Pohádka, sen nebo noční můra? Mladý romantik Max (Vincent Cassel) bydlí v Paříži a rád flirtuje, ale rozhodl se oženit. Jednoho dne zahlédne přes sklo telefonní budky Lisu (Monica Bellucci) - okouzlující dívku, s níž před dvěma lety prožil vášnivý vztah. V okamžiku zapomene na všechno, plánovanou cestu do Tokia i na svou snoubenku Muriel. Posedlý Max Lisu pronásleduje a ukryje se v jejím bytě. Je tam však přistižen dívkou jménem Alice, která je Lise podezřele podobná... (oficiální text distributora)

Sunwheel

Filmy, ktoré sledujete celý čas a bojujete v hlave s tým, či poznáte vlastne pointu aby vás na konci vlastne vyviedol z omylu jednoducho zbožňujem. Skvele dopletený príbeh, herecké divadlo a kulisy, ktoré sa točia len v určitých farbách vášne dotvárajúcich jemne stiesnenú atmosféru. Slovíčko mysteriózny by som pri tomto filme ani nepoužil, veď je tak krásne poskladaný z absurdných životných situácií, ktoré sa kľudne môžu stať. Koniec zvýraznil bodku za vetou, ktorú ste ešte pár minút pred ním nemali v hlave napísanú. ()

Dr.dogous

Láska z doby, kdy nebyly mobily, jak bylo vše romantičtější, záhadnější. Lidi se míjeli, stále se hledali a nenacházeli o to více po sobě toužili. Hezký film, ale jen na 72% ()

Frollka

Bohužel jsem taky viděla první americký remake "Miluj mě, prosím" poté až tento, hlavně jsem ze začátku tyhle dav filmy nedávala vůbec dohromady, to mi došlo až po několika desítkách minut. Je fakt, že jediné změny odehrávající se ve filmech jsou snad jen hezčí herečky nebo pochmurná nálada s jiným konce u každého filmu. Popravdě mě nepřesvědčil ani jeden film o nějaké romantické zamilovanosti onoho 4úhelníku, s tím kde používají kameru na natáčení úryvků, ale nemají telefony ? Emaily, PC, nic kromě psaní dopisů ? Pardón, na tohle nemám, jistě za sebe nechám vyřizovat věci nějakou slečnu od vedle, kterou ani pomalu neznám. Herci se snažili seč mohli ale jaksi tam moc co k hraní nebylo, stejné hodnocení jako u amerického remaku 2* ()

Vionoir

Když jsem kdysi viděl tento film ještě na ČT2 ve filmovém klubu, běžely záverečné titulky, a s otevřenou pusou jsem je bedlivě sledoval pro případ, že by v nich byla režisérova adresa - navštívil bych ho s olověnou, asi metr dlouhou trubkou a vysvětlil mu, že takhle filmy probíhat nemůžou a TAKHLE končit prostě nesmí. Film o tom, jak náhody/souhry okolností/nepatrné this&that mohou neskutečně měnit libovolné životy. Útržek novin tady, spadlé klíče tam a všechno jde najednou úplně jinou cestou. Obsedantní zarputilost Vincenta Cassela a roztomilá bezstarostnost Monicy Bellucci a konec... nad konce. Americký remake Wicker Park je proti tomuto plochá historka okresního formátu. ()

injoy

Francouzký originál, který amíci přetočili jako Wickers Park (Miluj mě prosím). Jen se, jak je u frantíků zvykem, nekoná happyend. ()

pepito25

Tak takúto naloženú zápletku som snáď ešte nevidel! Úplná paráda! A akokoľvek by som tipoval, že sa vyvinie najbližších 5 minút, bolo by ťažké trafiť sa. Pritom ani na chvíľu som nemal dojem, že by sa dej pustil logiky. ()

babuca

Bohužiaľ najprv som videl americký klon Wicker Park a až potom tento francúzsky originál. Dnes viem, že pre objektívne hodnotenie by bol lepší opačný postup. Priznávam americký remake sa mi páčil viac ! Asi preto, že som ho videl skôr ? Neviem, ale isté je že muži vo francúzskom originále hrali lepšie ! Ženy sa mi zasa páčili o štipku viac v americkom remakeu, nemyslím fyzicky lebo všetky boli úchvatné, skôr výkonom. Zápletky vrcholili diametrálne odlišne....remake pre mňa prijateľnejšie. Byt neviem úplne objektívne ohodnotiť lebo som ho už porovnával....70-75% ()

StandikK

Ach jo, kdybych tak neviděl americkou verzi asi bych i přes znuděnost vydržel až do konce... Pro mě určitě unikát, poprve američané natočili kopii která je mnooohem lepší než originál. ()

