentalne zaostaleho chovance ustavu, ktery ma take sve tuzby a prani jako kazdy clovek. V moji fiilmotece patri mezi moji top ten. ()

jenjan

„Nechci se milovat s manažerem..“ No to já taky ne.. I když mě handicapovaný Georges občas zabrnkal na nervy, předvedl zde obdivuhodný výkon. Harry byl sympaťák a už tak trochu nevěděl kudy kam a tak se kluci doplnili.. Výsledkem je velmi lidský film.. ()

Majkak

Schéma není ničím překvapivé: přepracovaný manažer, se kterým se nedá žít jako s partnerem, se střetne s čistou duší mentálně jinak uspořádaného člověka. Škoda, že celý film nedokáže udržet dobře rozjetý začátek. K dokonalosti by potřeboval zkrátit a mírně ukáznit třetí třetinu. Georges je skvělý, umí skvěle přiblížit život lidí s Downovým syndromem. ()

Mitisko

Vyvolalo to vo mne iba negatívne pocity, nechcem byt neludský ale takýto ludia by nemali žiť, trapia sa aj oni aj ich blízky... Je to smutné a možno nehumánne ale dnes je doba zlá a takýto ludia nemajú šancu prežiť. Je to ako keby sme sa snažili o prežitie ryby ktorá nevie plávať ... ()

lakiboy

Ja viem, že je to klišoidný scenár. Všetko to tu už bolo. A aj keď Geroge má trochu viac inteligencie ako by mu bola príroda nadelila, aj tak ten film stojí za to. Pretože, na začiatku nebolo nič, bola počuť iba hudba. A ten záver... taký.... neamerický :-) ()

Monty71

Príbeh s dobrou myšlienkou a kvalitnými hereckými výkonmi avšak jeho príliš silená snaha o navodenie sentimentu u mňa pôsobila kontraproduktívne. ()

RoninNiro

Velmi poučný film o živote a prežívaní. Ľudia s Dawnovym postihnutím dokážu vnímať veci, na ktoré sme dávno zabudli. To my sme postihnutí, postihnutí prácou, stresom, kotrý nam berie všetko pekné, čo život poskytuje, a náš zastrený zrak nam nedovolí vnímať to krásne okolo nás. Otázne je kto je tu chorý a práve na to ti tento film odpovie. ()

milanko8

Dojemně krásný film s netradičním pojetím. Každý chce milovat a chce být milován, každý prožívá v podstatě velmi podobné emoce a dává je určitým způsobem najevo... Zpracování shledání pracovně úspěšného managera, kterému se hroutí rodinný život a touží se setkat se svými malými dcerami, a postiženého Dawnovou chorobou mne skutečně nadchlo. A ani mi tolik nevadila pasáž jak vystřižená z Formanova filmu Lásky jedné plavovlásky (scéna s neposednou roletou). Se slzou na krajíčku dávám za 5 hvězd. ()

tomas_j

Tento film mě úplně rozsekal. Je starý 20 let, ale jeho podstata je snad ještě aktuálnější než v době svého natočení. Civilizace řídící se penězi a úspěchem vs. to, co ve skutečnosti potřebujeme - lásku a porozumění. K tomu ale musíme vnímat - umíme to vůbec ještě? Kdy jste naposledy v klidu pozorovali nebe a mraky nebo zurčící potůček, pociťovali sílu stromů, leželi jen tak na louce? Nebojte se svých citů, ukažte je i svému okolí! ()

Dr.dogous

O tom, jak si na sebe zbyli jeden Downík a jeden ženou opuštěný chlap. Downík byl sice retardovaný, ale měl specifický, dětský pohled na svět, který dokázal obohatit i Harryho. Když skočil Downík, neštěstně zamilovaný, ze střechy věžáku a zabil se, Harry si uvědomí, jaká ztráta pro něj nastala. Jeho přehodnocení priorit, pak dalo i šanci i k navratu manželky.. ()

Normální festival

Normální festival