Vlad

Milostný x-uholník par excellence. Dej bol zvláštne zapletený a postavy tiež, pár krát som si síce tiež nebol istý, či sme v retrospektíve, alebo v súčasnosti, ale to všetko to klapalo výborne. Vyššiemu hodnoteniu odo mňa bráni fakt, že Romane Bohringer má krásne veľké "oči" a pritom sme ich ani poriadne nevideli a Monica Bellucci detto a z nej sme videli ešte menej. Škoda, tak som sa na to celý film tešil! 75% ()

phoenix9

Filmy ktoré sú točené formou mozaiky mám v oblube , ale len tie , ktoré fungujú. Tento áno a fakt dobre. Herci sú skvelý počnúc Vincentom, Monicou a tiež Romane , podavajú dobré výkony a role im sedia. 83 % ()

lineker

Působivý "puzzle" film z atmosferické Paříže. Skládačka je tentokrát dávána dohromady v různých časových linií děje a člověk musí zůstat soustředěný, aby se dočkal výsledného efektu, který vyzní zcela nehollywoodsky, což filmu jednoznačně prospělo. Působilo na mne kouzlo Paříže, půvabných hereček, charismatického Cassela. ()

andy60

Režisér si zřejmě řekl - čím více zamotané, tím lépe, k tomu hodně dějových zvratů - více či méně pochopitelných, ale já výsledek moc chválit nemohu. Začalo to slibně, ale s přibývajícími minutami se to začalo proplétat a zamotávat tak, že jsem se přistihl, že mě to už ani moc nebaví sledovat. ()

BStone

Zajímavé drama o neobvyklém milostném trojúhelníku, kde Vincent Cassell je tradičně výborný a Monica Belluci je jako vždy úchvatná. Casell předvědčivě hraje zmrda bez skrupulí, který aby dosáhl svého neváhá prohledávat lidem byty apod. Svoji ujetost pak zdůvodňuje láskou. Přesto mě americký remake zaujal více, i když uznávám, že originál má postavy přece jen lépe napsané a propracované. Závěrečná pointa u mě body nezískala - připadá mi to, že se hrálo především na závěrečné překvápko, ale uvěřitelné to až tak nebylo. Takže ačkoliv Cassel "remakového" Harnetta jednoznačně předčí, dávám body a přednost přece jen krásné Diane Kruger, která půvabem a herectvím s Monicou drží krok. 65% ()

Sejkorka

Zajímavý film s výborným scénářem a krásnou Monikou. Nicméně, sportovní terminologií, je to takové překombinované. Už je prázdná branka a stejně následuji přihrávka na (snad) lépe postaveného hráče. Že Lisa nepřežije mi bylo jasné od chvíle, kdy se objevil její poslední šaman. Ale úplný závěr na letišti, on pošahanou Alici najednou miluje víc, než Lisu a ona, když dosáhla svého, tak mu uteče. Jo, život není jednoduchej. Jsem zvědav, co na to Američani. Chystám se na Miluj mě prosím ... ()

caj2014

Perfekný, prešpekulovaný príbeh s filozofickým záverom. Ale aj kaleidoskopickým roztrieštením, ktoré prekryje pointu. 4* ()

Honzyg

Na Byt jsem koukal až po zhlédnutí Miluj mě, prosím (2004) (4*), abych se seznámil s jeho francouzskou předlohou. Po většinu stopáže jsem byl překvapen, jak moc je tato předloha v remaku následovaná. V mnoha ohledech se jedná prakticky o kopii. Hry s časovými rovinami mě v Bytu bavily stejně, jako v americké verzi. Akorát Vincent Cassel není žádný krasavec, zvláště pak v časové lince, ve které se do něj měly zamilovat obě hlavní protagonistky. Taky Romane Bohringer je obzvlášť ve své mladší verzi rušivě nesympatická. Ale to by se dalo přehlédnout. Proti francouzskému gustu devadesátých let žádný dišputát. Nicméně ze závěru originálního snímku jsem byl regulérně v šoku. Něco tak nesmyslného a překombinovaného jsem opravdu nečekal. Vůbec se nedivím, že se tvůrci remaku rozhodli závěr změnit tak, aby v kontextu celého příběhu dával smysl. Originál totiž na konci zazdí všechno, co celou dobu složitě buduje. Dva ze tří vrcholů milostného trojúhelníku (resp. čtverce) na poslední chvíli absurdně změní své priority (do té doby údajně determinované nepřekonatelnou láskou). Ve snaze o nečekaný zvrat poslal scénárista a režisér v jedné osobě příběh solidně do kopru. ()